odkłąmywanie historii-- Polska

Temat dostępny też na forum: Hydepark
o odkryciach przeczacych uznanej nauce i podrecznikom nie mowi sie głosno,nawet lokalnie

wielki kłopot i nie tylko
--pewnym srodowiskom zalezy ,zeby kłamstw o nas uczono nasze dzieci nadal
a o naszej bytnosci i swietnosci,liczonej w tysiacach lat nie dowiedział sie swiat

coraz wiecej odkryc archeologicznych wyłania na swiatło dzienne artefakty,szcz*tki i mury pradawnych budowli --nie ciosanych krzemieni
swiadczacyh o prymitywizmie naszych ojców

http://forum.trojmiasto.pl/?act=post_form&c=1&k=30
odkrycia na gorze Zyndrama w Maszkowicach

https://www.youtube.com/watch?v=nBT-M4N8ZW8
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To wszystko były dokonania kosmitów.
Szlachta polska pierwsza wpadła na ten trop, przypisując wielką rolę Sarmatom, którzy już za czasów starozytnych mieli zmagać się z Grekami, a potem z Rzymianami, ale z powodu oczywistego braku badań naukowych w tamtej epoce nie można było rozwinąć tematu. Dopiero od niedawna dzięki badaniom kosmicznym i zdjęciom powierzchni Księżyca, ujawniającym zaskakujące obiekty na jego powierzchni zaczyna się kształtować nowa wizja pochodzenia Polaków, a przynajmniej tej najbardziej oświeconej warstwy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Stonehenge wybudowali synowie mieszkańców Mazowsza, zamieszkujący tamtejsze ziemie szukając dla siebie lepszego jutra. Nudzący się zaś Polanie, podczas wypraw do Egiptu kierowali pracami budowy piramidy Tutenchamona. Kilku zaś sąsiadów Popiela, zdobywszy doświadczenie w wypalaniu gliny, wykonało zlecenie cesarza Qin na wykonanie armii z terakoty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, POlanie mieli niewątpliwe osiągnięcia. Prekursorzy dzisiejszej PO-landii, równie aktywnej na polu międzynarodowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak będziesz PiSał takie bzdury to cię wyPiSzą z koła PiStrolli.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tut-ankh -amon--bo mniej wiecej tak mowili Egipcjanie mu wspolczesni nie miał piramidy,zmarł młodo biedaczek
i miał słynny grobowiec-słynny bo odjryto go ,ja i rowniez jego piekna złota maske
wiec-----grobowiec
i maska tegoz władcy--sa słynne..nie piramida

jak juz chcesz cos trollowac to najpierw zasiegnij wiedzy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

za powstanie megalitów..,czy to pojedynczych ,czy kregow (wyciosanie i ustawienie..lub tylko ustawienie) przypisuje sie roznym tworcom
ale tak naprawde w kazdym kregu historycznym --scisle naukowym!--nikt do konca nie wie po co i kto to zrobił
ich zorientowanie astronomiczne swiadczy o starszym datowaniu w stosunku do ustalonego
ze wzgledu na wiedze przypisanym tworcom--a scisle jej brak
i na układ astronomiczny w danym czasie

W Polsce mamy mnostwo megalitow i kregow kamiennych
https://treborok.wordpress.com/megality-w-polsce/

pewnie stawiali je starozytni germanie,,wikingowie i inne /madrzejsze/ od nas ludy
nas nie było ..wzielismy sie znikad
a nasi praprzodkowie nie nalezeli do jednej wspolnej kultury ,która mogła je sobie postawic--to niemozliwe przeciez

gdyby nie otwarte umysły naukowcow nie mielibysmy tego,co mamy
nie kazdy moze byc przeciez odkrywca czy naukowcem
stad czesc z nas tkwi w zamknietym kregu
i zawsze bedzie twierdzic --to niemozliwe..to sie nie da
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

poza tym celowo obok jest watek o mapach Piri-Reisa--bo gdyby ktos lubiał poweszyc i pomyslec troche--to zastanowiłoby go czy czasem dawno,dawno temu nasze kontynenty nie wygladały inaczej ,nie były połączone inaczej
jak równiez kultury nie były od siebie tak odlegle

"mity" podania na temat Atlantydy, w innych majacej nazwe-np Mu.Agharta..itd...
i to podaniach pisemnych ,ustnych ludów na całej ziemi
sa przeciez wyssane z palca
tak zbiezne ...
to dlaczego wierzycie w biblie--naprawde Ewa powstała z żebra
gadała z wezem?

