osiedle kameralne

Chciałam zapytać mieszkańców tego osiedla jak im sie mieszka w tych mieszkaniach na co zwracać uwage przy odbiorze itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

A które kameralne kupiłaś ? jeśli to przy pszennej to współczuje , tam jest wciąż mokro po deszczach stoi tam woda
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

Tam zawsze stała woda nie tylko na ulicy ale i na miejscu osiedla.Podniesli teren budując podjazdy ale jezioro bedzie i tak na całą ulicę dopóki nie zrobią kanalizacji burzowej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

Do sid.
Ostatnio pisałeś, że jeziorko było tam gdzie stoi Kamrealne1. Jakąś obsesję masz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

Do nika - to prawda na kameralnym przy pszennej było jeziorko które zostało zasypane i zawsze tam stała woda po deszczach .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

ale to jest kameralne 3 a nie 1 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

Na księżycowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: osiedle kameralne

Przepraszam nie chcę być złośliwa ale tam będziesz miała bardzo ciasno ,na pewno będzie duży problem z parkowaniem samochodów . Ta firma która buduje osiedla kameralne nastawiona jest na wielkie zyski a nie myśli o przyszłych mieszkańcach i o jako tako ich wygodach . Sama mam mieszkanie w szeregowcu i widzę problem z parkowaniem ,oglądałam mieszkanie na kameralnym ale nie ukrywam różnica ceny była dość duża a metraż podobny .
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

z tego co widać to tam jest 1 miejsce parkingowe na mieszkanie a funkcjonowanie w Baninie z 1 autem na rodzinę to prawdziwe wyzwanie :)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: osiedle kameralne

My mamy jeden samochód i to nam wystarcza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

Metraż może i ten sam np jak w siódmym niebie ale o wiele większy ogródek i ładniejsze wykończenie budynku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: osiedle kameralne

jak tylko jedno pracuje to Ok bo wydostać się z Baninka naszego kochanego transportem publicznym to jest prawdziwe wyzwanie :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

Dom na domu, sasiedzi beda zagladac sobie w okna. Brak miejsc parkingowych. Dodatkowo halasliwa ulica obok.

Jak dla mnie projekt masakra.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: osiedle kameralne

Prawie w całym baninie wszyscy patrzą sobie w okna takie tam są osiedla. Lepsze to niż mieszkanie w bloku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: osiedle kameralne

Jak w slamsach zobaczysz za parę lat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

Zgadzam się z tobą do tego ta cena ...i wykonanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: osiedle kameralne

Sprawdź, czy nie podciekają ściany po deszczu, czy drzwi nie przeciekają i czy nie leci woda przez komin. Do tego sprawdź szczelność okien, oraz koniecznie zetrzyj błoto z wszystkich ram i drzwi, bo robotnicy zakrywają tym uszkodzenia (że niby od ziemi odprysnęło).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

Dziękuję w końcu otrzymałam odpowiedz na moje pytanie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

ogólnie w razie wykrycia czegoś po odbiorze i tak naprawiają, więc nie jest najgorzej, chociaż oczywiście trzeba się im notorycznie przypominać, ale to tak wszędzie jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

budynki postawione bardzo blisko siebie, zero światła w mieszkaniu, pokoje po 6m2 strasznie mało miejsca , łazienka 3 m - malutka strasznie. niestety z 70 metrów 4 pokoje 2 poziomy to slaby pomysł
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

no dokłądnie. Plus brak miejsc parkingowych i Księżycowa na tej wysokości będzie zastawiona. Kiedyś było tam gospodarstwo, a teraz takie mikro osiedle ehh.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

Mi brakuje zakazu parkowania. Jak się zakończy budowa to zapewne auta będą stały na ulicy i będzie kiepsko z przejazdem. A jak taki zakazik by był to i telefon na policje wykonać by można
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: osiedle kameralne

Zakazik nie jest niezbędny aby dostać mandat jak się blokuje przejazd, wjazd na posesję czy stoi się na skrzyżowaniu czy w okolicy przejścia dla pieszych.

