jeszcze raz w sprawie strzelania w Bojanie

Szanowni Państwo
Ponieważ strzelanina wzbudziła mój niepokój powzięłam kilka kroków o których tu informuję. Jak się okazuje wg gminy była ona niezgodna z obowiązującym prawem gdyż jeśli za tym stoi koło łowieckie to jest ono zobowiązane do poinformowania gminy a gmina do poinformowania mieszkańców
Poniżej pismo, które wysłałam do gminy. O uzyskanej odpowiedzi również poinformuję tutaj na forum.

Gmina Szemud

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej odbytej w dniu dzisiejszym w sprawie strzelania z broni palnej, które odbywało się w dniu wczorajszym w Bojanie.
Informuję, że wczoraj miało miejsce w Bojanie dwukrotnie strzelanie, pierwsze ok. południa gdy oddano wiele strzałów, natomiast po g.18 strzelano jeszcze kilka razy.
Strzelanie wzbudziło bardzo duży niepokój dziecka i strach psów.
Ok. godziny 19 powiadomiłam Komendę Policji w Wejherowie, do Bojana o 19.30 przyjechał patrol ale już post factum. Policjanci poinformowali mnie, że stosowną informację powinnam uzyskać w gminie.
Ponieważ na forum Bojano ten wątek pojawił się także, zorientowałam się, że już od kilku dni taka sytuacja ma miejsce (byłam nieobecna w Bojanie) i wzbudziła niepokój mieszkańców.
Dzisiejsza rozmowa z Urzędem Gminy Szemud uświadomiła mnie, że strzelanie odbywa się poza wiedzą gminy co jest niezgodne z obowiązującym prawem.

W związku z tym oczekuję stosownej reakcji ze strony Gminy
Z wyrazami szacunku
MH
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jeszcze raz w sprawie strzelania w Bojanie

Spokojnie kolejna dobra zmiana, "Liczba dzików ma zostać zredukowana do poziomu nie większego niż 1 szt./1000 ha na wschód od Wisły (w tym w parkach karpackich), a 5 szt./1000 ha na zachód od Wisły - wynika z decyzji resortu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeżeli jest to odstrzał dzików, to kwestia dotyczy zarazy "afrykańskiego pomoru świń", gdzie w 90% zaraza ta jest przenoszona właśnie przez dziki.Z problemem tej zarazy," walczą" wschodnie rejony naszego kraju, gdzie wielu rolników musiało zlikwidować hodowle świń. W tej chwili Ci rolnicy borykają się z ogromnymi problemami. jak przetrwać, jak przeżyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A skąd właściwie wiecie, że to była strzelanina? Może ktoś sobie z wiatrówki strzelał?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Lista afer Ryszarda Kalkowskiego (108 odpowiedzi)

W związku z licznymi wątkami, w których pojawiają się różne informacje, potwierdzone lub nie,...

Gama Optica 16 marca otwarcie (7 odpowiedzi)

Dołącz do otwarcia naszego nowego punktu Gama Optica w Bojanie i skorzystaj z wielu...

Zbiorniki retencyjne (7 odpowiedzi)

Dlaczego dwa zbiorniki retencyjne przy rondzie ul. Warszawskiej i Gryfa są nieczynne? Wszędzie...