jakie ogrzewanie domu?

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu?

Dom bedzie mial ok. 160m. W projekcie jest przewidziane ogrzewanie na gaz, ale niestety na ta chwile na naszej dzialce jeszcze gazu nie ma i predko nie bedzie...
Zastanawiamy sie wiec nad zwykla kotlownia (na eko groszek).

Moze macie jakies fajne, w miare ekonomiczne rozwiazanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Pompa ciepła jest najekonomiczniejszym i najczystszym rozwiązaniem.
Do tego ewentualnie rekuperator jak komuś nie przeszkadza
wymuszony obieg powietrza :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jakie ogrzewanie domu?

Tez korzystam z pompy,więc polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem się opłaca http://teczakwiat.pl/czym-warto-obecnie-ogrzewac-dom/ idealne rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam http://szawal.com.pl/nowoczesny-system-grzewczy-w-domu/ w tym momencie to najlepsze rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

piotrusiek - dzieki za rade :-)
bardzo dobry pomysl, choc same pompy do najtanszych nie naleza :( ale widze, ze bardzo szybko ich koszt sie zwraca.

a jak z gazowym ogrzewaniem?
nie "zabijaja" Was rachunki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Kazdy kto ma dom to w zimę często dogrzewa kominkiem.
Generalnie samym gaz to koszt rzędu 1 tys. zł m-c.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: jakie ogrzewanie domu?

u nas za pierwszy rok użytkowania domu rachunki za gaz (ogrzewanie + woda) wyszły za cały rok (nawet za 13 m-cy) niecałe 5000 - więc chyba nie aż tak strasznie. Temperatura w domu - salon 22 stopnie, sypialnie 20 stopni, łazienki 24.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Piotrusiek, przy jakiej powierzchni i jakiej temperaturze pomieszczeń dostałeś rachunek na 1000 zł?
Początek 2010 r był bardzo zimny, mamy 240 m +120 m piwnicy i nasz najwyższy rachunek ( za jeden miesiąc) to 930 zł. Od 5.11 do 5.12 2010 - 545 zł; aktualny - 750 zl; Temperatura w pomieszczeniach 19-20,5 stopnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

No i nie wiem czy koszt pompy ciepła zwróci się tak szybko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Tylko gaz, czysto i ciepło. Domek 150 m2 rachunek za gaz od 08.11 do 20.12 to 580 zł. Pompa zwraca się po dwudziestu latach, pobiera prąd jak chłodziarka, a do czasu kiedy się zwróci koszt jeszcze będzie trzeba przeprowadzić regenerację złoża, serwis, bo to nie prpetum mobile jak się co niektórym wydaje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Masz wiadomości sprzed lat. Teraz są pompy ciepła biorące
ciepło z powietrza. Kocioł gazowy też duzo więcej jak 1--15 lat nie wytrzyma, a coroczne koszty czyszczenia to 200zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jakie ogrzewanie domu?

Kala to średnia z kliku domów znajomych. Ustaw sobie 22 stopnie
jak powinno byc w domu, to zobaczymy Twoje rachunki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

nie ustawię 22 stopni, bo mam w domu malego alergika i optymalna temperatura przy włączonym nawiżaczu to 18-21 stopni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Skoro stosujesz nawilżacz, to znaczy masz bardzo szczelne okna.
To jest dopiero niezdrowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jakie ogrzewanie domu?

no ja mysle, ze tez marzlabym przy temp. 19 stopni ;-)
z bloku przyzwyczajona jestem do dosc cieplarnianych warunkow :-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

piotrusiek to buc gaz nie kosztje 1 ts miesiecznie nie słuchaj sie go
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Czy to jest twój wątek, że się wtrącasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jakie ogrzewanie domu?

