zespół muzyczny w kościele

Grają i śpiewają nieżle, ale to nie koncert na który przychodzą wierni.
Na mszy św. chcemy uczestniczyć i śpiewać pieśni np. postne w okresie postu.
Przed mszą tez przeszkadzają nie można się skupić i spokojne pomodlić,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Fajnie byłoby jakby grali na mszy dla młodzieży popołudniowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

sto razy ładniej śpiewają i grają niż organista ,który wyje okropnie
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może i wyje ale ludzie mogą śpiewać pieśni , które znają i chcą śpiewać, a przede wszystkim nie bębni na bębnach przed mszą i nie pieje sto razy tego samego ............
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

wyjmij kij z d*py, przestań bać się piekła a zamiast tego zacznij radować się miłością Jezusa. Chodzicie do tego kościoła ludzie jak za karę a tam księdzu straszy Was co spotka grzeszników! Wiara jest jak dom, potrzebne są mocne fundamenty a takich nie zbuduje się na strachu przed piekłem. Naucz się cieszyć miłością Bożą, radować z każdego dnia a nie nawet przy niedzieli marudzić i narzekać na siostry i braci, którzy miłość do Pana wyrażają muzyką!

To jest esencja naszego kościoła, cały tydzień patola, złorzeczenie bliźnim ale w niedzielę w kościółku Jezuska skonsumuje, pośpiewa pieśni i super katolik. Nie na tym to polega.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jest coś takiego bardzo pięknego jak refren medytacyjny.. Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To po co przychodzicie na mszę dla dzieci?? w pozostałe godziny wyje organista. Polecam zmianę godziny.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jesteś w błędzie msza dla dzieci jest o godz. 12
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zapraszamy na 11.Beherit i Napalm death.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

To fakt, racja ze nie mozna pospiewac tak jak to bylo kiedys..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

a behemot bedzie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

pycha zestaw. proponuje przeglad sceny death metalowej po gorzkich żalach w niedziele. pozdrawiam death metal underground z banina, i jego szefa satana z pszennej
ps. i jeszcze przydaloby sie tribute to misfits. satan, dasz rade?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

W ŻUKOEWIE MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ ŚPIEWA O GODZ. 20 - PRZYCHODZI MŁODZIEŻ I WSZYSCY SĄ ZADOWOLENI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super pomysł !!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale ktory? ten o spotkaniu death metalu w kosciele? (jest wstepna zgoda proboszcza)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Msze Święte i nabożeństwa

Msze Święte w niedziele i uroczystości kościelne
7:00
8:30 (dla dzieci szkolnych)
10:00 (suma parafialna)
12:00 (dla dzieci najmłodszych z udziałem scholki)
17:00
Lipiec-sierpień 20.00
Ostatnia niedzela miesiąca -10.00 z liturgią w języku kaszubskim

Tak jak widać o 8.30 też jest dla dzieci szkolnych.
Dajcie już spokój. Czy jest chociaż jedna dziedzina życia w Baninie, która Wam pasuje.
Ręce opadają.
Dziewczyny z chóru nie dajcie się i dalej śpiewajcie na chwałę Bożą.
Mnie osobiście wzrusza Wasz śpiew i często mam świeczki w oczach.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

cudowne. takiego wlazidupstwa nie widzialem juz dawno. matko
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Widziałeś tam dzieci szkolne , bo jakoś nie . No może 2-3 dzieci góra ......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy ktoś widział dzieci szkolne w większej ilości na 17? bo na 20 Msza Św jest wyłącznie w lato.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

