przetapianie obrączek w Gdańsku

Temat dostępny też na forum: Wesele Wesele bez ogłoszeń
Dziewczyny,

Dostałam właśnie obrączki i dwa pierścionki do przetopienia na własne. Nie wiecie, jak taka operacja wygląda kosztowo? Gdzie najlepiej zająć się tym w Gdańsku?

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

hej, my przetapialiśmy u złotnika w Gdańsku naprzeciw Parlamentu (pod filarami) zrobił nam na wzór obrączek z apartu za 360 zł plus 60 zł grawer - jesteśmy bardzo zadowoleni:) termin realizacji chyba ok 2 tyg..pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

Witam! My byliśmy w przedwczoraj u tego jubilera. Ma bardzo ciekawe wzory. Ale robocizna już około 500zł - za wykonanie obrączek dwukolorowych, bezszwowych. Przypuszczam, że cena jest uzależniona od wzoru i technologii obrączek. Jedyne co było dla nas dziwne to opinia dwóch złotników odnośnie sprzedaży starej obrączki, którą mam po babci. Tutaj Pan zaproponował nam sprzedaż złota na złom, w tym wypadku cena za ok 5g obrączkę wyniosłaby ok 250zł. U innego jubilera wartość tej obrączki to 450zł. Nie bardzo wiem skąd tata różnica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

My dawaliśmy swoje złoto w rozliczeniu. Pan dał swoje zloto na obrączki a potem zważył nasze i podliczyl różniecę. Robiliśmy u jubilera w Lotni na Zaspie. Ogolnie para obrączek z grawerem kosztowała nas 280 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

my co prawda 2 lata temu płaciliśmy 200 zł, we Wrzeszczu na rogu grunwaldzkiej i miszewskiego. Też mieliśmy własne złoto, ale takie pomarańczowe, a ja chciałam żółte i takie dostaliśmy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

a mnie ponad 2500zł i sie zasugerowałem opiniami - ODRADZAM, bo cena na poczatku 2000 a potem sie okazuje 2700. Robocizna 900zł. Są tańsi i to o 1000zł. Niestety pozniej sie rozeznałem u konkurencji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

Jeszcze jakieś doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

Ja robiłam z własnego złota w tym czerwonego :/ we wrzeszczu na rogu zdaje sie wyspiańskiego i danusi ale nie jestm pewna nazw ulic, (w okolicach rynku we wrzeszczu), obraczki wyszły pieknie i solidnie i kosztowało nas to okolo200-300zl dokladnie nie pamietam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

My przetapialiśmy tu

http://www.zlotnikgdansk.pl/produkty.php


Nas wyszło z uszlachetnieniem złota za parę 305 zł .Na stronce masz cennik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

Czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

mam takie pytanko czy zeby zrobic obraczki u złotnika z własnego złota to to musza byc jakies stare obraczki czy ze wszystkiego przetapiaja? np. z łancuszków, kolczyków itp?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

my przetapialiśmy na przeciw Galerii Bałtyckiej, z kolczyków, pierścionków itp, nie pamiętam dokładnie, ale chyba 300zl za 2 proste obrączki zapłacilismy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

A w którym dokładnie miejscu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

Karolinko? Czy "na wyspie"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

ja przetapiałam tez na rogu miszewskiego i danusi, niedaleko eskimosa. Zeszłam pare punktów w gdyni i w gdansku, tam było najtaniej lekko ponad 200zł. Z kazdego złota ci przetopia, to sie nazywa ze złomu:) czyli zerwane lańcuszki, kawałki po zmniejszaniu piersionka itp. Ja tez zmieniałam kolor złota, u nich to zaden problem. Polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

w kartuzach jest jubiler na ul. kościuszki bardzo ladne obraczki nam zrobil ze wzoru wyszukanego w necie sa identyczne jak na zdjeciu. koszt 300 zl biale z zoltym zlotem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

My daliśmy swoje złoto i Zlotnik zrobil nam obraczki , moglismy sami dobrac oprocz wzoru takze ich kolor (sa rozne odcienie zlota). Okazalo sie, ze na wzor, ktory wybralismy bylo za malo naszego zlota, wiec dolozyl nam, ale juz nie pamietam ile.. Zaplacilismy za wszystko 500 zl i jestesmy bardzo zadowoleni :) a obraczki wykonal nam Zlotnik we Wrzeszczu, na przeciwko Galerii Baltyckiej, obok salonu z sukniami slubnymi Beauty, takze polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

Ja przetapiałam złoto w Zlotej Wysepce we Wrzeszczu. I mogę ich gorąco polecić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: przetapianie obrączek w Gdańsku

Hej, ja w zeszłym roku dałam do zrobienia dwie klasyczne obrączki z własnego złota i zapłaciłam 150 zł, fakt że zostało ok 1g złota, które zostawiłam jubilerowi w rozliczeniu. Był to zakład na ul. Wajdeloty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, my z narzeczonym przetapialiśmy złoto na obrączki u W&R Szulakowscy na ul.Korzennej 1c (niedaleko krewetki, bardzo blisko mostu z kłódkami miłości) Na Pana złotnika trafiliśmy przypadkiem będąc przejazdem. Cena naprawdę bardzo konkurencyjna, a byliśmy wcześniej u kilku złotników wypisanych powyżej, gdzie ceny wahały się za robociznę od 400 zł wzwyż. Za wyrób obrączek klasycznych ze wzorem połówek serca na oby dwóch + grawer zapłaciliśmy tylko 370 zł. Obrączki są naprawdę śliczne, szerokość 5mm, więc nie są też jakieś cienkie. Gorąco polecamy bo naprawdę za tę cenę jakość jest na wysokim poziomie! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Migowskie Wzgórza (42 odpowiedzi)

Migowskie Wzgórza powstają blisko Jaśkowej Doliny i centrum Wrzeszcza, a jednocześnie na...

Trójmiasto do bani (381 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

Kamienice H. Kołłątaja (7 odpowiedzi)

Lokalizacja inwestycji jest odpowiednia dla wszystkich osób, które marzą o zamieszkaniu w centrum...