Wygrana Wybrzeża, dramat SMS

12 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 18:04 (13 lutego 2016)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Patryk Abram był najczęściej punktującym zawodnikiem Wybrzeża podczas zwycięstwa z Sokołem. Patryk Abram był najczęściej punktującym zawodnikiem Wybrzeża podczas zwycięstwa z Sokołem.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Sokół Browar Kościerzyna 32:23 (17:9). Gospodarze przewagę wypracowali już przez pierwsze 13 minut, po których prowadzili 10:3. Porażki po rzucie w ostatniej akcji doznał SMS Gdańsk, który we własnej hali uległ ŚKPR Świdnica 30:31 (15:12). W niedzielę o godz. 14 Spójnia Gdynia gościnnie w hali AWFiS podejmie Warmię Traveland Olsztyn, gdyż nie ma dostępnej hali w Gdyni. Wstęp wolny.

Wybrzeże Gdańsk - Sokół Browar Kościerzyna 32:23 (17:9)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak - Abram 6, Bednarek 5, Rogulski 4, Kondratiuk 3, Prymlewicz 3, Papaj 3, Sulej 3, Skrzypczak 3, Ćwikliński 1, Dworaczek, Kornecki, Niedziółka

SOKÓŁ BROWAR: Kasperek - Lisiewicz 7, Reichel 5, Skwierawski 4, Kmieć 3, Żynda 2, Czaja 1, Janusiewicz 1, A.Bronk, T.Bronk, Miszczak, Zimmermann

Przypomnijmy, że gdańscy szczypiorniści tegoroczne występy rozpoczęli od zwycięstwa w Kaliszu. W piątek poszli natomiast za ciosem ogrywając Sokoła, który we wrześniu wygrał z nimi na własnym terenie różnicą dwóch bramek.

Gdańszczanie byli zdeterminowani, by wziąć rewanż i już od pierwszych minut mocno natarli na rywali. Wybrzeże było niemal bezbłędne w obronie, a znakomicie radziło sobie także w ofensywie. Po 13 minutach gry było już 10:3.

Sokół, który nie stawił się w Gdańsku w najsilniejszym składzie, znalazł jednak siły by zmniejszyć dystans. Trwało to jednak chwilę, bo przed przerwą gospodarze ponownie nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Gdy przyszło im grać w osłabieniu, za bramkarza wchodził Piotr Papaj i ta taktyka zdała egzamin.

Po zmianie stron Sokół ponownie zmniejszył stratę - do pięciu trafień. Mimo kolejnych kar, gdańszczanie ponownie odzyskali panowanie nad sytuacją. Po trafieniu Wojciecha Prymlewicza w 48. minucie wypracowali przewagę aż 11 bramek.

Co ciekawe, gdańszczanie zaprezentowali się bardzo dobrze, mimo braków kadrowych, które dotknęły ich podczas zimowej przerwie, a wobec których nie poczynili dotychczas żadnych wzmocnień. Podczas spotkania po raz ostatni w tym sezonie zaprezentował się Hubert Kornecki, który na dniach przejdzie operację barku. Początkowo ostatnim jego meczem miał być ten poprzedni - w Kaliszu, ale rozgrywający dostał okazję, by pożegnać się z gdańskimi kibicami.

SMS Gdańsk - ŚKPR Świdnica 30:31 (15:12)
SMS: Kozłowski, Bartosik - Moryto 8, Mauer 8, Sićko 6, Marszałek 3, Salacz 3, Jarosiewicz 2, Ziółkowski 1, Skuciński, Mauer, Orpik.

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz - Grochowski 8, K.Rogaczewski 6 , Jarząbek 5, Kijek 4, P.Rogaczewski 3, Jefimienko 3, Piędziak 1, Dziwiński 1, Motylewski.

Znacznie więcej emocji przyniosło spotkanie z udziałem szczypiornistów SMS. Gdańscy licealiści, którzy pod koniec minionego roku musieli z powodów usterek technicznych hali przy ul, Kołobrzeskiej (niedostępne trybuny dla kibiców) rozgrywać swoje mecze we Władysławowie, wrócili do swojego obiektu.

