seks małżeński zatrzymał się w czasie i przestrzeni

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Chciałbym prosić o komentarz z kobiecej perspektywy do następującej sytuacji. Mam bowiem wrażenie, że nasz seks zaspokaja tylko moje potrzeby. Co prawda żona też czerpie z niego przyjemność, ale jest to raczej powierzchowne i nakierowane na mnie. Teoretycznie nie powinienem narzekać, ale seks uprawiamy praktycznie zawsze tak samo, żona nigdy nie przedstawia swoich oczekiwań. Inicjatywa wychodzi z obydwu stron. W świetle nagłośnionego artykułu z Newsweeka nt potrzeb i marzeń erotycznych polek domyślam się, że żona nie odbiega od średniej krajowej, ale nie wiem jak ją zachęcić do zwerbalizowania potrzeb. Bo samo stwierdzenie, żę z chęcią je spełnię wydaje mi się zbyt proste;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: seks małżeński zatrzymał się w czasie i przestrzeni

Trochę szukanie dziury w całym :-) Ty masz przyjemność, ona ma przyjemność. Inicjatywa po obu stronach. Żyć nie umierać :-) a tak serio to podsuń jej artykuł i zapytaj o zdanie lub po prostu w trakcie romantycznego wieczoru zapytaj czy ma jakieś fantazje, marzenia, które możecie spełnić razem :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No, mistrzu... "domyślam się, że żona nie odbiega od średniej krajowej"

Ps
Jeszcze tego brakowało, żeby kobieta musiała "werbalizować potrzeby" w tej dziedzinie.
Jakby to o Tobie świadczyło (???)
Jeśli mamy na coś ochotę to słowa są zbędne ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 13

Może "od średniej krajowej" w tym sensie, że też ma jakieś marzenia, ale z jakiegoś powodu nie chce się podzielić. Mężczyźni są prości, czasem trzeba wyraźnie powiedzieć o co biega;) A czy my potrafimy odgadnąć myśli mężczyzny?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tia...
Pewnie marzy o "ubezpieczeniu" się u sadyla, na 80 cmtrowym chodniku oraz trójkącie z Mikronezją i wdrą.
Wątpię by "werbalizacja" i uświadomienie małżonka były konieczne.
To raczej Autor... znudził się i szuka wrażeń ;)

Ps
Doświadczony Facet wie, że "Baba bez bolca dostaje..." i potrafi ocenić objawy ;)
Z gadania to raczej nic nie ma (pół roku straciłam na narcystycznego misia, z fochami starej panny na wydaniu). Lepiej działać!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Pani uwagi są wyjątkowo cenne. Jedyną odpowiedzią która mi się nasuwa to "do garów babo", bo do rozmowy z dorosłymi to się Pani nie nadaje.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Michał, olej komentarze wrednych bab - one myślą, że jak są kobietami, to nic "nie muszą", a facet się wszystkiego domyśli. Z mojego doświadczenia mogę poradzić - upijcie sie i zabawcie. Wstawiona kobieta jest śmielsza i łatwiej jej przez usta przejdą słowa typu "mocniej, wolniej, szybciej" itp. Mam nadzieję, że inne, prócz klasycznego, rodzaje seksu są wam znane. Jest wiele kobiet, które podnieca robienie dobrze facetowi. Ale z drugiej strony wiem, że są i takie, które gadają, że nie są dzi*kami, żeby coś takiego robic...
Uważam, że sypialnia małżonków to takie miejsce, gdzie wszystko jest dozwolone.
Na mnie alkohol zawsze działał pobudzająco i ośmielająco. Odradzam piwo - zapełnia i wzdyma. Lepiej winko, a najleiej dwa winka, słodkie drinki...
Można się też pobawić w realizację scenariusza, np. że jesteś hydraulikiem, naprawiłeś cieknący kran a ona musi ci zapłacić, ale nie ma kasy :P Uruchomcie wyobraźnię.
Wiem, że zwykle ludzie piszą banały typu "Szczerze z nią porozmawiaj, zapytaj czego potrzebuje". Ale kobietom też nie jest łatwo ubrać w proste słowa swoje oczekiwania. Przy drinkowaniu możesz podpytywać o takie niuanse :P
Powodzenia!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dzięki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja sie spytalem, oczywiscie w romantyczny sposob,bez namyslu wyszlo , ze kasa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ha ha :)
Prawda kole w aureolę?

