Arka przegrała u siebie z Widzewem

26 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Adam Duda (pierwszy z prawej) po strzeleniu zwycięskiego gola dla Widzewa w Gdyni. Adam Duda (pierwszy z prawej) po strzeleniu zwycięskiego gola dla Widzewa w Gdyni.

Jeśli nie z Widzewem, to z kim Arka może wygrać w Gdyni?! Łodzianie na otwarcie 5. kolejki I ligi pokonali żółto-niebieskich 2:1 (1:1) i tym samym przerwali czarną serię 33 meczów ligowych bez wyjazdowego zwycięstwa! Ostatni raz z trzema punktami do domu wracali 20 października 2012 roku! Sukces gościom zapewnił Adam Duda. Wychowanek... Lechii Gdańsk skierował piłkę do siatki dopiero w doliczonym czasie gry, mimo że idealną okazję na bramkę miał zaraz na początku meczu. Gospodarze zeszli z boiska pokonani, choć po debiutanckim golu Michała Nalepy prowadzili, a w drugiej połowie mieli przewagę.

Skowron – Glauber, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Łukasiewicz, Nalepa - Jagiełło, Ława, Wojowski – Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Lasyk (Bytom) oraz Rokosz, Arys
Widzów: 4263
Hamzić - Kozłowski, Nowak, Pydvirnyi, Del Toro - Augustyniak, Mroziński - Rybicki, Kasprzak, Wrzesiński - Duda
  • 46' Jagiełło Zmiany Sulewski
  • 68' Nalepa Zmiany Marcus
  • 75' Wojowski Zmiany Kusiak
  • 76' Rybicki Zmiany Kwiek
  • 81' Mroziński Zmiany Stępiński
  • 89' Wrzesiński Zmiany Czapliński
  • 30' Nalepa
  • 41' Mroziński
  • 90+3 Duda
  • 82' Abbott
  • 10' Kasprzak
  • 42' Augustyniak
  • 64' Del Toro
  • 90+2 Czapliński

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW:
Dariusz Dźwigała Dariusz Dźwigała
ADAM DŹWIGAŁA (Arka Gdynia):
Jesteśmy załamani, że po raz kolejny przy tak wspaniałej publiczności tracimy punkty. Cóż mogę powiedzieć? W 93 minucie przy stałym fragmencie gry poszliśmy do przodu i nadzialiśmy się na kontrę. Duża w tym zasługa bramkarza gości, który wznowił grę dalekim wykopem. W końcówce zabrakło nam świeżości, straciliśmy głowę...

Na pewno był to mecz dwóch równorzędnych zespołów. Oba chciały to spotkanie wygrać. Gratuluję Widzewowi zwycięstwa

Włodzimierz Tylak Włodzimierz Tylak
WŁODZIMIERZ TYLAK (Widzew Łódź):
Arka była zespołem, który chciał grać w piłkę. Wcześniej w I lidze spotkaliśmy się z rywalami, którzy "stawiali autobus" we własnym polu karnym i czekami na kontry. Dlatego gra gdynian mi się podobała. Może nie stwarzają dużo sytuacji i nie strzelają za dużo goli, ale widać konsekwencje w postępowaniu trenera.

Mecz była zacięty. Obie drużyny dążyły do zwycięstwa. Arka miała przewagę w posiadaniu piłki, ale nie stworzyła zbyt dużo sytuacji. My niebezpiecznie kontrowaliśmy.

