Politechnika Gdańska wygrała w I lidze futsalu

31 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 19:51 (1 lutego 2015)
Gdańszczanie nie mają w tym sezonie szczęścia w akademickich derbach. Katowiczanom ulegli już drugi raz. Na zdjęciu kapitan AZS UG Wojciech Pawicki (biały strój). Gdańszczanie nie mają w tym sezonie szczęścia w akademickich derbach. Katowiczanom ulegli już drugi raz. Na zdjęciu kapitan AZS UG Wojciech Pawicki (biały strój).

Od zwycięstwa rundę rewanżową I ligi w futsalu rozpoczęła drużyna Politechniki Gdańskiej, która wygrała na wyjeździe ze Słonecznym Stokiem Białystok 4:2 (2:1). Natomiast w ekstraklasie AZS UG Gdańsk uległ we własnej hali AZS UŚ Katowice 2:3 (1:2) i spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

I liga: Słoneczny Stok Białystok - Politechnika Gdańska 2:4 (1:2)
Bramki: Tomczyk 15, Citko 32 - Nowicki 11, 12, Wardowski 21, 40

POLITECHNIKA: Pytka - Osiński, Urtnowski, Wardowski, Pawlicki, Iwosa, Grącki, Nowicki, Horbacz, Mikuczyński, Orzoł

Udanie rundę rewanżową I ligi rozpoczęła Politechnika Gdańska. Podopieczni Michała Janiaka w Białymstoku do przerwy "czarowali" dzięki duetowi Aleksander Nowicki - Mateusz Osiński. W ciągu dwóch minut Nowicki dwukrotnie wykorzystał podania kolegi wyprowadzając gości na prowadzenie 2:0.

Przed przerwą gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, ale gdańszczanie szybko potwierdzili dobrą dyspozycję po zmianie stron. Zaledwie minutę po wznowieniu gry gola zdobył Piotr Wardowski. Białostoczanie odpowiedzieli jeszcze bramką Adriana Citko, ale po indywidualnej akcji w ostatniej minucie wynik meczu ustalił Wardowski.

10. AZS WSIiU Malwee Łódź 11 1 0 10 25:62 3

Ekstraklasa: AZS UG Gdańsk - AZS UŚ Katowice 2:3 (1:2)

Osłowski 1, 25 - Kostuch samobójcza 6, Piskorz 8, Barański 32

AZS UG: Gonda, Kartuszyński - Cirkowski, Widzicki, Musik, Osłowski, Poźniak, Kostuch, Broner, Wesserling, Kreft, Pawicki, Depta.

AZS UŚ: Krzyśka - Gładczak, Jasiński, Krzywka, Barański, Korczyński, Słonina, Kowaluk, Szczurek, Piskorz.

AZS UG rozpoczęło rok od dwóch zwycięstw. W Pucharze Polski pokonali na wyjeździe Słoneczny Stok Białystok, a następnie mimo osłabień, wygrali w Gliwicach. Niestety, gdy gdańszczanom przyszło zagrać we własnej hali, wynik nie był już korzystny. Tak jak w pierwszej, wrześniowej odsłonie akademickich derbów w Katowicach, tak i w hali AZS AWFiS górą była drużyna z Górnego Śląska.

AZS UG WYGRAŁO W GLIWICACH

Spotkanie pomiędzy AZS UG a AZS UŚ było bardzo ważne dla układu dolnych rejonów tabeli. Obie ekipy przed tym meczem zajmowały dwie ostatnie lokaty i jedno było pewne - nikt w tym spotkaniu nie miał zamiaru kalkulować. Już w pierwszej minucie spotkania wynik otworzył Maciej Osłowski. Przyjezdni szybko jednak postawili się gospodarzom i już 7 minut później prowadzili 2:1.

Najpierw do własnej bramki trafił po niefortunnej interwencji Przemysław Kostuch, a chwilę później po błędzie Tomasza Bronera piłkę do bramki gdańszczan skierował Krzysztof Piskorz.

Do przerwy wynik pozostał bez zmian, choć swoje okazje mieli Broner, Tomasz Poźniak i ponownie Osłowski. Z drugiej strony najlepszą sytuację zmarnował Błażej Korczyński. Grający trener gości mógł ustanowić rekord w ilości zdobytych bramek na futsalowych parkietach, ale tuż przed przerwą nie wykorzystał przedłużonego karnego.

Po zmianie stron w szeregi katowiczan wkradła się nerwowość. Drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę otrzymał Jędrzej Jasiński, a kilka sekund później do wyrównania doprowadził Osłowski. Goście cierpliwie szukali swoich kolejnych szans w kontrach. W 28. minucie jeszcze minimalnie spóźniony był Piskorz, natomiast w 32. minucie asystował przy golu Pawła Barańskiego.

Bramka ta okazała się na wagę kompletu punktów, bo ambitnie atakujący gdańszczanie nie zdołali zmienić już wyniku. Spora w tym zasługa bramkarza katowiczan Rafała Krzyśki, który kilkukrotnie ratował swój zespół z opałów.

Kolejny mecz czeka AZS UG w piątek 6 lutego, ponownie we własnej hali. Nad morze przyjedzie wówczas lider ekstraklasy Wisła Krakbet Kraków. Natomiast już w sobotę o godz. 18 na wyjeździe w Białymstoku zagra I-ligowa Politechnika Gdańska.

• Szkoda

Szkoda, była szansa wskoczyć miejsce wyżej, a tak znów spadli na ostatnie. Zawiodła skuteczność, tyle mieli sytuacji. Mecz był do wygrania.