Vistal Gdynia ograł mistrzynie Polski

3 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Aneta Łabuda na parkiecie pojawiła się w drugiej części meczu. Sześć bramek skrzydłowej przesądziło o końcowym wyniku spotkania. Aneta Łabuda na parkiecie pojawiła się w drugiej części meczu. Sześć bramek skrzydłowej przesądziło o końcowym wyniku spotkania.

Szczypiornistki Vistalu Gdynia pokonały we własnej hali Selgros Lublin 25:24 (8:10). Po fatalnej pierwszej połowie podopieczne Pawła Tetelewskiego napędzane przez bramkarkę Małgorzatę Gapską i rzucającą jak na zawołanie Anetę Łabudę, odrobiły 5 bramek straty i zapewniły sobie drugie miejsce przed fazą play-off PGNiG Superligi. Szansa jest nawet na pierwszą lokatę, ale mający lepszy bilans bramek w bezpośrednich pojedynkach Selgros musiałby przegrać dwa ostatnie spotkania, a gdynianki wygrać w sobotę Jeleniej Górze.

Gapska – Janiszewska 1, Łabuda 6, Niedźwiedź 6, Galińska, Dorsz, Kobylińska 6, Pawłowska 1, Zych, Kozłowska 3, Gutkowska, Zrnec, Kulwińska 2.
Sędziowie: Fernandez, Murillo (Hiszpania)
Widzów: 650
Dzhukeva, Baranowska – Konsur, Quintino 4, Małek 3, Rola 8, Gęga 3, Repelewska 2, Kozimur, Drabik 1, Mihdaliova 2, Skrzyniarz 1, Szarawaga

Pomeczowy komentarz MVP meczu Małgorzaty Gapskiej przed kamerami Polsat Sport News:
To był dziwny mecz. Dziwny, gdyż nie zmienił nic w tabeli. Mogłyśmy spokojnie zagrać przedsmak play-off. Zagrałyśmy dobrze w obronie. Kulała ofensywa, ale udało nam się to przełamać.

Myślę, że to był fantastyczny mecz dla kibiców i dla naszych młodych zawodniczek. Przekonały się, że potrafią wygrywać z takimi nazwiskami jakie ma w składzie zespół z Lublina. Świetnie, że Aneta Łabuda potrafiła wziąć ciężar zdobywania bramek na siebie, ale mamy w składzie sporo takich młodych zawodniczek, które na to stać. Cała kariera przed nimi. Cieszę się, że mogę grać z takimi fajnymi małolatami!

