Arka bez żadnych szans w Lubinie

25 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Na trybunach kibice Zagłębia i Arki potwierdzali przyjaźń, ale na boisku w Lubinie gospodarze nie mieli litości dla żółto-niebieskich. Na trybunach kibice Zagłębia i Arki potwierdzali przyjaźń, ale na boisku w Lubinie gospodarze nie mieli litości dla żółto-niebieskich.

Piłkarze Arki zostali wypunktowani przez Zagłębie w 14. kolejce I ligi. Gdynianie przegrali w Lubinie 0:4 (0:2), gdyż gospodarze z sześciu celnych strzałów tego dnia aż cztery zamienili na gole. Dla żółto-niebieskich to najwyższa porażka w tym sezonie. - Pierwsza część połowy była pod nasze dyktando, ale stracony gol podciął nam skrzydła, a pozwolił złapać wiatr w skrzydła rywalom, którzy kontrolowali już potem to, co działo się na boisku - ocenił Bartosz Ława.

ZAGŁĘBIE ZAGŁĘBIE
Forenc - Woźniak, Kubicki, Guldan, Cotra - Bonecki, Piątek - Błąd, Kwiek, Janoszka - Papadopulos
Sędziowie: Szrek (Kielce) oraz Kowalewski, Lekki
Skowron - Kowalski, Fialho, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz, Nalepa - Glauber, Ława, Wojowski - Marcus
  • 53' Janoszka Zmiany Oleksy
  • 69' Błąd Zmiany Rakowski
  • 80' Kwiek Zmiany F.Jagiełło
  • 46' Łukasiewicz Zmiany Szubert
  • 46' Marcus Zmiany Wardziński
  • 73' Kowalski Zmiany A.Jagiełło
  • 20' Kwiek
  • 28' Kwiek
  • 59' Błąd
  • 86' Papadopulos
  • 49' Papadopulos
  • 52' Bonecki

POMECZOWE KOMENTARZE PIŁKARZY
przed kamerami Orange Sport

BARTOSZ ŁAWA (pomocnik Arki):
Wyszliśmy na mecz z konkretnym zadaniem. Mieliśmy grać wysokim pressingiem, przejmować piłkę w środku pola. Przez pierwszą część pierwszej połowy to nam się udawało i gra była pod nasze dyktando.

Pierwszy stracony gol podciął nam skrzydła. Jednocześnie pozwolił złapać wiatr w skrzydła rywalom, którzy kontrolowali już potem to, co działo się na boisku.

Nasz sytuacja jest nieciekawa nie tylko po tej porażce, ale już od dłuższego czasu. W Lubinie chcieliśmy powalczyć, ale się nie udało. Tym bardziej należy skoncentrować się nad najbliższych meczach.

ADRIAN BŁĄD (skrzydłowy, strzelec trzeciego gola dla Zagłębia):
Fajnie, że udało nam się wygrać aż 4:0. Jednak najbardziej cieszy zdobycie trzech punktów. Nie zapominamy o naszym głównym celu, jakim jest awans. Oczywiście w każdym meczu chciałoby się wygrywać jak najwyżej, ale ku ekstraklasie prowadzą także jednobramkowe zwycięstwo, które mieliśmy w ostatnim czasie.

