Stoczniowiec podzielił się punktami z Zagłębiem

Rafał Sumowski
25 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 18:51 (26 października 2014)
Gdańscy hokeiści nie wykorzystali okazji by wskoczyć na pozycję wicelidera. Gdańscy hokeiści nie wykorzystali okazji by wskoczyć na pozycję wicelidera.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 w sobotę przegrali po raz pierwszy w tym sezonie przed własną publicznością. Gdańszczanie ulegli Zagłębiu Sosnowiec 4:6 (3:2, 1:2, 0:2) i stracili szansę, by awansować na fotel wicelidera I ligi. W niedzielę wzięli jednak udany rewanż, w którym wygrali 5:4 (3:0, 1:3, 1:1). Oba spotkania obserwowało w sumie blisko 2000 kibiców.

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 - Zagłębie Sosnowiec 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)

STOCZNIOWIEC: Szymczewski; Iwanow, Lehmann - Wrycza, Wróbel, Ziółkowski; Ruszkowski, Cymbała - Serwiński, Pesta, Szczerbakow; Błażejczyk, Wróblewski - Sochacki, Krasakiewicz, Kulczyk oraz Leśniak, Urbaniak, Paruszewski.

4:6 Nahunko - Stojek - Rutkowski 60 min

Dla gdańszczan sobotnie spotkanie było okazją by wskoczyć na fotel wicelidera I-ligowych rozgrywek. Podopieczni Janusza BochińskiegoKrzysztofa Lehmanna zagrali bez Jakuba Stasiewicza, który przebywa na towarzyskim turnieju w Kanadzie i kontuzjowanego Sebastiana Wachowskiego. Już od pierwszych minut 1200 kibiców obserwowało wymianę cios za cios.

Gdańszczanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale stracili je w drugiej tercji. Przy stanie 4:4 rzutu karnego nie wykorzystał Marek Wróbel. Napastnik gdańszczan otrzymał także karę pod koniec meczu, gdy Stoczniowiec przegrywał jedną bramką. Ostatecznie skończyło się na porażce różnicą 2 bramek.

- Można powiedzieć, że przegraliśmy wygrany mecz. Indywidualne błędy wynikały głównie z presji i braku doświadczenia. Zagłębie nie było tyle lepsze, co skuteczniejsze. Na pewno sportowo był to najlepszy dotychczas mecz w Hali Olivia. Ten wynik daje nam nadzieję na dobry rezultat w rewanżu - mówił po meczu wiceprezes gdańskiego klubu Arkadiusz Bruliński.

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 - Zagłębie Sosnowiec 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)

STOCZNIOWIEC: Kopyciński; Leśniak, Lehmann - Wrycza, Wróbel, Kulczyk; Ruszkowski, Iwanow - Serwiński, Pesta, Szczerbakow; Błażejczyk, Wróblewski - Sochacki, Kraszkiewicz, Paruszewski oraz Cymbała, Urbaniak

5:4 Serwiński - Wróbel 54 min

I rzeczywiście, w niedzielę gdańscy hokeiści zaprezentowali się o wiele lepiej. Przede wszystkim poprawili skuteczność, co już na początku drugiej tercji pozwoliło im prowadzić 4:0. Jedną z bramek zdobył mający za sobą sobotni debiut Dimitr Szczerbakow, uczący się w Gdańsku licealista z Ukrainy, który udanie zastąpił w drugiej piątce nieobecnego Stasiewicza.

Kibicom, których w niedzielę w "Olivii" stawiło się ok. 700, Stoczniowcy zaserwowali jednak prawdziwą huśtawkę nastrojów. Po znakomitej serii stracili aż 4 bramki. Na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu Zagłębie zdobyło wyrównanie i wydawało się, ze gdańszczanom zwycięstwo wymsknie się z rąk. Na szczęście po podaniu Marka Wróbla wygraną uratował Jakub Serwiński.

