Miedź zepsuła święta piłkarzom Arki

19 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Arkadiusz Aleksander nie będzie dobrze wspominał 34. urodzin. Co prawda napastnik Arki zaliczył asystę, ale gdynianie przegrali w Legnicy 1:2. Arkadiusz Aleksander nie będzie dobrze wspominał 34. urodzin. Co prawda napastnik Arki zaliczył asystę, ale gdynianie przegrali w Legnicy 1:2.

Miedź wzięła rewanż na Arce za wyeliminowanie w ćwierćfinale Pucharu Polski. Gdyńscy piłkarze przegrali w Wielką Sobotę w Legnicy 1:2 (0:1) i ich strata zarówno do pierwszego jak i drugiego miejsca w tabeli wynosi obecnie pięć punktów. Tym większego znaczenia dla losów walki żółto-niebieskich o ekstraklasę nabierają mecze w przyszłym tygodniu. Przy ul. Olimpijskiej kolejno stawią się: Górnik Łęczna (środa) i GKS Bełchatów (sobota). Aby jak najlepiej przygotować podopiecznych do tych spotkań, trener Paweł Sikora zarządził treningi w każdy dzień świąt wielkanocnych. Nie wiadomo tylko, w jakim składzie odbędą się te zajęcia, bo z kontuzjami boisko opuścili: Sławomir Cienciała i Piotr Tomasik.

Bledzewski - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada - Kasperkiewicz, Bartoszewicz - Madejski, Szczepaniak, Łobodziński- Szymański
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Ślusarski, Steczko
Szromnik - Cienciała, Cichocki, Sobieraj, Radzewicz - Budka, Pruchnik, Rzuchowski, Tomasik - Szwoch - Ślusarski
  • 82' Szymański Zmiany Cierpka
  • 88' Bartoszewicz Zmiany Burkhardt
  • 90+2 Łobodziński Zmiany Brożyna
Zmiany Zmiany
  • 27' Cienciała Zmiany Wojowski
  • 29' Tomasik Zmiany Aleksander
  • 72' Pruchnik Zmiany Jarzębowski
  • 45+3 Łobodziński
  • 72' Szczepaniak
Bramki Bramki
  • 50' Rzuchowski
  • 23' Wołczek
  • 54' Zasada
  • 89' Burkhardt
Kartki Kartki
  • 43' Wojowski

