Bałtyk zremisował z rezerwami Pogoni

19 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Krzysztof Rusinek (na zdjęciu) zdobył wyrównującą bramkę dla Bałtyku, choć jeszcze przed meczem z Pogonią II jego występ po przebytej chorobie stał pod znakiem zapytania. Krzysztof Rusinek (na zdjęciu) zdobył wyrównującą bramkę dla Bałtyku, choć jeszcze przed meczem z Pogonią II jego występ po przebytej chorobie stał pod znakiem zapytania.

Piłkarze Bałtyku zakończyli spotkanie w Gdyni z rezerwami Pogoni Szczecin wynikiem 1:1 (1:1). Biało-niebieskim zabrakło skuteczności, bo gdyby celowali lepiej, mogliby wygrać różnicą kilku bramek. - Trzeci remis w czwartym meczu na własnym boisku należy traktować jak porażkę - ocenił miejscowy szkoleniowiec, Marcin Martyniuk. Pozostałe mecze Grupy Bałtyckiej III ligi odbędą się w sobotę Lechia Gdańsk podejmie o godz. 11 Gryf Wejherowo, a Arka II Gdynia o godz. 16 zagra w Przodkowie.

Rusinek 45 - Okuszko 41

BAŁTYK: Szlaga - Piekarski, Proena, Wypij, Steinborn - Krzemiński, Panasiuk (78 Skierkowski), Ziemak (88 Bujnowski), Węgliński - Rusinek (74 Zadrowski), Kazubowski.

Przed piątkowym meczem na Narodowym Stadionie Rugby gdynianie byli zdeterminowani, by poprawić sobie nastroje po przerwanej serii piętnastu spotkań bez porażki. Do ostatniej chwili pod znakiem zapytania stał występ Macieja SzlagiKrzysztofa Rusinka. Bramkarz borykał się z urazem, którego nabawił się podczas ostatniego pojedynku z Gryfem Wejherowo, a napastnik jest świeżo po przebytej szkarlatynie.

Obaj zagrali na własne życzenie i jak się okazało, byli kluczowymi zawodnikami biało-niebieskich. Gdynianie już w pierwszej połowie mogli zdobyć nawet 4 bramki, ale seryjnie marnowali znakomite okazje. Najlepszą w 24 minucie zmarnotrawił Mariusz Węgliński, które stojąc przed bramką uderzył nad poprzeczką.

Rezerwy Pogoni, który przyjechały bardzo młodym składem (najstarszy w zespole był 20-letni Andrzej Kotłowski), do przerwy bramce Bałtyku zagrozili tylko dwa razy. Najpierw po wrzutce z rzutu rożnego i uderzeniem głową znakomitą paradą popisał się Szlaga. Golkiper gospodarzy dał się jednak pokonać Jakubowi Okuszko.

- Ciężko było to nazwać akcją bramkową. Kompletnie pogubiliśmy się po wyrzucie z autu - mówi trener Marcin Martyniuk.

Błyskawicznie wyrównanie zdobył jednak Rusinek, który umieścił piłkę w siatce po podaniu Węglińskiego tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

Po zmianie stron obydwa zespoły poszły na wymianę ciosów. W 70 minucie po rzucie rożnym gdynian uratowała poprzeczka, a później kolejną świetną interwencją popisał się Szlaga. W końcówce bliscy zapewnienia sobie zwycięstwa byli gracze biało-niebieskich, ale dogodne szanse z bliskiej odległości zmarnowali Roland KazubowskiŁukasz Krzemiński.

- Raziliśmy nieskutecznością. Patrząc na mnogość sytuacji bramkowych, remis to dla nas mała katastrofa. Niepokoi też postawa defensywy, która zbyt łatwo gubiła kontrujących rywali. Zanotowaliśmy trzeci remis w czwartym meczu na własnym boisku i należy traktować go jak porażkę - podsumował spotkanie trener Martyniuk.

Wyniki 7 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Pogoń II Szczecin 1:1 (1:1)
  • LECHIA II GDAŃSK - Gryf Wejherowo 3:3 (0:3)
  • GKS Przodkowo - ARKA II GDYNIA 1:1 (1:1)
  • KS Chwaszczyno - Leśnik Manowo 0:0
  • Kaszubia Kościerzyna - Astra Ustronie Morskie 3:5
  • Gwardia Koszalin -Rasel Dygowo 2:0 (1:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Bałtyk Koszalin 3:3 (1:2)

• (5)

Gramy Baltyku ! Gramy do konca ! Tylko spokojnie , wszyscy beda w tej lidze tracic punkty ! Pozdro z UK

• (1)

Co tu dużo mówić: słabo. Teraz seria słabych przeciwników, nastawić celowniki i wypunktowywać!

• 27 9

• kurka ta cala liga jest slaba! a my? nic lepsi

• 10 2

• 3 LIGA

i bez perspektyw na wiecej, ten remis to jak porazka !

• 14 9

• słaby mecz, garstka kibiców, bez żadnych emocji i dopingu (2)

• 20 25

• (1)

piszesz o jutrze ? Chojna przyjedzie i uratuje wam frekwencje, reszta prawda

• 15 12

• wam to AC Milan by nie pomógł...

• 3 4

• Nie wiedziałam że mamy nowego piłkarza. Roland Kaszubowski?

• 4 3

• (1)

ja tam wolę zamiast oglądać patałachów w Gdyni pojechać parę kilometrów do Chwaszczyna i tam chociaż popatrzeć na w miarę normalną gre.. w końcu lider tabeli

• 6 8

• Jedź z Antkiem i nie wracaj

• 8 2

• Kolejka "cudów"... (1)

Spójrzcie na dzisiejsze wyniki-pomimo rażącej wręcz nieskuteczności w ataku,w rezultacie remisu z najmłodszą drużyną w lidze,awans w tabeli o dwie pozycje. Cała liga zagrała pod Nas.Brawo Bałtyk! Mimo wszystko.