Arka pokonała Śląsk 2:0

16 lipca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Piłkarze Arki wygrali na inaugurację ekstraklasy w Gdyni ze Śląskiem Wrocław 2:0. Mecz rozstrzygnęły w drugiej połowie debiutanckie bramki na tym szczeblu rozgrywek: Patryka Kuna i Michała Nalepy. Spotkanie z trybun oglądał Dominik Midak, który niespełna dwa tygodnie temu został większościowym akcjonariuszem spółki prowadzącej klub. Żółto-niebieskich może opuścić Dominik Hofbauer, który ma ofertę z austriackiego St. Poelten.

Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław
1 Steinbors - 2 Socha, 29 Marcjanik, 3 Sobieraj, 23 Warcholak - 21 Sambea - 24 Kun, 8 Marcus, 17 Marciniak, 13 Piesio - 11 Siemaszko
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Golis, Winkler
Widzów: 10 083
1 Wrąbel - 17 Pawelec, 3 Celeban, 32 Tarasovs, 4 Cotra - 8 Srnić, 18 Madej - 7 Kosecki, 14 Mak, 16 Pich - 29 Piech
  • 46' 8 Marcus Zmiany 14 Nalepa
  • 67' 11 Siemaszko Zmiany 9 Jurado
  • 87' 17 Marciniak Zmiany 4 Sołdecki
  • 60' 8 Srnić Zmiany 25 Łyszczarz
  • 61' 14 Mak Zmiany 6 Chrapek
  • 87' 18 Madej Zmiany 26 Łuczak
  • 69' Kun
  • 78' Nalepa
  • 60' Kun
  • 62' Sobieraj
  • 59' Mak
  • 90+5 Tarasovs

TUTAJ MOŻESZ OBEJRZEĆ WSZYSTKIE FILMY, KTÓRE OTRZYMALIŚMY PO INAUGURACJI EKSTRAKLASY 2017/18 W GDYNI

W porównaniu z "11", która 7 lipca rozpoczynała mecz z Legią w Warszawie o Superpuchar jedna zmiana. Na prawej obronie Socha (ARKA Gdynia) zmienia Zbozienia

ARKA POKONAŁA LEGIĘ PO KARNYCH I ZDOBYŁA SUPERPUCHAR POLSKI. PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ VIDEO, WYSTAW NOTY PIŁKARZOM
sukcesy pucharowe Arki sprawiają, że wracają kibice na stadion, którzy dawno tutaj nie byli. Przed meczem pytano nas na przykład jak dojść do Hotelu Olimp, a on przecież nie istnieje od około 4 lat
Przed gdyńską publicznością dziś zadebiutują skrzydłowi: Kun (ARKA Gdynia) i Piesio (ARKA Gdynia), a na ławce jest jeszcze czterech piłkarzy pozyskanych latem

PREZENTACJA PIŁKARZY ARKI. ZOBACZ FOTO I VIDEO, PRZECZYTAJ RELACJĘ
w środku drugiej linii nadal: Marcus (ARKA Gdynia), Sambea (ARKA Gdynia) i Marciniak (ARKA Gdynia)

ADAM MARCINIAK ŻARTOBLIWIE I POWAŻNIE. WYWIAD Z OBROŃCĄ, KTÓRY W GDYNI STAŁ SIĘ ŚRODKOWYM POMOCNIKIEM
w ataku miejsce utrzymuje Siemaszko (ARKA Gdynia), który zapowiada, że najbliższy sezon w ekstraklasie ma być dla niego równie udany jak poprzedni, a dla Arki nawet lepszy

RAFAŁ SIEMASZKO: W EKSTRAKLASIE POWINNIŚMY BYĆ PAZERNIEJSI I ODWAŻNIEJSI

kapitanem Arki nadal Sobieraj
(ARKA Gdynia)

PRZECZYTAJ WYWIAD Z KRZYSZTOFEM SOBIERAJEM, KAPITANEM ARKI GDYNIA
jeśli ktoś przeoczył, w piątek odbyło się losowanie III rundy kwalifikacji Ligi Europy, ale Arka wciąż nie wie dokładnie, z kim zagra. Najprawdopodobniejszy kierunek do Dania, ale mogą być też Węgry. Ostateczna decyzja 20 lipca około godziny 21

