Amber Fest

festyn, kulinaria

data 9 września 2017 (sobota)
godzina 11:00 - 24:00
miejsce Stadion Energa Gdańsk
adres Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (Letnica)
bilety wstęp wolny
Patronat

Stało się już tradycją, że na początku września przy Stadionie Energa Gdańsk, mieszkańcy Trójmiasta i turyści spotykają się na Pomorskim Święcie Piwa. Bogaty program wydarzenia to całodzienna rozrywka w postaci koncertów, atrakcji i konkursów, a także festynu dla dzieci. Uczestnicy biorą udział w uczcie produktów regionalnych.Organizatorami Amber Fest są Browar Amber i Stadion Energa Gdańsk. Wejście na teren Amber Fest jest bezpłatne. Tegoroczny festiwal będzie zlokalizowany na Parkingu P3, czyli od strony Amber Expo.

W sobotę 9. września bramy Stadionu Energa Gdańsk zostaną otwarte o godzinie 11:00 rozpoczynając tym samym święto dla całych rodzin. Przygotowano liczne atrakcje i animacje dla dzieci. Otwarta zostanie bezpłatna strefa gier i zabaw z dmuchańcami oraz przeprowadzone zostaną liczne konkursy z nagrodami. Także i w tym roku na terenie imprezy znajdziemy kilkadziesiąt stoisk z regionalnymi potrawami Kaszub, Kociewia, Żuław i nie tylko. Dodatkowo zaplanowano pokazy live cooking oraz warzenia piwa. Otwarta będzie także FUN ARENA - największe centrum rozrywki na Pomorzu. Pierwszą część pikniku rodzinnego prowadził będzie Michał Turek.

O godzinie 16:30 nastąpi uroczyste odszpuntowanie beczki, rozpoczynając tym samym oficjalnie festiwal piwa, który poprowadzi Wojciech Tremiszewski. Na żywo wystąpią: zespół LAYO, MITRA oraz Maciej Borowicz - wokalista i kompozytor, Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, który brał udział w m.in.: musicalu "The Witness", programie "Droga do gwiazd", koncertach telewizyjnych. Maciej jest frontmanem formacji Hopkele i Deadly Plants. Od 22:00 do północy będzie można bawić się na DJ-party.


Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij tutaj.


Amber Fest to doskonała okazja do spróbowania większości piw z Browaru Amber. Z okazji Pomorskiego Święta Piwa, browar uwarzy specjalne piwo w serii Po Godzinach, będzie też prezentował nowe piwa, które w tym roku pojawiły się w ofercie.

- Podczas AMBER FEST staramy się zawsze pokazać jak najszerszą ofertę piw z naszego browaru. W tegorocznej edycji będą to m.in.: Pszeniczniak, APA, Koźlak, Grand Imperial Porter, Złote Lwy, Amber Czarny Bez oraz specjalnie uwarzone na okazję imprezy piwo marcowe. Jest to tradycyjny styl mocno związany z imprezami piwnymi - mówi Marek Skrętny Dyrektor marketingu w Browarze Amber.

Warte uwagi są odbywające się podczas AMBER FEST, wydarzenia piwne. Tradycyjnie już przeprowadzimy pokazy warzenia piwa. Podczas całego dnia będzie można dowiedzieć się więcej o składnikach i o samym rzemiośle piwowarskim. Doświadczeni piwowarzy domowi udzielą instrukcji jak uwarzyć pierwsze piwo w domu. AMBER Fest to także świetna okazja do tego aby łączyć różne style piwne z bogactwem regionalnej kuchni - dodaje Marek Skrętny

- Rok do roku, rozwijamy ofertę produktów regionalnych i atrakcji dla uczestników Amber Fest. Dlatego na drugiej edycji frekwencja przekroczyła tę z pierwszego Amber Fest, a w tym roku mamy nadzieję na pobicie kolejnego rekordu pod względem liczby uczestników - mówi Dawid Szpinek, Dyrektor ds. Marketingu i Imprez Masowych, Stadion Energa Gdańsk. - Nic nie łączy ludzi tak, jak wspólne spędzanie czasu, wspólne biesiadowanie. Razem z Browarem Amber zadbamy o dobrą atmosferę wydarzenia.

Partnerami wydarzenia są: PEPSI, Port Service, Piekarnia & Cukiernia Andrzej Szydłowski.
Patronat honorowy nad Amber Fest objęli: Prezydent Miasta Gdańska - Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk.
Patronami medialnymi zostali: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza oraz Co Jest Grane.

Archiwalne edycje