Wtorkowy mecz rozgrywany jest awansem w ramach ostatniej 22. kolejki. Dlatego gdynianki zakończą sezon zasadniczy już w sobotę, wyjazdowym meczem w Jeleniej Górze.
Wygrana z Selgrosem definitywnie zapewni gdyniankom 2. miejsce przed fazą play-off.
Po raz ostatni obydwa zespoły rywalizowały w listopadzie ubiegłego roku. W Lublinie lepszy był Selgros, który wygrał 29:25 (11:8).
Początek spotkania opóźni się ze względu na transmisję telewizyjną.
Szczypiornistki już są na parkiecie i przygotowują się do gry.
1'
Początek meczu
1'
Znakomicie jedną ręką broni rzut rywalek Gapska (VISTAL)! Wcześniej faulowała jednak Kulwińska (VISTAL)
1'
Żółtą kartką otrzymuje Kulwińska (VISTAL).
2'
Żółtą kartką otrzymuje Gęga (SELGROS).
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL), która pewnie wykorzystuje rzut karny
3'
Żółtą kartką otrzymuje Janiszewska (VISTAL). Rzut karny po faulu na Drabik
3'
[1:1] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Małek (SELGROS).
4'
Długa akcja gdynianek, ale rywalki czysto zatrzymały Zych (VISTAL)
5'
Zrnec (VISTAL) fauluje Małek (SELGROS), będzie kolejny rzut karny
5'
Gapska (VISTAL) broni rzut karny Małek (SELGROS)! Znakomity początek meczu w wykonaniu gdyńskiej bramkarki
5'
Kontra gości, ale dobry powrót Vistalu do defensywy
6'
Mihfaliova trafia z dystansu w słupek!
6'
[2:1] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
6'
Trzeci rzut karny wywalczyła Drabik (SELGROS). Faulowała Zych (VISTAL)
7'
W słupek z 7. metra trafia Gęga (SELGROS)!
7'
[2:2] Bramkę zdobywa MIhdaliova (SELGROS).
8'
Traci piłkę Kozłowska (VISTAL), ale kontrę rywalek w połowie zatrzymuje Gutkowska (VISTAL)!
8'
Zych (VISTAL) fauluje w ataku
8'
Lublinianki lepiej prezentują się w ataku pozycyjnym, mają jednak problemy ze skutecznością
9'
Żółtą kartką otrzymuje Niedźwiedź (VISTAL).
10'
Żółtą kartką otrzymuje Małek (SELGROS).
10'
[3:2] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
11'
Janiszewska (VISTAL) po kontrze pudłuje w sytuacji sam na sam z Dzhukevą (SELGROS). Kasia rzuciła kozłem pod nogami bramkarki, ale piłka odbiła się zbyt mocno i poleciała nad poprzeczkę
11'
Z dystansu nie trafia Zych (VISTAL)
11'
Piłkę po rzucie Małek (SELGROS) odbija Gapska (VISTAL), ale chwilę później piłkę zebrała faulowana Drabik (SELGROS). Rzut karny
12'
Skrzyniarz (SELGROS) pudłuje! Selgros wykorzystał tylko jeden z czterech rzutów karnych
12'
[3:3] Bramkę zdobywa Gęga (SELGROS).
13'
[3:4] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS).
14'
Żółtą kartką otrzymuje MIhdaliova (SELGROS).
14'
Długo rozgrywają piłkę gospodynie, gubi ją Kulwińska (VISTAL)
15'
[4:4] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
15'
[4:5] Bramkę zdobywa Rola (SELGROS).
wykluczenie
15'
Małek (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Zrnec
15'
W znakomitej sytuacji obok słupka rzuca Gutkowska (VISTAL)
16'
[4:6] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS). Goście grając w osłabieniu osiągają pierwszą dwubramkową przewagę w meczu
17'
Gra pasywna lublinianek
czas
17'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
17'
Gdyby nie interwencje Gapskiej (VISTAL) i zmarnowane karne Selgrosu, gdynianki byłyby teraz w znacznie większych opałach
17'
Poprzeczka, a chwilę później słupek po rzutach Vistalu!
18'
[4:7] Gapska odbija rzut Quentino, ale skutecznie dobija Rola
20'
Kolejny rzut broi Gapska (VISTAL)
21'
Gra pasywna gdynianek, rzut próbuje oddać Kobylińska (VISTAL), ale nieskutecznie
21'
Fatalny rzut Niedźwiedź (VISTAL) obok słupka
21'
Faulowana Kulwińska (VISTAL), będzie rzut karny
22'
Dzhukeva (SELGROS) broni rzut Kobylińskiej (VISTAL)
23'
Gapska (VISTAL) odbija rzut Mihdaliovej (SELGROS), kapitalna interwencja bramkarki Vistalu!
23'
Gęga (SELGROS) rzuca obok bramki
25'
Kulwińska (VISTAL) powstrzymała Repelewską (SELGROS), w kontrze trafia Galińska (VISTAL), ale popełnia błąd kroków!
25'
Kolejny raz Gapska (VISTAL) ratuje Vistal!
26'
Faul na Kobylińskiej (VISTAL). Będzie rzut karny
26'
[5:7] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL), która trafia od słupka!
26'
Kolejna skuteczne interwencja Gapskiej (VISTAL) i dobra kontra Vistalu skończona na lewym skrzydle. Dzhukeva (SELGROS) radzi sobie jednak z rzutem Pawłowskiej (VISTAL)
27'
[5:8] Bramkę zdobywa Rola (SELGROS).
27'
[6:8] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
czas
28'
Przerwa na żądanie (SELGROS).
29'
[6:9] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS)
30'
[7:9] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) po świetnym rzucie z dystansy
30'
[7:10] Małek pokonuje Gapską
30'
[8:10] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
30'
Koniec I połowy. Selgros prowadzi z Vistalem 10:8
30'
Do przerwy Vistal rozczarowuje grą przede wszystkim w ataku. Do 26. minuty gdynianki miały na koncie zaledwie 4 bramki! Dopiero w końcówce pierwszej połowy zdołały podwoić ten dorobek. Bardzo dobre spotkanie rozgrywka Gapska (VISTAL), ale lublinianki zbyt łatwo dochodzą do pozycji rzutowych.