ARKA POZNA RYWALA W III RUNDZIE KWALIFIKACJI 20 LIPCA. W GRZE SĄ KLUBY Z DANII I WĘGIER
na ławce rezerwowej Arki dwaj piłkarze pozyskani w tym tygodniu: 16 Rey, 19 Jazvić oraz 80 Pilarz, 4 Sołdecki, 9 Jurado, 14 Nalepa, 33 Zbozień

DWA ZAGRANICZNE TRANSFERY ARKI. POMOCNICY Z HISZPANII I CHORWACJI. TRENER LICZY, ŻE TO JESZCZE NIE KONIEC
Śląsk był jednym z najaktywniejszych klubów ekstraklasy na rynku transferowy. Mamy tego efekt w składzie. 7 nowych piłkarzy w "11", 4 kolejnych na ławce
w ekspresowym tempie do składu wskoczył zwłaszcza Mak (Śląsk Wrocław), który dopiero w 4 dni temu wypożyczony został z Gdańska

PRZECZYTAJ O WYPOŻYCZENIACH LAST MINUTE Z GDAŃSKA

Trener Urban do drugiej linii wpisał aż 4 piłkarzy, którzy w przeszłości byli skrzydłowymi: Madeja (Śląsk Wrocław), Maka, Picha (Śląsk Wrocław) i Koseckiego (Śląsk Wrocław)
ławka rezerwowych Śląska: 27 Słowik, 5 Pereira, 6 Chrapek, 11 Skrzecz, 21 Dvali, 25 Łyszczarz, 26 Łuczak
na meczu będzie Dominik Midak, nowy właściciel większościowego pakietu akcji Arki
przyjechał także Piotr Włodarczyk. Były reprezentant Polski może doradzać Midakowi w sprawach sportowych związanych z Arką
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki i getry, niebieskie spodenki. Goście białe stroje
sektor gości pusty
nowy właściciel większościowego pakietu akcji Arki zajął miejsce w pobliżu prezesa Pertkiewicza, przewodniczącego rady nadzorczej spółki - Banela oraz wspomnianego Włodarczyka
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
róg dla Arki
1'
z rogi Marcus (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne. Natychmiastowy strzał Piesio (ARKA Gdynia). Wrąbel (Śląsk Wrocław) odbił piłkę. Nikt nie zdążył z dobitką
3'
"Arka gol" - z trybun
4'
Śląsk rozwiązał tak bogactwo skrzydłowych, że Madej (Śląsk Wrocław) i Mak (Śląsk Wrocław) grają tym razem w środku pola
6'
od początku gra z przewagą Śląska
8'
próba pierwszego ataku Śląska. Pewnie przejął piłkę Steinbors (ARKA Gdynia)
9'
obaj trenerzy od początku meczu na stojąco przed swoimi ławkami rezerwowych
9'
Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po kolejny ataku Śląska lewym skrzydłem
9'
sędzia dopatrzył się faulu Sochy (ARKA Gdynia) i dyktuje wolnego tuż przy linii bocznej pola karnego Arki
10'
bez zagrożenia dla Arki po wrzutce z wolnego Madeja (Śląsk Wrocław), ale jest już kolejny wolny z drugiej strony pola karnego
11'
Cotra (Śląsk Wrocław) mocno zakręcił piłkę z wolnego i przeniósł ją nad poprzeczką
15'
Siemaszko (ARKA Gdynia) nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Kuna
18'
Wrąbel (Śląsk Wrocław) z trudem na róg wybił piłkę po strzale Sambei (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
19'
krótko rozegrany róg przez Marcusa (ARKA Gdynia) i Siemaszkę (ARKA Gdynia) i dopiero potem dośrodkowanie tego pierwszego w kierunku Sobieraja (ARKA Gdynia). Jest kolejny korner
19'
i trzeci z rzędu róg
20'
tym razem Marcus (ARKA Gdynia) z rogu do Kuna, Patryk dośrodkował zbyt mocno i od bramki zacznie Wrąbel (Śląsk Wrocław)
21'