Cieszę się, że wygraliśmy. Ja wierzę w swoją drużynę. Jest ona ambitna i coraz lepiej skonsolidowana.

po porażce w Olsztynie trener Dźwigała zdecydował się na dwie zmiany w "11". Glauber (ARKA) zastąpił Kowalskiego, który w meczu ze Stomilem strzelił samobójczego gola, jednak dzisiejsza absencja nie jest karą za tę feralną interwencją, a wynika z kontuzji obrońcy, ponadto roszad w środku drugiej linii, Nalepa (ARKA) zastąpił Lecha, który z wyjątkiem występu przeciwko GKS, dotychczas w Arce zawodzi
Widzew ma fatalną passę na wyjazdach, w ekstraklasie nie wygrał żadnego z 31 kolejnych meczów poza Łodzią, a w I lidze doznał już dwie porażki - w Nowym Sączu 0:1 i w Katowicach 1:2
obie drużyny mają w tym sezonie problemy ze zwycięstwami, łodzianie nie wygrali żadnego spotkania, a gdynianie z pięciu gier ligowych i pucharowych na swoją korzyść rozstrzygnęli tylko jedną
trybuny powoli się wypełniają, o frekwencji tradycyjnie poinformujemy w drugiej połowie, gdyż wówczas zazwyczaj w Gdyni otrzymujemy oficjalne dane w tym względzie
w ataku gości wychowanek... Lechii, wytransferowany do Łodzi już w trakcie bieżącego sezonu - Duda (WIDZEW)
na ławce Arki po raz pierwszy w I lidze od marca - Marcus, Brazylijczyk po kontuzji przypomniał się w ostatnią sobotę golem w III lidze, z nowych twarzy wśród rezerwowych także skrzydłowy pozyskany z Wejherowa - Kusiak
głośne skandowanie "Arka" poprzedza wyjście piłkarzy na murawę
piłkarze wychodzą na murawę przy dźwiękach "Roty Arki"
Arka na żółto-niebiesko, Widzew zagra w czerwonych strojach
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
"Do boju marsz..." - z trybun
1'
zaatakowała Arka, po akcji Nalepy (ARKA), dla którego to pierwszy mecz w "11" w I lidze, piłkę przejął Hamzić (WIDZEW)
3'
Widzew cofnięty na razie całą drużyną na własną połowę
4'
pierwsza ofensywna akcja Widzewa, Sobieraj (ARKA) pewnie zabrał piłkę Dudzie (WIDZEW)
5'
powinno być 1:0 dla Widzewa, Duda (WIDZEW) w pojedynku sam na sam ze Skowronem (ARKA) spudłował! Napastnik gości znalazł się w doskonałej sytuacji, gdyż przejął piłkę, którą z połowy boiska do własnego bramkarza zagrywał Marcjanik! Adam miał czas i miejsce, nikt go nie atakował, ale z linii "16" kopnął obok lewego słupka bramki Arki
7'
tym razem Duda (WIDZEW) na spalonym, ale znów biegł sam na sam z bramkarzem
8'
Warcholak (ARKA) włączył się do ataku Arki, ale piłka uciekła mu przy narożnej chorągiewce
9'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
10'
Żółtą kartką został ukarany Kasprzak (WIDZEW) po faulu na Wojowskim
11'
kombinacyjnie rozegrany rzut wolny przez Arkę, Łukasiewicz (ARKA) podał do Sobieraja (ARKA), który wrzucił piłkę w pole karne, źle przyjął ją Jagiełło (ARKA) i szansa przepadła
13'
Łukasiewicz (ARKA) wybił piłkę po wrzutce z wolnego Widzewa z około 40 metrów od bramki
14'
Nalepa (ARKA) zablokował strzał Rybickiego (WIDZEW), będzie róg, choć łodzianie domagali się karnego, twierdząc, że było zagranie ręką, ale nie mieli racji
15'
Skowron (ARKA) złapał piłkę po słabym strzale głową Nowaka, wrzucał z rogu Rybicki (WIDZEW)
15'
po pierwszych minutach z przewagą Arki, w ostatnich fragmentach to Widzew poczyna sobie śmielej w ofensywie
16'
Abbott (ARKA) dzisiaj haruje na całej długości i szerokości boiska, teraz walczył o aut, a przed chwilą pomagał drużynie w polu karnym, skacząc do pojedynków powietrznych
18'
