Ogniwo znów nie dało rady Budowlanym

23 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Ogniwo Sopot

W ostatnim meczu tego roku Ogniwo przegrało z Budowlanymi. Na zdjęciu Marek Przychocki, zdobywca jednego z dwóch przyłożeń dla sopocian. W ostatnim meczu tego roku Ogniwo przegrało z Budowlanymi. Na zdjęciu Marek Przychocki, zdobywca jednego z dwóch przyłożeń dla sopocian.

Rugbistom Ogniwa nie udało się po raz pierwszy od 11 lat pokonać Budowlanych Łódź. Sopocianie na boisku przy ul. 23 Marca ulegli wiceliderowi ekstraligi 13:28 (3:11). Mimo że gościom nie udało się wygrać z bonusem, to tabela grupy mistrzowskiej wyraźnie pękła na pół. W przyszłym roku odbędzie się w niej jeszcze osiem kolejek. Dopiero po nich dwie drużyny z największą liczbą punktów przystąpią do meczu finałowego, a trzeci zespół otrzyma brązowe medale.

Punkty:
Marek Przychocki 5, Robert Graban 5, Łukasz Szablewski 3 - Patryk Reksulak 12, Maciej Orłowski 9, Marek Grabowski 5, Tomasz Kozakiewicz 2

OGNIWO: Pionk (41 Graban), Karol (72 Rau), Wilczuk - Mokrecow (75 Gruza), Anuszkiewicz (63 Durnow) - Węgierski (52 Wojtkuński), Krużycki, Rogowski - Kurdelski - Szablewski (72 Iwańczuk) - Czasowski, Olszewski, Przychocki, Mrowca (72 Hałasiewicz) - Pogorzelski (41 Hodura)

Rugbiści Ogniwa mieli ochotę bardzo dobrą rundę jesienną zakończyć kolejną niespodzianką. Gospodarzom marzyło się zwycięstwo nad Budowlanymi, z którymi nie wygrali od ponad 11 lat i pamiętnego finału play-off z 2003 roku. To wówczas sopocianie zdobyli ostatni, dziewiąty tytuł mistrzowski.

Jednak mecz rozpoczął się po myśli łodzian. Po karnym Macieja Orłowskiego i przyłożeniu Patryka Reksulaka objęli oni prowadzenie 8:0. Przed przerwą miejscowym udało się odpowiedzieć tylko punktami po karnym Łukasza Szablewskiego.

Budowlani konsekwentnie powiększali wynik po kolejnych karnych. Po dwóch udanych kopach Orłowskiego zrobiło się 14:8 dla gości. W 60. minucie nadzieje na korzystny wynik powróciły w szeregi miejscowych. Do przyłożenia dobił się Marek Przychocki.

Mecz się zaostrzył. Sędzia temperował temperamenty rozdzielając cztery żółte kartki, po dwie dla zawodników każdej z drużyn. Z Ogniwa przez 10 minut grze spoza boiska przyglądali się: Marcin Wilczuk i wprowadzony do składu od początku drugiej połowy Robert Graban. Natomiast w łódzkim zespole podobna kara spotkała: Piotra Karpińskiego ICypriana Majchera.

Kluczowe dla losów spotkania były dwie akcje łodzian, zakończone przyłożeniami i skutecznymi podwyższeniami. Po nich przewaga Budowlanych wzrosła do 28:8.

Co prawda Karol Czyż jeszcze nie godził się z porażką. Na ostatnie 10 minut posłał w bój czterech świeżych zawodników, ale udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki po "piątce" Grabana, a także nie pozwolić łodzianom na zdobycie punktu bonusowego. Goście poprzestali bowiem na trzech przyłożeniach.

- Chłopakom grało się trudno, gdyż na co dzień trenują na sztucznej murawie, a tutaj przyszło im grać na grząskim boisku. W pierwszej połowie nieco brakowało szarży w ich wykonaniu. W drugiej było już znacznie lepiej, ale Łódź bezwzględnie wykorzystała nasze błędy - ocenił Piotr Zeszutek.

