stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdyński Festiwal Kultury Studenckiej Delfinalia Opinie (44)

Gdyński Festiwal Kultury Studenckiej "Delfinalia" odbędzie się w dniach 14-18 maja 2014r. Jak co roku główne koncerty odbędą się na Kampusie Akademii Morskiej w Gdyni przy ulicy Morskiej 81-87 w dniach 16-17 maja.

Tradycyjnie wszystkie osoby, które posiadają status studenta będą mogły wejść na teren Festiwalu całkowicie za darmo. W przypadku osób, które nie posiadają statusu studenta wejście na teren Festiwalu będzie możliwy jedynie po zakupie gadżetu festiwalowego (więcej informacji na przełomie kwiecień/maj).

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Piątek 16.05.

17:00 - otwarcie bram
17:00 - Tru Funk
18:30 - Raggafaya
21:00 - Marika
22:00 - Bednarek

Program (sobota, 17.05.14):
Początek koncertów: 16:00
Klemens
Miejski Dystrykt
KęKę
Kali X Paluch
Sokół i Marysia Starosta
Molesta Ewenement

Czytaj więcej na:
https://rozrywka.trojmiasto.pl/Pozytywna-energia-Bednarka-i-Mariki-n79751.html#tri

BEDNAREK headlinerem piątkowego dnia reggae!

W piątek 16.05 wystąpią na Delfinalia! Kamil Bednarek jest wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów i multiinstrumentalistą. Tworzy w stylistyce reagge. Zdobył popularność dzięki udziałowi w programie "Mam Talent!". Bednarek znany jest też pod pseudonimem MaccaBraa, w latach 2008 - 2012 stał na czele grupy Star Guard Muffin. Wielokrotnie lądował na szczycie listy sprzedaży płyt OLiS i uzyskał status Złotej Płyty. Nowa grupa Bednarka firmowana jest jego nazwiskiem. W 2012 roku wydał album "Jestem...". - Wszystko na "Jestem" brzmi jak powinno, a świetnie sprawdzają się także wszelkie ozdobniki.. Jeśli chcecie, żeby było lekko, łatwo i milusio albo tęsknicie za grzecznym chłopaczkiem z telewizji, to lepiej darujcie sobie "Jestem". Kamil wybiera własną drogę i nagrał zwyczajnie bardzo dobrą płytę.

Marika i Spokoarmia
Polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu. Dzieliła scenę z takimi gwiazdami, jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman, Macy Gray. Występowała na największych, krajowych festiwalach związanych z kulturą reggae oraz na ogólnopolskich festiwalach piosenki.

Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego.Najnowszy album Marika tworzy wspólnie ze Spokoarmią - ośmioosobowym zespołem, który od kilku lat towarzyszy jej na scenie. Każdy z jego członków to muzyczna indywidualność. Koncertowe wersje utworów stanowią efekt wielogodzinnych prób, w trakcie których każdy z muzyków ma szansę dorzucić coś od siebie, a tym samym wpłynąć na ostateczne, nierzadko zupełnie odbiegające od oryginału, brzmienie numerów. Każdy występ Mariki i Spokoarmii to oddzielna, pełna energii i ognia, historia. Wyjątkowa łatwość w nawiązywaniu kontaktu z publicznością połączona z mieszanką kobiecego wdzięku i ulicznego stylu sprawiają, że uczestnictwo w koncercie "pierwszej damy polskiego dancehallu" i jej Spokoarmii, pozostaje w pamięci znacznie dłużej, niż można by się tego spodziewać.

Raggafaya rozpocznie dzień reggae!
Polski zespół muzyczny, który powstał w 2004 roku w Koszalinie. Styl zespołu łączy w sobie wiele gatunków muzycznych (Reggae, Ragga, Dancehall, Ska, Rock, Hip-Hop). Obecny skład zespołu powstał w styczniu 2007 roku, a jego pierwszy koncert odbył się 10 marca 2007 w Słupskim Ośrodku Kultury. Pierwsza oficjalna płyta pod nazwą Karrambol, która ukazała się 15 marca 2010 roku nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys. W lipcu 2011 zespół został laureatem Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka. 4 sierpnia 2011 roku zespół wystąpił na Dużej Scenie 17 edycji Przystanku Woodstock, na którą zespół został wybrany przez Fabrykę Zespołów (jako jeden z czterech) spośród 700 zgłoszonych do przesłuchań zespołów. 23 kwietnia 2012 ukazał się drugi LP zespołu, zatytułowany Mixturrra.