znów ryzykowne zagranie Arki w obronie, Duda (WIDZEW) był o centymetry, aby przejąć podanie Warcholaka (ARKA) do Skowrona (ARKA)
19'
teraz to już wyraźna przewaga optyczna Widzewa, Arka dziwnie apatyczna
20'
ostry faul Wrzesińskiego (WIDZEW) na Nalepie (ARKA), ale bez kartki, rzecz miała się w środku boiska
21'
teraz spróbował wolne dotychczas akcje Arki przyspieszyć Nalepa (ARKA), dobrze rozciągnął grę na lewe skrzydło, ale dośrodkowanie Warcholaka (ARKA) było niecelne
22'
Łukasiewicz (ARKA) przy wyprowadzeniu piłki zagrał... ręką, 35 metrów od własnej bramki
23'
pierwsze gwizdy zniecierpliwienia na trybunach, choć one są głównie adresowane do Pydvirnyiego (WIDZEW), gdyż kibice uznali, że symuluje faul
23'
Pydvirnyi (WIDZEW) potrzebuje pomocy medycznej
24'
"Hej, Arka gol" - z trybun
24'
stoper Widzewa może kontynuować grę
25'
Warcholak (ARKA) zablokował dośrodkowanie Kozłowskiego (WIDZEW), róg Widzewa
25'
po dośrodkowaniu Rybickiego (WIDZEW) z rogu bez zagrożenia dla bramki Arki
26'
kolejny atak Arki, z którym gdynianie "dojechali" tylko do 20. metra przed bramką rywali
27'
stoper Arki w roli... skrzydłowego, Sobieraj (ARKA) jest faulowany na lewym skrzydle
27'
po dośrodkowaniu z wolnego Nalepy (ARKA) goście wybili piłkę na óg
28'
Nalepa (ARKA) z rogu krótko do Jagiełły (ARKA), ten popisał się dobrym dryblingiem, ale źle podał w polu karnym
29'
Arka znów przejęła inicjatywę, ale nadal gra chaotycznie i niedokładnie, by poważniej zagrozić bramce Widzewa
30'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa. Po wrzutce w pole karne, Abbott zgrał piłkę, Michał zabrał piłkę Kasprzakowi i z narożnika pola karnego precyzyjnie uderzył "po długim rogu"
31'
był to pierwszy celny strzał Arki w tym meczu i od razu przyniósł gola
32'
mogło być 2:0, akcję rozpoczął od przechwytu Abbott (ARKA), akcję pociągnął lewym skrzydłem Ława (ARKA) i dobrze dograł w pole karne, w które wbiegł Paweł, niestety napastnik Arki skiksował przy strzale
35'
róg dla Widzewa
36'
szczęście przy Arce! Po dośrodkowaniu z rogu Kasprzaka główkował Del Toro (WIDZEW), Skowron (ARKA) odbił piłkę, obrońca Widzewa dobijał z 3. metra, ale posłał futbolówkę nad bramką!
38'
daleki wrzut z autu Warcholaka (ARKA), piłka dotarła w polu karnym do Łukasiewicza (ARKA), ale pomocnik Arki uderzył za słabo, Hamzić (WIDZEW) z łatwością złapał piłkę
40'
Ława (ARKA) wyłożył piłkę w polu karnym do Jagiełły (ARKA), ale ten zamiast strzelać przewrócił się w polu karnym, gdy zaatakowany został przez Kozłowskieg0, sędzia nakazał grać dalej i słusznie
41'
"Arka gol" - z trybu
41'
[1:1] WIDZEW STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mroziński. Akcja łodzian rozpoczęła się od straty Nalepy, Rybicki z lewego skrzydła dorzucił w pole karne Arki, tam Mroziński przyjął prawą nogą, przełożył sobie na lewą i mimo, że miał przed sobą Sobieraja, uderzył celnie "po długim rogu"
42'
Żółtą kartką został ukarany Augustyniak (WIDZEW) po faulu na Ławie
43'
Sobieraj (ARKA) wybił piłkę spod nóg Wrzesińskiego (WIDZEW) na linii pola karnego
44'
zagranie ręką Kozłowskiego (WIDZEW) około 20 metrów od bramki Widzewa
45'
Nalepa (ARKA) z wolnego szukał "okienka" bramki Widzewa, uderzył celnie, ale był tam Hamzić (WIDZEW), który pewnie złapał piłkę
45'
minuta doliczona
45+1
45+1
bez zagrożenia dla bramki Arki po krótko tym razem rozegranym rogu przez Widzew