Każdy budynek jest inny, każdy użytkownik ma swoje potrzeby, nie można wszystkiego podciągać pod jeden mianownik.W budynkachi bliźniaczych majace ten sam system grzewczy są rozbieżności w opłatach za energię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

ja mam eko groszek i mam już dość he he, brud i syf, jakbym miała jakiś wybór wybrałabym wszystko byle nie to :) my teraz będziemy przebudowywać kotłownie bo tak się wszędzie nosi ten brud, że szok! w sezonie gdzie tylko grzeje się wodę to luz bo wsypuje do podajnika i nie interesuje się przez nawet czasem 2 tyg., teraz to koszmar, często gaśnie piec, trzeba rozpalać - to w sumie nasza wina bo węgiel trzeba kupować latem żeby był suchy, a nie zimą...

a koszty np. kupiłam węgla 1400 kg we wrześniu i skończył mi się w grudniu, od września dom już ogrzewałam, czyli chyba całkiem ok, teraz przez miesiąc spaliłam już ok. 700 kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

pietrusiek naczytałeś się literatur i pierdzielisz głupoty. Pompa o której piszesz to jak klimatyzator split z funkcją grzania bez grzałek. Jestem praktykiem i wiem co piszę. Jeśli czysto i tanio to tylko gaz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Sam się dokształć :) Chyba tylko praktykiem od gazu.
Policzmy, ze kocioł wytrzyma 15 lat:
- kocoł kondensacyjny - 6000 zł
- coroczna konserwacja - 200 zł * 15 = 3000zł
- kosz wymiany wymiennika i innych części mechanicznych
w trakcie życia kotła z pewnie drugie 6000 zł
- abonament W3 za gaz - 70zł * 12 * 15 = 12600zł
- zużycie gazu na ogrzanie rocznie przyjmijmy 3000zł *15 = 45000zł
Podsumujmy:
Na ogrzanie domu gazem przez 15 lat wydasz 70 000 zł !!!!!
To ma byc tanio??????????????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

przedstaw teraz koszty pompy, rownież tej ogrzewającej dom powietrzem z zewnątrz. Szczególnie zimą przy minusowych temperaturach. Koszt zakupu, konserwacji, energii pobieranej przez automatykę, pompy itd. Oczywiście przyjmując okres 15 lat o ile pompa tyle wytrzyma. Przygotuj sobie szklankę wody.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

OK:
Sama pompa - 20000 zł
Przyjmijmy naprawy tyle samo - 6000 zł
Koszt ogrzewania: połowa co gazem - 23000zl

Wychodzi jak by nie liczyl niecale 50 tys zł !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jakie ogrzewanie domu?

oczywiście przeglądy, energia elektryczna potrzebna do agregatu chłodniczego, pomp i automatyki będzie za darmo. Przestań pier..ć, jak w każdym temacie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

a zapomniałbym za mniejsze pieniądze pietrusiek, kup bilet do ciepłych krajów, gdzieś na równiku, tam twoja pompa może służyć jako chłodziarka. Tylko zabierz trochę darmowego prądu w walizce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

"fachowiec" pietusek zaponiał jeszcze o drobnym detalu do jego pompy ciepła , dolne źródło, no chyba że podał cenę lodówki, a koszt dolnego źródła to min 10 tys
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Tom-instal:
Haha :) Ale teraz dałeś reklamę swojej firmie :) Piszemy o czerpaniu
ciepła z powietrza, a nie z gleby :D U Ciebie to żadnej instalacji
bym nie zrobił :)

mm:
A piec gazowy to czerpie prad ze slońca ??? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Z tobą piotrusiek to, jak za przeproszeniem dyskusja ze ślepym o kolorach. Zainstaluj sobie taką pompę i będziesz zadowolony. Zapytaj tych co mają ile im brakuje lat do zwrotu poniesionych kosztów. Przejdź do realu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

MM: Jak by się nie opłacało to by nikt pomp nie kupował.
Jak na razie to tylko każdy narzeka na niską kaloryczność
gazu i wysokie rachunki i pali w kominku :D
Wszystkie nowoczesne pompy ciepła wykorzystują sprężarki typu Scroll, które cechują się wyjątkową długowiecznością, gdzie mówi się
o kilkudziesięciu latach bezawaryjnej pracy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Witam. Ogrzewam dom 240 m uzytkowej drewnem, piec na holzgas - zgazowujący drewno. Koszt miesięczny drewna wyszedł mi w ubiegłym roku 417 zł plus trochę za prąd, bo jak w każdym piecu chodzi pompa. Jest w miarę czysto, zapach też ładny (Świerk) tyle, ze drewno trzeba kupowac z wyprzedzeniem, aby było suche.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