wiekszosc dzieci przychodiz po prostu na 12:00 wiec dlatego ich jest zawsze tak malo.
i ma Pani racje, Msza o 20 jest tylko w lato, sadze ze jakby byla stworzona taka o 19/20 to zespol (skladajacy sie z tak mlodych ludzi) chetnie by sie wyspal w niedziele i poszedl wieczorem niz co niedziela byc przed 8 w kosciele (bo chyba tak wychodzi, patrzac na ilosc sprzetu jaki musicie rozstawic he he he). Jestescie super ! Dzieki!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba nikt nie ma powodu żeby włazić w tyłek zespołowi. Robią to charytatywnie i na chwałę Pana. A mszę bardzo ubogacają swoim śpiewem. Ja też nie raz pociagam nosem podczas ich pieśni... W końcu chce się być na mszy w Baninie zamiast jeździć do innych pafii i w końcu coś się dzieje w tym kościele...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żeby ktoś faktycznie to robił, musiałby się ujawnić, być blisko. Doprawdy niewiarygodne jak można "zaocznie", na odległość i bezinteresownie wchodzić komuś tam gdzie światło nie dociera. Całkiem to nawet by było zabawne, gdyby ktoś nie napisał tego serio
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No ładnie śpiewają, cudne głosy tylko repertuar nie ten. Co to za pieśń, o treści , no np., " chwalmy Pana, bo jest wielki" na jeden głos, na dwa głosy, basem i falsetem i tak wokoło macieja. Ludzie chcą też chwalić Pana śpiewem i po to ktoś wymyślił pieśni kościelne i m. in. po to idzie się do kościoła aby pośpiewać w tłumie (bo większość śpiewać nie umie i pojedynczo byłoby to bolesne). Dlatego prośba do wspaniałego zespołu aby włączył do oprawy mszy także te popularne pieśni kościelne lub te trochę nowsze, które znają dzieciaki. Acha i alleluja dobrze byłoby zaśpiewać bez wywodzenia, tak abyśmy mogli czynnie uczestniczyć w MŚ. Dziękuję i pozdrawiam.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dokladnie zgadxam sie! Trzeba zamejlowac do proboszcza. Albo wywiesic liste w maxie niech sie podpisuja kudxie co im sie nie podoba
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brawo !!!! Masz rację
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To pisze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jestescie żałośni...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Trzymam kciuki za zespol, aby wytrzymal te komentarze...Badzcie soba i dalej sie modlcie przez spiew. A ja z Wami. Modlitwa powinna byc radosna. Po kilku mszach z Wasza oprawa ludzie zrozumieja dlaczege tekst jest powtarzany...na czym polega modlitwa.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szanowni Państwo,
Bardzo przykre jest czytać takie wiadomości..ale oczywiście przyjmuję krytykę.
Myślę, że znacznie lepiej, DOROŚLEJ byłoby po prostu ze mną porozmawiać.
Po każdej Mszy swiętej przez conajmniej 15/20 minut jestem jeszcze w Kościele, można do mnie podejść - na prawde serdecznie zapraszam.
Chętnie zmienimy coś, jeśli jest taka potrzeba, ale aby to zrobić muszę to usłyszeć.
Jest to równiez przyjemniejsza forma niż obsmarowywanie nas na forum, na co uważam nie zasłużyliśmy.
Dodam również, że poświęcamy mnóstwo swojego wolnego czasu, aby się spotykać i dopracować wszystko tak, aby nasza muzyka była prawdziwą modlitwą.

Kochani "Baninianie", forumowicze i PARAFIANIE - serdecznie zapraszam do rozmowy.
Pozdrawiam,
Spokojnego wieczoru,
Marta
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 3

I to jest dojrzała, pełna miłości Bożej i podsumowująca wypowiedź.... Brawo Pani Marto! Mądre słowa!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak sie komus nie podoba to nie chodzi do kosciola. Jak zwykle tepi, niekulturalni ludzie (jesli w ogole mozna nazwac was ludzmi) musza wywolywac burze nie wiadomo o co.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niech sie Pani nie przejmuje, to zwykła ludzka zazdrość.
Piekne glosy, piekne instrumenty, niezwykle utalentowani mlodzi ludzie.
Przyznam sie szczerze, ze bylam raczej katoliczka, ktora w niedziele woli się wyspać niż rano wstawać na Msze, ale dzieki Wam co niedziele chetnie wstaje rano, po to by zdążyć na 8.30
To co robicie jest niezwykłe, bo dzieki Wam zaczynam sie na Mszy po prostu modlic.
To co moge Wam powiedziec - to po prostu DZIEKUJE!
A hejterzy beda zawsze Pani Marto, taką mamy Polske.. Wazne, aby robić swoje i sie nie poddawac. a Wy nie mozecie!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: zespół muzyczny w kościele

