stat
Impreza już się odbyła

Projektowanie gier planszowych i karcianych

Serdecznie zapraszamy na cykl projektowania gier planszowych i karcianych! Gry planszowe od kilku lat przechodzą prawdziwy renesans. Stały się popularnym sposobem na spędzenie wieczoru z rodziną lub przyjaciółmi.

maj 11-12

sobota - niedziela, g. 9:30 - 17:30

Gdańsk,
W trakcie warsztatów zamierzamy przekonać uczestników, że zaprojektowanie własnej gry nie jest tak trudne jak się wydaje i że może przynieść równie dużo radości. Wspólne tworzenie czegoś z niczego jest fascynującym i inspirującym doświadczeniem. Warto spróbować!

Spotkanie 1.3 Szybki efekt: Metoda Podwójnego Karo (Double Diamond)

Metodologia Podwójnego Karo (z. ang. Dobule Diamond) została opracowana w 2005 roku w Wielkiej Brytanii przez Design Council i jest z powodzeniem stosowana przez największe korporacje na świecie w procesie projektowania swoich produktów. To narzędzie na tyle uniwersalne, iż w ostatnim czasie została również zaadoptowana przez projektantów gier. Jej ogromną zaletą jest możliwość osiągnięcia pierwszych rezultatów w bardzo szybkim czasie, dlatego jest niezastąpiona na etapie projektowanie gry pomiędzy pomysłem a pierwszym prototypem.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych.

Spotkanie odbędzie się 30 marca w godzinach 17.00 - 20.00 w Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych (budynek IVA, PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, wejście od strony SKM Redłowo).

Wstęp wolny, obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.
Zapisy na stronie: https://projektujgry3.evenea.pl/


Więcej o cyklu:

Zajęcia odbywające się w ramach całego cyklu będą składać się z części teoretycznej - wykładowej i praktycznej - warsztatowej. Program dzieli się na trzy części (I: Jak projektujemy? II: Co projektujemy? III: Dla kogo projektujemy?) Wiedza przekazywana podczas kolejnych warsztatów przyda się podczas następnych, ale nie będzie ona niezbędna do wykonywania prezentowanych podczas ich trwania zadań. Dzięki takiej strukturze uczestnicy będą mogli brać udział w tych zajęciach, które ich interesują oraz dołączyć do grupy w dowolnym momencie.

O prowadzącym zajęcia:

Piotr Milewski - projektant gier, wykładowca na specjalności Gamedec Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor kilkudziesięciu larpów, gier miejskich, planszowych i karcianych. Organizator festiwali gier (2007 - 14 Hardkon, 2016 - Dramhaven), warsztatów a od jesieni 2014 roku współtwórca larpowej sceny BlackBox 3City. Dwukrotnie nagrodzony w konkursie Złote Maski za najlepszy scenariusz larpu. Autor artykułów, prelekcji i prezentacji o projektowaniu gier, redaktor działu larpowego magazynu "Magia i miecz" oraz publikacji "Nasiona, Drzewa Ogrody" o historii larpowania w Polsce. Żegluje w wolnych chwilach, czyli niezmiernie rzadko.

Zapraszamy!

Informacja o biletach

wymagane zapisy