Każde Kameralne ma tylko jedno miejsce postojowe na mieszkanie. To chyba jest największy mankament tych osiedli.

Na miejscu przyszłych lub potencjalnych lokatorów Kameralnego cisnąłbym dewelopera o więcej miejsc postojowych.
Co z tego, że macie jeden samochód - teraz nie mieszkacie w Baninie, dzieci albo jeszcze nie macie albo są bardzo małe. Nie da się przeżyć w Baninie z jednym samochodem z rodziną. Gości pewnie też czasem będziecie chcieli przyjąć. Przyjedzie rodzina i nie będzie gdzie się zatrzymać. To nie jest miasto, gdzie jest dużo ogólnie dostępnych miejsc do parkowania - jak nie pod blokiem to na ulicy. Jak zapewne zauważyliście ulic nie ma, a największy parking pod kościołem to łaźnia błotna.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

Jest tu jakiś przyszły mieszkaniec tego osiedla?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o wykonaniu domków przez HB, wystarczy podjechać do mieszkających na Kameralnym I. lub chyba już na kameralnym II. Na forum nie wszyscy chcą pisać........
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

My kupiliśmy z etapu 3 :) jeszcze nie mieszkamy. Co chcesz wiedzieć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomieszkaj..... z czasem zobaczysz co nabyłeś/nabyłaś
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie rozumiem, co sugerujesz ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic nie sugeruję. Po prostu dopiero jak pomieszkasz, to możesz powiedzieć cokolwiek na temat wykonania domu. Np. rozpadająca się kostka, stojąca woda w betonowej rynnie, kartonowe sufity na I piętrze, wsteczny ciąg wentylacyjny.... dalej wymieniać????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

akurat kartonowe sufity to się zawsze w domkach robi, nawet jakbyś sobie za pół miliona budował własny na własnej działce. Bo są lekkie, szybkie w montażu i nie trzeba tego gładzić. Trochę ciężko byłoby zrobić konstrukcję dachu, gdyby zrobić strop betonowy - no chyba, ze chcesz mieć płaski dach :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej jestem w trakcie decydowania sie na zakup kameralnego? Czy to zly pomysl, jest cos nie tak z deweloperem? Nie ma co za ta cene oczekiwac cudow, ale sadze ze to nie jest taka kaszana jak niektórzy pisza? Mam do wyboru dwa pokoje na końcu Gdańska i dom w Baninie sądzę że ten drugi to lepszy wybór czy może się myle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

każde osiedle budował chyba inny wykonawca, więc ciężko powiedzieć :) Poza tym, znam mieszkania za 3x takie ceny z większymi bublami - ogólnie czy kupisz mieszkanie za 300k czy za 2 miliony to i tak zawsze coś będzie źle i jakaś ściana popęka - taka natura budów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To osiedle wydlada jak kurniki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

My z 4 :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: osiedle kameralne

Jest;)zapraszamy na osiedle,pogadamy,oprowadzimy;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i jak wam sie mieszka? Wystarczająco dużo miejsca? Cos sie dzieje z domem czy wszytko ok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na tym metrażu można by lepiej rozplanować budynek - chociażby zrobić schody w innym miejscu, to by było bardziej ustawnie, albo drzwi tarasowe bardziej asymetrycznie, to by większe kanapy narożne wchodziły.

Jedna ważna sprawa - na wizualizacjach sobie fajnie stoją mebelki itd., ale Hard Bruk nie zaznaczył tam kaloryferów... np. w kuchni przez to można budować tylko w literę "L" zamiast "U", więc masz ją o 1/3 mniejszą niż na obrazku. Oczywiscie mozna zlikwidować/przenieść kaloryfer, ale będzie wtedy zimniej w mieszkaniu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