ARKA TRENUJE NAWET W ŚWIĘTA

w rozegrany dzisiaj meczu na szczycie I ligi GKS Bełchatów wygrał w Łęcznej z Górnikiem 2:0. Tym samym obie te drużyny mają po 47 punktów i plasują się wspólnie na szczycie tabeli. Arka, jeśli wygra w Legnicy, zbliży się do tego duetu na 2 punkty różnicy, a w przyszłym tygodniu gościć będzie obie ekipy przy ul. Olimpijskiej
w Wielką Sobotę 34. rocznicę urodzin obchodzi Arkadiusz Aleksander. Najlepszy snajper jesienią Arki (12 goli) wiosną posłał piłkę do siatki tylko raz, właśnie w Pucharze Polski w Legnicy, w I lidze nadal czeka na pierwszą bramkę w tym roku. Mecz jednak napastnik rozpoczyna na ławce rezerwowych
w porównaniu z meczem ligowym z GKS Katowice, wygranym przez Arką 3:0 w "11" Arki dwie zmiany, po pauzie za kartki miejsce w składzie odzyskał Tomasik (ARKA), a na środku drugiej linii Pruchnik (ARKA) zmienił Jarzębowskiego, opaska kapitana wraca tym razem na rękę Sobieraja (ARKA)
w "11" Miedzi nie ma dwóch z trzech strzelców goli dla tej drużyny w meczach z Arką, w ogóle nie zagra kontuzjowany Zakrzewski, który na listę strzelców wpisał się w marcu w Gdyni, Burkhardt, który trafił w spotkaniu rewanżowym w Pucharze Polski jest na ławce, od początku gra jedynie Wołczek (MIEDŹ), który zdobył bramkę na 2:3 w ostatniej minucie dogrywki
na boisku dwóch panów o nazwisku Ślusarski (ARKA), ale nie są spokrewnieni ze sobą, Bartosz to napastnik Arki, a Jakub będzie biegał z chorągiewką po linii
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka dzisiaj na biało, Miedź w niebieskich strojach
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
w 30 sekundzie meczu uderzenie Szczepaniaka (MIEDŹ) z 20. metra, piłka nieznacznie minęła słupek bramki Arki
3'
Szczepaniak (MIEDŹ) pomógł sobie ręką przy przyjmowaniu piłki, którą w "16" Arki wrzucił Wołczek (MIEDŹ), sędzia przerwał akcję gospodarzy
4'
bardzo aktywny Szczepaniak (MIEDŹ) na początku meczu, Sobieraj (ARKA) powstrzymał pomocnika Miedzi tym razem faulem tuż przy linii bocznej
5'
Radzewicz (ARKA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z wolnego Madejskiego (MIEDŹ)
6'
uderzenie z dystansu Bartoszewicz (MIEDŹ), piłka przeszła daleko obok bramki Arki
7'
pierwsze minuty z przewagą Miedzi, gospodarze atakują przede wszystkim prawym skrzydłem
7'
Bledzewki złapał piłkę po zbyt mocnym dośrodkowaniu Szwocha (ARKA), który zagrywał około 40 metrów od bramki z wolnego
7'
Arka mogła prowadzić! Bledzewski (MIEDŹ) obronił strzał z narożnika pola bramkowego Budki (ARKA), będzie róg dla gdynian, akcję rozegrał Szwoch, a z prawego skrzydła dogrywał Ślusarski, legniczan zmyliło to, że napastnik i prawoskrzydłowy Arki zmienili się pozycjami
kontuzja
8'
Bledzewski (MIEDŹ) wymaga pomocy masażystów
9'
Bledzewski (MIEDŹ) zostaje w bramce, ale rozgrzewkę podjął też rezerwowy golkiper Miedzi
9'
zbyt mocne zagranie z rogu Budki (ARKA), Pruchnik (ARKA) nie opanował piłki w polu karnym
9'
piłka po strzale z dystansu Budki (ARKA) odbiła się od nogi jednego rywali spadła w polu karnym Miedzi, próbował do niej dojść Szwoch (ARKA), ale zaatakowany zdecydowanie przez Midzierskiego, pomocnik Arki przewrócił się, sędzia nakazał grać dalej
12'
Szromnik (ARKA) na róg sparował piłkę po strzale Szymańskiego (MIEDŹ) z pola karnego, będzie róg dla Miedzi
12'
bez zagrożenia dla bramki Arki po rogu Miedzi
12'
szybka kontra Arki, Ślusarski (ARKA) zagrał indywidualnie, choć mógł dośrodkowywać, próba strzału napastnika niecelna
13'
nieudane dośrodkowanie Cienciały (ARKA), piłka poza bramką gospodarzy
14'
gra wyrównała się, od kilku minut mamy już ataki z obu stron, a nie, jak to było na początku, tylko w kierunku gdyńskiej bramki
15'
z sektora przeznaczonego dla kibiców Arki skandowanie "Zagłębia", bo lubińscy kibice wspierają gdynian w Legnicy
16'
Szwoch (ARKA) wywalczył róg
16'
tym razem Arka rozegrała krótko róg, ale po nim nastąpiło dośrodkowanie Budki (ARKA), która nie doszło do gdyńskich piłkarzy
17'
Szromnik (ARKA) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Madejskiego (MIEDŹ), szybko akcja przeniosła się na drugą stronę boiska
20'
sędzia Musiał napomina Cichockiego (ARKA), ale jeszcze bez kartki
21'
skandowanie "Arka Gdynia"
21'
Szwoch (ARKA) głową posłał piłkę na siatkę bramki Miedzi, dobre dośrodkowanie Radzewicza (ARKA)
kontuzja
22'
Cienciała (ARKA) opatrywany poza boiskiem, przypomnijmy, że ten piłkarz leczył się w poprzednim tygodniu, gdynianie grają w "10"
23'
Żółtą kartką został ukarany Wołczek (MIEDŹ), który faulował Tomasika
24'
zbyt mocne dośrodkowanie z wolnego Budki (ARKA), piłka poza bramką Miedzi
25'
Arka broni się nadal w "10", w polu karnym gdynian źle dogrywał piłkę Łobodziński (MIEDŹ), bo dośrodkował za plecy dwóch wbiegających legniczan