Molesta Ewenement zakończy sobotni dzień hip-hopu!
Zaliczana do prekursorów nurtu ulicznego rapu w Polsce. Powstała w 1995 roku w Warszawie. Zespół zadebiutował w 1998 roku pod nazwą Molesta płytą pt. Skandal. Nagrania przysporzyły grupie natychmiastowej, ogólnopolskiej popularności. Po okresie prac nad innymi projektami, w 2006 roku ukazał się czwarty album kwartetu Nigdy nie mów nigdy, sygnowany nazwą Molesta Ewenement. W latach 1999-2005 członkowie zespołu Molesta Ewenement prowadzili pododdział wytwórni muzycznej Pomaton EMI - Baza Lebel. W 2006 roku, już samodzielnie zespół utworzył oficynę Respekt Records. Obok takich zespołów jak Kaliber 44, Slums Attack, Molesta Ewenement z dorobkiem ponad 130 tys. sprzedanych płyty należy do najpopularniejszych zespołów hip-hopowych w Polsce.

Sokół i Marysia Starosta
Co się dzieje, kiedy brudny, cyniczny, często chamski, ale głęboki rap Sokoła spotyka się z łagodnym, klarownym, momentami anielskim wokalem Marysi Starosty? Będziecie mieli okazję przekonać się w dniu koncertu w sobotę 17-ego maja. Ich ostatni wspólny album powstawał dwa lata, jak sami mówią, bez pośpiechu, dla własnej przyjemności. To co usłyszycie, ciężko jednoznacznie sklasyfikować. Album podróżuje od rocka przez alternatywę do elektroniki, wciąż będąc jednak albumem hip hopowym. Zdecydowanie jest to hip hop, ale jakiś inny, zdystansowany, dojrzalszy, jakby na Sokole niewiele robiło już wrażenie. Marysia dodaje tam, tak rzadko spotykanego dziś, naturalnego klimatu, przypominającego najlepsze lata polskiej piosenki kobiecej z lat 70'tych. Nic w tej muzyce nie powstało na siłę, ani Marysia, ani Sokół niczego nie udowadniają. W efekcie dojrzały, dorosły rap spotyka naturalne, niewymuszone brzmienie wokalu Marysi.

Paluch
Najnowszy album rapera "Lepszego Życia Diler" to materiał przesiąknięty życiowymi tematami, które ubrane w słowa pozbawione zbędnej kalkulacji, podkreślą niezależność Palucha zarówno w życiu osobistym, jak i na rapowej scenie. Idealnie trafiające w czułe punkty otaczającej nas rzeczywistości wersy opisują ją dogłębnie i dosadnie, bez cukru i zbędnej polityki. Kolejny raz Paluch zgrabnie miesza syntetyczne bity z wartościową treścią, dając odbiorcy ponadczasowy mix, którego nikt wcześniej nie proponował. Nie zabraknie klasycznych produkcji, które świetnie komponują się z całością a jednocześnie subtelnie załamują klimat w czasie odsłuchu krążka. Materiał trafił na sklepowe półki 20 grudnia 2013r nakładem Biuro Ochrony Rapu Records.

KALI

Marcin Gutkowski aka Kali urodzony 22 października 1981 w Krakowie. Pierwsza przygoda z muzyką zaczęła się w 1998r. Wydarzenia, które rozegrały się pośród zabytkowych kamienic Krakowa ukształtowały w Kalim chęć ekspresji oraz niepohamowaną potrzebę opisywania swoich przeżyć. W 2010r. Kali rozpoczyna solowe poczynania muzyczne. Jego pierwszy, solowy 2 CD album pt: "50/50", ukazał się 21 maja 2011 r. nakładem Ganja Mafia Label.

KĘKĘ
MC związany z radomską ziemią od zawsze na zawsze. Jego błyskotliwe pomysły na wersy i tematy kawałków to synteza wiedzy i spostrzegawczości. Z numerów, które nagrał można by zmontować co najmniej trzy długogrające albumy. Współtwórca (wraz z Kotzim) projektów: KoKę i Boa's. W 2007 ukazała się epka KoKę "Weź nas podrób", a na przełomie 2008/2009 Boa's "Boa'style". Prócz epki - duet Boa's udzielił się na projekcie Yochimu "Pierwsze cięcie" oraz na składance P1Sounds "Czas ruszać w Polskę". W międzyczasie sporo mixtejpów i gościnnych zwrotek.

Przeczytaj także