świetnie:) kiedy możemy przyjechać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

za wy z etapu 3 czy 4 ? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My z etapu 4.Serdecznie witamy potencjalnych nowych sąsiadów ;) Może zorganizujemy przedwstępną parapetówkę zapoznawczą?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też z 4:) bardzo chętnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzien dobry. Rozmyslam kupno mieszkania na kameralnym ale bardzo ciekawi mnie jak wyglada ono w srodku. Poniewaz wiadomo jak jest, wizualizacja jedno a zobaczyc na zywo to drugie :) Jeśli byłby ktoś uprzejmy pokazać swoje mieszkanko (nawet w stanie deweloperskim) z chęcią bym obejrzał. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie idźcie tą drogą...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja poszłam na budowę i pracownik pozwolił mi wejść do środka , byłam zaskoczona tą ciasnotą /bynajmniej dla mnie/ i za takie pieniądze . Kupiłam mieszkanie w szeregu podobny metraż dużo tańsze i też z ogrodem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie Pani kupiła ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zadzwoń do biura , spotkają sie, pokarzą - ja jadę dzisiaj ale po opiniach jakie czytam o etapie 4 mój entuzjazm padł.... :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie. Czy metraz pokoi i lazienki u gory podany na stronie liczony jest po podłodze czy ze skosami?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po podłodze do są minimalistyczne blizniaki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie sa złe. Lepsze od chmary.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pomijając, że mają taką samą powierzchnie a są 70tys droższe i z tandetnych materiałów to pewnie masz racje. Z resztą "lepsze od chmary" to argument przekonujący chyba wszystkich użytkowników tego forum... brak słów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łazienka nie ma skosów. Co do reszty - nie widzę na stronie metraży?
Ale z tego co kojarzę, jest liczony zgodnie z przepisami - powyżej 1.75m jest 100%, powyżej 1.50m jest 50%, poniżej nie jest liczone. Ponieważ skosy są tak na wysokości 1.40m, to 80-90% powierzchni jest zawarte w metrażu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie polecam siódmego nieba, celowo napisałem małą literą bo to mali ...., wszystko ładnie do czasu zapłaty, później tragedia, a reklamacje lub usterki zgłoszone przy odbiorze? oszukują , umawiają się i nie dotrzymują terminów, generalnie jak zapłacisz firma ma Cie gdzieś. Reklamacji w ogóle nie rozpatrują
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kameralne to nie siódme niebo tylko hb inwestycje. Ja zaraz się wprowadzam na 3etap i poza kilkoma poprawkami i lipa z wyczystka, schodami i liczbikami od wody to jest ok. Nie narzekamy póki co. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas było tyle problemów, że na etap 3 HB zmienił wykonawcę, żeby lepsza jakość wyszła - niestety skoro nowa firma, to na trójce z kolei oni swoje babole porobią, dopiero kolejne etapy znów będą lepiej wykonane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odbierałem mieszkanie od 7nieba we wrześniu 2015roku. I szczerze ? Wszystkie reklamacje jakie zgłosiłem zostały rozpatrzone w 30 dni. Nie jestem od dewelopera, tylko zwykłym żuczkiem, z ulicy i znajomości nie mam. Zadzwoniłem, zgłosiłem, mailem napisałem i kontaktowali się ze mną. W 30 dni wszystkie "nieporozumienia" zostały wyjasnione...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ale kameralne to nie 7. niebo ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedy oddają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to zależy które. Niektóre już 1,5 roku temu oddane :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

4 etap
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy są tu jacyś przyszli mieszkańcy etapu 4 ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli 4 etap to księżycowa to jesteśmy. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To witam ☺jaki budynek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My F. A Państwo? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A my D ☺
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może na fejsa się przeniesiemy? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No możemy sąsiedzi ☺
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kogo mam szukać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyszli sąsiedzi z budynku G również się witają :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej jestem w trakcie decydowania sie na zakup kameralnego, Czy to zly pomysl, jest cos nie tak z deweloperem? Nie ma co za ta cene oczekiwac cudow, ale sadze ze to nie jest taka kaszana jak niektórzy pisza? Mam do wyboru dwa pokoje na końcu Gdańska i dom w Baninie sądzę że ten drugi to lepszy wybór czy może się myle? Mówię o etapie 4.
Pozdrawiam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bierz 2 pokoje na końcu Gdańska. Przynajmniej nie będziesz musiał/musiała kupować drugiego auta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witamy ☺
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Deweloper jest ok domek tez. To zależy gdzie będziesz pracować...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do pracy z Banina będę miała 10 minut :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To nie ma się co zastanawiać jeśli są jeszcze wolne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślę podobnie, to kto jest z etapu IV w takim razie? :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja ☺ są tu jeszcze z budynku F iG a który chcesz kupić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja radzę pojechać samodzielnie na loklalizację osiedla i co jest na około - jak to wszystko wygląda naprawdę a nie na wizualizacji - żeby potem nie było, że za ciasno Wam będzie (głownie na zewnątrz) .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