ja bym zainstalował na twoim miejscu powietrzną pompę ciepła ( działa coś w rodzaju chłodziarki - lodówki, zamienia powietrze chłodne na ciepło i odwrotnie, w miarę potrzeb) ma bardzo niski pobór prądu a co za tym idzie niskie rachunki, bo za powietrze póki co nic nie płacimy. mogę w razie co polecić kogoś na spotkanie i powie ci coś więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

tez nad tym intensywnie myślimy najlepiej na gaz bo czysto i nie musisz nic przy tym robic ale nie wiem jak to wyjdzie z rachunkami za ogrzanie 200metrów.Myslimy tez o eko groszku teść ma i nie jest az tak zle z utrzymaniem czystości ale tez wcale tak tanio nie wychodzi tyle ,ze on ma jeszcze raz taki dom do ogrzania niz my bedziemy mieli.

Takrze dylemat jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

mialo być TAKŻE:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Ogrzewam gazem ziemnym, mam powierzchnię 180m. Od września 2010 do stycznia 2011 zapłaciłem łącznie 1430 zł. To chyba niewiele, bez brudu, smrodu zawsze ciepło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

jakby tak było jak piszesz to mercedesy i bmw się nie sprzedawały
bo sie nie zwróci

masz poleneza przecież, albo fiata czy opelka

KLAKULATORKU?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pompa 20k
Odwierty jakies 25k - jak kros mowi ze 10k to klamie.
Instalacja 25k - droga bo wszystko musi byc podlogowka, specjalne wykonczenia, nie mozna uzywac drewana - to tez WADY.
Calosc wychodzi 70k.
Koszt roczny - 2,8k
TO ja na gazie bede mial zwrot za jakies 300lat...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jakie ogrzewanie domu?

Jeśli nie ma gazu i nie ma rokowań na gaz w najbliższym czasie to masz 2 wyjścia:
1. kotłownia na paliwo stałe - do wyboru węgiel, pelety, drewno itd. Minusy: - dźwiganie paliwa (samo się nie przeniesie) popiół, brudna kotłownia.
2. Pompa ciepła: powietrze-woda - nie opłaca się (niższe koszty instalacji ale mały współczynnik całoroczny COP - "sprawność") glikol-woda wyższy koszt instalacji - wskaźnik COP ponad 4. Plusy: czyściutko i bez obsługowo, minusy ..... koszt instalacji.
jest jeszcze trzeci sposób - butla z gazem na działce.

porównanie kosztów ogrzewanie gazowe a pompa ciepła. Jeśli miałbym gaz ziemny na działce nie bawiłbym się chyba w PC. Wyliczenia takie jak przedstawiają przedmówcy są śmieszne. Każdy dom jest inny i każdy klient jest inny. Koszt ogrzewania gazowego przy uwzględnieniu wszystkich kosztów (przyłącza, projekty, komin itp) jest porównywalny do dobrze dobranej pompy ciepła.

Każdy żyd swój towar chwali - to jest pewne. Ja nie handluję pompami ciepła ale jeśli miałbym doradzać to szczerze polecam. U siebie postawiłem pompę 20 kW mocy grzewczej na 2 budynki w sumie około 400 m2. dolne źródło 1200 metrów rury pe 40. Sam wykonałem wszystkie instalacje wewnętrzne oraz dolne źródło. Firma wstawiła pompę swojej produkcji, napełniła dolne źródło uruchomiła wszytko i chodzi cudnie od 4 miesięcy.

Jeśli chcesz namiary na firmę to mogę podać.

Trochę długo, ale na taki temat nie ma krótkich odpowiedzi.

Michał Mejka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jakie ogrzewanie domu?