Dlaczego Bogu nie oddać tego co najlepsze. Koncert to przecież jedynie dobrze o nich świadczy. Kochany dziwili się faryzeusze jak Św Maria odbywała stopy Jezusa olejkiem alabastrowym i wybierał włosami.. Czy to nie o nie Jezus powiedział, że bardzo go umiłował...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: zespół muzyczny w kościele

Kochani.
Święta Maria zrobiła "swoje", tak bardzo umiłowała. Nie dbała o to co faryzeusze o niej powiedzą. Masz bracie, siostro ochotę zaangażować się, zrobić coś dobrego, znajdzie się miejsce na Parafii dla Ciebie też. Odkryj najpierw w sobie miłość i nią się kieruj w życiu. Uwielbienie, które gramy to także muzyka kościelna, powtarzanie czasami jednego fragmentu, to medytacja słowem, my tym co gramy także się modlimy. Nie dziwią mnie negatywne komentarze, dziwi mnie natomiast sposób ich wyrażania... My w zespole też wzajemnie nie oszczędzamy się, potrafimy się nawzajem skrytykować ale i pochwalić, modlić za siebie i trzymać się razem. Stań bracie, czy siostro na przeciwko, wyraź swoje zdanie i pojdź krok dalej.. Zrób coś, zaangażuj się, poprowadź jakąś wspólnotę w Kościele. Gdybym poprzestała na gadania, nigdy nie poznała bym tak wartościowych ludzi i nigdy nie byłabym częściom czegoś dlaczego chce mi się żyć.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Był kościół, był spokój , przybyli miastowi i wszystko chcą zmienić a nam starym mieszkańcom pozostaje się dostosowywać we wszystkim DLACZEGO ????....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Cześć składu zespołu to także starzy mieszkańcy Banina. Ten komentarz mnie nie dziwi, zadziwiające jest natomiast to jak historia zatacza koło...
Żyli sobie faryzeusze, uczeni w Piśmie, byli przekonani, że są pomazańcami Boga samego. A Słowo Ciałem się stało i spodobało się Bogu wprowadzić na ziemi zamieszanie! Jezus uzdrawia łatwo w Szabat! Rozmawiał z jawnogrzesznicą, pochwalił Marię za wylanie "na marne" drogocennego olejku, rozmawiał z kobietą, On Żyd w południe... Ona samarytanka, pozwolił aby Maria Magdalena chodziła za nim nie do pomyślenia w czasach Jezusa!
Takie rzeczy Bogu się spodobały. Niewiarygodne!
Polecam serdecznie stronę ks. Zbigniewa Maciejewskiego, hasło główne na stronie cytuje: Pod prąd... Bo z prądem tylko zdechłe ryby i ście*wo.
Przebudź się letni katoliku! Kościół jest POWSZECHNY !
Jest w nim miejsce na zespół uwielbieniowy i na scholkę dziecięca i dla organista i.... Zapraszamy do tworzenia własnych dzieł miłości
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

ja wale. co to jest? jakobini, katotaliban, kreml?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Proszę liczyć się ze słowami i używać argumentów, ciężko się odnieść rzeczowo do wpisów pt: co to katotalibi....
Musiałabym zejść z krzesła, albo położyć się na ziemi lub co gorsza zakopać pod ziemię i to w poziomie a nie w pionie, żeby dorównać poziomowi rozmowy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję w imieniu zespołu tym wszystkim, którzy nas wspierają i mają odwagę osobiście podejść, porozmawiać.
Szczególnie zaś dziękuję tym wszystkim, a może tej jedynej osobie, która z taką zacietoscia nas krytykuje. Znosić pogardę, niestosowną i anonimowa krytykę dla Boga samego... Cóż można chcieć więcej. Z całego serca dziękujemy!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziękuję że jesteście, śpiewacie pięknie.Przy waszej muzyce potrafię głębiej przeżywać mszę świętą,nieraz płynęły łzy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie musi się Pan dostosowywać, nie musi być Pan też na Mszy na której oni grają, nie musi pan ich słuchać, nie musi pan :)
W jakim stopniu ten zespół zaburza Panu spokój ? Spokój czego ?
a może rusza sumienie, swoimi pięknymi pieśniami ? Może stąd ta fala buntu ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziękujemy, właśnie o to chodzi. Kochani jest 3 do 2! Raz gra zespół, raz gra scholka robiąc kawał dobrej roboty dla dzieciaków, pozostają jeszcze trzy inne Mszę Święte.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

jezu,z matplanety, czy radio ma ryja?co piliscie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

