SMS lepszy od Spójni w derbach Trójmiasta

mik
27 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Ambitna pogoń szczypiornistów Spójni Gdynia zdała się na nic. Mimo że w końcówce mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ostatecznie nie zdołali powtórzyć wyniku z własnego parkietu i musieli uznać wyższość SMS. Na zdjęciu Maciej Marszałek (nr 8). Ambitna pogoń szczypiornistów Spójni Gdynia zdała się na nic. Mimo że w końcówce mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ostatecznie nie zdołali powtórzyć wyniku z własnego parkietu i musieli uznać wyższość SMS. Na zdjęciu Maciej Marszałek (nr 8).

Piłkarze ręczni SMS Gdańsk pokonali w derbach Trójmiasta Spójnię Gdynia 29:26 (15:10) w zaległym meczu 22. kolejki I ligi. Tym samym licealiści na własnym parkiecie zrewanżowali się podopiecznym Marcina Markuszewskiego za wysoką porażkę z jesiennej rundy rozgrywek. Gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nieobecność kontuzjowanego Arkadiusza Moryto.

SMS: Wenta, Bartosik - Jarosiewicz 6, Mauer 5, Orpik 4, Sićko 4, Skuciński 3, Ziółkowski 3, Marszałek 2, Salacz 1, Gądek 1.

SPÓJNIA: Skowron, Zimakowski - Rychlewski 7, Derdzikowski 5, Wróbel 5, Matuszak 3, Ringwelski 2, Pedryc 2, Bielec 1, Rakowski 1, Brukwicki, Kowalski, Chyła

W pierwszej rundzie derby Trójmiasta padły łupem gdynian, którzy w swojej hali pewnie pokonali licealistów 32:24.

SZCZYPIORNIŚCI SMS MAJĄ WZIĘCIE W SUPERLIDZE

Już na początku spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy w 5. minucie wyszli na prowadzenie 4:1. Podopieczni Jana Prześlakiewicza przez resztę tej części gry utrzymywali dwu-trzybramkową przewagę, a w końcówce nawet ją powiększyli. Obie drużyny schodziły na przerwę przy prowadzeniu miejscowych 15:10.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była antyreklamą piłki ręcznej. Moim zawodnicy nonszalancko rozpoczęli i chyba myśleli, że mecz sam się wygra. Niestety, SMS wykorzystywał naszą bierność w obronie i do przerwy ustawił mecz - komentuje trener Spójni, Marcin Markuszewski.
Druga połowa to szaleńcza pogoń Spójni, która po raz kolejny musiała sobie radzić bez Bogdana Oliferczuka. Najpierw gdynianie zniwelowali straty do 3 trafień, a na kwadrans przed końcem zbliżyli się do licealistów na jedną bramkę. Po przerwie przyjezdni zaczęli współpracować z kołowymi, a w obronie zdecydowali się indywidualnie przypilnować Szymona Sićko.

- W takich sytuacjach na parkiecie robi się sporo miejsca i dużo zależy od skrzydłowych. Muszą oni włączyć się do rozgrywania i mogą grać jeden na jeden - tłumaczy szkoleniowiec SMS, Jan Prześlakiewicz.
Brak kontuzjowanego Arkadiusza Moryto nie okazał się jednak problemem. Świetne zawody rozgrywali Patryk Mauer oraz Piotr Jarosiewicz, dzięki bramkom których licealiści wciąż utrzymywali prowadzenie.

W 55 min. było 26:25 dla gospodarzy i sprawa zwycięstwa jeden z drużyn wciąż pozostawała nierozstrzygnięta. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy SMS, którzy ostatni fragment meczu wygrali 3:1 i to oni triumfowali w derbach Trójmiasta.

- Chwała chłopakom za postawę w końcówce. Bałem się, że może zabraknąć im sił jak w niedzielę w Elblągu. Tym razem jednak było inaczej i możemy cieszyć się z dwóch punktów - mówi opiekun SMS.
Wyraźnie niezadowolony z postawy swoich podopiecznych był za to trener gdynian, którzy jego zdaniem przegrali to spotkanie na własne życzenie.

- Nie można wygrać, jeżeli ma się w końcówce trzy piłki na remis i w każdej akcji wyrzuca się piłkę w aut. Trudno w to uwierzyć, ale na tę chwilę chłopaki z SMS są bardziej doświadczoną drużyną od nas, mimo że staż gry wcale na to nie wskazuje. Nam nie pozostaje nic innego jak w sobotę wygrać w Grudziądzu i zachować resztki twarzy - kończy Markuszewski.

Wyniki 24 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Warmia Traveland Olsztyn 22:21 (14:11)
  • SMS GDAŃSK - REAL ASTROMAL LESZNO 32:30 (12:16)
  • Mueller MKS Grudziądz - SPÓJNIA GDYNIA 27:36 (14:16)
  • MKS Kalisz - ŚKPR Świdnica 31:31 (16:17)
  • MKS Poznań - Meble Wójcik Elbląg 21:29 (13:17)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Wolsztyniak 24:28 (13:14)
  • Sokół Browar Kościerzyna - Orlen Wisła II Płock
  • Zaległy mecz z 22 kolejki:
  • SMS GDAŃSK - SPÓJNIA GDYNIA 29:26 (15:10)