Ogrzewanie jest jedynym z elementów, na których nie powinno się oszczędzać. My mamy piec z podajnikiem. One wcale nie są drogie - http://www.e-inclusive.pl/Kot%C5%82y-CO/Kot%C5%82y-z-podajnikiem.html A wygoda? Rewelka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Ogrzewa ktoś z was dom Pellety? Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Witam.
Ogrzewam dom pelletami i jeśli chodzi o moje doświadczenia to najważniejsze jest dla mnie to iż prawie nie odwiedzam pieca, popiół mogę wysypać na ogrodzie a do piwnicy mogę zejść w eleganckim ubraniu ponieważ pellet prawie nie pyli. Ogrzewam pelletem Stelmetu można go kupić u nas w Gdyni .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

orientujesz się jak to ceno wygląda? Ile za tonę? Podaj jakieś dokładniejsze namiary.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

839 lub 869 zależnie od rodzaju Lava czy olimp. W Gdynii kupisz na Nowogrodzkiej 23/6 lub Buraczanej 7d/811
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Mi do ogrzania domu wystarczają grzejniki: http://www.egrzejniki.pl/pl/p/Grzejnik-plytowy-PURMO-CV22-600x1000/127

800 zł za całość, a ogrzewanie nie jest problemem heh.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

Pompa ciepła, kominek z płaszczem wodnym, ogrzewanie elektryczne akumulacyjne, kolektory słoneczne, kolektory solarne.

Proponuję porozmawiać w tym temacie.
501567259
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie ogrzewanie domu?

ja ogrzewam się takim czymś http://www.panele-grzewcze-podczerwien.pl ogólnie polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Posiadamy u siebie pompę ciepła, co prawda wydatek na początek jest spory, jednak użytkowanie i koszty eksploatacyjne są na tyle niskie, że warto było zainwestować.

http://www.ecostrus.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My ogrzewamy dom panelami słonecznymi i jesteśmy bardzo zadowoleni że zdecydowaliśmy się na właśnie takie rozwiązanie. W porównaniu do tego co było, kiedy grzaliśmy gazem jest ogromna przepaść nie chodzi już nawet o rachunki które de facto myślałam, że nas wykończą ale o jakość ogrzewania. Plusem dużym dla mnie też był fakt, że jak już zdecydowałam się z mężem na panele od oze-biomaru to montaż mieliśmy w cenie a i dostaliśmy kilka możliwych rozwiązań ich zamontowania itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnio wiele gmin wprowadza programy dofinansowania ekologicznych systemów grzewczych. Proponuje poszukać na forach lub urzędach kilka cennych informacji znajdziesz w blogu http://eco-profi.pl/dofinansowanie/ tendencja jest dobra i warto to wykorzystać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

proponuje przeczytać artykuł o tym kiedy i jak szukać dobrej ceny opału http://www.jaw.pl/2017/05/ceny-wegla-kiedy-kupowac-opal/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi firma budująca odradzała gaz jako ogrzewanie. Pan z ITO design, od których mam właśnie dom doradził, że rekuperacja i pompa ciepła będą o wiele bardziej się opłacać. i będą w zgodzie z ekologicznością i energooszczędnością domu. No i wązne jest jak jest usytuowany - gdzie pada słońce, czy jest w dolinie czy na górce. jak ktoś się dopiero buduje to warto wziąć to pod uwagę. jeszcze panele słoneczne wydają się fajną opcją, chociaż sama ich nie mam, ale myślę o nich jako o źródle energii :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

> Mi firma budująca odradzała gaz jako ogrzewanie.

Bo...?

> rekuperacja i pompa ciepła będą o wiele bardziej się opłacać

Komu?
Tobie, czy wykonawcy? ;>

> jeszcze panele słoneczne wydają się fajną opcją, chociaż sama ich nie mam, ale myślę o nich jako o źródle energii :)