tym razem piłka przeszła najpierw w jedną stronę, potem w drugą po dośrodkowaniach Koseckiego (Śląsk Wrocław) i Pawelca, ale bez strzału ze strony gości
22'
jest róg dla Śląska
22'
niecelnie główkował Tarasovs (Śląsk Wrocław) po dośrodkowaniu z rogu Picha (Śląsk Wrocław)
24'
cały czas doping z trybun dla Arki, czasem "pozdrowienia" dla klubów, które z Gdynią nie żyją w zgodzie
25'
dobry wślizg Sobieraja (ARKA Gdynia). Nie pozwolił na dośrodkowanie Koseckiemu (Śląsk Wrocław)
26'
Kun (ARKA Gdynia) bliski przechwytu po wybiciu piłki spod własnego pola karnego przez Tarasovsa (Śląsk Wrocław)
26'
Wrąbel (Śląsk Wrocław) przejął piłkę, do której starał się dojść Warcholak (ARKA Gdynia). Jako że bramkarz Śląska szybko wznowił grę Marcina dobrze na lewej stronie obrony asekurował Piesio (ARKA Gdynia)
28'
"Sialalala Arka Gdynia" - na trybunach
30'
30'
po dośrodkowaniu z rogu Marcusa (ARKA Gdynia) Sobieraj (ARKA Gdynia) zgrał piłkę głową, ale do strzału nie doszedł Siemaszko (ARKA Gdynia)
31'
Sobieraj (ARKA Gdynia) głową wybił piłkę na róg po akcji Koseckiego (Śląsk Wrocław), który zbyt łatwo minął Marciniaka (ARKA Gdynia)
32'
i jeszcze raz Sobieraj (ARKA Gdynia). Tym razem w aut wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Cotry (Śląsk Wrocław)
32'
"Nasz święty klub, MZKS..." - z trybun
35'
zamieszanie w polu karnym Arki po dośrodkowaniu z wolnego Picha (Śląsk Wrocław). Sytuację wyjaśnia piąstkowanie Steinborsa (ARKA Gdynia)
36'
stanowczo zbyt dużo fauli Arki blisko własnego pola karnego. Znów wolny dla Śląska
36'
strzał Cotry (Śląsk Wrocław) w mur, a rykoszet po dobitce Maka. Róg dla gości
37'
Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje po wrzutce z narożnika boiska Cotry (Śląsk Wrocław)
38'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun, bo w ostatnich minutach gospodarze na zbyt wiele pozwalają Śląskowi
38'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
39'
rykoszet po strzale z dystansu Koseckiego (Śląsk Wrocław). Steinbors (ARKA Gdynia) złapał piłkę
41'
Kosecki (Śląsk Wrocław) przedostał się w pole karne Arki, ale strzelił niecelnie
44'
mimo że w Gdyni ciepło, słonecznie, doskonała widoczność, rozbłysły stadionowe jupitery
45'
Pawelec (Śląsk Wrocław) sfaulował Piesio (ARKA Gdynia) 18 metrów od własnej bramki
45+1
minęło 45. minut, ale sędzia pozwoli strzelić z wolnego Marcusowi (ARKA Gdynia)
45+1
Marcus (ARKA Gdynia) szukał "okienka" bramki Śląska, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI BEZ GOLI
Arka zaczęła dobrze. Już w 1. minucie Piesio (ARKA Gdynia) sprawdził formę Wrąbla. Potem jednak, mimo że gospodarze nadal starali się atakować, nie wypracowali sobie czystej pozycji strzeleckiej. Końcówka pierwszej połowy należała już do Śląska. Goście próbowali zagrozić bramce Arki przede wszystkim po stałych fragmentach gry. Gospodarze muszą zacząć wystrzegać się fauli w pobliżu własnego pola karnego, gdyż przy którymś kolejnym podejściu przyjezdni mogą przy stałym fragmencie znaleźć drogę do siatki.
w przerwie konkurs dla kibiców
Kibicom piłki nożnej i żużla polecamy bezpośrednią relację z meczu Zdunek Wybrzeża Gdańsk - Orzeł Łódź

