tel. zastrzeżony

Temat dostępny też na forum: Hydepark
Czy można namierzyć kto dzwoni z tel zastrzeżonego , ale "puści" tylko 2 góra 3 sygnały i rozłącza się. Telefony są denerwujące bo w dzień jak i w nocy. Byłam u operatora oni ręce rozkładają bo mogą tylko biling rozmów wychodzących a mnie potrzebny przychodzących. Odsyłają na Policję a oni z kolei też ręce umywają bo to mało szkodliwe. Można zablokować połączenia z zastrzeż. ale mi zależy na tym co za czort mi dokucza.
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tel. zastrzeżony

'"zablokować połączenia z zastrzeż."i masz spokuj,a skoro nie potrafi sie ujawnic to trudno....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tel. zastrzeżony

zgłosić stalking na policję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tel. zastrzeżony

Problem z czytaniem ze zrozumieniem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: tel. zastrzeżony

Ty masz problem ze zrozumieniem. Policja jest od ścigania przestępstw i musi przyjąć zgłoszenie.
Stalking to przestępstwo i jest karane.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tel. zastrzeżony

No przecież była na Policji.
Co? Ma im pistolet do łbów przystawić, żeby łaskawie przyjęli zgłoszenie?

Jeśi to tylko "puste" telefony a nie pogróżki, to i tak prokuratura umorzy ze względu na niską społeczną szkodliwość.
Zatem nie dziwię się Policji, że nie chce im się de.. ruszyć.
Sprawca zawsze może powiedzieć, ze tel mu szwankuje i sam wybiera ten numer z książki telefonicznej :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: tel. zastrzeżony

to jest Twój punkt widzenia. Policja ma obowiązek przyjąć zgłoszenie i wszcząć postępowanie. Ocena szkodliwości czynu nie jest ustalana po "widzi mi się" dyżurnego, konsekwencje nękania również
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tel. zastrzeżony

>Sprawca zawsze może powiedzieć, ze tel mu szwankuje i sam wybiera ten numer z książki telefonicznej

Forumowy kretynek ma niezłe doświadczenie w stalkingu. Wyprowadzi w pole śledczych i cały wymiar sprawiedliwości. Wszystko za sprawą samo-wybierającego aparatu. Już teraz wiadomo, dlaczego dorobil się "forumowego kretynka".

@ss, misia
Macie racje, przecież dlatego wprowadzono stalking do KK, aby nie zależało od widzimisie policjanta. Poproś o jego dane i napisz do komendy wojewódzkiej wraz ze skarga na niepodjęcie czynności.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: tel. zastrzeżony

@ss:

Art 190a § 1. "Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3."

Misia nic nie pisała o poczuciu zagrożenia czy naruszaniu prywatności.
Dla Niej telefony są jedynie "denerwujące".
Łatwiej wyłączyć telefon na noc niż użerać się z Policją i pisać skargi do Komendanta. Ale wybór należy oczywiście do Niej.

@bęcwałku:
Nie przywoływałbym tego uzasadnienia, gdybym się w życiu z nim nie spotkał. Koleżanka miała telefon, który dzwonił pod losowo wybrany numer z jej książki telefonicznej. Tyle, że ona się wyświetlała i szybko zorientowała o co chodzi, jak ludzie zaczęli do Niej oddzwaniać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: tel. zastrzeżony

Skaju i 'ss', muszę się ująć za Sadylem, bo... ma rację. Przepisy kk przepisami - papier wszystko przyjmie, a rzeczywistość skrzeczy. Wiem to z praktyki własnej i innych. Niestety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tel. zastrzeżony

Scenariusz:

Misia zapewne nie zna nazwiska policjanta z którym rozmawiała (podstawowy błąd!). Ale załóżmy optymistycznie, że zna.
Pisze skargę do Komendanta.
Załóżmy optymistycznie, że Komendant Jej odpisze coś w stylu "pracownik został pouczony. Proszę ponownie wnieść zawiadomienie o mozliwości popełnienia przestępstwa". A telefonicznie Komendant oczywiscie zj..bie policjanta oraz szefa komisariatu, co za głupków trzyma.
Po czym Misia idzie na ten sam komisariat złożyć ponownie zawiadomienie.
Z pewnością zostanie niezwykle ciepło potraktowana a jej sprawa załatwiona priorytetowo ;]

Takie rzeczy załatwia się od razu. "Nalegam!".
"Nie? To poproszę Pana przełożonego"
I EOT
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: tel. zastrzeżony

@squirr

Dlatego właśnie, że rzeczywistość skrzeczy, trzeba uderzać wyżej. Sam miałem takie zdarzenie, że Policja chciała zgłoszenie zbagatelizować, ale gdy zgłosiłem wyżej wraz z danymi policjanta duzyrnego, sprawa ruszyła. Poza policją można tez zgłosić do prokuratury.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tel. zastrzeżony

Uderzałam. Umorzenia. I tak kilka razy - jeśli przyjdziesz do nich z siekierą w plecach i ciagnąc sprawcę za rękę, może coś wskórasz. A może nie. Długo by opowiadać. Jak pomyślę, że rząd faktycznie zamierza wycofać się z Konwencji antyprzemocowej, której założenia i tak w realu kulały... to mi słabo:(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: tel. zastrzeżony

>Jak pomyślę, że rząd faktycznie zamierza wycofać się z Konwencji antyprzemocowej, której założenia i tak w realu kulały... to mi słabo:(

Zastanawiam się, za co PiS nienawidzi Polaków ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: tel. zastrzeżony

Podpisuję się pod tym co pisze Squirrel-lka. Temat bliski mi niestety, jak mało który. Wierzcie nie z takim "rzeczami", jak autorka wątku chodziłam na policję. Policja-prokuratura, walka przez lata. Nawet, jak policja postawiła zarzuty, to prokuratura umarzała.
Niestety w naszym kraju wygląda tak, jak napisała Squirrel-lka, gdy wbiją ci siekierę w plecy, wtedy może "coś" zrobią...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Marketing, reklama (57 odpowiedzi)

Witam, ostatnio zastanawiałam się nad metodami reklamy w internecie. Szukałam trochę i strasznie...

gry online (8 odpowiedzi)

Cześć wszystkim! Mam pytanie do hazardzistów. Powiedz mi Czy próbowałeś grać na polskich zasobach...

Jak sprowadzić użytkowników na stronę? (13 odpowiedzi)

Jak w temacie, prowadzę od jakiegoś czasu bloga o Gdańsku. Pisze o ciekawych miejscach itd. W...