Zud
4.7
głosów: 7

Zud

(1 opinia)
  • Fabularny
  • produkcja: Polska, Niemcy
  • czas trwania: 85 minut
  • premiera: 2017-04-21
  • reżyseria: Marta Minorowicz
  • scenariusz: Marta Minorowicz, Marta Minorowicz, Kenneth McBride
 Sprawdź gdzie grają!

Opis filmu

Jedenastoletni Sukhbat jest nomadem i wraz z rodzicami żyje na mongolskim stepie. Jednak życie, które toczy się pod dyktando przyrody, jest bardzo trudne, a nagły spadek temperatury powoduje masowe umieranie zwierząt należących do rodziny Sukhbata.

W tej sytuacji ojciec chłopca - Batsaikhan, musi znaleźć inny sposób na przetrwanie. Wyjściem z sytuacji wydaje się być złapanie dzikiego konia i przygotowanie go do startu w wyścigach. Zwycięstwo nie tylko pozwoliłoby rodzinie przetrwać, ale również przyniosłoby poważanie wśród lokalnej społeczności. Od tego momentu cała odpowiedzialność za losy rodziny spoczywa na barkach chłopca, który musi porzucić beztroskie dzieciństwo, oswoić dzikiego konia i wygrać wyścig. Dla Sukhbata oznacza to konieczność podjęcia pierwszych dorosłych decyzji i wyborów, które ukształtują go jako człowieka i wpłyną na dalsze życie.

Obsada

Batsaikhan Budee / Sukhbat Batsaikhan / Bayasgalan Batsaikhan / Bayajikh Batsaikhan / Baljinnyam Nyam-Ochir / Sosorbaram Mungunsan / Battsengel Nyam / Munkhjargal Oyuntsogt

Zwiastun

Gdzie grają?

Gdyńskie Centrum Filmowe (Gdynia)

Zud 
dzisiaj - 27 kwietnia
12:3019:00
Zud 
piątek - 28 kwietnia
Zud 
sobota - 29 kwietnia
Zud 
niedziela - 30 kwietnia
Zud 
poniedziałek - 01 maja
Zud 
wtorek - 02 maja
Zud 
środa - 03 maja
Zud 
czwartek - 04 maja