kontuzja
26'
Cienciała (ARKA) wrócił na boisko, ale znów na nim leży, sędzia sygnalizuje, że są potrzebne nosze, intensywnie rozgrzewa się Wojowski
kontuzja
26'
na boisku leży też Tomasik (ARKA), masażysty przenieśli się od Cienciały (ARKA) do tego zawodnika
27'
ARKA przeprowadza zmianę. Na boisko nie wróci Cienciała, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
28'
rozgrzewkę podjął również Aleksander, Tomasik (ARKA) nadal poza boiskiem
28'
niezbyt mocny strzał głową Wojowskiego (ARKA) po dośrodkowaniu Radzewicza, Bledzewski (MIEDŹ) pewnie obronił
29'
teraz dobre wyjście Bledzewskiego (MIEDŹ), który przejął piłkę po dośrodkowaniu Budki (ARKA)
29'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Tomasik, który ucierpiał w starciu z Wołczkiem, w jego miejsce wchodzi Aleksander.
29'
Miedź to niezwykle pechowy rywal dla Arki, od meczu w Legnicy leczy się przecież Marcus, który poważnej kontuzji doznał po faulu Bartoszewicza (MIEDŹ), natomiast dzisiaj dwa kolejne urazy
31'
zamieszanie w polu karnym Arki, ostatecznie Szromnik (ARKA) obronił strzał Bartoszewicza (MIEDŹ)
32'
Ślusarski (ARKA) wywalczył róg
33'
"Areczko my chcemy gola" - skandowanie z sektora gości
33'
kolejny róg dla Arki, tym razem piłka wybita przez gospodarzy poza boisko po zagraniu Szwocha (ARKA)
33'
i po tym dośrodkowaniu z rogu Budki (ARKA) nie udało się oddać strzału, choć szukał go Aleksander (ARKA)
34'
fantastycznie broni Szromnik (ARKA), bramkarz Arki odbił piłkę po strzale głową Kasperkiewicza (MIEDŹ) z 6 metrów! Po stronie Miedzi akcja byłych piłkarzy... Arki, bo dośrodkował Madejski (MIEDŹ)
36'
Ślusarski (ARKA) wywalczył wolny 3 metry od narożnika pola karnego Miedzi, faulował Woźniczka
37'
Bledzewski (MIEDŹ) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Radzewicza (ARKA)
37'
Arka zmieniła egzekutorów, do niedawna, jak był na boisku, to niemal wszystkie stałe fragmenty wybijał Pruchnik (ARKA), dzisiaj Radek nie podszedł do żadnego wolnego bądź rogu
38'
zmiany, które musiał przeprowadzić trener Sikora, zmieniły ustawienie Arki, Budka (ARKA) gra jako prawy obrońca, a przed nim ustawiony jest Wojowski (ARKA), Szwoch (ARKA) przeszedł na lewe skrzydło, a Aleksander (ARKA) w ataku wspiera Ślusarskiego (ARKA)
41'
kolejna dobra akcja Radzewicza (ARKA) zakończona dośrodkowaniem, jednak piłka nie doszła ani do Ślusarskiego (ARKA), ani do Aleksandra
43'
Żółtą kartką został ukarany Wojowski (ARKA), który faulem taktycznym przerwał kontrę Łobodzińskiego
44'
nieudane dośrodkowanie Madejskiego (MIEDŹ), od bramki rozpocznie Szromnik (ARKA)
45'
4 minuty doliczone do pierwszej połowy, to efekt kontuzji piłkarzy i udzielania im pomocy na boisku przez masażystów
45+1
pierwsza połowa bardzo wyrównana, otwarta gra z obu stron, nikt się kurczowo nie broni
45+2
róg dla Arki, tym razem Budka (ARKA) będzie dośrodkowywał z prawej strony bramki Miedzi, wcześniej czynił to z lewej
45+2
ale i tym razem po dośrodkowaniu Budki (ARKA) z rogu bez zagrożenia dla bramki Miedzi
45+3
piłka w siatce Arki po wrzutce z wolnego Madejskiego, błędzie Szromnika i strzale z bliska Łobodzińskiego, sędzia Musiał pobiegł na naradę z bocznym sędzią Steczko, który sygnalizował spalonego
45+3
[1:0] MIEDŹ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łobodziński. Sędzia po naradzie wskazał na środek boiska. Arbitrzy dopatrzyli się, że Łobodziński dostał piłkę metr od pustej już bramki, która po złej interwencji Szromnika odbiła się od Cichockiego
45+5
kolejna akcja Miedzi, Szromnik (ARKA) przejął piłkę
45+5
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA W LEGNICY 0:1
Najbardziej sprawiedliwym wynikiem do przerwy byłby remis, o czym świadczy choćby bilans strzałów (Arka 7, Miedź 8). Po początkowych atakach Miedzi, Arka zdołała bowiem wyrównać grę, a w kilku fragmentach to gdynianie napierali mocno na bramkę bardzo dobrze dysponowanego dzisiaj Bledzewskiego (MIEDŹ), m.in. byłego piłkarza Arki oraz wychowanka Bałtyku.
Szromnik (ARKA), pochlebne oceny, które przyniosły mu obrony groźnej "główki" Kasperkiewicza (MIEDŹ), a wcześniej strzału Szymańskiego (MIEDŹ), przekreślił niefortunną interwencją tuż przed przerwą. Bramkarz Arki najwyraźniej źle obliczył lot piłki. Gdy ostatecznie zdecydował ją wybić, zrobił to tak pechowo, że trafił w Cichockiego (ARKA). Futbolówka po odbiciu od stopera Arki poszybowała do Łobodzińskiego (MIEDŹ), który dopełnił formalności.
Powodem do zmartwienia trenera Sikory w przerwie jest nie tylko wynik, ale także dwie kolejne kontuzje. Po przerwie szkoleniowcowi pozostanie już tylko jedna roszada, a w przyszłym tygodniu, w obliczu dwóch meczów z zespołami liderującymi w tabeli może ubyć dwóch podstawowych piłkarzy: Tomasik (ARKA) i Cienciała (ARKA)

