potrawy na grila

Niedługo zaczynamy sezon grilowy, chciałabym prosić o wasze ulubione przepisy na grila. Najchętniej na jakieś lekkie potrawy, mogą być bez mięsa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: potrawy na grila

użyj wyszukiwarki - było sporo wątków :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja uwielbiam szparagi z grilla. Do tego z szynką parmeńską...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj grillowaliśmy pieczarki, paprykę, czerwona cebulę i cukinie. Wszystkie warzywa posypałam wędzoną papryka w proszku, oregano, pieprzem i solą a także troszkę oleju rzepakowego. Następnie piec na grillu, pamietając o tym, żeby cebulę wyjąć troszkę wcześniej, ponieważ może się przypalić! Mogłabym jeść z sosem czosnkowym codziennie!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My ostatnio zasmakowaliśmy w "szaszłykach" ;) krążki chleba(wycinane kieliszkiem, średnica zbliżona do plastra kiełbasy) posmarowane z 1 strony musztardą + 1cm grubości plastry kiełbasy + 1cm plastry młodej(małej) cukinii ;) W oryginale zamiast cukinii była cebula :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Agusiu kiedyś podawałaś przepis na takie danka w folii na grila... przypomnisz co tam dawałaś do środka? Kupiłam w biedronce takie specjalne torebki z folii aluminiowej do grila i tak mnie naszło na takie danka... tylko nie wiem co tam włożyć do środka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aniu - tu fotka :)
image

Zawsze daję ziemniaki pokrojone w słupki(jak frytki), marchewkę, brokuła, cebulę, kiełbasę, masło, przyprawę grillową i jarzynkę. Z warzywami idę na łatwiznę i używam mrożonki :) na zdjęciu akurat mrożonka brokuł + kalafior + marchewka :) pierwszy raz dałam kapustę pekińską :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ależ to smakowicie wygląda... dzięki Agusiu:) a te warzywa mrożone to surowe dajesz czy podgotowane??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma za co :)
Warzywka mrożone prosto z torebki :) bez rozmrażania czy gotowania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i po upieczeniu :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak dla mnie hitem jest kaszanka z kapustą kiszoną i suszonymi śliwkami. Niebo w gębie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja uwielbiam grillowane halloumi. Nie ma pyszniejszego sera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poczytaj np. tutaj http://forum.trojmiasto.pl/Pysznosci-na-grilla-t395864,1,310.html
i fajne sosy http://forum.trojmiasto.pl/Sosydipy-t478558,1,310.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki Agusia muszę koniecznie spróbować bo wygląda obłędnie:):):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tydzień temu, do grilla inaugurującego sezon, wymodziłem sałatkę.
- pieczone ziemniaki w cząstkach jakieś 2x większych od frytek, doprawione solą i rozmarynem oraz oprószone pieprzem cayenne (można pominąć - sałatkę robiłem pod mój gust :)
- kilka splasterkowanych ogórków kiszonych
- sok z limonki, oliwa z oliwek, odziubina octu balsamicznego
- wg mojej wizji powinien być koperek. Ale zanabycie go w sobotni wieczór okazało się nierealne, to poszedł szczypiorek.
I tak było bardzo gites. Do grilla: cacy :D

Mam we łbie modyfikację: następnym razem dodam musztardę w typie francuskim. I łyżkę gęstego jogurtu w typie greckim.
I wtedy bardziej szczypiorek niż koperek ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...