Do końca spotkania wydawało się, że to może być miły powrót. ŚKPR, który przyjechał do Gdańska mając na koncie zwycięstwo wyłącznie z SMS, rozpoczął wprawdzie sobotni mecz od prowadzenia 7:4, ale wkrótce oddali pole gospodarzom.

W 19. minucie SMS prowadził już 10:8, a przed przerwą podopieczni Jana Prześlakiewicza powiększyli przewagę do 3 trafień. Po zmianie stron świdniczanie próbowali odbić prowadzenie, ale szło im to dość ciężko. Na nieco ponad minutę przed końcem spotkania sztuka ta udała im się po rzucie karnym Kamila Rogaczewskiego (30:29). Gdańszczanie odpowiedzieli tym samym, gdy z 7. metra trafił po faulu Arkadiusz Moryto, ale o wszystkim przesądziła ostatnia akcja meczu. Bramkę na wagę zwycięstwa gości zdobył Artiem Jefimienko.

- Drugi raz przegrywamy minimalnie ze świdniczanami. Nie mam słów, by określić jak bardzo popsuliśmy końcówkę. Moi zawodnicy wykazali się niesubordynacją. Mieliśmy 10 sekund do końca i kazałem im się cofnąć na 9 metr, by obronić remis. Woleli postawić na jedną kartę i kryć "każdy swego". Prowadziliśmy prawie cały mecz, ale popełniliśmy błędy, które mogą przydarzać się w rozgrywkach juniorskich, a nie w I lidze - mówił po meczu rozgoryczony trener Prześlakiewicz.

Wyniki 15 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Sokół Browar Kościerzyna 32:23 (17:9)
  • SMS GDAŃSK - ŚKPR Świdnica 30:31 (15:12)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Warmia Traveland Olsztyn 26:25 (15:11)
  • Meble Wójcik Elbląg - Wolsztyniak Wolsztyn 34:17 (15:8)
  • MKS Poznań - Orlen Wisła II Płock 26:28 (9:12)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Kalisz 27:34 (8:18)
  • Real-Astromal Leszno - Mueller MKS Grudziądz 34:32 (14:16)

Opinie (8) 1 zablokowana

• Gratulacja

Gratulacja za zwycięstwo i styl gry.Zaszły bardzo pozytywne zmiany, które widać w jakości gry, tak trzymać.

• 18 4

• Wybrzeze nie próżnowało w przerwie rozgrywek (2)

Wspaniały styl gry i dużo pomysłowości na boisku. Nareszcie wróciliście na parkiet :)

• 12 3

• Poczekaj z zachwytami do najważniejszych meczy - z liderem i Elblągiem (1)

Chociaż nawet zwycięstwo z Olsztynem i tak może nic nie dać. Najwyżej baraże jak dobrze pójdzie w obu meczach.
      A Kościerzyna to przecież ligowy średniak i dziwnym byłby jakikolwiek inny wynik.

• 3 3

• Zachwycam sie, bo widze zmiane w stylu gry

Zachwycam sie pięknymi akcjami i postawą chłopaków. A zachwycę się jeszcze bardziej, jesli tez sam poziom utrzyma sie do końca rozgrywek. Trzymam za to mocno kciuki.

• 4 0

• Super

Bardzo dobre widowisko. Na brawa zasluguje i atak i super dyspozycJa bramkarzy wybrzeza. A Papaj dwoil sie i troil. Brawo panowie !

• 6 3

• Gratulacje dla Wybrzeża

tylko szkoda,że trochę za mało czasu dostaje Oskar Niedziółka. On ma nadzwyczajne możliwości rzutu lewą ręką z wykorzystaniem samego nadgarstka. Nie widuje się tego zbyt często na naszych boiskach.

• 7 6

• ocena meczu (1)

wygrana z przeciętnym zespołem była konieczna.Gra była przeciętna .Przewaga 8bramek po pierwszej połowie nie została zwiększona.To nie jest zespół na ekstraklasę.Trzeba budowacć formę,może za rok ,dwa?Nie bardzo rozumiem dlaczego tyle zachwytów wśród kibiców.