w przerwie nie zaszły żadne zmiany
46'
drugą połowę rozpoczęła Miedź
47'
Bledzewski (MIEDŹ) przejął piłkę po zagraniu Szwocha (ARKA)
48'
wysoko nad bramką piłkę kopnął Łobodziński (MIEDŹ), który zamykał akcję po dośrodkowaniu Szczepaniaka (MIEDŹ)
50'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rzuchowski. Była to bardzo ładna akcja gdynian. Atak z prawego skrzydła Szwocha i niemal bilardowe zagrania w polu karnym. Wojowski głową zgrał do Aleksandra, Arek dograł po ziemi do Rzuchowskiego, który przyjął piłkę i pewnie posłał ją z 7. metra w róg bramki Bledzewskiego
54'
Żółtą kartką został ukarany Zasada (MIEDŹ), który faulował Szwocha
54'
pierwszy raz w tym meczu do wolnego podszedł Pruchnik (ARKA), ale zagrał bardzo niecelnie
55'
Bledzewski (MIEDŹ) obronił strzał Ślusarskiego (ARKA), ale okazało się, że niepotrzebnie się fatygował, gdyż napastnik Arki był na spalonym
55'
szybka odpowiedź Miedzi, Szromnik (ARKA) przechwycił piłkę po dośrodkowaniu Łobodzińskiego (MIEDŹ)
57'
zablokowany strzał Szwocha (ARKA) na linii pola karnego Miedzi
57'
zablokowane strzały Szymańskiego (MIEDŹ) i Madejskiego (MIEDŹ), róg dla Miedzi
57'
legniczanie domagali się drugiego rogu, ale sędzia uznał, że piłka wyszła poza bramkę bezpośrednio po wrzutce z kornego Łobodzińskiego (MIEDŹ)
59'
faul Kasperkiewicza (MIEDŹ) w polu karnym Arki po dośrodkowaniu z wolnego Łobodzińskiego (MIEDŹ)
61'
próba powtórki akcji, która przyniosła Arce gola, z tą tylko różnicą, że tym razem z lewego skrzydła wrzucał Aleksander (ARKA), piłkę głową zgrywał Ślusarski (ARKA), ale zorientował się w tym Wołczek (MIEDŹ), który wybił piłkę
62'
Zasada (MIEDŹ) faulował Aleksandra tuż przy narożnika pola karnego, napastnik Arki domagał się kartki, która oznaczałaby "wyrzucenie" obrońcy Miedzi z boiska, sędzia poprzestał na podyktowaniu wolnego
63'
strzał głową nad poprzeczką Cichockiego (ARKA) po dośrodkowaniu z wolnego Pruchnika (ARKA)
64'
Szromnik (ARKA) interweniuje dobrze poza własną "16"
64'
niecelny strzał głową Szczepaniaka (MIEDŹ) po wrzutce Łobodzińskiego (MIEDŹ)
65'
nadal wyrównany i jak na realia I ligi bardzo otwarty i emocjonujący mecz z obu stron, Miedź strzelała już 13 razy, a Arka odpowiedziała 11 uderzeniami
65'
niecelny strzał z dystansu Szczepaniaka (MIEDŹ)
66'
niecelny strzał Szymańskiego (MIEDŹ) po indywidualnej akcji
66'
"Areczko, jesteśmy z wami" - skandowanie z sektora gości
67'
kolejny niecelny strzał Szczepaniaka (MIEDŹ)
68'
w ostatnich minutach Arka nie potrafi przerwać akcji Miedzi z dala od własnego pola karnego, a Miedź szuka jak najszybciej bramki, stąd sporo strzałów spoza "16"
68'
nieudane zagranie w pole karnego z wolnego Pruchnika (ARKA)
70'
Zasada (MIEDŹ) wywalczył róg
71'
Cichocki (ARKA) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Łobodzińskiego (MIEDŹ)
71'
Ślusarski (ARKA) wyszedł z kontrą z własnego pola karnego, ale na środku boiska źle podał do Radzewicza (ARKA)
72'
[2:1] MIEDŹ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szczepaniak. Wrzutka w pole karne Madejskiego, Midzierski zgrał piłkę głową nad Cichockim, do Szczepaniaka nie zdążył Sobieraj, który próbował jeszcze sygnalizować spalonego, ale sędzia gola uznał
