Egzekucja. Lechia bez litości dla Podbeskidzia

13 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Zobacz fajerwerki, które na cześć Lechii odpalono po meczu nad gdańskim stadionem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała zrobiło wszystko na Letnicy, by podać piłkarzom Lechii efektowne zwycięstwo na inaugurację wiosny. Pod koniec pierwszej połowy po czerwonych kartach boisko opuścili Kohei Kato i Marek Sokołowski, a po przerwie worek bramkowy gospodarzom pozwolił rozwiązać Adam Deja, po którego zagraniu ręką, był karny. Biało-zieloni nie mieli litości dla osłabionego rywala. Dokonali egzekucji i wygrali aż 5:0 (0:0). Piotr Nowak nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu w roli trenera. Po raz ostatni tak wysoko w ekstraklasie gdańszczanie wygrywali 25 marca 1962 roku w pojedynku z Arkonią Szczecin.

PODBESKIDZIE PODBESKIDZIE
50 Marić - 2 Janicki, 22 Maloca, 3 Wawrzyniak - 21 Peszko, 8 Łukasik, 7 Krasić, 6 Mila, 17 Haraslin - 28 F.Paixao, 30 Kuświk
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Boniek, Rostkowski
Widzów: 9587
83 Kaczmarek - 10 Sokołowski, 24 Piacek, 3 Nowak, 15 Mójta - 8 Kowalski, 27 Deja, 6 Kato, 7 Możdżeń, 14 Chmiel - 20 Szczepaniak
  • 62' 17 Haraslin Zmiany 9 Mak
  • 71' 28 F.Paixao Zmiany 18 Buksa
  • 76' 7 Krasić Zmiany 20 Chrapek
  • 58' 20 Szczepaniak Zmiany 13 Stefanik
  • 59' 27 Deja Zmiany 90 Kolcak
  • 70' 8 Kowalski Zmiany 31 Tarnowski
  • 48' Mila karny
  • 54' Maloca
  • 58' Kuświk
  • 59' Krasić
  • 86' Peszko
  • 34' Wawrzyniak
  • 63' Janicki
  • 23' Kato
  • 36' Sokołowski
  • 42' Kato
  • 45' Sokołowski
  • 50' Nowak
  • 42' Kato

Po tej akcji Sławomir Peszko ustalił wynik meczu Lechia - Podbeskidzie na 5:0.

Piotr Nowak (LECHIA) wraca do polskiej ekstraklasy po blisko 26 latach. Tak mówił nam o swoim pomyśle na Lechię

TAKA JEST FILOZOFIA PRACY PIOTRA NOWAKA. ZOBACZ, JAK SZKOLENIOWIEC "GRA" RAZEM Z PODOPIECZNYMI

Marić (LECHIA) i Haraslin (LECHIA) to odpowiedź trenera Nowaka (PODBESKIDZIE) na dwie niewiadome, które były w ostatnich dniach w "11" Lechii

SPRAWDŹ, JAKICH PIŁKARZY W "11" ŻYCZYLI SOBIE NASI CZYTELNICY
Niespodzianką w ataku jest obecność Flavio Paixao. Piłkarz wyciągnięty z rezerw Śląska dopiero we wtorek odbył pierwszym trening w Lechii, a mimo to zdołał "odesłać" na ławkę Buksę

PRZECZYTAJ WYWIAD Z FLAVIO PAIXAO
Rezerwowi Lechii: 1 Budziłek, 4 Kovacević, 9 Mak, 18 Buksa, 20 Chrapek, 23 Wojtkowiak, 41 Stolarski
Rezerwowi Podbeskidzia: 1 Zubas, 5 Adu, 9 Kołodziej, 13 Stefanik, 23 Demjan, 31 Tarnowski, 90 Kolcak
na razie na stadionie nie ma zbyt dużej liczby kibiców, część pewnie zniechęciło do przyjścia na stadion przenikliwe zimno, inni pewnie czekają z wizytą na stadionie aż Lechia zacznie lepiej grać i więcej wygrywać, tradycyjnie oficjalną frekwencję podamy, gdy w przerwie otrzymamy dane
w czwartek i piątek wybierano zarząd i Radę Nadzorczą Lechii na 4-letnią kadencję