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI REMIS 1:1
Po pierwszej połowie w Gdyni Arka może mówić o szczęśliwym remisie. Gospodarze nie potrafili podyktować swoich warunków gry, a gdy nawet atakowali, czynili to chaotycznie i przede wszystkim zbyt wolno. Ponadto żółto-niebiescy nie potrafili poszanować prowadzenia, które zawdzięczają bardzo dobremu strzałowi 19-letnieego Nalepy (ARKA), który po raz pierwszy gra w "11" w I lidze. Po chwili nawet lepszą okazję od Michała miał Abbott (ARKA), ale nie potrafił poprawić na 2:0. Szkoda też, że strzału nie szukał Jagiełło (ARKA), bo i on powinien strzelić gola zamiast szukać karnego, którego zresztą się nie doczekał.
Niemal natychmiast po tej akcji poszła kontra Widzewa, którą wreszcie łodzianie zamienili na gola. Łodzianie tylko do siebie mogą mieć pretensje, że poprzestali na jednej bramce. Zaraz na początku meczu na listę strzelców powinien wpisać się Duda (WIDZEW), a po rzucie rożnym indolencją snajperską wykazał się De Toro, pudłując z 3 metrów.
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jagiełło, w jego miejsce wchodzi Sulewski.
46'
drugą połowę rozpoczął Widzew, goście bez zmian w składzie
46'
dla Sulewskiego (ARKA) to pierwszy występ w tym sezonie w I lidze, jak pamiętamy u schyłku poprzednich rozgrywek miał on "wejście smoka" do seniorskiej drużyny, w debiucie zaliczył asystę, a w drugim spotkaniu strzelił gola, dziwne, że w ostatnich tygodniach 20-latek został odstawiony od gry
48'
Abbott (ARKA) dobrze wrzucił w pole karne, ale Ława (ARKA) nie zdążył do piłki
48'
nadal czekamy na dane odnośnie frekwencji, na trybunach, tak jak i w pierwszej połowie, doping dla Arki
49'
Hamzić (WIDZEW) uprzedził Abbotta (ARKA), do którego była grana piłka z pominięciem drugiej linii
50'
w drugiej połowie Arka podeszła "wyżej", stara się zakładać pressing już na połowie Widzewa
51'
próba kontry Widzewa, Rybicki (WIDZEW) nie doszedł do piłki
52'
mocny strzał Sulewskiego (ARKA), Hamzić (WIDZEW) wybił piłkę na róg
53'
zbyt krótko wybili piłkę piłkarze Widzewa po wrzutce Ławy (ARKA) z rogu, Warcholak (ARKA) uderzył sprzed "16", ale piłka skierowana w środek bramki nie sprawiła kłopotu bośniackiemu bramkarzowi Widzewa
54'
kontra Widzewa zakończona niecelny strzałem Wrzesińskiego (WIDZEW)
55'
niecelny strzał Abbotta (ARKA) z dystansu
56'
róg dla Arki
56'
piłka po dośrodkowaniu Ławy (ARKA) z rogu przeszła wszystkich piłkarzy
59'
"Areczko, ty najlepszych kibiców masz..." - śpiewy z trybun
63'
Glauber (ARKA) faulu Wrzesińskiego (WIDZEW) metr od bocznej linii pola karnego
64'
po wrzutce z wolnego zamieszanie w polu karnym Arki, Duda (WIDZEW) wywalczył róg
64'
Glauber (ARKA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Kasprzaka (WIDZEW) z rogu
64'
Żółtą kartką został ukarany Del Toro (WIDZEW) po faulu taktycznym na próbującym wyjść z kontrą Nalepie
65'
wyrównana gra w Gdyni, piłkarze obu drużyn nadal mają kłopoty z dokładnością
66'
Oficjalna frekwencja 4263 kibiców, w tej liczbie jest też kilkudziesięciu fanów Widzewa, formalnie nie mogli zająć miejsca w sektorze gości, bo mają zakaz wyjazdowy, ale zostali wpuszczeni na trybuny przewidziane dla miejscowych
66'
Wojowski (ARKA) faulowany na wysokości pola karnego Widzewa
67'
niedokładne dośrodkowanie z wolnego Nalepy (ARKA), piłka bezpośrednio wyszła poza bramkę
68'