72'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pruchnik, w jego miejsce wchodzi Jarzębowski. Najwyraźniej trenerowi Sikorze zabrakło czasu, bo "Jarza" ma zapewne uporządkować sytuacje w środkowej strefie boiska, gdzie od kilku minut dominowała Miedź
73'
Miedź bramką udokumentowała najlepszy okres gry w tym spotkaniu, gdyż od dobrych 10 minut co chwila strzelała na bramkę Arki
74'
róg dla Arki
75'
Cichocki (ARKA) "nie miał z czego uderzyć" po dośrodkowaniu z rogu, piłka wysoko nad bramką Miedzi
76'
wolny dla Arki około 20 metrów od bramki Miedzi, piłka uderzyła w rękę Bartoszewicza po zagraniu Aleksandra
77'
Szwoch (ARKA) z wolnego uderzył wysoko nad poprzeczką
78'
"Gramy do końca" - skandowanie z gdyńskiego sektora
79'
zamieszanie w polu karnym Miedzi, leżał na murawie Bartoszewicz (MIEDŹ), mimo to Arka zdecydowała się na wrzucenie piłki w "16" rywali, sędzia zagwizdał dopiero wtedy, gdy Bartoszewski popełnił błąd przy wyjściu do dośrodkowania
79'
kilku piłkarzy Arki ruszyło z protestami do arbitra, ale ten podyktował wolnego dla Miedzi, uznając, że bramkarz był faulowany
81'
Po dośrodkowaniu z wolnego Łobodzińskiego (MIEDŹ) niecelny strzał głową Szczepaniaka (MIEDŹ)
82'
MIEDŹ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szymański, w jego miejsce wchodzi Cierpka.
84'
Ślusarski (ARKA) szukał "okienka" bramki Miedzi, ale piłka po jego strzale z 17. metra przeleciała nad poprzeczką
kontuzja
86'
Bartoszewicz (MIEDŹ) po raz kolejny padł na murawę, tym razem opuści boisko na noszach
88'
MIEDŹ przeprowadza zmianę. Na boisko nie wróci Bartoszewicz, w jego miejsce wchodzi Burkhardt.
88'
po dośrodkowaniu Jarzębowskiego (ARKA) niecelny strzał Rzuchowskiego (ARKA), Michał przy tym strzale był blokowany, domagał się rogu, ale sędzia nakazał grać od bramki
89'
Żółtą kartką został ukarany Burkhardt (MIEDŹ), który faulował Jarzębowskiego
90'
4 minuty doliczone
90'
Budka (ARKA) podał piłkę na kontrę dla... Miedzi
90+1
Szromnik (ARKA) obronił strzał Burkhardta (MIEDŹ)
90+2
MIEDŹ przeprowadza zmianę na urwanie kilkudziesięciu sekund. Boisko opuszcza Łobodziński, w jego miejsce wchodzi Brożyna.
90+3
faulowany Wojowski (ARKA) około 40 metrów od bramki Miedzi, Szromnik (ARKA) biegnie w pole karne rywali
90+4
po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA) z wolnego krótko wybita piłka, próba strzału Budki (ARKA), ale zablokowana, Szromnik (ARKA) ma czas na powrót do bramki

• Miedź Legnica - ARKA GDYNIA 2:1 (1:0)
  • Okocimski Brzesko - Dolcan Ząbki 0:6 (0:2)
  • GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)
  • Stomil Olsztyn - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (2:0)
  • Energetyk ROW Rybnik - GKS Katowice 0:4 (0:0)
  • Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 0:2 (0:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Kolejarz Stróże 1:0 (1:0)
  • Flota Świnoujście - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

• ARKA GDYNIA! (8)

Miedź grała bardzo ostro, 2 kontuzje naszych piłkarzy, ale nie załamujemy się! WSZYSCY NA MECZ Z ŁĘCZNĄ! teraz dwa mecze do przodu i EKSTRAKLASA NASZA!