TUTAJ LIVE Z MECZU ŻUŻLOWCÓW

w przerwie najbardziej intensywnie rozgrzewa się Nalepa, któremu towarzyszył trener Radzimski
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę przed drugą połową. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
46'
drugą połowę rozpoczął Śląsk. Goście bez zmian
47'
dobrze broni Steinbors (ARKA Gdynia). Piech po podaniu Koseckiego miał dobrą okazję na gola
48'
Kun (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę z lewego skrzydła, ale Siemaszko (ARKA Gdynia) pudłuje głową z 6. metra
49'
"Gdyńska Arka" - z trybun
53'
sędzia chyba nie zabrał na boisko kartek. Na razie jest pobłażliwy dla piłkarzy, którzy dopuszczają się fauli, jak teraz dla Pawelca, który nieprzepisowo zatrzymał Kuna
54'
strzał z wolnego Nalepy (ARKA Gdynia) w boczną siatkę bramki Śląska
55'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
59'
Sędzia Stefański uznał, że czas skończyć z tolerancją wobec piłkarzy. Żółtą kartką został ukarany Mak (Śląsk Wrocław).
56'
sektorówka w żółto-niebieskich barwach z napisem "Śledzie" na sektorze "Górka"
60'
Żółtą kartką został ukarany Kun (ARKA Gdynia).
59'
masażyści Śląska na boisku. Pomocy wymaga Srnić
60'
na noszach Srnić (Śląsk Wrocław) opuszcza boisko
60'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Na boisko nie wróci Srnić, w jego miejsce wchodzi Łyszczarz.
61'
będzie od razu też druga zmiana w ekipie gości pomiędzy byłymi lechistami
61'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mak, w jego miejsce wchodzi Chrapek.
61'
Oficjalna frekwencja 10 083 kibiców
62'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA Gdynia).
64'
oprawa na sektorze Arki. Race świetle i dymne, wiele flag w żółto-niebieskich barwach
67'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Jurado.
65'
wraz z pirotechniką śpiewy "Arkowcy gol"
69'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kun. Skrzydłowy, choć jest chyba najniższym piłkarzem na boisku, strzelił głową po dośrodkowaniu Marciniaka z lewej strony boiska
72'
"Arkowcy gol" oraz "Jeszcze jeden" - skandowanie z trybun. Pojawiają się też stroboskopy, które przebijają się z dymu, który wywołały poprzednie race
73'
pomocy medycznej potrzebuje Marciniak (ARKA Gdynia)
73'
po interwencji szefa sztabu medycznego Gaduły i doktora Śliwińskiego pomocnik Arki może kontynuować grę
75'
sektorówka "Śledzie" wróciła na sektor "Górka"
77'
dwa rogi z rzędu dla Śląska
78'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa. Michał zablokował piłkę na własnej połowie przy zagraniu Łyszczarza, przebiegł z nią pół boiska, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki!
79'
Flagi i oklaski na cześć strzelca drugiego gola
81'
róg dla Śląska, który stara się atakować
82'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Cotry (Śląsk Wrocław)
84'
Wrąbel (Śląsk Wrocław) odbił piłkę po strzale Warcholaka (ARKA Gdynia)
85'
Śląsk znów atakuje, ale ponownie kończy się na rogu. Warcholak dobrze zablokował Piecha
86'
zdecydowały wślizg Łyszczarza (Śląsk Wrocław) pod nogi Piesio (ARKA Gdynia). Gdyby nie trafił w piłkę, skrzydłowy Arki poszedłby sam na sam z bramkarzem
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Sołdecki.
87'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Madej, w jego miejsce wchodzi Łuczak.
87'
to ostatnie zmiany w obu zespołach
88'
90'
Kosecki (Śląsk Wrocław) wywalczył róg
90'
Socha (ARKA Gdynia) wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Cotry (Śląsk Wrocław) z rogu
90'
4 minuty doliczone
"Dziękujemy" - skandują kibice
Pod względem wielu statystyk ten mecz był wyrównany. Wygrała Arka, gdyż w drugiej połowie osiągnęła to czego zabrakło jej przed przerwą. Strzelała gole. Kun (ARKA Gdynia) potwierdził, że może być dużym wzmocnieniem gdynian, a także to, że nie tylko musi dogrywać kolegom, ale również sam może zdobywać gole. Pierwszą bramkę w ekstraklasie strzelił także Nalepa (ARKA Gdynia), który od początku do końca to trafienie zawdzięcza tylko sobie.

• Wisła Płock - LECHIA GDAŃSK 0:2 (0:2)
  • Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:2 (1:2)
  • Cracovia - Piast Gliwice 1:1 (1:1)
  • Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:1 (2:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Sandecja Nowy Sącz 0:0
  • Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

Opinie (161) ponad 50 zablokowanych

• (10)

Arka Gdynia - najbardziej utytułowany klub z pomorza!