Jako uzupełniającym... ok. Sam bym se "szczelił" panele słoneczne (nie fotowoltaiczne!), do dogrzewania ciepłej wody latem.
Ale bazowanie na OZE jako podstawowym źródle energii, w naszych realiach, to mrzonka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Według mnie pompa ciepła to dobra inwestycja. Ostatnio nawet trafiłem na stronie http://sofath.pl/ na taki kalkulator, gdzie można łatwo policzyć ile można oszczędzić wybierając pompy ciepła. Wystarczy wpisać średnią, oczekiwana temperaturę w budynku, ogrzewaną powierzchnię i wskaźnik zapotrzebowania ciepła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mam przekonania do pompy ciepła akurat. Bardziej tradycjonalne mnie interesuje, kocioł co, na pelety najlepiej
Szukam takiego najlepiej już 5 klasy nowoczesnego co spełnia te wszystkie przyszłe normy. Po wstępnym rozeznaniu trafiłem na te kotły w firmie Kotły Witkowski http://www.kotly-witkowski.pl/kotly/kotly-klasy-5 ktoś ma rozeznanie w tych kotłach ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli nie jesteś przekonany co do pompy ciepła to może przejrzyj sobie ten katalog: https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/katalog-pompy-ciepla-lg-therma-v/ Masz tutaj obszerne informacje gdzie, co, jak, kiedy i po co.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, zdecydowalismy sie ostanio na zakup takiego projektu https://pracownia-projekty.dom.pl/ac_irma_iii_g1_energo_plus_ce.htm tylko przewidziane jest tu ogrzewanie pompą ciepła i mam pytanie do doświadczonych , czy ktoś ma taki rodzaj ogrzewania w swoim domu i czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam pompę ciepła solanka-woda. Jakie informacje są potrzebne? Dobre jest pojęciem względnym. Na pewno widoczny jest wyższy koszt początkowy 40-50 tyś. Bieżące zużycie jest za to zdecydowanie niższe (w zimie za prąd płacę max około 300-350zł, za cały prąd w domu). Brak opłat za gaz i inne formy ogrzewania.

Patrząc na ten projekt to nie wiem po co instalacja solarna. Jak ma się PC, to jest to nieopłacalne rozwiązanie.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

300-350/miesięcznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam bardzo dobre grzejniki https://budiro.pl/czym-wyrozniaja-sie-grzejniki-konwekcyjne/ najlepszy wybór zdecydowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Posiadanie własnego domu to nie tylko tego typu problemy. Zdarza się, że na ścianie wychodzi grzyb, albo doszło do awarii w wyniku której zalaliśmy jakieś pomieszczenie. Właśnie na takie wypadki warto mieć kontakt do firmy ze strony: https://www.drypol.pl/ . Jej oferta jest znacznie szersza - poza osuszaniem pomieszczeń, można zdecydować się także chociażby na pomiar wilgotności. Gwarantuję że warunki umowy z nią są bardzo korzystne, dlatego też warto skorzystać z ich usług.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzisiaj coraz więcej osób wybiera pompę ciepła. Jednak jest to bardzo kosztowne na początku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My mamy akurat panele na podczerwień. Kupowalismy w Infrashop, mają lata doświadczenia, najwyższej klasy panele w ofercie https://infrashop.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas własnie też panele na podczerwień ale polskiej marki Oxyly, mamy panele z grafikami Infrared https://www.oxyly.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Buduje dom i na pewno zdecyduje się na rekuperacja i fotowoltaike. Mąż chciałby ogrzewanie gazowe, ja byłam za pompa ciepła. Wczoraj architekt zasiał w nas wątpliwości proponując maty grzewcze . Czy ktoś ma coś takiego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najlepsze jest to, że budując dziś, możesz mocno szacunkowo liczyć koszty eksploatacji w przyszłości. Nieco dokładniej określić koszt serwisu w/w urządzeń. Dość dokładnie natomiast można wyliczyć koszt zakupu i montażu instalacji grzewczej. Odnośnie nowo wprowadzanych podatków w przyszłości, obserwując kto co teraz zakłada można tylko gdybać, ale zależności same się nasuwają.

