Biegaczka Floty zdobyła medal na Bahamach

5 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Natalia Partyka zdobyła drugie złoto w Rio
Syntia Ellward (z lewej) wspólnie ze sztafetą 4x800 wywalczyła jeden z trzech polskich medali na Bahamach. Syntia Ellward (z lewej) wspólnie ze sztafetą 4x800 wywalczyła jeden z trzech polskich medali na Bahamach.

Syntia Ellward z Floty Gdynia zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x800 metrów podczas nieoficjalnych mistrzostw świata IAAF World Relays na Bahamach. Biało-czerwoni wywalczyli łącznie trzy miejsca na podium, a sztafeta pań 4x400 zdobyła kwalifikację olimpijską.

ZOBACZ, JAK ZACZYNAŁA SYNTIA ELLWARD. BIEGAŁA Z DZIEĆMI M.IN. PO PLAŻY W SOPOCIE

Zawody IAAF World Relays rozegrano po raz drugi. Tegoroczny festiwal sztafet odbył się w Nassau na Bahamach, a do imprezy zgłoszono łącznie 669 uczestników z 43 państw. W 10 konkurencjach przez dwa dni wystartowało 148 zespołów.

Na olimpijskich dystansach była możliwość wywalczenia kwalifikacji na igrzyska w Rio de Janeiro w 2016 roku. Zarówno na 4x100 jak i 4x400 kobiet i mężczyzn nominacja była dla ośmiu najlepszych kwartetów. Z tej możliwości skorzystały nasze panie biegające na jedno stadionowe okrążenie.

Biało-czerwone z czasem 3:29.30 zajęły 5. miejsce. Ewelina Ptak, Małgorzata Hołub, Joanna LinkiewiczJustyna Święty uległy tylko: Amerykankom (3:19.39), Jamajkom (3:22.49), Brytyjkom (3:26.38) i Francuzkom (3:26.68). Jak widać, by myśleć w Rio de Janeiro o medalu, i to z najmniej cenniejszego kruszcu, trzeba pobiec o prawie 3 sekundy szybciej.

Kwalifikacji na igrzyska nie zdobyła Marta Jeschke. Sprinterka SKLA nie mogła nawet zaprezentować, w jakiej jest obecnie formie, gdyż to właśnie przy przekazywaniu pałeczki przez Annę Kiełbasińską sopociance, Polki przekroczyły strefę zmian i tym samym nie ukończyły już biegu eliminacyjnego. W składzie były jeszcze: Marika Popowicz i Karolina Zagajewska.

Nie ma prawa startu w Rio także dla obu męskich sztafet. Na dystansie 4x400 Polacy zajęli 1. miejsce, ale w finale B, a na 4x100 odpadali w eliminacjach.

Syntia ze srebrnym krążkiem. Syntia ze srebrnym krążkiem.
Znacznie lepiej poszło naszym reprezentantom na dystansach nieolimpijskich. Kobieca sztafeta 4x800 metrów, w której składzie znalazła się Syntia Ellward z Floty Gdynia, wywalczyła srebrny medal.

Ellward rozpoczynała bieg i pałeczkę przekazała Katarzynie Broniatowskiej, będąc na piątej pozycji. Następnie na drugą lokatę wyprowadziła biało-czerwone Angelika Cichocka, która wypracowała lokatę tuż za Amerykankami. Ostatecznie pozycję tę utrzymała Sofia Ennaoui.

Wcześniej po srebro sięgnęła sztafeta 4x800 mężczyzn. Karol Konieczny, Kamil Gurdak, Marcin Lewandowski i Adam Kszczot. Biało-czerwona sztafeta 800-metrowców co prawda minęła metę jako trzecia, ale zdyskwalifikowani zostali Kenijczycy.

Brąz zdobyła natomiast kobieca sztafeta mieszana, która składem od sztafety 4x800 różniła się tym, że zamiast Ellward biegła Monika Szczęsna. W tej konkurencji zawodniczki przebiegały kolejno: 1200, 400, 800 i 1600 metrów. Polki na mecie były tylko za reprezentantkami Stanów Zjednoczonych, które ustanowiły nowy rekord świata 10.36,50 oraz Kenijkami.

Najlepsi, w konkurencjach, w których Polska zdobywała medale w Nassau
sztafeta mieszana kobiet (1200-400-800-1600 m)
1. USA 10:36.50
2. Kenia 10:43.35
3. POLSKA 10:45.32 (Broniatowska, Szczęsna, Cichocka, Ennaoui)

4x800 mężczyźni
1. USA 7:04.84
2. POLSKA 7:09.98 (Konieczny, Gurdak, Lewandowski, Kszczot)
3. Australia 7:16.30

4x800 kobiety
1. USA 8:00.62
2. POLSKA 8:11.36 (Ellward, Broniatowska, Cichocka, Ennaoui)
3. Australia 8:13.97

Opinie (13)

• Brawo!

• 21 0

• Super Syntia Wielkie Gratki. (5)

Pamiętaj jak jako kilkunastoletnia dziewczynka wygrywałaś wszystko w Grand Prix Sopotu na plaży.

Życzę ci jak największych sukcesów bo byłaby to wzorcowa kariera i przykład dla wszystkich 3miejskich dzieciaków że rzeczywiście zaczynając w zawodach szkolnych i amatorskich a potem poprzez trening w naszych klubach można dojść do dużych wyników.

• 24 0

• Dlaczego Energa która pompuje tyle pieniędzy na lekkoatletykę (2)

w Sopocie nie wspiera Syntii
      obecnie lekkoatletki która ma największe szanse z 3miasta na występ w Rio?!

• 8 4

• Odpowiedż jest prosta Syntia nie ma agenta i jest z Gdyni (1)

A dział marketingu Energii realizuje określoną polityką społeczno-polityczną.

• 4 3

• czyli niestety jak zawsze układy ...

ale mogłaby napisać tak oficjalną prośbę o wsparcie albo powinna to zrobić Flota

ciekawe co by odpowiedziała Energa :) przecież nie mogłaby odpisać że jej nie dadzą bo dają już słabszym

jest co prawda w Sopocie Dobek i Jeschke którzy też pewnie o sztafety na igrzyska będą walczyć ale na razie nie zdobyli kwalifikacji

• 3 3

• A jak te (1)

Żeby być zawodowym sportowcem z dużymi zarobkami na pewno nie powinno marzyć się o byciu lekkoatletą. Sito przez, które przejśc musi taka zawodniczka jest jedno z większych ze wszystkich dyscyplin, a zarobki żałosne w porównaniu z innymi sportami. Sorry, ale lepiej dzieciakom wpajać naukę, a nie postawienie wszystkiego na sport, zwłaszcza LA. Pare tysięcy miesięcznie (reprezentując poziom klasy światowej!), możliwość przerwania kariery z uwagi na kontuzję w każdej chwili, wszystko po to, żeby zdobyć jakiś metalowy krążek i ledwo wiązać koniec z końcem - naprawdę warto?

• 0 4

• pytanie retoryczne. warto.

• 2 0

• Ekstra, że mamy tak zdolne dziewczyny. Gratulacje!