Bałtyk znów wygrał, Lechia II rozgromiona

30 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Wojciech Zyska stara się o to, aby po roku przerwy wrócić do Trójmiasta. Mają mu w tym pomóc testy w Bałtyku Gdynia. Wojciech Zyska stara się o to, aby po roku przerwy wrócić do Trójmiasta. Mają mu w tym pomóc testy w Bałtyku Gdynia.

Piłkarze Bałtyku Gdynia wygrali trzeci z rzędu letni sparing. Tym razem okazali się lepsi w Gniewinie od miejscowego Stolema 3:1 (3:1). W biało-niebieskich barwach zobaczyliśmy trzech nowych, testowanych piłkarzy. Wśród nich znalazł się były pomocnik Lechii Gdańsk, Wojciech Zyska. Kolejny sprawdzian podopiecznych Marcin Martyniuk'>Marcina Martyniuka czeka w sobotę, godz. 11. W tym samym czasie, wyjazdowy sparing z Cartusią grać będą rezerwy Lechii. Gdańszczanie spróbują się zrehabilitować za porażkę z GKS Przodkowo 1:6 (0:2).

Stolem Gniewino - Bałtyk Gdynia 1:3 (1:3)
Bramki dla Bałtyku: Bułka 16, Żołnowski 25, Rasmus 26

BAŁTYK: Matysiak (46 Cackowski) - Wieczorek, Karasiński (62 Rasmus), Proena, Neubauer (46 Wesołowski) - Klecha (46 Standura), Piekarski (46 Zyska), Zejglic (46 Matys), Rasmus (46 Brzeski), Bułka (46 Węgliński) - Żołnowski (46 Kupisz)

Do meczu w Gniewinie Bałtyk podszedł z trzema nowymi, testowanymi piłkarzami. W składzie biało-niebieskich znaleźli się Patryk Brzeski, pomocnik, który ostatnio grał w klubie z Kartuz, Wojciech Zyska, również pomocnik, z przeszłością w Lechii Gdańska, a ostatnio piłkarz Wisły Płock oraz trzeci zawodnik grający w środku pola, Damian Kupisz ze Sparty Brodnica.

Wracając do 21-letniego Zyski, to w latach 2012-2014 był on piłkarzem biało-zielonych. W tych barwach zagrał w 16 meczach ekstraklasy. Co ciekawe, aż 11 razy wychodził na boisko w podstawowym składzie. W sumie spędził na nim na najwyższym szczeblu rozgrywek 849 minut. Miniony sezon, to przygoda Zyski z I-ligową Wisłą Płock. W niej zagrał osiem meczów, z czego cztery w "11".

W pierwszym sprawdzianie w biało-niebieskich barwach zagrał w drugiej połowie sparingu ze Stolemem. Ta była w wykonaniu gdynian znacznie gorsza od pierwszej. Co prawda Bałtyk mógł w niej podwyższyć wynik, ale karnego nie wykorzystał Mariusz Węgliński. A wywalczył go inny z testowanych piłkarzy, Kupisz.

Drużyna Marcina Martyniuka ustaliła jednak wynik meczu przed przerwą. W 16. min. Sebastian Żołnowski podał do Krzysztofa Bułki, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali.

Kolejne dwie bramki padły w 2 minuty. W 25. Jakub Neubauer dośrodkował, piłkę głową zgrał Dominik Klecha, a 4. gola w letnich sparingach zdobył Żołnowski. Chwilę później z linii pola karnego strzelił w kierunku dalszego słupka Paweł Rasmus, a piłka po raz trzeci zatrzepotała w siatce.

Gdynianie mają przed sobą jeszcze dwa sparingi przed startem sezonu III ligi. W sobotę, na boisku A Gdyńskiego Centrum Sportu podejmą Start Warlubie. Początek meczu o godz. 11.

Ruchy kadrowe w Bałtyku Gdynia przed sezonem 2015/16
Przybyli: Jakub Zejglić (pomocnik, Gwardia Koszalin), Piotr Wieczorak (obrońca, Broń Radom), Sebastian Żołnowski (napastnik, wypożyczenie z Puszczy Niepołomice), Krzysztof Bułka (pomocnik, Kotwica Kołobrzeg), Jakub Neubauer (obrońca, Polonia Gdańsk), Paweł Rasmus (pomocnik, Kaszubia Kościerzyna), Kewin Wesołowski (obrońca, Kaszubia Kościerzyna), Piotr Karasiński (obrońca, Cartusia), Marcin Matysiak (bramkarz, Stal Kraśnik), Maciej Cackowski (bramkarz, powrót z wypożyczenia do Jaguara Gdańsk), Filip Karmański (obrońca, powrót z wypożyczenia do juniorów Lechii Gdańsk)

Przedłużyli umowy: Daniel Klebba (bramkarz), Tomasz Piekarski (pomocnik), Mariusz Węgliński (pomocnik), Tomasz Wypij (obrońca)

Mogą przyjść: Patryk Brzeski (pomocnik, Cartusia), Wojciech Zyska (pomocnik, Wisła Płock), Damian Kupisz (pomocnik, Sparta Brodnica), Damian Matys (pomocnik, Arka Gdynia)

Byli na testach: Mikołaj Rałowiec (pomocnik, Granica Kętrzyn), Marek Traut (obrońca, Granica Kętrzyn), Michał Kiełtyka (pomocnik, Radomiak Radom), Karol Zaniewski (obrońca, Gedania)