31'
Początek II połowy
31'
Koszmarne pudło Quintino (SELGROS)
31'
Kozłowska (VISTAL) rzuca prosto w Dzhukevą (SELGROS)
32'
Broni rzut Gapska (VISTAL), ale wcześniej Kozłowska (VISTAL) faulowałą Mihdaliovą (SELGROS)
wykluczenie
32'
Kozłowska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
33'
Z czystej pozycji pudłuje Quintino (SELGROS). Brazylijka ma ogromny problem z trafianiem do bramki swoich byłych koleżanek
34'
[9:10] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
34'
[9:11] Bramkę zdobywa Gęga (SELGROS).
35'
[10:11] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL). Po dalekim podaniu Kulwińskiej wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką
36'
[10:12] Bramkę zdobywa Rola (SELGROS).
36'
[11:12] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
38'
Łabuda (VISTAL) fauluje Drabik (SELGROS) przy rzucie. Rzut karny
38'
[11:13] Bramkę z 7. metra zdobywa Rola (SELGROS).
39'
[11:14] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
39'
[12:14] Błyskawiczna odpowiedź Niedźwiedź
39'
Broni Gapska (VISTAL)!
40'
[12:15] Fatalne podanie Niedźwiedź, piłkę przejmuje Quintino i zdobywa kolejną bramkę
41'
[12:16] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS). To jej trzecia bramka w meczu i trzecia w ciągu ostatnich 2 minut
41'
Faulowana Quintino (SELGROS)
wykluczenie
41'
Pawłowska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
42'
[12:17] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rola (SELGROS).
42'
To ciężki moment dla gdynianek. Przegrywają różnicą 5 bramek i grają w osłabieniu
43'
Rola (SELGROS) obija słupek!
43'
[13:17] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
44'
Broni Gapska (VISTAL), piłka wyszła jednak poza linię autową
wykluczenie
44'
Szarawaga (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Kobylińskiej
44'
Niedźwiedź (VISTAL) trafia z rzutu karnego w poprzeczkę
45'
[14:17] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL).
45'
Gapska (VISTAL) broni rzut Gęgi (SELGROS)
45'
[15:17] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL). Gdynianki wykorzystują grę w przewadze i tracą już tylko dwie bramki do rywalek
czas
45'
46'
Kompletnie nieudany rzut Małek (SELGROS) w ręce Gapskiej (VISTAL)
47'
[16:17] Bramkę kontaktową zdobywa Pawłowska (VISTAL)!
47'
Gapska (VISTAL) zatrzymuje Quintino (SELGROS)
48'
[17:17] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL). Vistal odrobił 5 bramek straty!
49'
Repelewska (SELGROS) trafia w poprzeczkę!
49'
[18:17] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
49'
[18:18] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
50'
[19:18] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
50'
[19:19] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
50'
[20:19] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
51'
[20:20] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS).
51'
Tempo meczu, a przede wszystkim zdobywania bramek wzrosło niebywale. Wymiana cios za cios w Gdynia Arenie!
wykluczenie
51'
Drabik (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę.
52'
Boisko opuszcza utykająca Zych (VISTAL)
52'
[21:20] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
53'
Repelewska (SELGROS) trafia w słupek. Piłka odbija się jeszcze od Gapskiej (VISTAL), ale nie wpada do bramki
53'
[22:20] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL).
54'
[23:20] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL). To piąta bramka skrzydłowej, która na parkiet weszła w drugiej połowie!
54'
[23:21] Bramkę zdobywa Gęga (SELGROS).
55'
Na parkiet wraca Zych (VISTAL)
55'
Dorsz (VISTAL) dobija niecelny rzut i trafia w poprzeczkę!
55'
Nad bramką Vistalu rzuca faulowana Gęga (SELGROS)
56'
Nie trafia Niedźwiedź (VISTAL), a po chwili pudłuje Repelewska (SELGROS)
57'
[24:21] Swoją szóstą bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL)!
57'
[24:22] Bramkę zdobywa Rola (SELGROS).
57'
Żółtą kartkę za krytykowanie sędziów otrzymuje trener Tetelewski (VISTAL).
58'
Kapitalna interwencja Gapskiej (VISTAL) przy rzucie Roli (SELGROS)!
58'
[25:22] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
58'
Kolejny raz broni Gapska (VISTAL)
wykluczenie
59'
Łabuda (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę za błąd zmiany. Do końca meczu 100 sekund, więc skrzydłowa już dziś nie zagra
59'
[25:23] Bramkę zdobywa Rola (SELGROS).
60'
Baranowska (SELGROS) broni rzut Pawłowskiej (VISTAL)!
60'
[25:24] Bramkę kontaktową zdobywa Quintino (SELGROS)! Do końca gry 40 sekund!
czas
60'
Przerwa na żądanie (VISTAL). 20 sekund do końca meczu
60'
Trener Tetelewski rozrysował zawodniczkom ostatnią akcję. Gdynianki będą oczywiście grały na czas.
60'
Vistal traci piłkę, ale 5 sekund nie starczy lubliniankom na zdobycie bramki!
60'
Lubliniankom został jeszcze rzut wolny!
60'
Z niemal połowy boiska rzuca Gęga (SELGROS), ale obok bramki.
60'
Koniec meczu. Vistal pokonał mistrzynie Polski 25:24 (8:10).
60'
MVP meczu została Małgorzata Gapska (VISTAL).