Od siebie polecam kontakt z firmą: https://www.samurio.pl/ Zajmują się instalacją folii/mat grzewczych oraz powinni wyliczyć opłacalność instalacji dla danego domu. Nie wiem czy na forum dostaniesz wiele odpowiedzi w tej tematyce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, mój dom również się właśnie buduje. Deweloper TEXO proponuje rekuperację, i uważam, że to świetny pomysł! Zastanawiam się również nad ogrzewaniem podłogowym. To opcja ekologiczna i ekonomiczna. Rozważała Pani tę opcję? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ceny dowolnego opału sprawdzisz umieszczając bezpłatne ogłoszenie na http://gielda-paliw.com/ czyli branżowym portalu, gdzie warto szukać dobrego dostawy opału
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie najlepszą opcją jest http://hord.net.pl/nowoczesne-oslony-grzejnika-podobaja-sie-klientom/ dobrze wybrałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pompy ciepła to najbardziej opłacalne i ekologiczne rozwiązania u nas w domu sprawdza się idealnie. U nas pompe zakładała ta firma https://zieloneq.pl/?utm_source=buzz&utm_medium=forum&utm_campaign=buzz&utm_id=zieloneq bardzo sprawnie im to poszło. Zastanawiamy się z mężem jeszcze nad połączeniem z panelami fotowoltaicznymi pompy ciepła i będziemy się zgłaszać ponownie do ZieloneQ oni też zajmują się instalacjami fotowoltaicznymi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko zestaw pompa ciepła plus solary.
Miałem na pelet, po zmianie na zestaw pompa plus solary jest jeszcze lepiej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście że pompa PW .Tylko wszystko musi być dobrze dobrane odpowiednia pompa z parametrami dobranymi do użytku i funkcjonowania i roli.I też nie oszczędzać. Ale nie gaz . Jeżeli ktoś w nowo budowanym domu gdzie nie ma przyłącza pcha się w gaz to jest nienormalny. I nie mówię tego ze względu na aktualną sytuację z Rosją.

Poza tym jeśli planujecie modernizację ogrzewania w już istniejącym domu mozęcie liczyć na dobre dofinansowanie z programu czyste powietrze:
https://domowniczy.pl/dofinansowanie-do-wymiany-pieca-w-2022-roku/

Na stronie można dowiedziec się na jakie kwoty mozna tutaj liczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ceny opału szalej,a gazu , prądu dlatego chyba najkorzystniejsza opcja to jednak drewno. Postanowilismy postawić kominek, wybralismy u instalatora z Kratki.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja mam ogrzewanie na węgiel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ogrzewanie podłogowe? Dobry projekt takiego ogrzewania to naprawdę fajne rozwiązanie, bardzo praktyczne i wygodne. Ja bym przemyślała, jeśli stałabym przed wyborem ogrzewania. Tutaj masz trochę o projektach u sprawdzonych fachowców - https://remont.biz.pl/ogrzewanie/projekt-ogrzewania-podlogowego/, możesz się zorientować co i jak ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetne ogrzewanie możesz kupić w https://el12.pl/ogrzewanie,k400. To sprawdzona polska hurtownia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam folie na podczerwień. Fajna sprawa bo programowalna, bo można ułożyć panele i są po 20 min ciepłe, bo wcale nie wychodzi to drogo, bo można uruchomić z pozycji telefony wracając z lotniska, bo montaż jest szybki. Ogólnie mam takie folie w podłodze, plus dodatkowo grzejnik elektryczny w łazience, z którego nie polecam rezygnować bo łazienka jest dzięki temu o wiele bardziej komfortowa w użytkowaniu. Jak będę coś budować to znów tego rozwiazania użyje. Bo niby czego innego?