byli pierwsi rodzice i co?--potem rodzenstwo ze soba społkowało--dzieci nie były ułomne--wszak drodzy uczeni trollowicze
nauka genetyczna mowi ,ze za blisko to be--bo dzieci albo sie nie urodza albo beda mocno uposledzone
rzadziej --beda
tytanami ponad 3 metry wzrostu!!!!!!

skad oni sie wzilei z kazirodztwa?

no i do tego zyli przecietnie moze 800 lat
itd

czy o tym biblia nie mowi ?
a ty w to wierzysz!

a moze da sie to inaczej wytłumaczyc?
moze nie było tylko jednego plemienia ..moze biblia nie mowi o genetyce--bo raz-nie rozumiali!
dwa--poprzestawiali soborowi???
nie --to niemozliwe!
alez nie
to sie nie da!

zamknietym uymysłom nie da sie
wolnemu da sie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd ten nagły wybuch poszukiwania korzeni narodowej tożsamości? Poszukiwania pod hasłem odklamywania historii. Czekam już na listę historyków do zweryfikowania przez IPN. Wypatruje listy zakazanych autorów i ich prac. Zmian w nazwach ulic i bohaterów na cokolach.
"Gdy rozum śpi, budzą się demony"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nagle--to mozna miec ochote na co innego
zeby pisac i wklejac cos w temacie historycznym warto sie tym interesowac dłuzej..albo i sporo nt przeczytac
nie tylko z historii Polski

obraznie prze zkogos kto nic nie wie w teamcie--nie jest bolesne
czy to wydaje sie byc logiczne?
nie ma tez sensu dyskusja z takim
-------------
a nawiasem---obrazac panowie moze cie dalej--wam wolno przeciez
zadna kara was za to nie spotka
nie wiem --czy lustro macie w domu i czasem sobie pogadacie z nim?
trudno przed nim --powiedziec sobie prosto w twarz--"jestem porzadny gosc" i nie zasmiac sie--kiedy nie jest to prawda!
bo okłamywanie samego siebie przed lustrem jest trudne..wrecz niemozliwe

takze jestescie cwiczebni----cwiczyc mozna przez was pare cech-- m innymi cierpliwosc....pobłazliwosc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pisownia ta sama, ale podpis autorki już inny. Wstydzisz się czegoś ? Ironizuję dlatego, bo zamiast faktów i konkretów wyjaśniających twoje stanowisko, odsyłasz do linków i legend.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czego miałabym sie wstydzic--otwartosci.szczerosci,odwagi????

zycze ci nabycia tych cech

wnioski naleza do tych ,ktorych to zainteresuje
nie mam czelnosci narzucac komus zdania i teorii..szanuje ludzi
i nie uwazam siebie za posiadacza prawdy
jestem poszukiwaczem ,jak wielu

wrzucam ,,nie narzucam

a jesli idzie o pisownie i moja osobe--to zapytaj siebie i swojego kolege--czyja to wina,ze nie moge pisac pod swoim
to wyscie sprowokowali--nie ja
ani nie moi przyjaciele
-----------
pisac mozna pieknie ,nawet o ekstrementach

troche wyobrazni, logicznego myslenia a wiedziałbys ..bez dziwnych pytan
zaprawde zawiodłes mnie
chociaz to nie twoja wina ,ze miałam ciebie za fajniejszego faceta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie jest najciemniej, drodzy forumowicze ?
Nie będę czekał na odpowiedź bo to nie teleturniej, sam odpowiiem - pod latatnią. Otóż jeśli wyjdziecie na dwór po zachodzie słońca i spojrzycie do góry, to niewiele zobaczycie, bo własnie pod latarnią jest najciemniej.

Więc nie wymyślajcie bzdur na temat naszych przodków i nie sprzedawajcie nam daenikeńszczyzny, bo to towar przechodzony.
Nasi przodkowie nie byli tacy durni jak wam się wydaje i nas sobą mieli rozgwieżdżone niebo, ktore prowokowało ich do refleksji i do wykorzystywania tej refleksji w praktyce przez kilkanaście tysięcy lat. A jeżeli ktoś nadal uważa naszych przodków za idiotów, to niech zapyta ewolucjonistów, jakim cudem ci przodkowie przetrwali. A jeżeli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o rozwoju cywilizacji, niech odżałuje parę groszy i kupi pracę Iana Morrisa "Dlaczego Zachód rządzi - na razie". Proszę korzystać z kumulacji, nie w Lotto, lecz z kumulacji wiedzy, zamiast wysysać ją z własnych bebechów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łowco,
'Więc nie wymyślajcie bzdur'
Nie lubisz konkurencji? Tobie wolno zalewać forum 'przemyśleniami', innym nie? Nie masz tu monopolu na opowiastki z mchu i paproci. Czy chodzi o to, że innych sympatyczniej się czyta?