ZOBACZ, KTO JEST WE WŁADZACH KLUBU
piłkarze wychodzący do prezentacji przywitani okrzykiem "Lechia Gdańsk" z trybun
są też kibice gości
1'
od środka rozpoczęła Lechia
1'
"W Wolnym Mieście... " - z trybun
2'
ataki Lechii to z lewej, to z prawej strony boiska, ale żaden z nich nie zakończył się strzałem
3'
Sokołowski (PODBESKIDZIE) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA)
4'
bez zagrożenia dla gości po rogu Lechii
6'
duża przewaga Lechii, goście mają kłopoty z opuszczeniem własnej połowy
8'
pierwsze próby ataków gości, najaktywniejszy w ich szeregach Chmiel (PODBESKIDZIE), ale Marić (LECHIA) na razie poradził sobie z jego strzałem i dośrodkowaniem
11'
Mila (LECHIA) dośrodkowywał z wolnego z wysokości pola karnego, ale piłka nie dotarła do jego partnerów
12'
błąd Maricia (LECHIA), który wybił piłkę prosto pod nogi Chmiela (PODBESKIDZIE), skrzydłowy gości z około 25 metrów spróbował lobować bramkarza, posłał piłkę jednak nad poprzeczką
13'
niecelny strzał z dystansu Paixao
14'
dobre dośrodkowanie Krasicia (LECHIA), Sokołowski (PODBESKIDZIE) zdążył jednak wybić piłkę na róg
16'
Paixao faulowany około 25 metrów od bramki
17'
z wolnego niecelny strzał Łukasika (LECHIA)
18'
kolejny róg dla Lechii
18'
na razie nie wychodzą dośrodkowania Peszce
19'
szybka kontra gości powstrzymana dobrym wyjście z bramki Maricia (LECHIA)
21'
Kaczmarek (PODBESKIDZIE) z trudem odbił piłkę po uderzeniu Peszki (LECHIA), bramkarz miał utrudnione zadanie, gdyż futbolówka zmieniła kierunek po rykoszecie
22'
od początku meczu nieustanny doping dla Lechii, nieliczna grupka sympatyków gości na razie bardzo cicha
23'
Żółtą kartką został ukarany Kato (PODBESKIDZIE) po faulu na Łukasiku
23'
23'
przygotowani masażyści Lechii do wbiegnięcia na murawę, ale Haraslin (LECHIA) wstaje o własnych siłach, Podbeskidzie gra wedle prostej zasady, jeśli piłka przejdzie, to rywal już nie ma prawa
27'
odważny atak Wawrzyniaka (LECHIA), ale i jego dośrodkowanie nie dochodzi do napastników
29'
po uderzeniu z wolnego Piacka piłka po poprzeczce wyszła poza boisko
30'
pierwsze zniecierpliwienie na trybunach: "Kur... mać, Lechia grać" - skandowanie
31'
Peszko (LECHIA) szukał górnego rogu bramki gości, piłkę na róg wybił Kaczmarek (PODBESKIDZIE)
32'
teraz róg był z lewej strony bramki Kaczmarka, gdy poprzednie były bite z prawej, ale efekt tym samym, także dośrodkowanie Mili (LECHIA) nie zagrodziło gościom
34'
Żółtą kartką został ukarany Wawrzyniak (LECHIA).
34'
to 4 żółta kartka obrońcy Lechii, oznacza to, że w następnej kolejce biało-zieloni zagrają bez Wawrzyniaka (LECHIA)
35'
najlepsza okazja Lechii, Paixao wbiegł z piłką w pole karne, ale strzelił nad poprzeczką
36'
Żółtą kartką został ukarany Sokołowski (PODBESKIDZIE) po faulu na Mili
37'
niedokładne podanie Malocy (LECHIA) do Maricia (LECHIA), ale bramkarz sobie poradził z wybiciem piłki nim dobiegł do niego Szczepaniak (PODBESKIDZIE)
38'
"Gdańska Lechia" - z trybun
39'
na spalonym Chmiel (PODBESKIDZIE)
39'
Podbeskidzie poczyna sobie coraz śmielej, coraz dalej od własnej bramki stara się rozbijać ataki gospodarzy, a gdy przejmie piłkę, dłużej stara się nią pograć niż to było na początku spotkania
40'
posiadania piłki 76:24 na korzyść Lechii
41'
Janicki (LECHIA) dobrze asekurował Malocę (LECHIA) i zabrał piłkę Chmielowi (PODBESKIDZIE) przed polem karnym Lechii
żółta i czerwona
42'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Kato (PODBESKIDZIE). Pomocnik gości faulował Haraslina, który wyprowadzał szybki atak
43'
zbyt mocne dośrodkowanie Mili (LECHIA) z wolnego, a w dodatku jeszcze Kuświk (LECHIA) na spalonym
45'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Sokołowski (PODBESKIDZIE), w kontrze sfaulował Paixao, a chwilę wcześniej było zamieszanie w "16" Lechii, przewracał się Chmiel, ale sędzia pozwolił grać dalej
45'
minuta doliczona
45+1
z wolnego dośrodkował Łukasik (LECHIA), głową uderzał Paixao, Kaczmarek (PODBESKIDZIE) przerzucił piłkę na róg, ale okazało się, że nie musiał się wysilać. Portugalczyk był na spalonym
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. NA LETNICY ZAMIAST GOLI CZERWONE KARTKI
Lechia miała dużą przewagą optyczną, ale nie potrafiła jej zamienić na gole. Najlepszą okazję zmarnował Paixao, który niespodziewanie pojawi się w pierwszej "11". Gospodarze w pierwszej połowie ne zdobyli bramki, ale wypracowali sobie niecodzienną przewagę liczebną. W ciągu 3 minut aż dwóch piłkarzy Podbeskidzia wyleciało z boiska. Przed biało-zielonymi zatem 45 minut gry 11 na 9, a trener Nowak (PODBESKIDZIE) ma kwadrans, by pokazać podopiecznym, jak z takiej przewagi powinni zrobić właściwy użytek.
w przerwie konkursy dla kibiców z okazji przypadających jutro "Walentynek"
