minionki-paskudy

Początkowo myślałam ,że to żart-MINIONKI ze starych opon ;(((
czy ktoś wie kto jest odpowiedzialny za te paskudy? Przecież ktoś musiał
to wymyślić, zaakceptować ,wykonać ,zapłacić. Ja rozumiem ,że poczucie
estetyki to sprawa bardzo indywidualna, ale TO świadczy o nas.
Jeśli ktoś wie kto za TYM stoi proszę o nazwisko, spojżę w twarz i -uśmiechnę się
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: minionki-paskudy

z tego co wiem to rada solecka Banino
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: minionki-paskudy

wiejskie władze :) ciekawe jaki budżet był na to przeznaczony...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: minionki-paskudy

Pewnie kupę kasy wydali. Musieli aż zorganizować zabawę wiejską z tej okazji.
a tak poważnie. To może anstępnym razem niech się zapytają mieszkańców kiedy zrobią projekt żeby wiochy nie było. Bo teraz to jest wiocha, w złym tego słowa znaczeniu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: minionki-paskudy

Tuż za Żukowem, w kierunku Kartuz, również stoi para minionków, ze słomy/siana (???). Ilekroć przejeżdżamy, Dzieci zachwycone.
Fajne są :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: minionki-paskudy

Jasnie panstwo hrabiostwo...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: minionki-paskudy

W Borowie. Ale to z okazji żniw raczej i zaraz pewnie znikną (jak te cycate baby w Chwaszczynie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: minionki-paskudy

Było już przecież o tych minionkach ,że bezguście .Ponoć za rok mają być Pokemony ;) Rada w Baninie decyduje za wszystkich co jest gustowne ,a co nie ! I są dumni ,że tak prężnie działają.
RADA ŻĄDZI RADA RADZI RADA NIGDY NAS NIE ZDRADZI!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: minionki-paskudy

Takie rzeczy robione z siana to zupełnie inna para kaloszy, bo tworzy się je po żniwach i to jest jak najbardziej na miejscu. Jeżeli zaś chodzi o te nasze maszkary przy pętli, to szkoda strzępić języka. Oficjalne stanowisko rady sołeckiej brzmi: "napracowaliśmy się, więc należy to docenić". I co tu dyskutować? Nasuwa się pytanie, czy spytali właściciela gruntu o pozwolenie?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: minionki-paskudy

Najpierw powtórz zasady ortografii, potem paczaj w twarz :) i oceniaj estetykę :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: minionki-paskudy

Jaka wies takie minonki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: minionki-paskudy

Paskudztwo to mało powiedziane. Za każdym razem kiedy przejeżdżam koło ronda to nie mogę własnym oczom uwierzyć :) nie wiem czy pamiętacie zimą "przecudowną" choinkę chyba z butelek. To był dopiero koszmar - minionki się chowają hahahahaha.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: minionki-paskudy

Jacy wy dretwi jestescie. A moze zamiast jeczec ze te ozdoby zaburzaja wasze poczucie estetyki, wyjdzcie z inicjatywa i zrobcie cos zeby wam sie w koncu spodobalo. A jak nie to sie ugryzcie w te wasze plynace jadem jezorki i odwroccie glowy w druga strone. P.s. Kasiu powinnas patrzec na droge jak "przejezdzasz kolo ronda" bo jeszcze spowodujesz wypadek. :)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: minionki-paskudy

rerekum - te minionki są tak wielkie że nie trudno je nie zauważyć :)))))) Po drugie -co to znaczy "wyjdźcie z inicjatywą"?? Mam wyłożyć ze swoich prywatnych pieniędzy na zagospodarowanie ronda??? No tego jeszcze nie było :))) Ja rozumiem że poczucie estetyki jest u każdego z nas inne ale to jest najbrzydsze rondo jakie widziałam w życiu :)))
Przepraszam ale bawią mnie takie komentarze.
PS. Dziękuję za troskę :))) Nie musisz się o mnie martwić :)))
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: minionki-paskudy

"Mam wyłożyć ze swoich prywatnych pieniędzy na zagospodarowanie ronda??? No tego jeszcze nie było." A Pani Kasia słyszała o czymś takim jak DIY nie wszystko trzeba kupować. Czasami można ruszyć z przed komputera i wspólnie coś zrobić. Krytykować łatwiej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: minionki-paskudy

żeby się spodobało? do PSZOKu znaczy je zawieźć? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: minionki-paskudy

brzydkie, tandetne , kiczowate gumiaki
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: minionki-paskudy

To po co tam stoją skoro nie można na nie patrzeć i trzeba się skupić na drodze? Zdjąć w takim razie to coś bo wypadki powoduje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: minionki-paskudy

Butelkowa choinka to jeszcze nie był taki zły pomysł, bo zrobiły je dzieci w ramach propagowania segregacji śmieci. Fajna akcja pro-eko. Może za wyjątkiem betonowych płyt na których stała i które leżały do kwietnia.
Ale te minionki ... Brak słów. Gdy postulowano tu zrobienie kawałka chodnika, żeby ludzie nie deptali trawnika na pętli, to było to niemożliwe do wykonania, a z postawieniem takich paskud nie ma problemu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: minionki-paskudy

Znam kilkoro dzieci którym się podoba.
Obstawiam ze stare zrzędy nie są tymi którym należy to oceniać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: minionki-paskudy

To niech dzieci cieszą się nimi na placu zabaw. Tam jest miejsce na takie rzeczy. Pętla nie jest tylko dla dzieci.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: minionki-paskudy

Gdyby tylko place zabaw wyglądały lepiej niż te minionki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: minionki-paskudy

Niestety w Baninie jest więcej minionków niż placów zabaw.

