poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Temat dostępny też na forum: Pośrednicy i zarządcy
Nasza wspólnota chciałaby zmienić zarządcę, w tej chwili zarządza nami Euroformat ale jesteśmy bardzo niezadowoleni z ich komunistycznych "usług". Czy ktoś może polecić sprawdzonego Zarządcę, który szanuje i dba o dobro swoich klientów? Najlepiej z okolic Wrzeszcza.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

i-administrator.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

byle nie PON !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Jeżeli Wspólnota we Wrzeszczu to zapraszam do AWM "TWA" mieszczącej się przy ul.Jaśkowa Dolina 26/3 tel.58 520-43-95.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

twa mać omijaj najszerszym łukiem.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

popieram!!!! twa mać nie nadaje się nawet do straszenia wróbli.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

my korzystamy z zarzadcy czyli rednet properties. maja siedzibe na Batorego we wrzeszczu. Swoje koszty licza na 0,45 gr od metra kwadratowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

zgadza sie ale zalezy kto jest zarzadca z tej firmy, bo mozesz miec niezlego wkur..a jak ktos nic nie robi i udaje, ze pracuje!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Szukajcie takiego co nie ma za dużo do zarządzania, bo w rezultacie okazuje się zazwyczaj, ze nie daje rady tego ogarnąć. Bardzo dobre opinie słyszałam o m-lokum- Janusz Bąkowski. Po spotkaniu jestem pełna nadziei, ze jednak można coś zdziałać. Konkretny, z doświadczeniem i młody, bez tych starych naleciałości "adeemowskich".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

popieram - solidny i uczciwy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

M lokum, dramat, a z wieloma wspólnotami miałem do czynienia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

M-Lokum dramat i omijać z daleka. Odpisywanie na maile trwa tygodniami a dogadanie się graniczy z cudem. Telefonicznie pojawia się hasło "oddzwonię" i na tym się kończy. Naprawa uszkodzonych czujników zmierzchu trwa tygodnie - przecież to nie oni płacą później za prąd więc po co się spieszyć... Nie polecam a jak macie to zmieńcie - zobaczycie jak jest z innym zarządcą to odczujecie ulgę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z Panią powyżej... mianowicie młody i nic poza tym... wygadany bajerant i bez doświadczenia. Wszystko kończy się na "będę", "będzie", "zrobimy", "dogadamy" itp. Nie polecam szkoda czasu i nerwów na tego Pana...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

ja polecam firmę Balt-Dom lub Piramidę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Nigdy Piramidy, byli naszym adm. Szok z powodu niekompetencji
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

euroformat omijać daleka, przeglądy roczne "z czapy", sprzątanie " z czapy" ... dno dna
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

zrobię reklamę teściowej:
http://www.podajemy.pl/gizela-sakowicz,nzkd5gz.html
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Nie polecam Gestora. Sami zmieniaja zasady, bez uchwalania ustaw. Ustrke zglaszalam kilka razy. Zrobili cos po kilku tygodniach moich nieprzespanych niocy jak wyslalam nagrania.
Owszem, zgloszenia przyjmuja, nawet kulturalnie, ale potem cisza.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Home System.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Nie polecam, nie kompetentni i tendencyjni ludzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

albo źle życzysz innym albo jeszcze nie znasz teściowej, naszą wspólnotę wyssała z wszystkich pieniędzy, mąż robił robotę a ona wystawiała WIELKIE rachunki,
no cóż okazane zaufanie kosztuje, ale wierzę, że: oliwa zawsze sprawiedliwa
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Podejrzewam że znam historię tej Wspólnoty. I wiem która to jest: z Sopotu . Słynie z tego, ze żaden administrator nie może sobie z nią poradzić ,bo Właściciele nie podpisują uchwał . Nawet takich które dotyczą podstawowej sprawy bezpieczeństwa budynku czyli klamrowania pękniętych ścian nośnych . Natomiast niektórzy z Właścicieli tak się awanturują i oczerniają kolejnych administratorów , ze administratorzy sami zrywają umowy. Pani Gizela Sakowicz jest czwartym z kolei administratorem którego jak widać " przepięknie " oczerniają. W tej wspólnocie rzeczywiście dużo pracy wykonaliśmy społecznie , ale na pewno żadnych rachunków Administrator za to nie wystawiał i nie brał. Wiem, bo te prace wykonywałam akurat ja i mój mąż . naprawa zabytkowych drzwi wejściowych , zamków i drzwi do piwnicy , naprawa elektryczności , wymiana żarówek , mycie schodów jak jeszcze nie było sprzątaczki. Jeżeli chodzi o naszą wspólnotę to nie rozumiem czemu ta osoba pisze w moim imieniu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