Isztar, krynico wszelkiej emocji, nie złość się proszę na Jaqu'a - to jak sądzę skutek artystycznego nieładu w Twoich wypowiedziach;) Swoją drogą, co Cię nagle od paru dni najszło było (faza na słowiańszczyznę w sensie)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

o tym,co ja tu wypisuje ,czy wklejam nie interesuje sie od dzisiaj
jako dziecko miałam jedna z opcji -byc archeologiem
ksiazki Cerama ,czy opowiesci Swiecha(bo on pieknie opowiada historie) znam nie od dzisiaj
a warto tez zajrzec do czegos nieortodoksyjnego

pomiedzy praniem pieluch i robieniem obiadkow jakze cudownie jest miec chwile pogrzebac w tym ,co cie interesuje

nieładnie --panom sie wydaje sie iz maja monopol na przyklepywanie innym panom w ich teoriach
paniom alez skad
do pieluch
albo najwyzej mozemy wam schlebiac

tylko czasem nie ma za co

popsioczmy zas o lewicy i prawicy tylko--toz to takie ekscytujace jest
i jaki ekscytujacy jest ten pan i ten pan i tamten pan!
wow!ave cesary!

albo o batonach==o! ja wole "bajeczny"..
jakiez to niesamowite uczucie w ustach
i te kawałeczki orzechow pomiedzy zebami,które trzeba łuskac z onych........
mniam mniam....
----------------
takie cuś mie sie przypomniało
marne umysły dyskutuja o rzeczach małych.(.obgaduja. ludzi.itp
wieksze wykraczaja poza
a wielkie dyskutuja idee

nie ja to wymysliłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

'jako dziecko miałam jedna z opcji -byc archeologiem'
Wszystko jasne i w dodatku brzmi bardzo znajomo;) Podrzucaj dalej różności, na pewno będę zerkać.
Fajnego popołudnia wszystkim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na moje wypowiedzi mam sensowne podkladki, zawsze mogę się odwołać do pewnych, zobiektywizowanych już wynikowbadań. Natomiast fizycznie nie znoszę jak ktoś usiluje mi sprzedawać refleksje wyciągnięte z własnych bebechów czy innych kitodajni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ego łowcy nie zmieściło się na moim ekranie, A jak u was ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyganiał kocioł garnkowi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No cóż...wynika, że ratlerek jako wyznawca nie może mieć własnego zdania tylko jako wierny pies szczeka tak jak mu każą szczekać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

żegnam monopolistów
zegnam fanatyków
---wolne pole do waszych pipisów,knowań i pyskówek

i pozdrawiam fajnych ludzi,którzy tu pisywali..czasem cos wrzuca
Inke,Mikronezje,Crossa,Wiewiore(wybacz ale tak łatwiej:)..Lukrecje i wszystkie inne miłe osoby....pozdrawiam serdecznie
wybaczcie ostrosc ,zawiłosc ..brak przecinkow
dzieki za mozliwosc poznania was..i calej gamy tego ,co od was

szkoda czasu i nadziei na normalnosc
niech sobie hasa kto chce..skarzy co chce
niezaleznie, co soba reprezentuje

trzymajcie sie zdrowo fajni ludzie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spokojna głowa. moje zdanie w temacie polskiej polityki nie zmieniło się od... chwileczkę, niech przeliczę, ... od 36 lat. Pogadamy jak ci się uda pobić ten rekord. Nie jestem aż na tyle zadufany, by twierdzić, że to rzeczywistość się dostosowuje do mojego zdania, ale też nie mogę wykluczyć, że być może tak jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

Pralnia przy ul.Chałubińskiego 29 (7 odpowiedzi)

Dowiedzieliśmy się od radnej dzielnicy, że wielu mieszkańców Chełma nie wie, że w ich dzielnicy...

Częstotliwość lotów samolotow. (7 odpowiedzi)

Czy my,mieszkańcy osiedla Chełm musimy znosić nasilenie przelotow samolotów nad naszymi...

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...