A ja dalej uwazam ze to nie miejsce na takie jalowe wycie w kosciele. Prosze wziac sobie do serca ze nie wszystkim sie to podoba. Ja chodze na msze o 8.30 od x lat i za ks romana jeszcze i banajmniej moznabylo pispiewac kazdy jak umie wszyscy razem. A teraz mamy medytowac spiewem? Moze jeszcze usiasc po turecku do tych "medytacji"?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie krępuje się. Jak Ci tak wygodnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

niech zagra scena death metalowa z banina
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

takiego czegos, to ja jeszcze nie slyszalem. to jest jakas katastrofa, to sie nadaje do piwnicy. chyba lepiej zeby metalowcy zagrali
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

To co proponujecie siad po turecku. Ta? Masakra. Co to kosciol czy sala mefytacji..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bynajmniej i przynajmniej to nie jest słowo zamienne :) to tak na wstępie.
Zespole! Pamiętajcie że nie dogodzicie wszystkim a ja juz nie raz byłem świadkiem jak ludzie się wzruszali albo przychodzili do was gratulowac. Kto nie chce, niech nie chodzi na 8.30. Bez sensu ten temat.
O i mamy nasze banino WIECZNIE niezadowolone. Bez względu na to czy ktoś bierze za swoje działania kasę czy robi go za free
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

A to ciekawe że w jednym zdaniu piszesz ze zespół wyje a w kolejnym że każdy mógł śpiewać jak umie... wszyscy razem. Zespół napewno do tego zachęca... ja próbuję i z każdą msza znam coraz więcej pieśni... Wyciągnęła jeszcze nie słyszałam...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przepraszam wycia zamiast wyciągnęła miało być wyżej. Słownik :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja proponuje w gescie solidarnosci przeciw temu wyciu w najblizsza niedziele wybrac inna msze sw,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gratuluję postulatu. I to jest b dobry pomysł! Wilk syty i owca cała, zainteresowanych zapraszamy na 8.30.
Co do listy, która ma być wymierzona w Maxie&Xavierze, hmmm no cóż, te delikatesy są zamknięte teraz jest Blue, po co zadawać sobie tyle trudu i jeździć w sprawie zespołu do Żukowo! Poza tym Max&Xavier to nie Zakrystia ani nawet plebania, może śmiało poprosić o możliwość wywieszenia w krypcie Kościoła, albo zbierać podpisy pod Kościołem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taka sama tresc Pani postu jaki poziom wycia w kosciele. Prosze jutro pamietacc o tych negatywnych kom i wziac sobie do serca. Ja chce normalnie pospiewac w kosciele piesni ktore znam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Można śpiewać i inne pieśni.
Wejscie: trzodo ma.
ofiarowanie : gromadzisz nas i łączysz nas w jedno
Komunia: Chrystus Pan Bozy Syn
uwielbienie: nic nie musisz mówić nic
Zakonczenie: Mark która nas znasz

Polecam posłuchać na Youtube i poćwiczyć tak jak my to robimy. Może to coś pomoże :) a jak nie to zapraszam na inną godzinę do kosciola :)

Bierzemy sobie do serca również te pozytywne, pełne wzruszeń i emocji. Czyli te, przepełnione duchem świętym.
Mam nadzieję, że i Państwa ten Duch kiedyś dotknie. Tego Państwu życzę :)