to zła reklama, zdecydowanie nie polecam, nawet wrogowi, za nim skorzystasz z usługi "teściowej" dobrze to sprawdź
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

dotkliwie pokrzywdzony " fnabrany " zbednie ukrywa swoje faktyczne dane natomiast z odwaga pisze Gizela Sakowicz chętnie porozmawiam z pokrzywdzonym nabrany/nabrana nie ma co ukrywać !!! wspólnota rzekomych nabranych bedzie omijana przez uczciwych i rzetelnych administratorów ,żeby nie paść ofiara fałszywych pomówień obelg i cyberprzemocy .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Gizela Sakowicz to bardzo dobry administrator. Pod jej zarządem Mala Wspólnota bez brania kredytów jest w stanie wyremontować swój dom . A oto przykład : Chociaż jest z Gdyni to przepięknie wyprowadziła kompleks budynków w Wejherowie bardzo zniszczonych pod rządami spółdzielni. 6 lat temu były to rudery z podmokłymi piwnicami i cieknącym dachem. Teraz mają już i dach i i piwnice suche, i ocieplony budynek , a naokoło zagospodarowany parking i ogród i zadaszone pojemniki na śmieci z ekologiczną segregacją . Tylko pozazdrościć .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ta kobieta nie pojęcia co robi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Firma Lokum Administrowanie Nieruchomościami B.Krzywoustego 19A tel.(58) 550 04 93
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

a gdzie sie mieścicie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

we Wrzeszczu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Witam Pani Agnieszko,
Proszę podzielić się Państwa doświadczeniami na temat zmiany Zarządcy.
W przypadku mojej Wspólnoty ustanowiliśmy jednoosobowy zarząd (komercyjny) i powierzyliśmy mu wszelkie obowiązki. Efektem czego Członek zarządu po wybraniu firmy administrującej nieruchomością, pobiera świadczenia z tytułu zarządu nieruchomością i podczas corocznych zgromadzeń jest rozliczany ze swojej pracy i pracy administratora. Jestem zdania, że taniej nie znaczy lepiej.
Jednoosobowy zarząd czesto poprawia efektywność pracy, a i tak jego czynności wymagają zgód członków wspólnoty.
Zapraszam do kontaktu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

osobiście polecam Bałtycką Agencję Zarządzania Nieruchomościami - Balt-Dom ul. Kowieńska 9 w Gdyni. E-mail do firmy: biuro@balt-dom.com.pl.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ja polecam Panią Joanne Ziembe nie ma lepszej w Balt-Dom oddana dla klienta!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Polecam Adminis z ul Radnej w Gdansku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

proponuje firmę Spatium 794-677-555
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

sprawdź dokładnie jak faktycznie wyglądają wszystkie polecenia, my popełniliśmy też taki błąd i bez sprawdzenia w zaufaniu do polecającego wzięliśmy Gizelę Sakowicz i okazało się to nauczką na zawsze,
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

dotkliwie pokrzywdzony " frajer " zbednie ukrywa swoje faktyczne dane natomiast z odwaga pisze Gizela Sakowicz chętnie porozmawiam z pokrzywdzonym frajerem/frajerką na forum nie ma co ukrywać !!! wspólnota rzekomych frajerów bedzie omijana przez uczciwych i rzetelnych administratorów ,żeby nie paść ofiara fałszywych pomówień obelg i cyberprzemocy .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Polecam BZN Posesja. Wykonują wspaniałe remonty, swoje płatności możesz sprawdzić w internecie, bardzo fachowa i miła obsługa.
Poprzednio mieli trochę kłopotów organizacyjnych ale teraz wszystko jest bardzo sprawne i fachowe. Bardzo dbają o swoich klientów.
Mieszczą się w centrum Wrzeszcza przy ul. Kościuszki 6
http://www.posesja.shl.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 43

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Pracuję w administracji, która przejęła od Posesji dużo nieruchomości niestety zdanie współwłaścicieli Wspólnot nie jest takie pozytywne na kilku Wspólnotach Posesja doprowadziła do odcięcia prądu do budynku bo był problem z płatnościami faktur.
Balt dom również ma problem z prowadzeniem finansów Wspólnot na dodatek prowadzą uproszczoną kreatywną księgowość, z której mało co wynika.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

człowieku, każdy inny ale BZN POSESJA nigdy, rozszyfrowaliśmy skrót BZN czyli beznadzieja
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

