Cztery medale wioślarzy AZS AWFiS na MP

21 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Rafał Serwiak (z lewej) wywalczył złoto wspólnie z Miłoszem Bernatajtysem z Lotto Bydgostii w dwójce podwójnej wagi lekkiej. W tej kategorii na obu pozostałych miejscach na podium również stawali zawodniczy AZS AWFiS.	Rafał Serwiak (z lewej) wywalczył złoto wspólnie z Miłoszem Bernatajtysem z Lotto Bydgostii w dwójce podwójnej wagi lekkiej. W tej kategorii na obu pozostałych miejscach na podium również stawali zawodniczy AZS AWFiS.

Cztery medale przywieźli z mistrzostw Polski w Poznaniu wioślarze AZS AWFiS Gdańsk. Złoto w dwójce bez sternika kategorii lekkiej zdobył Rafał Serwiak. Srebro w tej konkurencji wywalczyli Bartosz i Patryk Pszczółkowski, a trzecie Dawid Kamiński. W jedynce mężczyzn trzeci był Mateusz Biskup. W ogólnej klasyfikacji klubowej gdańszczanie zajęli drugie miejsce.

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich wprowadził w tym roku nową formułę rozgrywania mistrzostw Polski seniorów. Zmagania podzielono na dwa etapy. W pierwszym z nich wioślarze rywalizowali w jedynkach i dwójkach, zaś dopiero na październik wyznaczono rywalizację dwójek podwójnych, czwórek i ósemek. Zabieg ma na celu usprawnić wybór składu poszczególnych osad na zawody międzynarodowe.

Pierwsza część rywalizacji została rozegrana poznańskim torze Malta. Udany występ zanotowali tam wioślarze AZS AWFiS Gdańsk. Podopieczni trenerów Piotra BulińskiegoMichała Rychlickiego wywalczyli cztery pozycje medalowe.

Mistrzem kraju w dwójce bez sternika kategorii lekkiej został Rafał Serwiak, który tytuł wywalczył wspólnie z Miłoszem Benatajtysem z Lotto Bydgostii. Ta konkurencja była zresztą najbardziej udana dla gdańszczan, bo po srebro sięgnął duet BartoszPatryk Pszczółkowscy, a brąz wywalczył Dawid Kamiński, który startował z Mateuszem Drabem z AZS Gorzów Wlkp.

W jedynce mężczyzn trzecie miejsce zajął Mateusz Biskup, któremu nie udało się na finiszu odrobić kilkusekundowej straty z pierwszej części dystansu. W jedynce kategorii lekkiej Miłoszowi Jankowskiemu do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0,89 sekundy.

Gdańscy wioślarze w ogólnej punktacji klubowej zajęli drugie miejsce (132,5 pkt), za Lotto-Bydgostią (245 pkt), a przed AZS AWF Warszawą (117 pkt).