Arka z dwiema zmianami w porównaniu z "11" z wygranego meczu przed tygodniem z Pogonią, gdynianie ustawieni bardziej defensywnie i stąd grają Kowalski (ARKA) i Łukasiewicz (ARKA), a na ławkę przesunięci Jagiełło i Lech
piłkarze wychodzą na prezentacje, Arka na żółto-niebiesko, gospodarze na pomarańczowo-czarno
mecz przyjaźni na trybunach, wspólnie przechadzają się klubowe maskotki Krecik i Śledź
na zmianę skandowanie z trybun Zagłębie i Arka
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
Warcholak (ARKA) wywalczył róg
1'
Zagłębie miało kłopoty z wybiciem piłki po dośrodkowaniu z rogu Ławy (ARKA), ale ostatecznie poradziło sobie
3'
Arka rozpoczęła bardzo odważnie, na razie piłka częściej na połowie miejscowych
4'
straty z obu stron i nieco chaosu na boisku
7'
Arka ustawia pressing już na połowie rywala
7'
głośne z trybun "Arka Gdynia"
7'
a po chwili "Zagłębie Lubin"
7'
Woźniak (ZAGŁĘBIE) fauluje Ławę (ARKA) tuż przy bocznej linii pola karnego
8'
bardzo niecelny strzał z wolnego Nalepy (ARKA)
11'
"Arka gol" - z trybun
12'
na razie bez groźnych sytuacji podbramkowych
13'
ryzykowne podanie nalepy do Skowrona (ARKA), bramkarz wybił piłkę w aut
13'
Nalepa (ARKA) już pod bramką gospodarzy, piłka po jego strzale i rykoszecie wpada w ręce Forenca (ZAGŁĘBIE)
13'
Warcholak (ARKA) zablokował strzał Woźniaka (ZAGŁĘBIE)
14'
Woźniak (ZAGŁĘBIE) wyłożył piłkę Janoszce, strzał z 10. metra skrzydłowego nad poprzeczką
15'
Woźniak (ZAGŁĘBIE) to ofensywny piłkarz, który po czerwonej kartce dla Tosika, gra z konieczności w obronie
15'
Guldan (ZAGŁĘBIE) powstrzymał we własnym polu karnym Marcusa (ARKA)
16'
Wojowski (ARKA) wywalczył róg
16'
szybki mecz od kilku minut, akcje przenoszą się spod jednej pod drugą bramkę
16'
bez zagrożenia dla gospodarzy po wrzutce z rogu Ławy (ARKA)
20'
[1:0] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą gola Kwiek. Po stracie Marcusa Kwiek wykorzystał także złe ustawienie Skowrona i uderzył z 25 metrów w róg bramki Arki
23'
po zdobyciu gola Zagłębie przycisnęło, wcześniej mecz był wyrównany, a nawet częściej przy piłce była Arka
24'
zablokowany strzał Piątka
24'
Fialho (ARKA) wybija piłkę na róg
25'
niecelny strzał głową Papadopulosa (ZAGŁĘBIE) po dośrodkowaniu z rogu Błąda (ZAGŁĘBIE)
26'
róg dla Arki, tym razem krótko rozegrany i jest kolejny korner
27'
celny strzał głową Kowalskiego (ARKA) po dośrodkowaniu z rogu Ławy (ARKA), broni Forenc (ZAGŁĘBIE)
28'
[2:0] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kwiek. Szybka kontra gospodarzy, wyszli 2 na 1, a Kwiek pewnie strzelił w pojedynku sam na sam ze Skowronem, choć wydawało się, że będzie podawać do jeszcze lepiej ustawionego Błąda
29'
nic nie zostało z dobrego wrażenia, które pozostawiał początek meczu w wykonaniu Arki, liczą się bowiem tylko gole
30'
Fialho (ARKA) blokuje kolejny strzał Kwieka (ZAGŁĘBIE), do którego dogrywał Błąd (ZAGŁĘBIE)
32'
Zagłębie cofa się na własną połowę, zachęca Arkę do pójścia do przodu, by ją kontrować
32'
Sobieraj (ARKA) nie pozwolił na wyjście sam na sam z bramkarzem Papadopulosowi (ZAGŁĘBIE)
34'
Forenc (ZAGŁĘBIE) broni strzał Marcusa (ARKA)
36'
nie doszła piłka po dośrodkowaniu Ławy (ARKA) do Marcusa (ARKA) w "16"
37'
zablokowany strzał Błąda (ZAGŁĘBIE) w polu karnym Arki
38'
Skowron (ARKA) złapał piłkę, którą z wolnego dośrodkował Cotra (ZAGŁĘBIE)
39'
Forenc (ZAGŁĘBIE) odważnym wyjściem przejął piłkę, którą źle przyjął Marcus (ARKA)
40'
kolejna kontra Zagłębia po stracie Arki, tym razem Ławy (ARKA), Skowron (ARKA) odbił piłkę po strzale Błąda (ZAGŁĘBIE), a dobitkę zablokował Fialho (ARKA), piłka uderzyła Brazylijczyka w rękę, ale nie było takiego zamiaru zagrania obrońcy, a zatem nie mama mowy o karnym
42'
mogła być teraz kontra Arki, ale sędzia uznał, że przechwyt Ławy (ARKA) był z faulem
44'
Arka zbyt małą liczbą zawodników próbuje grać w ofensywie, tak jak teraz Wojowski (ARKA) musiał przebijać się indywidualnie i od razu był skazany na niepowodzenie
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA W LUBINIE 0:2
Gdyńscy trenerzy dokonali zmian w składzie, które miały zabezpieczyć grę defensywną. Nie przeszkodziło to Arce rozpocząć odważnie. Przez inauguracyjny kwadrans żółto-niebiescy grali wysokim pressingiem i mecz toczył się nawet z ich lekką przewagą. Jednak to wszystko zostało przekreślone kontrami, które wyprowadziło Zagłębie po stratach Arki w środku lub na własnej połowie. Egzekucji dokonał Kwiek (ZAGŁĘBIE).
Przy niekorzystnym wyniku gdynianie nie potrafili zmienić obrazu gry. Grali zbyt mocno cofnięci, a gdy atakowali to pojedynczymi zawodnikami, którzy byli skazani na niepowodzenie. Forenc (ZAGŁĘBIE) musiał się wykazać tylko przy jednym celnym strzale gości, gdy głową uderzał Kowalski (ARKA).
