PGE Atom Trefl przegrał z Muszynianką

22 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 18:25 (22 listopada 2014)
Siatkarki PGE Atomu Trefla wyglądały w sobotę na zagubione. Losów meczu nie potrafiły zmienić liderki, jak (od lewej): Charlotte Leys, Brittnee Coopr czy Katarzyna Zaroślińska. Siatkarki PGE Atomu Trefla wyglądały w sobotę na zagubione. Losów meczu nie potrafiły zmienić liderki, jak (od lewej): Charlotte Leys, Brittnee Coopr czy Katarzyna Zaroślińska.

Polski Cukier Muszynianka FAKRO Muszyna był ostatnim rywalem z górnej części tabeli Orlen Ligi, z którym w pierwszej rundzie zmagań zagrały siatkarki PGE Atomu Trefla. I sprawił, że sopocianki po raz pierwszy w sezonie poznały gorycz porażki bez ugranego seta 0:3 (22:25, 13:25, 16:25). Wicelider Orlen Ligi rządził pod siatką, grał pewnie w ataku i bezlitośnie wykorzystywał niedokładną grę sopocianek. Ich postawy nie było w stanie zmienić aż sześć dodatkowych rozmów podczas meczu z trenerem Lorenzo Micellim, który ma za sobą najgorszy mecz w polskiej lidze. - W jednym meczu zmieściliśmy błędy z całego sezonu - podsumował woski szkoleniowiec.

SPRAWDŹ, GDZIE JESZCZE W TEN WEEKEND W TRÓJMIEŚCIE ODBĘDĄ SIĘ MECZE SIATKÓWKI

PGE ATOM TREFL: Bełcik 1, Kaczorowska 2, Efimienko 4, Zaroślińska 14, Leys 3, Cooper 8, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar, McClendon 1, Tokarska 3, Miros 2, Matiasovska 1

Polski Cukier: Radenković 2, Różycka 15, Wojcieska 4, Carter 19, Kurnikowska 8, Plchotova 5, Maj-Erwardt (libero)

Pierwszy raz w sezonie PGE Atom Trefl zmuszony jest zagrać w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W ich domowym obiekcie, Ergo Arenie termin zajęła rewia na lodzie. Nie można było przenieść również meczu do Hali 100-lecia, gdzie Atomówki zagrają trzy kolejne, grudniowe spotkania w domu. Te siatkarki, które zostały w sopockim klubie po poprzednim sezonie miały już okazję zaznajomić się z halą AWFiS, gdzie nawet odbywały się ich treningi. To dodawało nieco pewności siebie.

Zespół Bogdana Serwińskiego przyjechał jednak do Trójmiasta jako wicelider Orlen Ligi. Zajął to miejsce kosztem sopocianek, które w ostatniej kolejce straciły punkt w Bielsku-Białej. I na początku seta to drużyna sklasyfikowana wyżej lepiej weszła w mecz. Na pierwszej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły 8:6. Po asie serwisowym Natalii Kurnikowskiej zrobiło się gorąco. Muszynianka prowadziła już 17:13. Atmosferę postanowił ochłodzić czasem na żądanie Lorenzo Micelli. Przerwa dobrze nastawiła przede wszystkim Charlotte Leys. Kiedy Belgijka pojawiała się na zagrywce posłała dwa asy, z po jej kolejnym, dobrym serwisie Katarzyna Zaroślińska dała wyrównanie 17:17. Atakująca PGE Atomu Trefla miała nawet piłkę na prowadzenie, ale posłała ją w aut.

O kolejną przerwę włoski szkoleniowiec ponownie poprosił po asie, tym razem Karoliny Różyckiej (19:21). I znowu dobrze poskutkował na Leys, która zaczęła grać świetnie pod siatką. Po jej bloku mieliśmy remis 22:22. Niestety w kolejnej akcji Izabela Bełcik dotknęła siatki, następnie Leys zatrzymała się na bloku, a set zakończył się kolejnym dotknięciem siatki przez sopocianki.