Kapitan Ogniwa opuścił drugi mecz ligowy z powodu kontuzji, a przed tygodnie nie pojechał również z reprezentacją na spotkanie wyjazdowe z Mołdawią.

- Z boku na pewno mecz wygląda inaczej, więcej widać. Koledzy nie muszą się obawiać, że ich ochrzanię, gdyż ja nie... ochrzaniam. Leczę zerwane więzadło w stawie skokowym. Mam nadzieję, że zdążę się wykurować, by na początku grudnia pojechać z reprezentacją na turniej siódemek do Dubaju - dodał Zeszutek.

W ekstralidze przerwę zimową liderujący duet grupy mistrzowskiej Arka i właśnie Budowlani spędzi z dużą przewagą nad Ogniwem i Lechią. Czy te dnie ostatnie drużyny stać będzie na skuteczny pościg wiosną, gdy odbędzie się jeszcze osiem kolejek?

• Grupa mistrzowska
  • LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 26:29 (7:23)
  • OGNIWO SOPOT - Master Pharm Budowlani Łódź 13:28 (3:11)
  • Grupa spadkowa
  • Posnania - Pogoń Siedlce 17:29 (3:12)
  • Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 37:0 (5:0)

Opinie (22) 5 zablokowanych

• Szkoda meczu ale i tak brawa za całą rundę 3 miejsce oby tak na koniec.

• 21 2

• Brawo Ogniwo...

• 18 2

• Jak 8 kolejek? A nie 6 przypadkiem? (1)

• 0 3

• odbyły sie 4 zostało 8 prosta matematyka

• 2 2

• "Najsłabsze Ogniwo" (7)

Ale peszek.. Nie wiem na co wszyscy liczyli? Sopocianie powinni dawno zejść na ziemię i realistycznie patrzeć na swą siłę. Osiągnęli i tak wielki sukces, znajdując się w grupie mistrzowskiej... Mamy przerwę zimową, czas na solidną pracę. Wiosna pokaże kto ciężko tyrał a kto tę przerwę przespał. Na Nowy Rok 2015 życzę trójmiejskiemu trio,by zdobyli wszystkie miejsca na podium, spychając Budowlanych na czwartą lokatę na zakończenie sezonu 14/15!!!!

• 18 9

• Ogniwo trzecie.

A na wiosnę to się wielu może zdziwić.

• 4 3

• Jeszcze sie zdziwisz jak ogniwo po 12 latach poduchy zdobędzie brązowy medal...

• 4 4

• wiara

A slyszales ze wiara i nadzieja gory przenosza... gdyby w sporcie wygrywali silniejsi tobylo by tak jak w twoim zyciu ,, nudno ,,atak wszystko sie moze zdarzyc .

• 6 1

• (3)

"Mamy przerwę zimową, czas na solidną pracę. Wiosna pokaże kto ciężko tyrał a kto tę przerwę przespał. Na Nowy Rok 2015 życzę trójmiejskiemu trio,by zdobyli wszystkie miejsca na podium, spychając Budowlanych na czwartą lokatę na zakończenie sezonu 14/15!!!!"

Stary ląduj!!!!!!! Jak niby Ogniwo i Lechia mają przeskoczyć Budowlanych ? Jakieś minusowe punkty się szykują dla Budowlanych ?

• 2 2

• (2)

Jancen już kniuje jakiś podstepny plan :) zobaczycie na wiosnę, bedzie magiczny finał Lechii z kimś tam na PGE Arenie.

• 3 5

• (1)

Pewnie tak bedzie Łodzi sie odejmie punkty za to ze młodzieży nie ma, a mecz przegrany z OGniwem zweryfikuja jako walkower dla Lechii, bo cos tam sie znów nie zgadza i bedzie finał marzeń Jancena na PGE :)