kościół Oliwa!

Temat dostępny też na forum: Wesele Wesele bez ogłoszeń
Dzieczyny czy któraś z Was miała lub będzie miała ślub w kościele Cystersów w Oliwie? chciałabym wiedzieć jak tam jest. Kościół z zewnątrz bardzo ładny...ale wewnątrz hmmm nie bardzo. W końcu nie kościół jest najważniejszy, ale mimo wszystko proszę o wszelkie informacje, opienie, spostrzeżenia itd. Z góry dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kościół Oliwa!

chodzi mi oczywiście o to, że wygląd kościoła nie jest ważniejszy od tego co się w nim odbędzie :) żeby nie było :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kościół Oliwa!

nikt nie wie :(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kościół Oliwa!

up :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kościół Oliwa!

Rybka,

ja Ci napisze na swoim przykladzie... bardzo zalezalo mi, aby wziac slub w mojej parafii - jestem sentymentalna, a w tej parafi milam wszystkie sakramenty, moj narzeczony tez do niej nalezy i nie myslalam o zadnym innym kosciele.
Dodam, ze Kosciol tez z zewnatrz wyglada jak za czasow PRL (jest kwadratowy), a w srodku bardzo sromny i bez "duszy" jesli tak mozna to okreslic.
Pewnego razu jedna z forumowiczek sprawila, ze zaczelam zastanwiac sie, czy rzeczywiscie chce miec slub w tym Kosciele. Zaczelam sobie wyobrazac jak beda wygladaly zdjecia i film z uroczystosci i brakowalo mi w tych wyobrazeniach "tego czegos" co maja inne parafie - te zabytkowe.

Postanowilam sie rozejrzec za innym Kosciolem i podjelismy decyzje z moim narzeczonym, ze slub wezmiemy w innej parafii. Wybralismy sw. Ignacego - Kosciol przepiekny, zabytkowy.

Zmierzam do tego, ze jednak wnetrze Kosciola tez jest wazne. Wazniejsze niz sala weselna.... to tylko uzupelnienie.

Dla porownania wklejam zdjecia

moja parafia z zewnatrz
image

w srodku
image

a wybralam ten Kosciol
image

image

image

Zakochalam sie w tym Kosciolku i w innym nie chce :)

Zmierzalam do tego, ze moim zdaniem wyglad Kosciola ma znaczenie.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kościół Oliwa!

popieram asienke w 100%!!!!!!!!!! my tez wybralismy zabytkowy, niewielki kosciolek, jest piekny!!!!!!!!!!!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kościół Oliwa!

my tez sie zastanawialismy nad naszym tym ktory jest nalblizej...ale wkoncu zdecydowalismy sie na matemblewo.poprostu kiedys tam pojechalismy rowerami i zakochalismy sie oboje w tym miejscu.dzis zaklepalismy sobie godzine;))) i bardzo sie cieszymy ze bedziemy tam mieli nasz slub!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kościół Oliwa!

:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kościół Oliwa!

my będziemy miel 8 kwietnia. kościół jest piękny a proboszcz super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kościół Oliwa!

tez w matemblewie?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kościół Oliwa!

u Cystersów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kościół Oliwa!

ja mam u cystersów 23 czerwca nie wyobrazam sobie zeby miec gdzie indziej to jest moja parafia i nawet nie pomyslam nigdy zeby wziasc slub w innym kosciele.moze i kosciol nie jest za piekny ale jak sie go wystroji to bedzie bardzo ladnie.dodam ze slubu bedzie nam udzielam ksiadz z innej parafii.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Szukam pediatry Oliwa/Żabianka (16 odpowiedzi)

Poszukuje dobrego pediatry na nfz w okolicy Oliwy, Żabianki.Nasza cudowna pani dr ogranicza swoja...

Chirurg stomatolog dobry (3 odpowiedzi)

Muszę usunąć parę zębów na raz. Jestem panikarą. Kogo Państwo polecacie najlepiej Gdańk Oliwa -...

Oliva Koncept (40 odpowiedzi)

Osiedle powstanie w otoczeniu zieleni, w pobliżu ogrodu zoologicznego. Budynki rozmieszczono na...