jest także konkurs piłkarski, kibice mają okazję zmierzyć się w pojedynku sam na sam z Łukaszem Budziłkiem, rezerwowym bramkarzem Lechii
46'
drugą połowę rozpoczęło Podbeskidzie, goście grają w "9", w przerwie nie dokonali zmian, nic nie zmieniał w "11" także trener Nowak (PODBESKIDZIE)
47'
karny dla Lechii. Sędzia odgwizdał zagranie ręką Deji po dośrodkowaniu Krasicia
48'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mila z karnego. Kapitan gospodarzy zmylił bramkarza, posłał piłkę w lewy róg bramki, gdy golkiper rzucił się w drugi róg
48'
to pierwszy gol Mili (LECHIA) na tym gdańskim stadionie
50'
Żółtą kartką został ukarany Nowak (PODBESKIDZIE).
Oficjalna frekwencja to 9587 osób uprawnionych dzisiaj do oglądania tego spotkania
53'
ryzykowna interwencja Możdżenia (PODBESKIDZIE), który wybijając piłkę na róg po dośrodkowaniu Krasicia (LECHIA), o mało nie strzelił samobójczego gola
54'
[2:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Maloca. Obrońca Lechia nie wycofał się jeszcze z pola karnego po rogu, gdy piłka spadła pod jego nogi po zagraniu Haraslina. Chorwat potężnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył wynik
56'
strzał z dystansu Wawrzyniaka (LECHIA), broni Kaczmarek (PODBESKIDZIE)
57'
w drugiej połowie mecz jest wybitnie do jednej bramki, Podbeskidzie tylko się broni
58'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko dopiero teraz opuszcza napastnik Szczepaniak, w jego miejsce wchodzi Stefanik.
58'
[3:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuświk. Piękny, mierzony strzał napastnika sprzed pola karnego
59'
[4:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Krasić po dograniu Paixao
59'
dla Krasicia (LECHIA) to pierwszy gol w Gdańsku
59'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deja, w jego miejsce wchodzi Kolcak.
60'
Kaczmarek (PODBESKIDZIE) broni strzał Peszki (LECHIA)
61'
"Góral nie ma litości" - skandowanie z trybun
62'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haraslin, w jego miejsce wchodzi Mak.
63'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA).
63'
Janicki (LECHIA) nie zagra w następnej kolejce, to jego 4 kartka w tym sezonie
64'
niecelny strzał Paixao
65'
blisko kolejnego gola gospodarze, ale po uderzeniu Peszki (LECHIA) był rykoszet i piłka wyszła tuż obok słupka na róg
66'
Peszko (LECHIA) przewraca się w polu karnym, ale tym razem karnego nie ma
66'
po dośrodkowaniu Wawrzyniaka (LECHIA) niecelnie główkował Paixao
68'
"Tak się bawią ludzie, kiedy Lechia gra" - śpiewy z trybun
70'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Tarnowski.
71'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza F.Paixao, w jego miejsce wchodzi Buksa.
73'
"To my kibice z Gdańska" - z trybun
73'
niecelny strzał z dystansu Możdżenia (PODBESKIDZIE)
74'
rykoszet po strzale Łukasika (LECHIA), kolejny róg dla Lechii
75'
po dośrodkowaniu Wawrzyniaka (LECHIA) "szczupakiem" rzucił się do piłki, ale nie sięgnął jej głową
76'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krasić, w jego miejsce wchodzi Chrapek.
77'
Chrapek (LECHIA) nieznacznie przestrzelił z narożnika pola karnego
80'
szybki atak Kuświka (LECHIA) i Buksy (LECHIA), ale ten pierwszym na spalonym
82'
idealne podanie Łukasika (LECHIA) do Peszki (LECHIA), ale ten z kilku metrów huknął wysoko nad poprzeczką
84'
kolejny róg dla Lechii, ale tym razem bez zagrożenia dla "Górali"
85'
mocny strzał z dystansu Mili (LECHIA), piłka obok bramki
86'
[5:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Peszko. Skrzydłowy uderzył głową po dośrodkowaniu Chrapka, a piłka nim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od słupka
86'
to pierwszy gol Peszki (LECHIA) w barwach Lechii w oficjalnym meczu
89'
Kaczmarek (PODBESKIDZIE) w ciągu kilkunastu sekund obronił strzały Maka i Buksy (LECHIA)
90'
3 minuty doliczone
90+1
wypadł Podbeskidzia przyniósł im róg
90+2
Marić (LECHIA) nie pozwolił Stefanikowi (PODBESKIDZIE) na zdobycie honorowego gola, wybił piłkę na róg po jego strzale
90+3
Marić (LECHIA) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu rywali
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA 5:0
fajerwerki nad stadionem dla uczczenia zwycięstwa Lechii
Gdyby w piłce nożnej obowiązywały przepisy z boksu, to trener Podoliński zapewne by rzucił ręcznik i poddał swoją drużynę. Podbeskidzie na Letnicy pogrążyło się samo, tracąc w końcówce pierwszej połowy dwóch zawodników, a po przerwie pozwalając otworzyć gospodarzom wynik spotkania po karnym. Potem była to już egzekucja, w której jedyną niewiadomą był końcowy wynik. Skończyło się na 5 golach, ale z powodzeniem mogło być o 2-3 więcej.

