jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

lokatorzy mi nie zaplacili za mieszkanie... wszystko jest wynajete legalnie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

z umowa najmu zgłoś się na policje oni cie pokierują co dalej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

opłacasz podatek do us ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

A co ma jedno z drugim?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

bardzo dużo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Wynajmując mieszkanie legalnie trzeba płacić podatek od wzbogacenia do urzędu skarbowego. Jeżeli powstają ewentualnie jakieś długi i chcesz je legalnie odzyskać to jest dość ważna sprawa. Nie wiesz nigdy na kogo trafisz.
Znam wiele spraw gdzie właściciele zgłaszali sprawy o zaleganiu na policję lub do firmy windykacyjnej a najemcy życzliwie zgłaszali Urzędowi Skarbowemu.
Także jeżeli nie opłacamy podatku a najemcy zrobili nam dług starajmy się odzyskać dług między sobą.
Jeżeli opłacamy podatek i mamy umowę to możemy wszystko!
Tak jak mówię nigdy nie wiesz na kogo trafisz. A wierzcie mi ludzie ludzie się bronią w różny sposób.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

dokladnie tak, jak jest sprawa zglaszana na policje to policja czesto sama dzwoni do US i sprawdza czy jest placony podatek takze bez tego radze sie nie ,,wychylac,, a jesli w US jest wszystko ok to sprawa na policje
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

wszystko jest legalnie..mam umowe, odprowdzam podatek.. mieszkam za granica ale to chyba nie ma znaczenia...?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

pewnie, że nie ma znaczenia.
więc albo zgłosisz na policję albo poszukasz sobie jakieś firmy ściągającej długi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

ale mieszkją tam nadal czy nie ?? bo jak tak to zdejmujesz licznik energii i juz ...tzn zglaszasz do zakł. energetycznego albo choć postrasz lokatorow ze odłaczysz prąd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

za niewywiązanie się z umowy można ją zerwać dalej powództwo cywilne z chamstwem trzeba konkretnie a ty niestety musisz przyjechać z załatwić to osobiście
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

mieszkaja, bede we wtorek..juz im pwoiedzialam ze wypowiadam im umowe ale jakos ich to nie ruszylo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

z wynajmem i nieuczciwymi lokatorami to czesto ciezka sprawa odlaczysz im prad to zadzwonia do energii i energa zalozy im skrzynke na monety... wejdziesz sila zmienisz zamki zadzwonia na policje ze jest to wtargniecie itp bo sa tam ich prywatne rzeczy niestety niektorzy wynajmujacy czuja sie bezkarni ale maja ku temu powody bo nasze polskie prawo niestety wciaz stoi po ich stronie nawet gdy sie nie wywiazuja
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

moja znajoma wywaliła rzeczy na klatkę, zmieniła zamki i tyle. kasy nie odzyskała. Ale wtedy nic nie mogą, bo mieszkanie twoje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

no mam nadzieje ze nie bede musiala doprowadzic do takiej sytuacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

a moze ktos zna jakas dobra firme od sciagania dlugów ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Najlepszą firmą bedzie jak sobie znajdziesz ze dwóch karków i wyślesz ich na kawę do dłużników, a i nie zapomnij zapłaty dla "komorników" doliczyć do rachunku
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

bebe dzieki za rade ale chyba na razie to wolalabym droga "legalna" to zalatwic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Jeśli chcesz to załatwić drogą legalną to oto co polecam- sama to stosowałam i nie było żadnych problemów.
1) Wysyłasz dwa wezwania do zapłaty- pierwsze z terminem 7 dni drugie po upływie tego terminu również z terminem zapłaty 7-mio dniowym. (Czas trwania ok 3 tygodnie ). Każde z wezwań wysyłasz listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.
2) Jeżeli w wyżej wymienionym terminie lokatorzy nie rozliczą się z Tobą - należność wraz z odsetkami za zwłokę- robisz kopie wezwań i otrzymanych potwierdzeń odbioru i idziesz na policję.
3) w tym samym czasie zgłaszasz sprawę do firmy windykacyjnej - polecam kancelarię LEX z Gdynii.
4) Po wypełnieniu tych wszystkich formalności idziesz do Sądu i zgłaszasz sprawę z powództwa cywilnego. Oczywiście kopię wysyłasz do lokatorów- również za potwierdzeniem odbioru.

Zazwyczaj policja wystarcza ale bardzo często lokatorzy nic sobie z tego nie robią i uważają, że jeśli ich rzeczy prywatne są w mieszkaniu to mają do niego pełne prawo :/ Droga długa i mozolna ale jak najbardziej legalna i w miarę skuteczna. Jeśli będziesz miała jakieś pytania to napisz do mnie na maila postaram się jakoś pomóc :) podesłać może jakieś wzory dokumentów.

mlange@vp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

hej MI, mam pdoobny problem, napiszesz jaki druk trezba wziąć z sądu (jak się nazywa) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Jak nie odprowadza składek to zabuli kare za niepłacenie podatku od wynajmu mieszkania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Nie każdym przypadku trzeba płacić podatek , żeby wynajem był legalny. Zadanie pytania : "czy płacisz podatek" nie ma tu nic do rzeczy, bo ja bym odpowiedziała, że nie, a jednak wszystko mam legalnie i US mi nie straszny.

Podatek od wzbogacenia, co to jest :)))).