TYLKO NIE ONI , są beznadziejni . Nic nie robią tylko biorą kasę . A Panie w technicznym najgorsze .
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

BZN Posesja chyba najgorszy zarzadca jaki moze byc przekrety za przekretami tam ida wiele wspolnot ma ich dosc lacznie z Urzedem Miasta na ta chwile nawet prowadzona jest sprawa w prokuraturze przeciw BZN Posesja
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nigdy w życiu.Każdy remont spartaczony,fachowcy - tylko z nazwy, bez kasków...itp.Szkoda czasu i słów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo gadania i bajerów, roboty to dno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

radze sie jak najdalej trzymac od balt dom z gdyni. nasza wspolnote niejako zmusil do korzystania z jej uslug allcon. kupujac mieszkanie musielismy przyjac, ze bedziemy korzystac z uslug balt domu. i to jest niestety dramat... totalny brak kompetencji, złe naliczanie czynszu co skutkowalo tym ze nagle oprocz comiesiecznego czynszu trzeba nagle wyskoczyc z kilku stowek dodatkowo! brak im rowniez systematycznosci, pewne rozliczenia robione sa po np 6 czy 8 miesiacach. , tłumaczenie to jakimis idiotycznymi pomyłkami. nie odpowiadanie na maile. olewactwo totalne. ja nie mogac byc na pierwszym spotkaniu wspolnoty poprosilam balt dom o przeslanie mi protokolu z zebrania. dostalam go po ponad pol roku po kilkunastu telefonach i kilku mailach. wlasciwie nie byl mi juz potrzebny ale uznalam ze nie odpuszcze bo powinni sie ze swoich obowiazkow wywiazywac. jesli uwazasz ze obecny administrator ma podejscie komunistyczne to uwazaj bo decydujac sie na tego zarzadce wpadniesz z deszczu pod rynne. mozesz zreszta znalezc o nich opinie w internecie. zapewniam ze nie znjadziesz pozytywnych. czytalam ze jakas wspolnote prawie z torbami puscili...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Najlepiej w takich sprawach zaufać kompetentnym firmom świadczącym usługi zarządcze. Właśnie dlatego naszą kamienicą zarządza firma Gestor http://www.gestor.com.pl/ już od roku mamy podpisaną z nimi umową i nie było żadnych głosów sprzeciwu od członków wspólnoty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

powiem tak - najlepszy zarządca to jednoosobowa działalność, bo wie, że jego reputacja jest najważniejsza; inaczej straci rację bytu na rynku
najlepszy zarządca to taki, który zawsze będzie dążył do ograniczania kosztów we wspólnocie i generowaniu oszczędności a przy tym utrzymywał nieruchomość w należytym stanie (w miarę możliwości składkowych członków wspólnoty).
znam dwóch takich ludzi - obaj z Gdyni - ale chętnie od czasu do czasu angażują się w Gdańsku
dalszych informacji z przyjemnością udzielę mailowo:
nieruchomista@outlook.com
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Nasza wspólnota zmieniła zarządcę z gestora na Rezydent .
Firma mniejsza i chyba dlatego łatwiej o kontakt i skuteczność .
Firma z Wrzeszcza .
Polecam .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

A jakie są wasze opinie o Pomorskiej Grupie Zarządców Nieruchomości? Jakieś doświadczenia? http://www.pgzn.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Musicie dopytać o dostępność, ale nie sądzę, aby cokolwiek mogło być nie tak - https://www.integrummanagement.pl Oni działają na terenie całej Polski - kwestia tylko ustalenia szczegółów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

znalazłem już i jestem zadowolony. http://bmtwybrzeze.pl/
Co prawda jest z Gdyni, ale nie przeszkadza nam to. Dojeżdża jeśli jest potrzebny na miejscu. Wyjaśnia stare tematy wrzucone pod dywan przez poprzedniego zarządcę i czyści stare historie nietykane od lat (np nieuregulowany stan prawny piwnic, dotacje na remont kamienicy etc.) Polecam. Właścicielem firmy jest pan Marek Lewandowski. Firma BMT Wybrzeże.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Witam polecam , P.U. ERTA Rafał Tarnawski firma miesci sie na Siedlcach

http://erta.pl/ tel .58 303-19-13
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

