Piłkarki Vistalu wygrały derby Pomorza

28 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Piłkarki ręczne Vistalu pewnie wygrały w Tczewie i w dobrych nastrojach będą mogły przygotowywać się do meczu na szczycie PGNiG Superligi, który już w najbliższy wtorek rozegrany zostanie w Gdynia Arena. Piłkarki ręczne Vistalu pewnie wygrały w Tczewie i w dobrych nastrojach będą mogły przygotowywać się do meczu na szczycie PGNiG Superligi, który już w najbliższy wtorek rozegrany zostanie w Gdynia Arena.

Piłkarki ręczne Vistalu pewnie wygrały na wyjeździe, w derbach województwa pomorskiego z Aussie Sambor Tczew 29:20 (14:8). Tym samym podopieczne Pawła Tetelewskiego z drugiego miejsca w PGNiG Superlidze przystąpią do meczu z Selgrosem Lubin, aktualnym liderem tabeli i mistrzem Polski. Początek tego starcia w Gdynia Arena w najbliższy wtorek, 3 marca o godzinie 18:00. W przypadku wygranej gospodynie wciąż liczyć się będą w walce o numer jeden do play-off.

AUSSIE SAMBOR: Korudnowska-Lupa, Wiercioch 1 - Pasternak 1, Mazur 1, Belter 1, Szulc, Strzałkowska 2, Nowicka 3, Domnik, Bilenia, Skonieczna 2, Tomczyk 2, Krajewska 7

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Łabuda 4, Niedźwiedź 3, Galińska 1, Dorsz, Kobylińska 9, Kłusewicz, Pawłowska 2, Zych 4, Kozłowska 1, Gutkowska, Zrnec, Kulwińska 3

PIŁKA RĘCZNA W NAJBLIŻSZYCH DNIACH W TRÓJMIEŚCIE. NIE PRZEGAP HITOWYCH MECZÓW

Rejestr bramkowy tego meczu otworzyła Katarzyna Skonieczna. Jak się później okazało wynik 1:0 był pierwszym i ostatnim prowadzeniem Sambora. W 2. minucie po rzutach leworęcznych szczypiornistek Vistalu Katarzyny JaniszewskiejAleksandry Zych nasza drużyna zmieniła rezultat na 2:1.

W miarę wyrównana gra trwa jeszcze przez kwadrans. W 18. minucie przewaga gdynianek wynosiła tylko 7:5. Potem zaczął się "odjazd" wiceliderek Superligi. Kolejno piłki po siatki miejscowych posłały: Iwona Niedźwiedź, Magdalena Pawłowska, Patrycja Kulwińska, ponownie Niedźwiedź i Zych.

Bramkową serię Vistalu dopiero w w 26. minucie i wyniku 12:5 przerwała Magdalena Krajewska, trafiając z karnego. Ta też zawodniczka, również po rzucie z siedmiu metrów, ustaliła wynik pierwszej połowy na 14:8 dla przyjezdnych.

Drugą połowę gdynianki rozpoczęły w osłabieniu, gdyż na ławce kar siedziała Niedźwiedź, a Katarzyna Pasternak zmniejszyła straty na 9:14.

Vistal grę ponownie uporządkował po dwóch skutecznych akcjach z rzędu Moniki Kobylińskiej. Potem przewaga przyjezdnych systematycznie rosła. Już w 44. minucie po dwóch karnych z rzędu Kobylińskie różnica wynosiła 10 bramek (24:14).

W 50. minucie Monika mogła znów potrenować rzut z siedmiu metrów. Nie pomyliła się. Przewaga Vistalu osiągnęła rekordowe tego dnia rozmiary - 27:15 i to mimo że Marcie Wiercioch, bramkarce Sambora udała się rzadko spotykana sztuka, zdobycia bramki po rzucie przez całe boisko.

Była szansa, aby po raz pierwszy w tym sezonie gdynianki zakończyły mecz ze startą poniżej 20 bramek. Nie pozwoliła na to Adrianna Nowicka, która w 59. minucie ustaliła końcowy rezultat.

Tym samym defensywa Vistalu zanotowała identyczny wynik jak w najlepszych dotychczas meczów pod względem najmniejszej liczby straconych bramek w: Olkuszu (32:20) i Szczecinie (25:20). To cieszy, gdyż wszystkie te spotkania odbyły się w lutym, a zatem widać, że jest poprawa w grze obronnej gdynianek.

To kolejny dobry prognostyk przed meczem na szczycie, który 3 marca o godzinie 18:00 rozpocznie się z Selgrosem Lublin. W przypadku wygranej Vistal może zbliżyć się po nim na 1 punkt do lidera i zachowa szansę na pierwsze miejsce do play-off, gdyż mistrzynie Polski czeka jeszcze trudny wyjazd do Lubina.