Do zobaczenia / lub nie już jutro :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewien znany muzyk z Trójmiasta, geniusz obdażony przez Boga darem słuchu absolutnego uznał, że doprawdy bardzo mu się podoba harmonia w głosach tych cudownych dziewczyn śpiewających Bogu samemu!
Jeżeli mój post jest na poziomie ich harmonii, to doprawdy czuje się przecenienia przez Pana
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Grajcie i śpiewajcie ale też dajcie żyć innym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Św. pamięci ks prałat Bigus zawsze zachęcał do wspólnego śpiewu,zawsze powtarzał że w ten sposób wspólnie się modlimy i wspólnie i w pełni uczestniczymy we mszy św.zawsze były to pieśni znane i dostosowane do danego okresu święta - kolędy, wielki post pieśni postne itp. i to było takie piękne, bo wszyscy brali udział . A teraz przychodzą, postoją posłuchają i wychodzą.
Nie mam nic do zarzucenia Zespołowi, bo pięknie śpiewacie, ale to nie koncert co kilka osób śpiewa a reszta się gapi.
A na koncerty, tez bardzo chętnie przychodziliśmy posłuchać pięknych utalentowanych głosów, po mszy świętej lub w godzinach popołudniowych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

tylko death metal przyciągnie do kosciola
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Masz rację na KONCERTY chętnie przyjdziemy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mozze przestancie w ogole przychodzic do kosciola.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

W koncu madrze ktos napisal! Chetnie pospiewamy to co znamy i nie na piec glosow:/ Oby zespol z proboszczem wzieli to sobie do serca inaczej straca wiernych. Tym bardxiej ze slyszalem ze ma byc drugi kosciol budowany w zwiazju z powstajacymi osiedlen admiralskim i nowe banino, a co za tym idzie naplywem kolejnych mieszkancow
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

No już naprawdę.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry pani Doroto, mam taką prośbę. Czy mogłyby panie śpiewać w Wielkim Poście pieśni wielkopostne, w czasie świąt Bożego Narodzenia kolędy, a w czasie Adwentu pieśni adwentowe? Wydaje mi się, że te tureckie rytmy nie pasują na czas Wielkiego Postu. Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

???!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

szybko,głośno,i o sprzątanie.tylko tak grajcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokldnie tak!!!!! Ludzie pisza i pisza a do Pani Doroty nic nie dociera. To moze proboszcz cos zdziala.. Choc patrzac na jego ostatnie poczynania watpie:/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Marudyyyyy!!!!!!! W niedziele pieknie grali :) a ludzi tyle co zwykle :) jak Wam sie nie podoba to poprostu nie przychodzcie :p
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

W niedzielę było tak jak być powinno, był wspólny śpiew pieśni postnych, nie było bębnienia tureckich rytmów na bębnach co nie przystoi w okresie Wielkiego Postu, a już w szczególności Wielkim Tygodniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

za tydzien goscinnie wystapi Aspergatasus, z podziemnej sceny w Oslo. występ poprzedzi wyklad dr Bosucjusa z all black school w Gnieznie. zapraszam. Esuchiel
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokladnie, spiew byl piekny. Od dluzszego czasu juz nie mozna bylo tak poprzez swoj wlasny spiew wielbic Boga Pana. Dziekujemy pani Dorocie i ks Proboszczowi ze zrezygnowali z ego fatalnego pomyslu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