Tym samym gdańszczanie nie pozwolili zespołowi z Sosnowca na powiększenie przewagi w tabeli i wicelider wciąż jest w ich zasięgu. W Hali Olivia Stoczniowiec zagra dopiero za miesiąc, gdy do Gdańska przyjedzie Legia Warszawa. Wcześniej, 15 i 16 listopada podopiecznych trenerów Bochińskiego i Lehmanna czekają wyjazdowe spotkania z Nestą Toruń.

Terminarz  i wyniki Stoczniowca 2014 w sezonie zasadniczym
27 września SMS I  Sosnowiec (wyjazd) 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
28 września SMS I Sosnowiec (wyjazd) 4:6 (0:3, 3:0, 1:3)
4 października SMS II Sosnowiec (dom) 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)
5 października SMS II Sosnowiec (dom) 17:1 (3:0, 6:1, 8:0)
11 października UKH Dębica (wyjazd) 9:3 (2:1, 5:1, 2:1)
12 października UKH Dębica (wyjazd) 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
18 października KTH Krynica (wyjazd) 8:4 (0:4, 3:0, 5:0)
19 października KTH Krynica (wyjazd) 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, d.0:0, k. 1:2)
25 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)
26 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)
15 listopada Nesta Toruń (wyjazd)
16 listopada Nesta Toruń (wyjazd)
29 listopada Legia Warszawa (dom)
30 listopada Legia Warszawa (dom)
13 grudnia SMS I Sosnowiec (dom)
14 grudnia SMS I Sosnowiec (dom)
20 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd)
21 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd)

Opinie (156) 5 zablokowanych

• Chyba najbardziej zabrakło młodego Stasiewicza, (6)

• (1)

ojciec z synem jest w Kanadzie,,,,:( i to ma sie nazywac profesjonalizm ?

• 11 6

• Zeby był profesjonalizm to trzeba płacić za grę.

• 10 8

• hej Stocznio - jutro ide na mecz, wiec zeby nie bylo to tamto :)

• 31 3

• Więcej koncentracji proszę po wyjściu na lodowisko- bo 2 gole wpadły na początku tercji a jeden to wiadomo. Fajny konkurs dla kibiców- gratki.

• 18 3

• jutro bedzie lepiej

• 23 1

• Szkoda że sił i polotu starczyło na 1,5 tercji, reszta ślizgawka.

• 10 10

• Świetny konkurs dla kibiców, jest korzyść dla drużyny i wielki fan dla młodych kibiców! :)

Brak koncentracji na początku każdej tercji, tracić bramki w 21 i 25 sekundzie(!) i to w jednym meczu nie przystoi nawet w amatorskim hokeju.

Marek Wróbel powinien więcej strzelać na bramkę, grać bardziej bezpośredni hokej, umiejętności ma ale tu trzeba strzelać bramki, a nie nabijać noty za zwody.

Do boju jutro! Stocznia!

• 31 2

• Stasiewicz nie ma kontuzji, jest na wakacjach.

• 2 5

• co z nim ? cienki jest, dobry na amatorów z Talhu (5)

a tu już poziom ciut wyższy

• 3 7

• (4)

A ty pewnie jestes gwiazda Talhu i boli cie co:-)Z tego co mi wiadomo to chłopak nie grał nigdy w lidze TALH

• 4 5

• Nie grał bo był w protokołach pierwszej ligi.

• 3 4

• (2)

W lidze nie grał, ale do Stasiewicza wpadał i tam się mógł zmierzyć z prawdziwymi amatorami, którzy nigdy nie trenowali w żadnym klubie
          i powiem ci że nie zawsze był lepszy :D

cc

• 3 5

• (1)

Pewnie go kręciłes bo jesteś najlepszy ty chyba z NHL jesteś co .Smieszny jest ten naród i ta zawiść społeczeństwa jadą na wszystkich chłopaków przegrali zle wygrali zle .Ubierz łyżwy i przyjdź do nich na trening skoro jesteś taki dobry co.Nuc tylko krytykować potrafią jak czytam te komentarze to żygać mi się chce naprawdę ..znawcy hokeja sami tu są .