Wyniki 20 kolejki

• Aussie Sambor Tczew - VISTAL GDYNIA 20:29 (8:14)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 32:27 (17:15)
  • SPR Olkusz - Selgros Lublin 23:29 (10:14)
  • Piotrcovia - KPR Jelenia Góra 28:22 (16:10)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Energa AZS Koszalin 30:23 (16:10)
  • Ruch Chorzów - Start Elbląg 31:28 (18:16)
  • Mecz awansem z 22. kolejki
  • VISTAL GDYNIA - MKS Selgros Lublin 25:24 (8:10)

Opinie (26)

• Brawo, brawo, brawo...

Szacun dziewczyny, naprawdę Wieeeelki szacun!!!

• 30 5

• Ciężki mecz

Nie najlepszy w naszym wykonaniu ale fizycznie lepiej wytrzymały go nasze dziewczyny. Brawo i oby tak dalej, aż do mistrzostwa :)

• 24 5

• Dlaczego zamiast świetnej Łabudy w pierwszym składzie wychodzi Janiszewska? (7)

• 17 4

• Zrnec grała? bo nie widziałam żadnej jej akcji (6)

• 3 5

• Fatalny mecz Zych i do tego kontuzja. Kobylińska o 2 klasy lepsza :) (5)

• 11 6

• Ryba najlepsza bramkarka świata :) (3)

• 12 4

• Klasa Niedźwiedź :) (2)

Iwona może słabo grać ze słabeuszami ale w meczach z mocnymi niezastąpiona

sweet

• 16 5

• Janiszewska to super talent ale ostatnio zagubiona jakaś

Kasia naprawdę zakochana i nie ma głowy do ręcznej?

• 4 5

• Wolne żarty... Niestety dzisiaj najwięcej głupich strat z jej udziałem.