16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 22 4 9 9 21:40 21

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

* Przed rundą wiosenną Lechia Gdańsk oraz Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za opóźnienia związane z uregulowaniem zobowiązań finansowych

Tabela wprowadzona: 2016-02-15

Wyniki 22 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0 (0:0)
  • Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 0:0
  • Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
  • Górnik Łęczna - Piast Gliwice 0:0
  • Cracovia - Górnik Zabrze 3:0 (3:0)
  • Lech Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 5:2 (2:1)
  • Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)
  • Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:2 (0:2)

Opinie (249) ponad 50 zablokowanych

• Udało się dopiero gdy grali w przewadze dwóch zawodników i dzięki karnemu (15)

pierwsza połowa gdy grali po 11 była dramatycznie słaba. Zasłużone bluzgi z trybun.
    Czerwona kartka dla Japończyka słuszna, ale druga kompletnie z kapelusza. Tak samo karny, który ustawił mecz. Nie było zagrania ręką. Wynik się liczy, ale do czasu gdy sędzia nie pomógł było ciężko.

• 191 239

• Musieli wygrać i tak. Znając ich i tak by było to możliwe.

• 8 20

• (2)

Nawet niewidomy widział by jak piłka odbiła się od ręki. Ty głąbie nawet jak by urwało rękę powiedział byś ze nie było. Brawo oszołomie.