A p. Dorocie proponuje jakis talent show, jezeli tak bardzo jest przekonana w swoj talent.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Talent się nie zmarnuje jeżeli swój repertuar przedstawi na Koncercie . Wielbiciele mogą spokojnie przychodzić, słuchać i bić brawa nie przeszkadzając na mszy św. nikomu., bo śpiewa rzeczywiście ładnie , ale to nie to miejsce i nie ten czas. A bębenki i rytmy tureckie rzeczywiście nie pasują szczególnie w okresie Wielkiego Postu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chorzy jestescie...... marudy.....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zespół gra bardzo pięknie, uwielbiam ich słuchać i śpiewać razem z nimi. Mieszkam tutaj od 18 lat i zawsze marzyłam aby jakiś zespół uświetniał swoją muzyką mszę świętą.Odkąd grają, moja cała rodzina i wielu znajomych chodzi na 8.30. Jeśli komuś się nie podoba,to wystarcz pójść na inną mszę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bo rzeczywiście MA TALENT.Widzę, że zazdrość ludzka nie ma granic, a może tobie słuchu brak i dlatego tak.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dokładnie tak jest!
Ja tez zawsze marzyłam, zeby w naszym baninskim kosciele cos powstalo, ba nawet się o to modliłam i oto są - zdolni, chetni i rozmodleni. Codziennie się za was modle! nie mozecie sie dac. uwielbiamy Was ! A te tlumy ktore przychodza na 8.30 to dla Was powinien byc najlepszy dowod. Zreszta nikt nie jest do lawki przywiazany. nie musi siedziec tam na 8:30.
Nawet jak bedzie nas garstka-kochani nie przestawajcie grac. My zawsze bedziemy, bo dzieki Wam sie modlimy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ktos juz tu madrze napisal ze msza swieta to nie czas ani miejsce na tureckie rytmy i bebnienie w beben. Ja w kosciele szukam ciszy spokoju czasu do refleksji i zadumy. W czym p. Dorota nie pomaga. A wrecz przeszkadza. Niech urxadzi w koscieel razem z ksiedxem proboszczem koncert o 15. Ciekawe jakie tlumy znajda czas zeby o 15 posiedxiec i posluchac tego pseudotalentu:/ a ksiadz niech na 15 jeszcze jedna tace inweatycyjna na nie wiadomo co zorganizuje i tez bedxie zadowolony
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Idac Twoim tokiem rozumowania, to organista tez nie powinien grać....ja np. nie lubie dzwieku organ... Żądam aby przestal grac :p
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Organy to instrument, który jest w każdym kościele .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

prawdziwem Polakowi katolikowi - to nawet inni bliźni w kosiółku przeszkadzają..boze co za ciemnogrod
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie inni blizni tylko bebny rytmy afrykanskie my tez chcemy uczestniczyc we mszy modlac sie poprzez spiew. A z p. Dorota i jej zespolem to niemozliwe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ten kto nie odróżnia organów kościelnych od bębnów afrykańskich nie powinien zabierać głosu i obrażać innych. Pozwolić spokojnie uczęszczać do kościoła i uczestniczyć we mszy św.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bliźni nie przeszkadzają, ciemnogrodem też nie powinno się nikogo obrażać, ale BĘBNAMI AFRYKAŃSKIMI I ŚPIEWAMI OPEROWYMI SOLO NIE POWINNO SIĘ NAS NA SIŁĘ USZCZĘŚLIWIAĆ.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

No tak, jesli ktos ma juz inne zdanie niz "baninskie marudy" to odrazu nie moze sie odzywac.... zrozumcie ze jest sporo osob ktorym taka forma spiewu i muzyki odpowiada i chca jej sluchac. Skoro Wam sie to nie podoba to macie inne msze do wyboru.... dla przypomnienia 7.00 , 10.00 i 17.00....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A T To dlaczego wszyscy wychodzą po mszy jeszcze ksiądz nie zdąży powiedzieć amen.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A kolga wszystkich mierzy swoją miarą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oj .... p. Dorotko znowu w niedzielę Ci się płyta zacięła ??? przy bębnach Tureckich
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak tak. P. Dorocie plyta sie zaciela. Nie moznabylo znowu pospiewac....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No fajnie , bo jak śpiewa p. Dorotka i płyta jej się zatnie. powtarza w kółko i to bębnienie Tureckie to ludzie na mszy się nudzą , odbierają smsy, robią sobie zdjęcia i rozmawiają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Fakt też to zauważyłem ............................ ale ? ....................
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Okres postu się kończy a na m mszy o godz. 8.30 jakoś nie można było odczuć , owszem śpiew piękny ale nie związany z okresem postu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