ARKA przeprowadza zmianę, aby jeszcze wzmocnić ofensywę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Marcus.
69'
Warcholak (ARKA) wybił piłkę na róg spod nóg Mrozińskiego (WIDZEW)
69'
Skowron (ARKA) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Rybickiego (WIDZEW)
70'
bardzo dobrze podał Marcus (ARKA) w pole karne do Sulewskiego (ARKA), ale Robert źle przyjął piłkę i wyrzucił się do strzału z ostrego kąta, uderzył niecelnie
71'
Łukasiewicz (ARKA), niczym hokeista, bodiczkiem przerwał akcję Wrzesińskiego (WIDZEW)
72'
na spalonym Mroziński (WIDZEW)
72'
nadal bardzo przeciętny mecz w Gdyni, piłkarze starają się atakować, ale masa niedokładności, niecelne podania, błędy w przyjęciu...
73'
Warcholak (ARKA) zablokował strzał Rybickiego (WIDZEW) po kontrze Widzewa
74'
Duda (WIDZEW) na spalonym
74'
"My chcemy gola" - skandują kibice
75'
10. róg dla Arki, ale bez żadnego zagrożenia dla bramki Hamzicia (WIDZEW)
75'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wojowski, w jego miejsce wchodzi Kusiak, dla którego to debiut w Arce
76'
WIDZEW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza utykający Rybicki, w jego miejsce wchodzi Kwiek.
79'
niewiele brakowało, aby Ława (ARKA) zablokował wykop Hamzicia (WIDZEW), piłka po wybiciu przez bramkarza Widzewa odbiła się od pomocnika Arki i wyszła w aut
80'
Warcholak (ARKA) o mały włos nie strzeliłby samobójczego gola, piłka uderzana przez obrońcę głową przeszła tuż nad poprzeczką, róg dla rywali
80'
bez zagrożenia dla bramki Arki po dośrodkowaniu z rogu Kwieka (WIDZEW)
81'
WIDZEW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mroziński, w jego miejsce wchodzi Stępiński.
81'
Kozłowski (WIDZEW) przewrócił się w polu karnym Arki, ale faulu na pewno nie było
82'
Żółtą kartką został ukarany Abbott (ARKA), który wrócił się do defensywy i nieprzepisowo przerwał grę
83'
spiker apeluje o kulturalny doping, gdyż wzorowo dotychczas kibicująca publiczność "przesłała pozdrowienia" dla innego trójmiejskiego klubu
84'
wolny dla Arki po 30. już w tym meczu faulu
84'
po wrzutce z wolnego Marcusa (ARKA) będzie jeszcze róg dla Arki
85'
bez zagrożenia dla bramki gości po dośrodkowaniu z rogu Ławy (ARKA)
85'
Hamzić (WIDZEW) dobrze wyszedł z bramki i wybił piłkę spod nóg Abbotta (ARKA)
86'
w końcówce stara się atakować, Widzew wyczekuje na kontrę
86'
nieznacznie niecelny strzał Kwieka (WIDZEW) po kontrze
88'
nieudane dośrodkowanie Warcholaka (ARKA)
88'
Kwiek (WIDZEW) po błędzie Marcjanika (ARKA) przebiegł od połowy boiska do pola karnego Arki, ale źle podawał do Dudy (WIDZEW) ustawionego w "16"
89'
WIDZEW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wrzesiński, w jego miejsce wchodzi Czapliński.
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
"Walczyć" - skandowanie z trybun
90+2
Żółtą kartką został ukarany Czapliński (WIDZEW) po faulu na Kusiaku
90+3
Marcus (ARKA) z wolnego w kierunku Łukasiewicza (ARKA), ale pomocnik nie doszedł do piłki
90+3
[1:2] WIDZEW STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Duda. Co zrobiła teraz defensywa Arki? Nikt nie mógł wybić piłki kopniętej z okolic "16" przez łodzian. Kasprzak przejął bezpańską piłkę i podał ją w pole karne, a tam był Duda, który posłał futbolówkę obok wychodzącego Skowrona
90+4
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 1:2
gwizdy żegnają piłkarze Arki, natomiast piłkarze Widzewa poszli podziękować swoim kibicom

