pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
za pare miesiecy bede miala 2 dziecko, moj synek bedzie mial 19 miesiecy i zastanawiam sie na jednym:jak rozwiazac syt z spaniem.maly obecnie spio z nami w lozeczku w sypialni czy myslicie ze przenoscic go juz do wiekszego lozka do swojego pokoju?czy jak bedzie z noworokiem w 1 pokoju to nie bedzie mu to przeszkadzalo?jakie sa wasze doswaidczenia.
czy mezowie spali z starszym dzieckiem w drugim pokoju. bede wdzieczna za rade.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

ja nie mam tak małej róznicy ale przeprowadziłabym dziecko do swojego pokoju wcześniej. Ja swojego przeprowadziłam jak miał rok z małym kawałkiem.Nie brałabym dwójki do siebie, a maluch jak teraz będzie przeniesiony nie połączy tego z narodzinami rodzeństwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

czy jak przenioslas swojego malego do 2 pokoju to spal jeszcze w lozeczku?czy juz moze wieksze lozko mu kupilas?czy byl problem tzn czy sie w nocy czesciej wybudzal?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

Między naszymi dziećmi jest wprawdzie większa różnica bo 4,5 roku.
W naszym przypadku tato śpi w pokoju ze starszą córką i zajmuje się nią- mama jest od przytulania teraz :)- a ja jestem w pokoju z naszymi bliźniaczkami.

Może byłoby inaczej gdybyśmy mieli jedno dziecko teraz a nie dwoje :)))

Na przykładzie mojej sąsiadki: córka nowonarodzona była- jest do tej pory- w pokoju ze swoim 4 letnim bratem. Rodzice w sypialni nie mieli miejsca na łóżeczko i trochę to z konieczności było. Trochę więcej pracy przy wstawaiu w nocy ale bez specjalnego przystosowywania do spania wdrugim pokoju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

ja mam roznice mniej wiecej 2,5 roku i jak tylko zawszlam w druga ciaze to mlodego przeprowadzilam do swojego pokoju lozka przyja to bez pretensji a do tego czasu spal ze mna w lozku eh teraz dwojka razem spi w pokoju i sie swietnie razem bawia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

U mnie różnica wynosiła 21 miesięcy :)
Mamy tylko jedną sypialnię, więc na 2 miesiące przed urodzinami córeczki kupiliśmy synkowi większe łóżeczko (takie z możliwością zmiany na mały tapczanik, ze ściąganymi barierkami) i młody zaczął tam spać... Dzięki temu córka miała wolne łóżeczko...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

U mni eróżnica 22 m-ce. Rodziłam w listopadzie (drugiego synka), więc już w wakacje przeniosłam starszego do "swojego" pokoju na nowe dorosłe łózko. Tym sposobem odzwyczaił się od łóżeczka, które w listopadzie zajął młodszy brat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

no dzieki dziewczyny za podpowiedzi.chyba zrobie tak jak wy przeniose malego do swojego pokoju i duzego lozka z barierka a mala zajmnie jego lozeczko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

ja przeniosłam z małym łóżeczkiem ale oczywiście mozesz kupić duze łóżko tylko z barierkami koniecznie, bo ja kupiłam duże łożko przed urodzeniem małej i mimo,ze krystian ponad 3 lata już ma to często niestety jest w nocy wielkie łup, dziwne,że się od tego nie budzi. Już mu kołdrę kładziemy,żeby miał miekkie lądowanie chociaż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

Moja córeczka śpi z nami w pokoju, ale w swoim łóżeczku, za jakieś półtora miesiąca mamy zamiar wykończyć pokój dla dzieci, wtedy przeniesiemy ją do tego pokoju, do większego łóżeczka, a synek będzie miał w tym pokoju łóżeczko niemowlęce po niej. Mam nadzieję, że to rozwiązanie będzie ok... Na początku pewnie synek i tak będzie spał z nami w łóżku, ze względu na częste karmienia nocne, ale mam zamiar szybko go przenieść do pokoju dziecięcego i swojego wyrka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

u nas będzie chyba 21 mies. różnicy (nie liczyłam ;) )
Miśka śpi od 2 miesiaca życia w swoim łóżeczku w swoim pokoiku więc z tym nie ma problemu
na pierwsze miesiace dla Młodego kupiłam kołyskę, która będzie stała u nas w sypialni
w międzyczasie nauczymy Misiaka spać na dorosłym łóżeczku, które już ma a Młody przeniesie się do jej łóżeczka i razem sobie będą mieszkać...taki jest plan a co będzie to zobaczymy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

a kiedy najwcześniej można przenieść malca do zwykłego łóżeczka z barierkami ?
i pytanie w temacie dzieci rok po roku ale chodzi o wózek, kupujecie lub używacie już taki wózek ? jaka firma jest dobra ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

mój maiła 2,5 roku jak był przeniesiony ale do zwykłego. Tak to spał ze szczebelkami. No ale kupować drugie takie szczebelkowe to pewnie bym przeniosła do zwykłego, są przecież różne te łóżeczka i można dopasować odpowiednio do dziecka, takie co z nim rosną my kupiliśmy zwykły tapczan, nie jakiś dziecięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

ja nie kupuję wózka podwójnego...Miśka już swobodnie łazi, najwyżej nie będziemy chodziły daleko na spacerki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

u nas będzie różnica 23 miesiące. Mała do tej pory spała z nami w łóżku a od 2 -3 tygodni śpi u siebie w pokoiku na tapczaniku. Mały bedzie spał w koszu na razie a później kupimy mu łóżeczko i wstawimy do Zuzi do pokoju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

Co do wózka, to ja kupiłam (wczoraj) podwójny. Tośka też już fajnie łazi na nóżkach, wytrzymuje długie spacery, lubi chodzić, ale musimy non stop jej pilnować, bo często jak zobaczy psa, kota, gołębie czy coś innego interesującego, pędzi jak szalona nie zważając na nic. I trzeba ją gonić. A nie dam rady za nią biegać razem z wózkiem głębokim z noworodkiem w środku, dlatego kupiłam ten podwójny...
Z kolei do sklepów itp planuję chodzić ze spacerówką dla Tosi i z maluszkiem w chuście.
Zobaczymy jak to wyjdzie w rzeczywistości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

yecath a jaki model kupiłaś ?
ten plan na sklepy całkiem niezły :) ciekawa jestem jak to w praktyce będzie wyglądało :)

a czy dziecko w wieku roku i dwóch miesięcy można już przenieść do takiego zwykłego łóżeczka ? oczywiście z barierkami ochronnymi, czy to jeszcze za wcześnie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie do dziewczym majacych dzieci rok po roku

ja kupiłam Implast Spider: http://www.2o2.pl/p,pl,0938,wozek-blizniaczy-spider-3-implast.html, taki. Wiem, że jest ciężki i szeroki (ale nie aż tak szeroki jak większość bliźniaczych), ale ma służyć przede wszystkim na spacery a nie alejki sklepowe ;)

Ja myślę, że mogłabym Tośkę spokojnie przełożyć do takiego wyrka. Jak ją kładziemy do łóżeczka w porze spania, to za bardzo się nie kręci, przytula się do misia, słucha melodyjki z pozytywki i zasypia. Zobaczymy za miesiąc-półtora :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (200 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

Lagom (47 odpowiedzi)

Domy Lagom staną w kameralnym otoczeniu, na Ujeścisku. W pobliżu inwestycji znajdują się ciekawe...

Wiśniowa Aleja (40 odpowiedzi)

Położenie osiedla w niewielkiej odległości od al. Armii Krajowej oraz al. Pawła Adamowicza...