Wyniki 20 kolejki

• Aussie Sambor Tczew - VISTAL GDYNIA 20:29 (8:14)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 32:27 (17:15)
  • SPR Olkusz - Selgros Lublin 23:29 (10:14)
  • Piotrcovia - KPR Jelenia Góra 28:22 (16:10)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Energa AZS Koszalin 30:23 (16:10)
  • Ruch Chorzów - Start Elbląg 31:28 (18:16)
  • Mecz awansem z 22. kolejki
  • VISTAL GDYNIA - MKS Selgros Lublin 25:24 (8:10)

Opinie (23) 4 zablokowane

• Brawo dziewczyny

Cieszy kolejny wygrany mecz. No i poprawa gry w obronie - pierwsze w tym roku mecze w Gdyni to była prawdziwa strzelnica... Oby we wtorek dały radę.

• 13 2

• Super super!

• 10 3

• Można wygrać we wtorek! (2)

Myślę, że Vistal ma realne szanse na pokonanie Selgrosu. Lublinianki nie zachwycają ostatnio, mało tego - grają po prostu słabo. Ostatnio gładko przegrały z Dziesiątką z Koszalina. Oby nasze Dziewczyny nie zrobiły tylko bohaterki z bramkarki przyjezdnych...

• 12 1

• (1)

Święte słowa, tylko że Lublin przegrał ze Szczecinem.

• 3 2

• Zgadza się

mój błąd!

• 4 0

• Tczewski doping (1)

Tak ostatnio szaleli, że pokażą jak wygląda doping w Tczewie. Chałtura i tylko bęben na szóstkę, reszta to masakra. Zagłuszanie bębnem samych siebie to nie doping. Następnym razem to myśleć trzeba zanim się kogoś obsmaruje.

• 4 4

• doping

Gdynia pokazała że nie można oczerniać kogoś przed meczem , coś nawaliło w Tczewie z frekwencją w młynie , ale to nie tylko ich bolączka nie ma na to sposobu aby trzymać ekipę w dużej liczbie w całej Polsce , ale podziękowania się należą obu ekpią za pamieć o Bohaterach 1944-1963

• 4 2

• Czy długo grała Kinga bo żadnej bramki nie zdobyła? (6)

Kinga Gutkowska na pewno chciała się pokazać swojemu byłemu zespołowi, dlatego bardzo dziwne że bramki żadnej nie rzuciła.

• 2 4

• Zrnec znowu na zero, po co taka słaba w drużynie? (1)

• 3 6

• byłaś na meczu? NIE

jak zdobywać bramki jak się nie dostaje podań?

• 8 1

• Ryba czy Korek zaspała że bramkarka Tczewa jej za kołnierz bramę wrzuciła? (1)

• 1 7

• Nie byłaś na meczu to skończ trolować

Dziewczyny trenowały gre w polu bez bramkarki i jedną w ten sposób bramke straciły.

• 6 1

• Chyba jesteś słabo zorientowana lub zorientowany sweet..a może to zazdrość ?

Do kadry juniorek powołała ją Pani Trener E.Majdzińska, więc trudno tu mówić o układach) a w kadrze młodzieżowej grała mało, bo już w tym czasie borykała się z kontuzją kolana, Leczyła ją przez 2 lata, więc Twoje uwagi świadczą o skrajnej głupocie.Sonia to ambitna i pracowita zawodniczka - potrzebuje trochę czasu i doświadczenia boiskowego....na ocenę przyjdzie czas za 1-2 lata!

• 3 1

• sweet

Żałosne są te Twoje krytyczne uwagi!Siedzisz przy kompie i stękasz!Nawet meczu nie widziałeś a się wypowiadasz o grze zawodniczek!PARANOJA!!!!!

• 4 0

• (6)

MKS Lublin w przedostatniej kolejce rozgrywek zasadniczych podejmuje Piotrcovię, co prawda ostatnio wzmocnioną, ale trudno przypuszczać, by nie wygrał, co da pierwsze miejsce przed fazą play-off. Więc nie podkręcaj emocji redaktor.

• 4 1

• no i co z tego ze podejmuje Piotrowie jeszcze musi chciec z nia wygrac .... (5)

widac ze dziecko jestes ze nie wiesz ze sa ustawianki z ktorego miejsca lepiej awansowac by w polfinale grac z tym czy innym

• 0 3

• (4)

a niby czemu Lublin ma się obawiać Jeleniej?

• 0 1

• (3)

aha, chodzi o półfinał
          jeśli SPR przegra z Vistalem, a później z Zagłębiem i spadnie na drugie, to i tak może wpaść na Zagłębie w play-off

• 0 0

• zaglebie moze byc dopiero na 4 miejsce bo ma gorszy bilans z Koszalinem (2)

wiec wpuszajac vistal na 1 da mu Lubin

• 0 1

• (1)

tylko że Zagłębie ma jeden mecz mniej, więc po wygranej z Lublinem może wyprzedzić Koszalin

• 0 0

• Pelna zgoda !

Zagłębie będzie pilnowało trzeciego miejsca , bo bardziej w półfinale pasuje mu Vistula .