aż dwie zmiany w przerwie w Arce
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasiewicz, w jego miejsce wchodzi Szubert.
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Wardziński.
46'
druga połowę rozpoczęło Zagłębie, które nie dokonało żadnej zmiany
46'
odważne decyzje trenerów Arki, weszło dwóch napastników, a zdjęty został m.in,. defensywny pomocnik Łukasiewicz (ARKA)
47'
Szubert najbardziej wysuniętym piłkarzem Arki, Wardziński (ARKA) ustawiony za jego plecami, a w porównaniu z pierwszą połową cofnięty Ława (ARKA)
48'
Forenc (ZAGŁĘBIE) przejął piłkę po dośrodkowaniu z wolnego z okolic linii środkowej Nalepy (ARKA)
49'
Kontrę rozpoczął Kwiek (ZAGŁĘBIE), Papadopulos (ZAGŁĘBIE) za długo zwlekał ze strzałem i stracił piłkę
49'
Żółtą kartką jeszcze został ukarany Papadopulos (ZAGŁĘBIE), gdyż symulował faul w polu karnym
51'
Wojowski (ARKA) "nie zabrał" się z piłką w polu karnym Zagłębia
52'
Żółtą kartką został ukarany Bonecki (ZAGŁĘBIE) po faulu na Ławie
53'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janoszka, w jego miejsce wchodzi Oleksy.
53'
Oleksy (ZAGŁĘBIE) wiosną na zasadzie wypożyczenia grał w Arce, jednak ten okres nie był dla niego zbyt udany z uwagi na kontuzje, bilans Pawła w Gdyni 6 meczów/1 gol
54'
Szubert niemal z połowy boiska podał do... Skowrona (ARKA)
57'
w drugiej połowie na razie wyrównany mecz bez poważniejszych spięć podbramkowych
57'
niecelny strzał z dystansu Szuberta
59'
[3:0] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Błąd. Kapitalny strzał w samo okienko z linii pola karnego
60'
podobny scenariusz jak w pierwszej połowie, po okresie wyrównanej gry Zagłębie strzela gola niemal z niczego, gdyż była to teraz indywidualna akcja jednego zawodnika lewym skrzydłem
61'
"O Areczko, ty najlepszych kibiców w Polsce masz..." - śpiewy na trybunach
63'
róg dla Arki
63'
Sobieraj (ARKA) faulował w pojedynku o górną piłkę, którą z rogu wrzucał Ława (ARKA)
63'
Sobieraj (ARKA) zdążył wrócić i wybić piłkę spod nóg Papadopulosa (ZAGŁĘBIE), który miał dobrą pozycję do strzału, róg dla Zagłębia
64'
niecelny strzał głową Papadopulosa (ZAGŁĘBIE) po dośrodkowaniu Cotry (ZAGŁĘBIE)
65'
szansa dla Arki, ale Wojowski (ARKA) za długo przedkładał sobie piłkę z nogi na nogę i została ona wybita na róg
65'
bez zagrożenia dla bramki Zagłębia po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA)
68'
piłka odbiła się od nóg Boneckiego (ZAGŁĘBIE) i trafiła w rękawice Skowrona (ARKA)
68'
po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA) przewrócił się w polu karnym Wardziński (ARKA), ale faulu nie było
69'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Błąd, w jego miejsce wchodzi Rakowski.
70'
"Adrian Błąd (ZAGŁĘBIE) " - skandowanie z trybun na cześć strzelca jedynego gola w tej połowie jak na razie
71'
"Grzesiek Niciński" - skandowanie z trybun, trener Arki jako piłkarz grał m.in. w barwach Zagłębia, a występy w ekstraklasie kończył jako zawodnik żółto-niebieskich meczem w Lubinie
73'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi A.Jagiełło.
73'
znów zmiana ustawienia, Glauber (ARKA) wraca na prawą obronę, a Jagiełło (ARKA) grać będzie przed nim
74'
Fialho (ARKA) dyskutuje z arbitrem, gdyż uważał, że to nie on faulował, ale ucierpiał Kwiek (ZAGŁĘBIE)
76'
Kwiek (ZAGŁĘBIE) wziął rewanż, teraz on sfaulował Fialho (ARKA)
76'
76'
dośrodkowanie Nalepy (ARKA) z narożnika boiska w ręce Forenca (ZAGŁĘBIE)
78'
Forenc (ZAGŁĘBIE) wypuścił przed siebie piłkę po strzale z dystansu Warcholaka, ale nikogo nie było na dobitkę
78'
80'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kwiek, w jego miejsce wchodzi F.Jagiełło .
81'
81'
Wardziński (ARKA) dośrodkował z rogu prosto w ręce Forenca (ZAGŁĘBIE)
85'
kontra Zagłębia zakończona niecelnym strzałem Rakowskiego (ZAGŁĘBIE)
86'
obraz gry przez całą drugą połowę się nie zmienia, Arka próbuje atakować, a zadowolone z wyniku Zagłębie czeka na kontry, jednym i drugim te plany nie bardzo wychodzą
86'
[4:0] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Papadopulos. Cotra z lewego skrzydła zagrał w pole bramkowe, a czeski napastnik wyprzedził Sobieraja i z 4. metra posłał piłkę w "krótki" róg
88'
na tak wysoko porażkę z przebiegu gry z pewnością Arka nie zasłużyła, ale taki jest futbol, liczy się tylko to co jest w siatce
89'
niecelny strzał z dystansu Ławy (ARKA)
89'
zablokowany strzał Szuberta (ARKA)
90'
uderzenie nad poprzeczką Piątka
90'
3 minuty doliczone do tego meczu
90+2
indywidualna akcja Woźniaka (ZAGŁĘBIE), wbiegł w pole karne, ale uderzył niecelnie