Odeszli: Szymon Rychłowski (napastnik, Polonia Gdańsk), Mateusz Kuzimski (napastnik, Gryf Wejehrowo), Rafał Bujnowski (pomocnik), Marcin Kajca (pomocnik), Michał Szałek (obrońca), Maciej Szlaga (bramkarz) - wszyscy koniec kontraktów, Arkadiusz Gieraszek (pomocnik, powrót po wypożyczeniu do Lecha Poznań), Michał Dmitrzyk (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Gryfa 2009 Tczew)

Letnie sparingi Bałtyku Gdynia
3 zwycięstwa, 2 porażki, bramki 11:7
11 lipca (Gdynia) Kotwica Kołobrzeg (II liga) 1:3 (1:0)
Bramka:
Rasmus
18 lipca (Elbląg) Olimpia Elbląg 0:2 (0:2)

22 lipca (Gdynia) Arka II Gdynia (III liga) 2:1 (2:0)
Bramki: Rasmus, Klecha

25 lipca (Tczew) Gryf 2009 Tczew (IV liga) 5:0 (2:0)
Bramki: Żołnowski 3, Wesołowski, Proena

29 lipca (Gniewino) Stolem Gniewino (IV liga) 3:1 (3:1)
Bramki: Bułka, Żołnowski, Rasmus

1 sierpnia (Gdynia) Start Warlubie (III liga) godz. 11
8 sierpnia (Rumia) Orkan Rumia (V liga)

GKS Przodkowo - Lechia II Gdańsk 6:1 (2:0)
Bramka dla Lechii:
Gierszewski 77 k.

LECHIA II: Raniowski - Goerke (46 Górski), Valente, Toporek (46 Głoń), Leković (55 (Goerke) - Gierszewski, Danowski (51 Makowski), Wolski, Letniowski (75 Teresiński), Zieliński - Macierzyński (62 Gołuński)

Najwyższej porażki podczas przedsezonowych sparingów doznały rezerwy Lechii. Biało-zieloni nie nawiązali wyrównanej walki z GKS Przodkowo pomimo iż w ich składzie znalazło się dwóch piłkarzy zesłanych z pierwszej drużyny: Tiago ValenteNikola Leković. oraz trenujący dalej na co dzień z zespołem Jerzego Brzęczka: Przemysław MacierzyńskiHieronim Gierszewski.

- Było widać, że jesteśmy świeżo po obozie. Z piłkarzy wychodziło zmęczenie. Wyszedł także trochę brak zrozumienia. Piłkarze trenowali w Grodzisku Wielkopolskim w pewnej grupie, a teraz doszły do nich posiłki z pierwszej drużyny. To także nieco wpłynęło na grę - mówi Robert Rybakowski, kierownik rezerw Lechii.
- Trzeba również wspomnieć o tym, że drużyna z Przodkowa wzmocniła się doświadczonymi zawodnikami. Fizycznie wyglądali znacznie lepiej od naszych piłkarzy, którzy w większości są z rocznika 1995 rocznik lub młodsi - dodaje.
Jedynego gola dla biało-zielonych strzelił Gierszewski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Wcześniej to właśnie on był faulowany w "16" rywala.

Kolejny sparing rezerwy biało-zielonych rozegrają w sobotę, na wyjeździe z Cartusią. Początek spotkania o godz. 11.

Plan letnich sparingów Lechii II Gdańsk
1 zwycięstwo, 1 remis, 2 porażki bramki 6:10
17 lipca (Ustka) Jantar Ustka (IV liga) 1:1 (0:1)
Bramka: Gołuński

22 lipca (Grodzisk Wielkopolski) KS Polkowice 2:0 (2:0)
Bramki: Zieliński, Danowski

26 lipca (Elbląg) Olimpia Elbląg (III liga) 2:3 (1:1)
Bramki: Kazlauskas, Zieliński

29 lipca (Przodkowo) GKS Przodkowo (III liga) 1:6 (0:2)
Bramka: Gierszewski

1 sierpnia (Kartuzy) Cartusia (III liga)

Opinie (15) 7 zablokowanych

• Coś mi się zdaje że Lechia leci na dno.

• 31 9

• Kpina, że jeden z lepszych obrońców w ekstraklasie Top3, lewy obrońca bez formy, musi się kopać z amatorami z 3 ligi, bo zarządowi hajs się nie zgadza...
    Przykre.

• 33 3

• Stasiak coś strzelił dla Przodkowa???

• 2 2

• Brawo Bałtyk Gdynia

Brawo Bałtyk Gdynia... Każda wygrana cieszy i poprawia humor.

• 31 12

• Bałtyk Gdynia (7)

Barwy miasta! Barwy Klubu!
    Biało-niebieska Gdynia.

• 26 12

• Widmo (2)

Nigdy nie zdarzyło mi się spotkać kibica Bałtyku w barwach na ulicy ;) Umiecie tylko tak pisać w internecie

• 4 19

• to wyjdz juz zza tej firanki w domu :) wielki kibicu Arki . (1)

• 14 4

• przyjedź z tych Kartuz

kibolu widmo :)

• 1 9

• Dmitrzyk (2)

Dmitrzyka pogoniono, to i Bałtyk zaczął wygrywać...
      To byla dobra decyzja!

• 3 1

• (1)

Przestań juz pisać o tym Dmitrzyku łeb cię boli?