Pellet, ekogroszek są mało wygodne - poza tym powoli będzie się już odchodziło od paliw stałych na rzecz bardziej ekologicznych rozwiązań
Ogrzewanie gazowe raczej już obecnie też odpada, poza tym z tego co słyszałam nie akceptują już wniosków na nowe przyłącza, tak więc nie można sobie go podłączyć
Pompa ciepła - jest całkiem ok, ale jest dużo droższa od montażu mat czy folii na podczerwień, poza tym obecnie bardzo wiele osób sobie je montuje, tak wiec będzie problem z dostepnościa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patrząc na to co się dzieje na świecie uważam, że inwestycja w ekologiczne rozwiązania odnośnie ogrzewania są dobrym pomysłem. Tym bardziej, że często dostępne są jakieś dofinasowania. Na przykład tutaj opisany został program czyste powietrze https://nachlodno.pl/poradnik/program-czyste-powietrza/ , który skierowany jest do osób planujących zakup pompy ciepła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam ogrzewanie elektryczne podłogowe plus kominek https://hajduk.eu/ daje jednak fajny klimacik a i cieplej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko klasyczne ogrzewanie na drewno :) gaz i wegiel mogą się skonczyć a u nas drewna w bród :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak chodzi o ogrzewanie to my wszystko kupujemy na ogrzewaniedomu. Ostatnio kupilismy naprawde dobry podgrzewacz wody na https://ogrzewanie-domu.pl/pl/c/Podgrzewacze-elektryczne/380 i moge polecic, dobra i jakosc i cena
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pompa ciepła jest najlepszym rozwiązaniem do ogrzewania domu, jest tania, wydajna i ekologiczna, ja mam od https://cieplewsparcie.pl/ i polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy wiecie czym jeszcze czyszczenie ogrzewania i dlaczego warto się zdecydować na takie rozwiązanie? Polecam Wam sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę profesjonalnej firmy zajmującej się czyszczeniem instalacji podłogowych, grzejnikowych i przemysłowych, w tym np. płukanie instalacji .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z całym szacunkiem, ale takie pytania wracają jak bumerang. Czy masz dostęp do gazu sieciowego? Jeżeli tak, to gazowe i temat zamknięty. Jeżeli nie, to musisz odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań i jakoś to będzie.
1. Czy będzie Ci przeszkadzała konieczność palenia?
2. Czy jesteś zakręcony na punkcie EKO?
3. Czy stać Cię na wyłożenie ad ho dodatkowy
ch xx.000zł?
Jeżeli 3xNIE - to idź w jakiś piec opałowy albo butlę zewnętrzną.
Jeżeli były jakieś TAK, to rozważ pompę ciepła z fotowoltaiką (może się okaże że kiedyś będzie to jednak ekonomiczne rozwiązanie, ogólnie zobacz sobie pompy ciepła w Leroy Merlin, w sklepie obecnie jest dobra dostępnosć, bo bywa z tym problem w hurtowniach) lub ogrzewanie elektryczne (też istnieje i jest zaskakująco wydajne). Miłego dnia i powodzenia w budowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja mogę polecić https://ogrzewanie-domu.pl/ :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam ogrzewanie gazowe z piecyka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, sprawdź sobie producenta grzejników Pro-Term -- > https://grzejniki-proterm.pl/ najwyższa jakość, atrakcyjne ceny i 5 lat gwarancji. Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zwykłe gazowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My mamy gaz i panele fotowoltaiczne i klimatyzację z opcją grzania + kaloryfer olejka na prąd . Sprawdza się. Sąsiedzi mają fotowoltaikę i pompę i trochę narzekają na koszty mimo że dołożyli paneli.

Wybór najlepszej metody zależy jednak od metrażu, ocieplenia, projektu domu. Najlepiej skontaktować się z firmą, która oferuje kilka systemów ogrzewania i będa w stanie dobrać najlepszy: https://heatking.pl/ Tutaj mogą wyliczyć ile będą kosztowały takie instalacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jakie teraz jest najbardziej ekonomiczne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

które będzie najbardziej ekonomiczne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pompy nie mam, pelletu też.
Ale sama stałam przed dylematem 2 lata temu, między gazem z własnego zbiornika a pelletem.
Wybrałam gaz, głównie ze względu na jego bezobslugowosc.
I ja wiem ze te nowoczesne piece na pellet mają podajniki itp i nie trzeba tam codziennie zaglądać. Ale jednak raz na jakiś czas trzeba go wyczyścić, trzeba gdzieś też ten pellet składować. Dlatego dla mnie to rozwiązanie całkowicie odpadło.

Jeśli szukalibyśćie dobrego producenta kotłów na gaz, polecam zerknąć sobie na stronę https://www.saunierduval.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dekoracje do mieszkania (21 odpowiedzi)

Co myślicie o panelach tapicerowanych na ścianę? Szukam czegoś, co dodałoby trochę przytulności...

Wynajem domu lub mieszkania Pytanie (3 odpowiedzi)

Mój chłopak złożył wniosek o wynajęcie domu na swoje nazwisko, ponieważ ma bezpieczną sytuację...

ogród (17 odpowiedzi)

Jak macie urzadzony? tak aby nie było trzeba dużo w nim robić:)