Cztery złote medale dla SKLA Sopot w MP

31 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Sopockie sprinterki zdobyły złoto w sztafecie, a Marta Jeschke (nr 5) indywidualnie wywalczyła srebro. Sopockie sprinterki zdobyły złoto w sztafecie, a Marta Jeschke (nr 5) indywidualnie wywalczyła srebro.

Siedem medali, w tym cztery złote, zdobyli trójmiejscy lekkoatleci podczas 90. mistrzostw Polski seniorów w lekkoatletyce. W Szczecinie po tytuły mistrzowskie sięgnęli reprezentanci SKLA Sopot: Anna Rogowska, Urszula Jakimowicz, Patryk Dobek oraz żeńska sztafeta 4x100 metrów. W zawodach startowało blisko 800 zawodniczek i zawodników.

W dwóch konkurencjach trójmiejskie lekkoatletki zdobyły po dwa medale. W skoku o tyczce kolejny tytuł mistrzowski zdobyła Anna Rogowska, a do złota wystarczył jej jeden... udany skok. Sopocianka pokonała w pierwszej próbie poprzeczkę zamieszoną na 4.30, a trzy próby 20 centymetrów wyżej były nieudane.

Wicemistrzynią w tej specjalności została Olga Frąckowiak, wynikiem 4.10 ustanawiając rekord życiowy. Tyczkarka AZS AWFiS wyprzedziła Aleksandrę Wiśnik, która uzyskała identyczny wynik, dzięki temu, że ostatnią wysokość pokonała w pierwszym, gdy rywalka uczyniła to w drugim skoku.

Dwa medale zdobyły również trójmiejskie oszczepniczki. Triumfowała Urszula Jakimowicz (SKLA Sopot), a trzecia była Marta Kąkol (AZS AWFiS Gdańsk). Rozdzieliła je na podium weteranka, 38-letnia Barbara Madejczyk (LKS Jantar Ustka).

Jednak w obu tych konkurencjach wyniki były dość przeciętne, dalekie od minimów na tegoroczne mistrzostwa Europy w Zurichu. Przypomnijmy, że Rogowska może wystartować w tej imprezie, gdyż już wcześniej skoczyła 4,5 metra.

Dobrą formę potwierdził Patryk Dobek. 20-latek SKLA po raz kolejny w tym sezonie "złamał" na dystansie 400 metrów przez płotki barierę 50 sekund. Sopocianinowi złoto dał wynik 49.65. To zaledwie 0.13 sekundy słabiej od jego rekordu życiowego, który został ustanowiony w norweskim Floro 7 czerwca.

Czwarte złoto dla SKLA zdobyły Katarzyna Wesołowska, Paulina Klawiter, Karolina TymińskaZuzanna Leszczyńska. Sopocianki wygrały sztafetę 4x100 metrów, mimo że indywiodualnie żadna z nich nie biegała w finale sprintu.

Natomiast była w tym gronie Marta Jeschke. Najszybsza z sopocianek pobiegła po srebro. Jednak ponownie nie udało jej się uzyskać minimum na Zurich (11.38). W eliminacjach sprinterce SKLA zabrakło 0.08 sekundy.

W siedmioboju w Szczecinie rozdano medale tylko w kategorii do lat 23. Brąz zdobyła Magdalena Miszewska (AZS AWFiS Gdańsk).