W życiu twą mac erta to jest dopiero koszmar
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Również mamy administratora z Gdyni - firma BOB i szczerze polecam. Kompetentni, otwarci na dyskusje, propozycje, pomagają rozwiązywać problemy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Zadzwon na numer 608374295
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: poszukuję rzetelnego i kompetentnego Zarządcy

Administracja Budynków Halina Jaskulska s.c filia Manhatan we Wrzeszczu tel.608374295
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Na różnych zarządców można trafić. Ja miałem z jedną firmą duże problemy, zawsze był problem żeby się dodzwonić, w przypadku awarii trzeba było na reakcję czekać parę dni nieraz. Teraz korzystamy z obsługi firmy Osiedle Zielone i dużo się poprawiło. Terminowi, kontaktowi, szybko reagują właśnie w przypadku awarii, gdzie ten czas oczekiwania na fachowców jest bardzo ważny. Nie wyobrażam sobie być kilka dni bez wody czy prądu, a tak było raz przy poprzednim zarządcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nasze sprawy wspólnotowe są pod opieką firmy Osiedle Zielone od paru lat i nie narzekam. Przede wszystkim tutaj jest przejrzyście, dokładnie wiem na co pieniądze idą, zwłaszcza mam tutaj na myśli fundusz remontowy. Co roku na zebraniu nam zarządca podaje plan remontów i rzeczywiście dużo się dzieje blok ocieplony, klatka odmalowana, szlabany założone (o to wnioskowaliśmy jako mieszkańcy). Dużo się dzieje, nie ma tak jak w innych wspólnotach, że kasę płacą a potem nie wiedzą co się z nią dzieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zgadzam się. Nami też zarządza Euroformat i to jest jakaś tragedia po prostu. :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polecam zarządcę PROPTER, duże zaangażowanie, wreszcie rozpoczęliśmy długo wyczekiwany remont, przejrzyste warunki,
propter.biz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja bym jeśli chodzi o Trójmiasto polecił Osiedle Zielone. Nie spotkałem się ze złymi opiniami na ich temat, a akurat znam kilka osób z Sopotu czy Gdyni którzy są ich klientami. Ja mieszkam w Gdańsku akurat i od samego początku od stanu deweloperskiego jesteśmy przez nich zarządzani – uczciwie, rzetelnie, z dobrym szybkim kontaktem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Popieram.
Osiedle zielone polecam. Zarządza w Gdańsku budynkami w Awiatorze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam wrażenie, że co piąty post w tym temacie _nie jest_ napisany przez któregoś z właścicieli bądź pracowników firm zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami. Sterta bezużytecznych wpisów trącących kryptoreklamą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Omijać wielkim łukiem firma intradom można znaleźć informacje w necie na ich temat bardzo negatywne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja polecam EDOM
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Według mnie dobrze jest mieć taką firmę, która oprócz administrowania nieruchomości świadczy inne usługi. Dodatkowe usługi mogą być pomocne dla naszych nieruchomości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A kogo moglibyście polecić do obsługi technicznej budynku niewielkiej wspólnoty mieszkaniowej skłądającej się z 12 mieszkań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trudno stwierdzić jednoznacznie. Moim zdaniem, dobrze jest dopytać w już istniejących wspólnotach mieszkaniowych, z usług jakich firm korzystają w tym zakresie.
Dobrym pomysłem wydaje się być również poproszenie o przesłanie odpowiedzi na zapytania ofertowe. Koszt uzależniony jest również od takich kwestii jak np zakres prac, czyli czy ma to być utrzymanie budynku w poprawnym stanie technicznym, czy trochę szerszy zakres usług a więc np również prowadzenie spraw finansowych, windykacje itd. Proponuję dopytać jeszcze w Inwemer. Aktualna oferta znajduje się pod niniejszym linkiem: https://inwemer.pl/mikroregion-gdanski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam zapoznać się z ofertą firmy TDB Nieruchomości Sp. z o. o. fachowa i szybka dorada!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mogę polecić firmę Kupiec - to zarządcy ze Szczecina i naprawdę odwalają kawał dobrej roboty!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Szukam Fajnej Kobiety z Wrzeszcza (3 odpowiedzi)

Spotkajmy się, porozmawiajmy, może coś dobrego z tego wyniknie...

Trójmiasto do bani (381 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

Szukam Przyjaciółki 2024 (3 odpowiedzi)

Szukam 40 letniej przyjaciółki. Inteligentną, zadbana, o dobrym charakterze , lubiącą mówić prawde