Znacznie szybciej sopocki szkoleniowiec był zmuszony pozbyć się czasów w drugim secie. Atomówki zaczęły go w zwolnionym tempie i już przy 0:3 odbywały dodatkową rozmowę z trenerem. Poskutkowało to na tyle, że przy 0:4 zdobyły pierwszy punkt. Na serię przyszedł czas, gdy w polu zagrywki znalazła się Klaudia Kaczorowska. As przyjmującej wyrównał wynik partii na 5:5. I nagle sopocianki ponownie zapomniały, jak grać w siatkówkę. As Katie Carter oraz autowy blok i było 5:10. A trener Micelli pozbył się wówczas ostatniego czasu.

Po niej rywalki co prawda przestały budować przewagę, ale niestety sopocianki nie odrabiały strat. Na niewiele zdało się również pojawienie na boisku rezerwowej rozgrywającej, Anny Kaczmar, czy atakującej Anny Miros. Sopocianki miały ogromne problemy z dokładnym przyjęciem czego nie można było powiedzieć o rywalkach. W ich szeregach dobrze spisywała się była Atomówka, Paulina Maj-Erwardt. Na wysokim poziomie funkcjonował również blok Muszynianki, dowodzony przez kolejną byłą sopociankę, Sylwię Wojcieską. Tym elementem gry przyjezdne powiększyły prowadzenie pod koniec seta na jeszcze bardziej okazałe.

Pomysłem na trzeciego seta była zmiana rozgrywającej na Kaczmar oraz pozostawienie na boisku Mai Tokarskiej. Środkowa zaczęła nawet partię od asa, ale cztery kolejne punkty, przy dużym udziale Wojcieskiej zdobyły przyjezdne. Micelli ponownie nie miał wyboru i musiał poprosić siatkarki do siebie. I tym razem rady nie przyniosły oczekiwanego skutku. As Różyckiej (3:9) sprawił, że Micelli posłał na boisko ostatnią rezerwową, z której nie korzystał wcześniej, Janę Matiasovską. To również nie zmieniło oblicza gry. Niedokładność na połowie sopocianek była tak duża, że trener Serwiński mógł w spokoju, w większości na siedząco obserwować jak jego drużyna zmierza do szybkiego zwycięstwa za trzy punkty.

- Nie da się ukryć, że był to nasz najgorszy mecz w sezonie. Zaczęliśmy źle, ale co najgorsze, nie mogliśmy naprawić naszych błędów. Przytrafiło się nam wiele złych momentów. Jeśli miałbym poszukać jednego wyjaśnienia, dlaczego tak się stało, to nie dam rady. Każdy detal nie był naszym atutem. Byliśmy słabi na zagrywce, mieliśmy złe przyjęcie, nie wykorzystywaliśmy szans w ataku. A gdy zagrywasz źle, wtedy nie może funkcjonować blok. Oczywiście, nie można wygrywać wszystkich spotkań, ale takie jak z Muszynianką nie może się nam powtórzyć - podsumowuje Micelli.

Wyniki 8 kolejki

• PGE ATOM TREFL Sopot - Polski Cukier Muszynianka 0:3 (22:25, 13:25, 16:25)
  • Pałac Bydgoszcz - PGNiG Nafta Piła 1:3 (25:23, 22:25, 21:25, 20:25)
  • Impel Wrocław - Budowlani Łódź 3:1 (25:15, 20:25, 25:13, 25:18)
  • Chemik Police - SK bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:7, 25:18)
  • Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:19, 13:25, 17:25, 25:15, 15:9)
  • Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec 3:1 (20:25, 25:20, 25:13, 25:22)

• Czyżby przestali płacić ? (1)

Wtopa straszna, może imprezka jeszcze się nie skończyła.

• 14 7

• Nokaut,nawet nie podjęły walki

wstyd dziewczyny,można przegrać po zostawieniu serca na parkiecie a sopocianki wyszły na roztrenowanie.

• 16 5

• Bylem i widziałem. Po prostu ŻENADA!

• 24 6

• Kaczmar jak zwykle popisowe rozegranie - szok jak tak dalej będzie to się nawet nie będzie nas w górnej tabeli.

• 24 11

• Po prostu większość z tych siatkarek wypoczywa sobie w Sopocie a nie przyjechała tutaj by grać Zarabiają niezłe pieniądze, to co będą się wysila, grają jak grają kasa leci. A to, że brak im ambicji pokazują ostatnie wyniki. Będzie tylko gorzej.