Paweł Spisak zdobył Puchar Polski WKKW

5 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Weekendowe WKKW w Sopocie zakończyły sezon w Polsce w tej konkurencji jeździeckiej. Weekendowe WKKW w Sopocie zakończyły sezon w Polsce w tej konkurencji jeździeckiej.

Karin Donkers z Belgii wygrała międzynarodowe zawody Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego w Sopocie. Stawka była tak silna, że trzykrotny drużynowy mistrz olimpijski, Andrew Hoy z Australii zadowolił się 13. miejscem. Puchar Polski zdobył Paweł Spisak, który finałowe zmagania zakończył na 2. pozycji w klasyfikacji generalnej.

W zawodach wystartowało prawie 140 par. Wśród nich najlepsi polscy jeźdźcy w WKKW i kilku topowych zawodników ze światowej czołówki, m.in.: Andrew Hoy, Beeke Jankowski czy Linda Algotsson.

Pierwszy z wymienionych sięgał z reprezentacją Australii na trzech kolejnych igrzyskach (1992, 1996, 2000) po tytuły drużynowego mistrza olimpijskiego. W Sydney stanął również na podium po konkursie indywidualnym. Wówczas zdobył tytuł wicemistrza.

Na sopockim hipodromie w próbach ujeżdżania, terenowej oraz skokach zdobył łącznie 66,1 pkt, co dało mu 13. pozycję.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI WKKW W SOPOCIE

Zwyciężyła Karin Donkers z Belgii, startująca na Fletcha Van't Verahof - 43,1 pkt. Drugi w konkursie CIC3*, ze stratą zaledwie 2 punktów karnych do liderki, był reprezentant Polski Paweł Spisak, dosiadający wyhodowanego w naszym kraju konia Banderas. Na trzeciej pozycji uplasował się Włoch Stefano Brecciaroli na Viscount George - 51,1 pkt.

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI W WKKW, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W SOPOCIE W SIERPNIU

Zwody w Sopocie były jednocześnie finałem Pucharu Polski w WKKW. W kategorii seniorów na najwyższym stopniu podium stanął obecny mistrz Polski - Spisak, reprezentujący barwy JKS Dako Galant Skibno. Drugie miejsce należało do Mariusza Kleniuka z LKS "Hipologia" Strzegom. Trzecią pozycję zdobył Artur Społowicz z KJ Jaroszówka. W czterech pozostałych kategoriach triumfowały: Młodzi Jeźdźcy - Paulina Wieczorek z LKS Dragon Nowielice, Juniorzy - Gabriela Klimkowicz z KJ Facimiech, Juniorzy Młodsi - Aleksandra Stefańska z KJ PonySport oraz Amatorzy - Jagoda Turczynska z KJ Facimiech.