I-ligowcy natrafili na opór w stolicy

23 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
W Warszawie gdańskim szczypiornistkom wygrana przyszła dużo trudniej niż w ostatnich spotkaniach. Mimo problemów, zachowały jednak miano niepokonanych w rozgrywkach I lidze. Na zdjęciu Sylwia Neitsch (nr 15). W Warszawie gdańskim szczypiornistkom wygrana przyszła dużo trudniej niż w ostatnich spotkaniach. Mimo problemów, zachowały jednak miano niepokonanych w rozgrywkach I lidze. Na zdjęciu Sylwia Neitsch (nr 15).

Szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk wygrały na wyjeździe z AZS AWF Warszawa 23:21 (7:12). W przeciwieństwie do ostatnich spotkań, dziewiąty triumf w I lidze nie przyszedł im jednak łatwo, a to ze względu na drobne niedyspozycje zdrowotne. W stolicy grali także zawodnicy SMS Gdańsk, dla których wyjazd był mniej udany. Licealiści przegrali 20:36 (9:20).

NA TE MECZE PIŁKI RĘCZNEJ MOŻESZ PÓJŚĆ W TRÓJMIEŚCIE W NAJBLIŻSZYCH DNIACH

AZS AWF Warszawa - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 21:23 (12:7)
ŁĄCZPOL: Skonieczna, Obrębalska - Szprengier, Pesel 8, Orzłowska 5, Siódmiak 2, Maszota 2, Neitsch 2, Ciura 2, Klonowska, Karwecka 2, Gelińska

Niepokonane w tym sezonie gdańskie szczypiornistki pojechały na akademickie derby nie do końca w pełni sił. Kontuzje i choroby w zespole wymogły przerwy w treningach. W ostatnich dniach w normalnym trybie nie mogły trenować Karolina Siódmiak, Zuzanna Pesel czy Adrianna Konefał.

Rzutowało to na postawę Łączpolu w pierwszej połowie meczu z AZS AWF Warszawa. Gdańszczanki po 10 minutach przegrywały już 1:7 i musiały gonić wynik.

- Zaczęliśmy kiepsko, ale po przerwie udało nam się wyrównać, a następnie utrzymywać prowadzenie różnicą jednej lub dwóch bramek. To był trudniejszy mecz niż poprzednie, w których kontrolowaliśmy ich przebieg. Nie wszystkie dziewczyny były w pełni sił, ale dzięki mobilizacji udało się odwrócić wynik. Cieszy mnie, że dziewczyny w trudnej sytuacji pokazały charakter - mówi trener Jerzy Ciepliński.

Pozostałe wyniki 9. kolejki I ligi kobiet:
SMS Płock - Jutrzenka Płock 27:27 (16:14)
Słupia Słupsk - Korona Handball Kielce 29:22 (14:10)
Sparta Oborniki - Dwójka Profil Nowy Sącz 11:27 (6:13)
UKS PCM Kościerzyna - Polonia Kępno 27:20 (14:11)
MKS AZS UMCS Lublin - KPR Kobierzyce 20:27 (8:14)

12. Korona Handball Kielce 9 1 0 8 214:241 2

Warszawianka Warszawa - SMS Gdańsk 36:20 (20:9)
SMS: Skrzyniarz, Szot, Ram - Skuciński 1, Moryto, Bekisz 7, Brukwicki 1, Skwierawski 1, Mrozowicz 1, Kowalczyk 5, Mysz, Salacz, Pietruszko, Szała 2, Kawka 2.

W zdecydowanie gorszym nastroju po eskapadzie do stolicy są gracze SMS Gdańsk. Licealiści mecz z Warszawianką również rozpoczęli fatalnie, bo od serii straconych pięciu bramek. W przeciwieństwie do meczu Łączpolu nie było tu jednak złych miłego początków.

Taką dominację gospodarze utrzymali przez całe spotkanie. Gdańszczanie dobre mieli tylko pojedyncze momenty.

- To był dramatyczny mecz w naszym wykonaniu. Bez walki w obronie, nieskutecznie w ataku. Zostaliśmy zwyczajnie rozbici - przyznał trener SMS Marcin Pilch.

Miejmy nadzieję, że z dużo lepszym skutkiem ligową kolejkę w środę zakończy Kar-Do Spójnia. Gdynianie w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej z Real-Astromal Leszno zmierzą się o godzinie 18. Wstęp wolny.

Wyniki 10 kolejki

• Warszawianka Warszawa - SMS GDAŃSK 36:20 (20:9)
  • KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - Real Astromal Leszno 23:22 (14:15)
  • KPR Borodino Legionowo - MKS Henri Lloyd Brodnica 38:21 (21:11)
  • Meble Wójcik Elbląg - Vetrex Sokół Kościerzyna 24:17 (12:11)
  • MKS Poznań - Warmia Traveland Olsztyn 26:28 (14:13)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - AZS AWF Biała Podlaska 37:22 (19:12)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Wolsztyniak Wolsztyn 31:26 (13:14)

Opinie (1)

• AZS: OBRĘBALSKA (10/22 - 45,5%, k 2/3), Skonieczna (3/11 - 27,3%, k 1/1, 1 strata) - Szprengier 0, GELIŃSKA 0 (0/2, 1 asysta), Pesel 8 (4/7, k 4/4, 4 as., 1 przechwyt, 1 karny zawiniony, Ż, 2 min.), Orzłowska 5 (5/8, 1 s), SIÓDMIAK 2 (2/8, k 0/1, 5 as., 4 s, 2 bloki, 1 karny wywalczony), MASZOTA 2 (2/4, 2 p), NEITSCH 2 (2/6, 2 s, 1 bl., 1 k.z., Ż), Ciura 2 (2/3, 1 k.w.), KLONOWSKA 0 (0/1, 2 s, 1 bl., 2 k.w., 1 k.z.), KARWECKA 2 (2/5, 4 as., 4 s, 2 x zablokowana, 1 k.z., 1 k.w., Ż), Dajda, Sujka - nie grały.

Do końca rundy zostały jeszcze dwa mecze: u siebie z Koroną Kielce i ten najważniejszy z UKS PCM w Kościerzynie.