Za nim coś się napisze to czasami naprawdę trzeba pomyśleć, a nie rzucać strzępkami zasłyszanych informacji.

Do autorki wątku, jedyne co bym ci radziła to skontaktuj się z kancelarią adwokacką i może niech oni wyślą wezwanie o ile kwota jest tego warta. Też wynajmuję i boję się takich sytuacji. Czy oni nagle przestali płacić czy od początku były problemy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Jak masz papier na dług to i bez problemu znajdziesz osoby prywatne które zajmują się takimi sprawami. Sądowe załatwienie tej sprawy będzie długo trwało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Wujek mial podobny problem.

Po wielu miesiacach bezskutecznej walki o odzyskanie pieneidzy i wyrzucenie lokatorow wkoncu wpadl na pomysl zeby odciac im prad i gaz. Miesiac dluzej jeszcze siedzieli w tym mieszkaniu az sie wyniesli. Niestety polskie prawo mowi tak ze nie mozna wyrzucic rodziny z dzieckiem nie zapewniajac im innego lokalu- i to jest chore.

Ktos tutaj wpisal ze energa moze zalozyc licznik na karte- bez zgody wlasciciela tego nie zrobi.

Albo para karkow do pomocy albo odciac im wszystko co sie da bo zalatwiajac takie sprawy oficjalnie to jeszcze pare miesiecy na utrzymaniu darmozjadow bedziecie mieli.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Podatek od wzbogacenia się- to nic innego jak podatek dochodowy z grupy podatków majątkowych. Niestety obowiązkowy i w różnych progach procentowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

po to bierze się kaucję. wysokość miesięcznego czynszu. I kiedy lokatorzy się wyniosą tak jak w tym przypadku - Tobie zostaje kaucja .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Dodaj lokatora na giełdę długów http://www.dlugi-czynszowe.pl od razu odda kasę.Skuteczny i tani sposób na odzyskanie długu czynszowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Trzeba najpierw założyć sprawę cywilną,a do windykatorów możesz iść jak będziesz miał nakaz zapłaty w ręku,o ile będziesz miał.Wcześniej dług oficjalnie nie istnieje.Mieszkanie wynajęli legalnie,więc Policja ich nie wyrzuci.Tylko wyrok sądowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Dzisiaj byłem w sądzie,bo zgłosiłem na policję że osoba która u mnie mieszkała,zabrała moją rzecz wyprowadzając się.Prokurator nie widział czynu zabronionego,pomimo że wzywałem do oddania a ta osoba deklarowała się że odda.Okazało się że dokonała przywłaszczenia:-)(jakie ładne określenie)i mogę dochodzić w sprawie cywilnej zwrotu,ale z urzędu jej ścigać nie będą bo to nie jest przestępstwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

polecam Ci centrum wierzytelnosci kcw.org.pl,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Czy wiesz co polecasz KCW.ORG.PL ? To Krajowa Giełda Wierzytelności trochę poczytałem na ten temat i ..
projekt jest realizowany w ramach programu unijnego,
dają Ci możliwość licytacji wierzytelności, dostaniesz część, a o resztę będą się martwić firmy windykacyjne specjalizujące się w odzyskaniu takich długów, , więcej to chyba nie można oczekiwać, ale warto zawsze mieć dowody istnienia takiej wierzytelności, bez niej to oni rusz..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

myślę, że możesz próbować przez EPU - elektroniczne postępowanie upominawcze, portal zrobiony właśnie dla ludzi, którzy chcą odzyskać swoje należności tu więcej: cenabiznesu.pl/-sprawe-o-zaplate-rozpatrzysz-online

no i możesz również oddać sprawę w ręce profesjonalnej firmy, ale wiem, że to dużo kosztuje. Myślę, że dobrą opcją jest również założenie konta na portalach typu vindicat.pl czy ewindykator.pl gdzie wszystko generujesz online, drukujesz wnioski, masz ekspertów itd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak najszybciej odzyskac dlug od os. prywatnej?

Jak nie chcesz się bawić w szarapnie o kasę, to najlepiej zwróć się do firmy windykacyjnej i tyle. Ja polecam Ci tę: http://cashhelp.pl/ Świadczą naprawdę profesjonalne usługi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli mamy problem ze ściągnięciem należności, to moim zdaniem najlepiej oddać sprawę w ręce profesjonalistów. Miałam tak z jednym kontrahentem - po kilku miesiącach współpracy facet zapadł się pod ziemię. Ostatecznie przekazałam sprawę do sadinternetowy.pl mam sprawę z głowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepiej będzie po prostu oddać ten dług firmie windykacyjnej, jeśli masz umowę na podstawie której ten dług urósł. Jeśli nie masz żadnej umowy to niestety, ale jesteś na przegranej pozycji.

Pozdrawiam, Adam
http://blonnikwitalny.net.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :) (12 odpowiedzi)

hej, może ktoś na tym forum zna się na rzeczy albo może polecić mi jakieś informatyczne forum...

Miejsce do nauki (3 odpowiedzi)

Siemanko, od niedawana mieszkam na Kowalach. Szukam miejsca gdzie mógłbym rozsiąść się z laptopem...

Dobry , tani adwokat trójmiasto (3 odpowiedzi)

Witam mam pytanie o rozwód. Chcemy z mężem się rozejść bez orzekania o winie , mamy majątek do...