Poza tym, czy one nie łamią praw autorskich ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: minionki-paskudy

testtest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: minionki-paskudy

Radze wydlubac sobie oczy, juz nic nie bedzie wam przeszkadzac ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: minionki-paskudy

drodzy Państwo toż to nasze cudne Banionki !!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: minionki-paskudy

rozmawiał ktoś z panią sołtys.? pewnie nie, ale na forum wylewać żale to jak najbardziej. Jest wybrany sołtys, radni to zapraszam do nich i powiedzieć im wprost co się o tym myśli. W Baninie jest pewnie ok 5tyś ludzi, a nie podoba się to raptem kilku. To weźcie się skrzyknijcie i idźcie razem o pani sołtys do radnych, w ten sposób zacznijcie rozmawiać. Natomiast dla wielu osób rozmowa skłania się tylko do wylewania jadu na forum.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: minionki-paskudy

Forum internetowe to również pewna forma dialog. Jest łatwiej, głównie dlatego, że pracujemy. Ne bez przyczyny powstają też strony na FB.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: minionki-paskudy

Sęk w tym, że uwagi na temat minionków skierowane do Rady Sołeckiej odbijają się jak od ściany.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: minionki-paskudy

Po ulewnym deszczu może i minionki zmiękną i się rozpłyną jak nasze dziurawe drogi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: minionki-paskudy

Te minionki niestety z gumy. Guma się w deszzcu nie rozmywa. Powinni to rozebrać i tyle Następnym razem niech ten "esteta", który to stawiał najpierw zapyta się ludzi czy obciachu nie zrobi.
Nie wystarczy czegokolwiek zrobić. To musi być z głową.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: minionki-paskudy

Z pewnością "to coś" nie jest wizytówką Banina, którą chcielibyśmy oglądać jeżdżąc codziennie do pracy.

Spuśćmy zasłonę milczenia nad gustami, o których się nie dyskutuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: minionki-paskudy

dlatego od dawna powtarzam
Banino potrzebuje światłych ludzi
wówczas nie trzeba by było toczyć jałowych sporów o nic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: minionki-paskudy

zgadza się. Tutaj już dawno miasto urosło a my ciągle jesteśmy rządzeni przez tzw. Zrzeszenie. Stąd te całę problemy. Mówimy o minionkach na dużym skrzyżowaniu. a tymczasem to skrzyżowanie wymaga jakiejś większej przebudowy. Poszło kupę szmalu na jakąś pętlę autobusową nieopodal następnego przystanku dla tego samego autobusu. Pętla bez schodóœ, bez chodnika. Ło rany. Reklam-szmat wiszących jak na kratach więziennych. Co to jest? To ma być to centrum banina? Jest tam w gminie w ogóle jakikolwiek urbanista? Czy ktoś w ogóle wie co to znaczy centrum miejscowości? Nie. tych rządzących na taczkach wywieźć i wybrać swoich normalnych ludzi, a nie z poprzedniej epoki. Tutaj jest pies pogrzebany. Oni nawet 1 centa z programów unijnych nie potrafią uzyskać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: minionki-paskudy

Ostatnią inwestycją, która otrzymała dofinansowanie unijne była bodajże budowa ulicy Lipowej i było to prawie 10 lat temu (jeszcze za burmistrza Bychowskiego). Ktoś słyszał o jakichś późniejszych grantach unijnych na cokolwiek?

Krajobraz wokół pętli trudno komentować bez używania wulgaryzmów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To chyba oczywiste, że potworne minionki trzeba usunąć, ale mija kolejny rok i nic w temacie się nie dzieje.Szanowni Państwo z Rady Sołeckiej, czy macie jakiś pomysł, jak w sposób estetyczny zagospodarować naszą pętlę? Nie macie? To może podpowiem. NAM WYSTARCZY ELEGANCKI MINIMALIZM!!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Następnym razem usypią górkę z utylizowanego azbestu tłumacząc, że to także dla dzieci, żeby miały gdzie na sankach jeździć.
Coraz częściej Rada Sołecka realizuje swoje pomysły w zupełnym oderwaniu od lokalnych potrzeb. Oprócz fajnych inicjatyw zdarzają się takie babole, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pętla - wizytówka Banina
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

niestety, do minionków dołączyły niedawno "przecudnej urody" różowe filiżanki. Taki lokalny folklor - wieś tańczy i śpiewa.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

