wkładka niehormonalna - gdzie?

Witam,
Jestem przeciwna stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Byłam u ginekologa ale powiedział mi że wkladka i nierodek jest złym pomysłem bo powoduje zapalenia i ze najlepiej zacząć od tabletek .. Czytałam trochę w Internecie i bardzo dużo kobiet które nie rodziły maja założone wkładki,czytałam również o gynefix. Mam pytanie czy któraś z Was na założoną? Jeśli mogę spytać gdzie wykonywalyscie zabieg i czy lekarz sam Wam zaproponował taką metodę antykoncepcji?

Poozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: wkładka niehormonalna - gdzie?

Ja mam od czerwca zalozona. Zakladalam w gdyni w przychodni "nowe Orłowo". Działać chyba dziala, w ciąży nie jestem ;). Ja zakladalam po drugim porodzie. Jedyne co to mocniejsze krwawienia, ale ja mialam taki slabe, prawie wcale. Zadnych innych skutkow ubocznych nie mam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: wkładka niehormonalna - gdzie?

Mi nigdy nikt nie proponowal, tylko tabletki, spiralw hormonalne, lub te ringi. Nawet jak pytalam swojej lekarki o ginfix to nie wiedziała co to jest, nigdy o niej nie słyszala, choć w innych krajach jest bardzo popularna od ponad 20 lat. Kazdy lekarz proponował tabletki, twierdząc, ze nie mają skutków ubocznych, a sama mialam ich miliony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: wkładka niehormonalna - gdzie?

Nie daj się przekonać!
Hormony to prosta droga do problemów z całą gospodarką hormonalną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na wstępie zaznaczę, że też nie jestem zwolenniczką antykoncepcji hormonalnej, ale z racji faktu, że nie mogę jej stosować.
Miałam wkładkę pokrytą srebrem. Nigdy nie rodziłam. Zakładanie (to nie zabieg!) bolało przepotwornie, ale ponoć to rzadkość. W moim przypadku wkładka spisywała się dobrze do czasu. Potem pojawiły się bardzo silne bóle w trakcie miesiączki, na kontroli okazało się, że się przemieściła w dół i stąd to. Trzeba było ją usunąć i więcej nie zakładałam, bo jednak źle wspominam ból.
W moim przypadku wkładka była propozycją mojej pani ginekolog (Małgorzata Czupryńska, Gdańsk). Pani doktor jest super, bardzo polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

dobry adwokat od prawa rodzinnego (12 odpowiedzi)

nie chodzi o rozwód, a raczej dobro dzieci w rodzinie...sprawa bardzo pilna...i bardzo skomplikowana

Feromony damskie (34 odpowiedzi)

Dziewczyny czy psikałyscie się kiedyś zapachami dla kobiet z feromonami? Działają czy nie? Gdzieś...

Czy tabletki na podniesienie libido działają? (12 odpowiedzi)

Dziewczyny czy testowałyście jakieś tabletki na podwyższenie libido? Czy coś takiego działa?