• ARKA GDYNIA - Widzew Łódź 1:2 (1:1)
  • Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 1:2 (0:2)
  • Zagłębie Lubin - Bytovia 2:2 (0:0)
  • Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 3:1 (1:1)
  • Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 1:1 (1:0)
  • GKS Katowice - Chojniczanka 1:1 (1:1)
  • Dolcan Ząbki - Flota Świnoujście 1:1 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:3 (0:1)
  • GKS Tychy - Miedź Legnica 2:1 (2:0)

Opinie (227) ponad 50 zablokowanych

• ADAM DUDA (13)

Wychowanek Lechii upokorzył Arkę, która obiera kurs na II ligę.

• 365 20

• Rok nie wyrok

• 63 5

• Duda to Widzewiak !!!! (10)

Ruch & Widzew !

• 6 62

• Duda gra dla Widzewa, a nie jest Widzewiakiem, ważne jest to że upokorzył śledzi (3)

• 73 5

• (2)

Upokarzają to cię twoje zarobki, kolego. Do tego codziennie :)

p.s. nie jestem śledziem :) Po prostu normalny, zdrowy człowiek nie pisze takich niskolotnych komentarzy w necie, tylko zajmuje się swoimi sprawami.

p.s. żydem tez nie jestem :)

• 12 40

• ...wiec pewnie jestes cyganem.

• 40 6

• Nie, on jest bajdotą

Ten jego komentarz to śmiech przez łzy. Po porażce z Widzewem to już nawet do Arki się nie przyznaje, a skoro pisze o zarobkach to pewnie cienko u niego z kasą. Podejrzewam, że za ostatnie grosze kupił bilet na mecz, a tu taki Duduś zepsuł mu całe święto.

• 23 1

• DUDA to Lechista (2)

zawsze był jest i będzie Lechistą, a nigdy jakimś zafajdanym widzewiaczkim ze wsi

• 48 4

• a jeszcze nie tak dawno wieszaliście na nim psy, że drewniak itd! (1)

• 1 9

• No bo drewniakiem jest

Co tylk oswiadczy o tym jacy jestescie slabi ze daliscie sobie wbic brame

• 16 0

• (2)

Popatrz na barwy na jego fan page. Nadal biało-zielone!

• 28 4

• Ale Ty głupi jetseś śledziu....to że teraz gra dla Widzewa i jego fanpage nie jest biało-zielone nie oznacza że jest kimś innym (1)

WAŻNE ŻE SERCE MA BIAŁO-ZIELONE, CO ZRESZTĄ POKAZAŁ WAM NA MECZU

• 19 1

• no to w takim razie niezły matoł musi być z niego

• 0 8

• DUDA FARTOWNA 13-KA

Pelna REHABILITACJA za niecelny strzal w pierwszych minutach meczu !!!!!brawa dla ADAMA !!!!