Wyniki 14 kolejki

• Zagłębie Lubin - ARKA GDYNIA 4:0 (2:0)
  • Chrobry Głogów - GKS Tychy 2:1 (2:0)
  • Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz 4:1 (2:1)
  • Bytovia - Miedź Legnica 2:1 (0:0)
  • GKS Katowice - Dolcan Ząbki 2:3 (0:3)
  • Wisła Płock - Flota Świnoujście 2:0 (1:0)
  • Wigry Suwałki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (0:0)
  • Stomil Olsztyn - Chojniczanka 3:0 (2:0)
  • Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 3:1 (2:1)

Opinie (133) 10 zablokowanych

• Trójmiejska piłka w ten weekend osiągneła dno (8)

I Lechia i Arka pokazała w meczach przyjaźni swoje obecne oblicze.

DNO DNO DNO

• 180 8

• LG w 10 z liderem ekstraklasy grała dużo lepiej niż arka w 11 z ubiegłorocznym spadkowiczem (2)

• 39 31

• I co to zmienia? Poczułeś się lepiej?

• 44 18

• jakie qwa duzo lepiej, LG nie istniala w tym meczu, wiec kiego ch....a macisz Wode w stawie?

• 31 5

• Rozwiazac ten twor

Finansowany z pieniedzy gdynskich podatnikow.

• 49 13

• totalne dno !!!!!!!!!!

• 20 0

• To zesmy pokazali.
      I my Lechisci i Wy Arkowcy jacy z nas trojmiescy kopacze od siedmiu bolesci hehe pozostaje tylko smutny usmiech na twarach.

Ale coz, mamy weekend wiec moze jakies wspolne piwko kibicow Lechii i Arki na monciaku, w ramach oplakiwania po przegranych od przyjaciol z Wroclawia i Lubina ? ;)

• 28 2

• UWAGA

Tak, mam identyczne wrażenie: dwa żenujące zespoły - LECHIA i ARKA.

• 5 1

• Podobno ara szyje nowa flage!

arka - wlatcy cisowy.

• 2 2

• dzięki za walke (1)

• 45 26

• Paweł Sikora wróć !!! Za jego czasów to była drużyna i w Pucharze Polski walczyła !!!