uwaga, drżyjcie, nadciąga inwazja!

Hej! Jak wielu z nas, byłem w łykęd na bajfestivalu, czy jak to nowomownie nazwano.

Przy samym wejściu prezentowano ten nowy rower publiczny, który w trzech tysiącach sztuk ma niebawem wystartować w 3m i opłotkach. Pojeździłem nim sobie, czołg, trzy biegi, napęd wałek, nie łańcuch, skrzynia biegów trochę zgrzyta. Sztyca wysunięta max umożliwia mi wygodną jazdę, wyżsi ode mnie muszą się liczyć z bólem kolan. A nie jestem szczególnie wysoki.

Natomiast czy trzy tysiące to dużo i czy to nie fanaberia - odpowiada artykuł w rzepie, o chińskich wypożyczalniach tego typu. http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/170409926-Chiny-Wielki-powrot-roweru.html.

Cenzorze, jeśli wytniesz ten link, możesz wyciąć cały mój wpis, bo bez tego linka nie ma sensu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Pekinie: "Do roku 2014, w ciągu trzech dekad boomu gospodarczego, drastycznie wzrosła w mieście liczba samochodów, a odsetek rowerzystów spadł do 12 proc." SPADŁ!
12 % to jest mniej więcej wskaźnik miast niemieckich i to tych bardziej rowerowych. Nie do osiągnięcia w Polsce w przewidywalnej przyszłości.
W Warszawie: "Rowerzyści Veturilo mają do dyspozycji 316 stacji i 4660 rowerów." I to jest pole do porównań.
A sam rower jest najmniej ważny. Dobrze podpisana umowa powinna obligować samego dostawcę do dostarczenia towaru odpowiedniej jakości i obsługi całego systemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W kwestii formalnej Twój link już nie działa.
Ostatnio gdzieś czytałem o rowerze miejskim który ma ruszyć w 3-mieście i z tego co pamiętam było tam info, że obszarowo ma on być od Tczewa do Władysławowa. Nie wiem czy ktoś nie fantazjował i tak faktycznie będzie.
Szczerze powiedziawszy zbytnio mnie to nie rusza bo ja raczej nie będę z tego sprzętu korzystał.
Pozostanę przy swoim rowerze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co wiem, to chyba "rower metropolitalny" nigdzie nie istnieje i nie wiem, czy to ma sens. Ale znów - trzeba śledzić Warszawę. Veturilo jest w dwóch miejscowościach podwarszawskich: Konstancin i Michałowice. Ale osobno. Ciekawe, czy to kiedyś połączą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Błąd. Oczywiście nie Veturilo tylko Nextbike. Jeszcze Grodzisk Mazowiecki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potestowałem. Faktycznie. Ale na głównej stronie rzepy jest wyszukiwarka ich treści, jak wpisałem "wielki powrót roweru" to znalazł http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/170409926-Chiny-Wielki-powrot-roweru.html. Poznasz po zdjęciu lotniczym gigantycznego, wręcz niewiarygodnie dużego placu zastawionego ciasno wściekle kolorowymi rowerami. A jak zapuścisz nazwy tych firm, to wychodza liczne strony w licznych językach. Nie tylko my mamy kompleksy. Oczywiście to jest skok na kasę, ale to przecież dobrze. Kasy w tym więcej niż w uberach, taksówkach, skm, ztm, zkm razem. Do wyciągnięcia, a nie do utopienia. Każdy z nas, wyjadaczy pozostanie głównie przy swoich rowerach, ale i tak skorzystamy wszyscy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Link nadal nie działa, bo nie potrafisz wkleić. Kropka na końcu psuje odnośnik
http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/170409926-Chiny-Wielki-powrot-roweru.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok. Ale co ma Chińczyk do wiatraka. Wzorem mogą być systemy europejskie (ew. amerykańskie, kanadyjskie, australijskie?). Który najlepszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oslo w tym roku zakupiło nowe rowerki. Całkiem zgrabne i bez żadnych wałków.
https://oslobysykkel.no/en
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...