fakt wygląda dramatycznie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słyszałem,że rada chce se zmienić nazwę naszej wioski na Baminionkowo i nadać honorowe obywatelstwo tym minionom, nie wiem dlaczego rada se tak postanowiła wielbić te minionki. Powiem Wam,że te minionki,to są jakieś podejrzane i źle im z oczu patrzy,tak jak by coś knuły,no ja to bynajmniej im nie ufam. Przez te minionki cholerne,to w naszej wsi jest taka niedobra atmosfera,to one wywołują negatywne emocje w ludziach i kłótnie.Trzeba by było zrobić może jaką krucjate przeciw tym diabelskim minionkom .
Mamy przecie tyle fajnych animowanych bohaterów którzy mogli by stanąć na rondzie np. Rumcajs z Hanką i Cypiskiem (albo nie,bo on chodził z siekierą i rąbał drzewa,a po ostatnich wycinkach mogłoby się ,to źle kojarzyć ) ,moze Reksio (to chyba też nie dobry pomysł,bo psy sr*ją pod płotami ) ,no kurde już nie wiem kto!? Każdy ma coś na sumieniu! Kto ma jakiegoś pomysła?

P.s Tak czy inaczej minionki banińskie muszą odejść, przy okazji wiosennych porządków ,albo w noc świętojańską.

Pozdrawiam ogarnięty Zdzisek
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piaskowy dziadek tez odpada bo piachem sypał po oczach. Bolek i Lolek nie bo zaraz ,że to para. Teletubisie e miał jeden czerwona torebkę to niby no wiecie. Miś uszatek może? ten znowu sierota, sam mieszkał. Muminki? hm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Muminki też niezabardzo ,to brzmi jak Minionki :) Poza tym one ciągle miały jakieś problemy tak jak Baniniaki niektóre,to się wszystko źle będzie kojarzyć. Bolek i Lolek,to odpada całkowicie! Ten Bolek ,to ponoć donosiciel był ,menda jeden !

P.s Trza szukać dalej cholera?

Pozdrawiam zbajkowany Zdzisek
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żwirek i Muchomorek? para :( Wiem Ptyś i Balbina, odpada bo bez ślubu żyli. Został Reksio chyba nie był powsinoga tylko fajnym pieskiem. Diabli nadali.
Palme z plastiku postawimy i będzie BAMBINO.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Minionki na wysypisko w w ich miejsce pomniki wielkich polaków .
O uszy mi się obiło , że są przeznaczone pieniądze na dekoracje tego terenu. Ciekawe ile minionki kosztowały? A może było to wotum społeczności lokalnej za opiekę rady i sołtyski . Taki lokalny folklor
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomniki wielkich Polaków powiadasz??? Tak na szybko to mi przychodzi do głowy tych trzech Gustlik z czterech pancernych,Władek Kargul i Roman od Giertychów oni byli /są pokaźnych rozmiarów,a Romek jeszcze rośnie ponoć. Z zagranicznych ,to już kiedyś pisałem,że Fidel Castro by się nadał,on był z ciepłego kraju i ociepliłby wizerunek naszej wioski .

P.s Istną burzę mózgów tu mamy!?!? :)

Pozdrawiam pomysłowy Zdzisek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pytanie do sołtysa i do rady sołeckiej , czy czy za minionki( opono-doniczki przy pętli ) zapłacono z budżetu sołeckiego ?
Tak często zajmujecie stanowisko , to powiedzcie nam czy za te koszmarki zapłacili mieszkańcy ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet jeśli zrobili to społecznie za darmo, to powinny zniknąć jak najszybciej. Wcześniej wyglądały tragicznie, a po zimie wyglądają strasznie.
Może po prostu znajdzie się chętny z przyczepą i wywiezie to dziadostwo na śmieci?
Czy Rada nie ma nic przeciwko temu, żeby przyciąć trawy na pętli? Bo już wiosna za pasem i czas najwyższy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

no tak, tylko gdzie to wyrzucić
a może właściciel/autor/artysta przygarnąłby swoje ogumienie z powrotem
taka prośba
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

artysta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To akurat jest proste. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów, Żukowo, Polna 70
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widziałem takie same opony na ulicy Kubusia Puchatka w ogródku . Czy to przypadek ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jednocześnie Rada Banino agituje na FB w sprawie konkursu na "Piękną Wieś Pomorską" cyt : "Główną ideą konkursu jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi "

Rado Banińska: czy ten wstrętny gumowy recycling to Wasze rozumienie ochrony i poprawy wartości krajobrazu przyrodniczego?
z tymi "ozdobami" na pewno nasza piękna wieś ma ogromne szanse!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoro Rada Sołecka ma gdzieś estetykę naszej wsi, to możemy my, mieszkańcy sami się tymi zajmiemy?
Może zacząć od usuwania reklam bezprawnie naklejanych i zawieszanych gdzie się da? Każdy słup i bezpański płot obklejony tym g...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pokaż reklamę na ,, bezpańskim" płocie.?
Zrób pierwszy ruch, pokaż innym jak sie dba o otoczenie. Banino wieś brudu i nieładu budowlanego. Jeden wielki BURDEL
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

miś uszatek z prosiakiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...