Paryż na bosaka
5.8 głosów: 12

Paryż na bosaka

  • produkcja: Belgia
  • premiera: 2018-08-11 (Polska)
  • reżyseria: Dominique Abel
  • scenariusz: Dominique Abel
Głosuj
Głosuj
 Sprawdź gdzie grają!

Opis filmu

PARYŻ NA BOSAKA

Komedia „Paryż na bosaka” to pełna niecodziennych żartów i slapstickowej choreografii historia znajomości bibliotekarki z miasteczka na dalekiej północy Kanady i dziwnie pociągającego, ekscentrycznego kloszarda z Paryża. Czy ci czarujący dziwacy znajdą miłość w Mieście Świateł? W głównych rolach sami twórcy filmu – belgijsko-kanadyjski tandem: Dominique Abel i Fiona Gordon.

Uporządkowane życie Fiony (Gordon) zakłóca pewnego dnia pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy (nominowana do Oscara legenda francuskiego kina Emmanuelle Riva w swojej ostatniej roli – „Hiroszima moja miłość”, „Miłość”). Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma (Abel), uprzejmego, ale denerwującego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać…

Burleskowy, sfilmowany w fantazyjnym, charakterystycznym dla duetu Abel i Gordon stylu „Paryż na bosaka”, wykorzystuje humor, żeby opowiedzieć o najistotniejszych sprawach, takich jak śmierć, wolność wyboru, samotność i solidarność.

Obsada

Fiona Gordon / Dominique Abel / Emmanuelle Riva / Pierre Richard / Emmy Boissard Paumelle / Céline Laurentie

Gdzie grają?

Gdyńskie Centrum Filmowe (Gdynia)

dzisiaj - 21 sierpnia
wtorek - 22 sierpnia
środa - 23 sierpnia
czwartek - 24 sierpnia