Ps
Oj tak, bliżej mi do garów niż do typów Pana rodzaju... dziadu jeden :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

panno lukrecjo, a jesli facet mysli, że kobiecie wszystko odpowiada, nie widzi, że ona udaje orgazmy, to ona ma w tym trwać i czekać aż coś go olśni? W małżeństwie chyba można mówić sobie szczerze pewne rzeczy, nie sądzisz?
facet nie jest wróżką, jak kobieta leży jak kłoda i nawet nie stęknie to skąd on ma wiedzieć, kiedy jej dobrze?
Lepiej, żeby babka powiedziała wprost, co jej się podoba, a co ją nudzi...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

No nie, nie, nie!
Niech ktoś napisze, że ma zarąbiste życie seksualne, z własnym mężem/ żoną bez "werbalizacji"...
Co z pasją, namiętnością i spontanem? Ogniem, wspólnym rytmem...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak przeczytałam o hydrauliku to mi siemotyw z serialu przypomniał jak para kilka dni przed ślubem postanowula odegrać scenke ona prostytutka a on podjechał autem i sypnal banknotami i w tym momencie swiatla ijoijo i policja :D noc na komendzie spędzili ;)
Bardzo, mi jako kobiecie, przypodobal sie autor wątku, bo mimo swojego zaspokojenia, zalezy Mu na Zonie :) chociaż autorze, Mchale jesli dobrze pamiętam, sa kobiet które nie maja jakiś oryginalnych fantazji, a "zwykly" sex z ukochanym zaspokaja 100% ich poyrzeb :) jednak jak podpowiedziala osoba wyżej wino/drinki osmiela Twoja partnerkę do wypowiedzenia na glos tego co sjrywa :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

agu, to teraz jeszcze sprecyzuj "zwykły sex" (dlaczego nie seks?).

Ps
Ja pierd...lę!!!! O kur...a! Do nioski karmazynki!!! Gdzie ja żyję ?! ~8)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pani sie dobrze czuje? Te pani wypowiedzi są co najmniej malo zrozumiale...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kasiu, zrobiłaś mi dzisaj poranek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dziękuję uprzejmie :) Czuję Się Wyśmienicie!
Pozdrawiam "kasię" i "anonimasię" ~8)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Może po prostu ona jest typowym dawcą i ma satysfakcje z dawania satysfakcji.. Niektórzy ludzie tak mają. I wielu ludzi wstydzi się werbalizować swoje potrzeby i fetysze w obawie przed odrzuceniem. Może sam poeksperymentuj i zaobserwuj je reakcje, wprowadź jakieś elementy BDSM czy coś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mój maż też nie chciał się werbalizować, ale w końcu po wielu rozmowach zaczął i było warto :) Kropla drąży skałę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trochę wyobraźni podczas uniesień nie zaszkodzi :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Prawie każdy kobieta chyba tak ma, że po pewnym czasie już
seks jej się znudził, albo ma tylko obowiązków, że najchętniej by spała.

Po pierwsze to zamiast pisać na forum, porozmawiaj z żoną.
Może zbyt dużo o tym mówisz i oprócz seksu nie dajesz nic i ona myśli, że ty chcesz tylko jedno.
Trzeba pamiętać o tym, żeby o kobietę dbać.
Jeśli żyjecie z dnia na dzień i w ciągu dnia nie całujesz jej, nie mówisz miłych słów i kłócicie się to kobieta nie będzie miała ochoty na seks.
Kobieta to nie facet, który może zawsze i wszędzie, kobietę trzeba rozgrzać.

Polecam najpierw z nią porozmawiać, a jak nie będzie chciała nic powiedzieć to polecam ją czymś zaskoczyć.
Być miłym, uprzejmym, pocałować, kupić kwiaty - zachęcać - najpierw pokazać, że zależy tobie na niej, a potem dopiero na seksie..
zaproponować nowe rzeczy ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli nie potraficie szczerze porozmawiać, macie opory wyznać coś w cztery oczy to może piszcie do siebie? U nas to zadziałało. Zawsze miałam opory jak mąż wypytywał o różne rzeczy. Mimo lat jakoś cieżko czasem o czymś powiedzieć. I mąż czasami pisze do mnie smsy z różnymi pytaniami, propozycjami itd (gdy nie ma go w domu). I jakoś wtedy o wszystkim łatwo napisać ;p I jemu łatwiej o coś spytać i mi łatwiej o czymś powiedzieć. Z czasem było co raz łatwiej, nie tylko pisać ale i rozmawiać o tym co pisaliśmy :) Może i u was sprawdzi się nie gadanie a pisanie smsów czy maili? Może warto spróbować?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

dziecinada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...

rozwód (22 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy może możecie polecić jakiegoś dobrego adwokata od rozwodów?

Spodziectwo, jest ktoś w temacie? (97 odpowiedzi)

Szukam mam synków ze spodziectwem, są tu takie?