św. pamięci ks prałat J. Bigus powtarzał ,,kto śpiewa modli się podwójnie" dlatego uczył nas wiele pieśni w zależności od okresu świątecznego , postnego czy adwentowego i zachęcał do wspólnego śpiewania. W tej chwili tego nie odczuwamy. Nie mamy szans.Czujemy się jak w teatrze przyjść, popatrzeć i wyjść.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dojladnie ale do proboszcza i p. Doroty to nie dociera!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Też zgadzam się z Tobą ale cóż ...... Kto niema władzy, też niema głosu .....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No właśnie w Wielki Piątek we wszystkich kościołach milkną dzwony, milkną organy a u nas AFRYKA dzika gitary i bębenki łubu ..du ......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Moze cos pora z tym zrobic. Jakies pomysly?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ale Wielki Piątek jest dopiero za tydzień :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dzis niedziela palmowa.. I odkurzali chor, nie wiem co powodowalo to szuranie, maskara. Nie mozna bylo sie skupic na tym co najwazniejsze. Nawet proboszcz dzis krecil glowa..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oby juz skonczyli z tym wyciem tam na chorze..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

raz byłem na mszy na 8:30 i akurat grał zespół, siedziałem na górze, nawet im to śpiewanie jakoś szło, ale skoro wiedzą, że będą śpiewać to próbę albo uzgodnienia powinni sobie robić przed mszą, a tam non stop to jedna dziewczyna drepcze do drugiej coś tam zapytać, potem następna idzie do śpiewaczki/dyrygentki coś tam dyskutują, za chwilę znowu, dyskusje, przeżywają, udaje, że idzie w szpilkach po cichu, a generalnie zachowuje się głośno i zwraca na siebie uwagę, nie można się skupić na tym co się mówi, czyta, bo członkowie zespołu non stop coś pytają, coś ustalają. Ludzie mieli nerwy, mnie też to drażniło.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak się składa że to mikrofony które przy ołtarzu do do pasji były podłączone Tak szumialy. Siedziałam na chórze i zespół dołączył cały swój sprzęt żeby to sprawdzić... Ale jak się ich nie lubi to najlepiej wszystko na nich zganiac
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z tego co mi wiadomo, to Wielkiego Piątku jeszcze nie było w tym roku :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

bardzo fajnie spiewaja:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

śpiewają fajnie, ale msza św to nie koncert, ani występy artystyczne .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

jakim trzeba być pustakiem by kontestowac muzyke na mszy świętej? i jeszcze współbracia w wierze przeszkadzają//ludzie - z jakiego lasu wy jesteście???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pustaki też chcą brać udział we mszy świętej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

a po co? i tak dalej bedą złymi pustymi ludzmi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dlaczego nazywasz pustakami tych co chcą brać czynny udział we mszy świętej a nie tylko być widzami
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

bo dla pustaka wazny jest 'udział' we mszy św...nic nie rozumie z tego co się tam dzieje..te tłumy przed kosciolem zamiast w srodku,,narzekania na muzykę współwyznawców..ludzie..to nie jest chrześcijanstwo tylko jakies sekciarstwo..to jest typowe odbebie msze i resztę mam w dudzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

I dalej nic nie rozumiesz , nie mówię o tych co stoją na zewnątrz , bo byli na spacerze i przypadkiem znaleźli się przed kościołem a o tych którzy naprawdę chcą i pragną się spokojnie pomodlić i brać czynny udział we mszy św i bardzo proszę nie nazywać wiernych pustakami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

też się z tobą zgadzam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nazywasz wiernych pustakami, ale czy wypada w kościele na mszy św. tak walić w te bębny, i grać na jakiejś harmonii jak na cygańskim weselu czy naprawdę niema tu organów kościelnych? może się popsuły.....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A może pan organista wybiera się na emeryturę ? szkoda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie... to ksiądz nie lubi jak ludzie śpiewają i zawodzą ,woli solo p. Dorotki a to ,że nie na tema zgodnie z okresem świątecznym czy postnym to już nie ważne albo prze połowę mszy powtarzanie tej samej zwrotki.........
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ciekawe,
bo Pani Dorotka NIGDY nie stała przy mikrofonie :)
Nawet nie wiecie jak się nazywają członkowie zespołu, ale obsmarować to już żaden problem :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

To prosze nas uwiadomic. Ee tam zreszta po co. Wyjce to wyjce.. I te bebny
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Odzież bhp (34 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...