Piłkarki z Gdańska dobiły spadkowicza

mik
28 maja 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Bramka Martyny Zańko (na zdjęciu po prawej) dała Sztormowi AZS kolejne trzy punkty do ligowego dorobku. Gdańszczanki wciąż mogą wygrać zmagania grupy spadkowej i zająć na koniec sezonu ekstraligi 7. miejsce. Bramka Martyny Zańko (na zdjęciu po prawej) dała Sztormowi AZS kolejne trzy punkty do ligowego dorobku. Gdańszczanki wciąż mogą wygrać zmagania grupy spadkowej i zająć na koniec sezonu ekstraligi 7. miejsce.

Piłkarki nożne Sztormu AWFiS Gdańsk nie rezygnują z walki o zajęcie 7. miejsca na koniec premierowego sezonu na boiskach ekstraligi. W wyjazdowym starciu z pewnym spadku KPP Bydgoszcz podopieczne Roberta Chałaszczyka wygrały 1:0 (1:0), a bramkę na wagę trzech punktów zdobyła Martyna Zańko. Kolejne spotkanie gdańszczanki rozegrają w niedzielę 12 czerwca u siebie, a ich rywalem będzie AZS Biała Podlaska.

Bramka: Zańko 11
SZTORM AWFIS: Kołacz - N. Świętoniowska, A.Bużan, Zawadzka, Słowy - Zańko, K.Bużan, Słowińska (65 Kopińska), Cywińska (87 Smolarek), Kamińska (80 Krygier) - Wierzbicka (65 Kozłowska)

Poprzednia kolejka grupy spadkowej ekstraligi wyłoniła spadkowiczów. Z najwyższą klasą rozgrywkową żegnają się Olimpia Szczecin oraz KPP Bydgoszcz, natomiast pozostałe ekipy są pewne gry w elicie w kolejnym sezonie. Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk utrzymanie zapewniły sobie już w premierowej kolejce fazy play-off, co można uznać za sukces beniaminka.

PIŁKARKI SZTORMU POZOSTANĄ W EKSTRALIDZE

Teraz podopiecznym Roberta Chałaszczyka pozostaje walka o jak najwyższe miejsce na koniec rozgrywek grupy spadkowej. Gdańszczanki wciąż mogą zająć nawet 7. miejsce, jednak aby tak się stało muszą przeskoczyć w tabeli Czarnych Sosnowiec. Osiągnięcie tego celu skomplikowała im ostatnia porażka z GOSiRkami Piaseczno 0:1.

Terminarz Sztormu AWFiS Gdańsk w dodatkowej rundzie ekstraligi
14.05 wyjazd Olimpia Szczecin 2:1 (1:0)
21.05 dom Gosirki Piaseczno 0:1 (0:0)
28.05 wyjazd KKP Bydgoszcz 1:0 (1:0)
12.06 dom Biała Podlaska
18.06 dom Czarni Sosnowiec

Piłkarki z Trójmiasta zapomniały o niepowodzeniu z poprzedniej kolejki i w Bydgoszczy szybko chciały rozstrzygnąć losy rywalizacji. Początkowa fala ataków przyniosła skutek jeszcze przed upływem kwadransa gry. Do siatki gospodyń trafiła Martyna Zańko, która wykorzystała dokładne prostopadłe podanie Karoliny Wierzbickiej.

Mimo licznych okazji do zdobycia kolejnych trafień gdańszczanki nie mogły pokonać miejscowej bramkarki. Najbliżej podwyższenia rezultatu była chwilę przed przerwą Marcjanna Zawadzka, ale jej strzał z linii bramkowej wybiła obrończyni. Zawodniczki KPP rzadko przedostawały się pod pole karne gdańszczanek i jedyne zagrożenie stwarzały po próbach z daleka.

W drugiej połowie szansę na kolejnego gola miała Zańko, ale tym razem w sytuacji sam na sam nie potrafiła skierować piłki do siatki. Warto odnotować, że w barwach zespołu z Trójmiasta debiut zaliczyła siedemnastoletnia Julia Smolarek, która chwilę przed ostatnim gwizdkiem zmieniła rok starszą Krystynę Cywińską.

Za tydzień piłkarki nożne grające na boiskach ekstraligi czeka przerwa spowodowana potyczką seniorskiej reprezentacji Polski ze Szwedkami. Następne spotkanie Sztorm rozegra u siebie w niedzielę 12 czerwca z AZS Biała Podlaska. Mecz zostanie rozegrany na boisko Centrum Sportu Akademickiego przy al. Zwycięstwa 12.