to rozumie że prace masz w Baninie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

rozumie ze pracę masz w Baninie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zapraszam na Zdrojową można wejść/zobaczyć w trakcie budowy etapu 5. Działki przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną w mpzp a postawiono na niej 6 bliźniaków!!! = 12 rodzin = ~20 aut. Pokoje wielkości komórki na weki. Taras jednych jest jednoczesnie wejściem drugich do domu. Lepszym rozwiązaniem już jest chyba szeregowiec bo sąsiad sąsiadowi w okno nie zagląda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

no ale tak samo jest na osiedlu przy Księzycowej i Pszennej ( tam chyba z 2 bliżniaczki stoją):/ Dlatego pisałam wczęsniej by iść najpierw na plac budowy i zobaczyc samemu jak tak naprawdę bedzie wyglądać okolica i sama zabudowa . .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy Księżycowej to tych bliźniaków jest 11 na działce, gdzie stała chałupa rolnika, chlewik i stodoła.
Największy lipton jest na tych osiedlach z miejscem do parkowania. Deweloper umożliwia zakup jednego miejsca do parkowania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

na projekcie przecież widać jak blisko siebie stoją :) nie trzeba jechać, wystarczy wyobraźnia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Domki może i ładne, ale ich lokalizacja - tragedia. Przy ul. Księżycowej i Pszennej - drogi te są bardzo ruchliwe, hałas od jeżdżących samochodów. Miejsce parkingowe tylko na jedno auto
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To się ciesz ze masz chatę 300m w polu gdzie masz spokój i parking na pięć tirów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Głupi jesteś !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma co się tak nadymać.
Jeżeli kupiłeś/kupiłaś to się przekonasz jaki to jest problem jak nie ma gdzie stanąć. W Baninie nie da się żyć z jednym autem na rodzinę.
Chyba, że wybudowałeś i sprzedajesz...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: osiedle kameralne

Chciałem kupić mieszkanie w baninie ale te budynki to jest jakaś pomaga do nieba poznałem budowlańców. Mówili że by w tych kurnikach nigdy nie mieszkali a dojazd to jest tragedia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a oto inne twoje posty z tej samej godziny i ip

~anonim 37.47.196.*
17 godzin temu
Mieszkaniec
Żałuję zakupu

~Gggg 37.47.196.*
17 godzin temu
Ciasnota
Nigdy bym tego nie kupil

POST Z MECZU LEGII

~anonim 37.47.196.* nowy post
17 godzin temu
Gdzie banino to ciasnota

~Stary mieszkaniec 37.47.196.* nowy post
17 godzin temu
Deweloperzy wyrownuja sobie teren zastępując mokradła. Budują 100 mieszkań na 1 m2 i biznes się kręci. Nigdy bym tego nie kupil

~Nowy mieszkaniec 37.47.196.* nowy post
17 godzin temu
Szczerze banino to Wielka ciasnota. Kurniki tak wyglądają szeregowe. No i te odległości 2 km do autobusu 5 do pkm. Ale jak się to komuś podoba

~anonim 37.47.196.* nowy post
17 godzin temu
Dojazdy to jest tutaj tragedia a pkm 5 km dalej. Gdzie ja się przeprowadzilam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I to to samo ip? 255 mozliwosci ... Potwierdzam ciasnota, brak miejsca do parkowania a PKM za 2 lata zostanie zamkniete
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z pewnością. :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ze tez chciało sie to tobie sprawdzić ale ciężko sie z tymi wpisami nie zgodzić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...