Wielki mecz Arki w Pucharze Polski

10 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

To był kolejny niezapomniany spektakl z Arką Gdynia w roli głównej w Pucharze Polski. Na własnym boisku żółto-niebiescy przegrywali ze Śląskiem Wrocław 0:2, a mimo to potrafili doprowadzić do dogrywki, a w niej zwyciężyć 4:2 (0:2, 2:2). Dwa gole strzelił Rafał Siemaszko, po jednym dołożyli: Damian Zbozień i Yannick Sambea. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego w wielkim stylu zameldowali się w 1/8 finału. Następnym rywalem obrońców trofeum będzie na wyjeździe I-ligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wstępnie spotkanie zaplanowane jest na 20 września, ale ostateczny harmonogram ustali PZPN po konsultacjach z telewizją Polsat.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław
80 Pilarz - 33 Zbozień, 3 Sobieraj, 28 Helstrup, 2 Socha - 21 Sambea, 17 Marciniak - 19 Jazvić, 20 Kriwiec, 10 Szwoch - 11 Siemaszko
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Przybył (Kluczbork) oraz Pierściński, Szubielski
Widzów: 6548
27 Słowik - 17 Pawelec, 3 Celeban, 32 Tarasovs, 5 Augusto - 8 Srnić, 25 Łyszczarz - 18 Madej, 14 Mak, 7 Kosecki - 29 Piech
  • 58' 17 Marciniak Zmiany 15 Nowicki
  • 71' 10 Szwoch Zmiany 14 Nalepa
  • 84' 19 Jazvić Zmiany 26 Danch
Zmiany Zmiany
  • 46' 14 Mak Zmiany 26 Łuczak
  • 70' 25 Łyszczarz Zmiany 9 Robak
  • 75' 5 Augusto Zmiany 2 Jović
  • 63' Zbozień
  • 66' Siemaszko
  • 102' Sambea
  • 110' Siemaszko
Bramki Bramki
  • 42' Pawelec
  • 44' Piech
  • 30' Sobieraj
  • 98' Nalepa
Kartki Kartki
  • 52' Piech
  • 59' Łyszczarz
  • 72' Augusto
  • 86' Robak
  • 91' Jović
  • 116' Madej

Rafał Siemaszko strzelił 2 gole dla Arki Gdynia w szalonym meczu ze Śląskiem Wrocław. Rafał Siemaszko strzelił 2 gole dla Arki Gdynia w szalonym meczu ze Śląskiem Wrocław.

WYNIKI 1/16 FINAŁU PUCHARU POLSKI
wyróżnione pary, które utworzą zwycięzcy meczów w 1/8 finału

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (1:2)

Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
Ruch Chorzów - Chrobry Głogów 1:3 (1:1)

Drutex Bytovia - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3:0 (2:0)

Wisła Puławy - Legia Warszawa 1:4 (0:2)
Ruch Zdzieszowice - Górnik Łęczna 2:1 (2:1)

Sokół Ostróda - Górnik Zabrze 1:3 (1:0)
Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:0)

GKS Bełchatów - Chojniczanka 0:3 (0:0)
Siarka Tarnobrzeg - Bruk-Bet Termalica Nieciecza po dogrywce 1:4 (0:1, 1:1)

GKS Tychy - Cracovia 1:1 (0:0, 1:1) karne 1:4
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce po dogrywce 1:2 (0:0, 0:0)
Wisła Kraków - Wisła Płock 2:1 (0:0)

2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie Arka pokonała po dogrywce Lech Poznań 2:1 i po raz drugi w historii zdobyła Puchar Polski

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK Z WARSZAWY RELACJONOWALIŚMY MECZ, KTÓRY DAŁ ARCE GDYNIA PUCHAR POLSKI

ZOBACZ FILMY Z FINAŁU PUCHARU POLSKI 2017 I ZWYCIĘSTWA ARKI GDYNIA
Tym razem Arka po raz drugi do rozgrywek przystępuje jako obrońca pucharu. Oby w tej roli spisała się lepiej niż 38 lat temu

UNIKAMY POWTÓRKI Z 1979 ROKU. SPRAWDŹ, JAK WÓWCZAS ARKA SKOŃCZYŁA JAKO OBROŃCA PUCHARU

w poprzednim sezonie aż do finału PP Arka nie zagra z drużyną ekstraklasy. Teraz już w 1/16 finału trafiła na taką. Łatwiej będzie w 1/8 finału, gdyż tam czeka I-ligowe Podbeskidzie

DROGA ARKI, STATYSTYKI POSZCZEGÓLNYCH PIŁKARZY W PUCHARZE POLSKI 2016/17 ORAZ RELACJA Z FETY NA "GÓRCE"
jednak na losowanie Arka i tak nie powinna narzekać. Kilku trudnych rywali nie spotka na drodze do półfinału

POZNAJ SYSTEM ROZGRYWEK PUCHARU POLSKI ORAZ DRABINKĘ ROZSTAWIENIA. NIEZBYT TRUDNA DROGA ARKI DO PÓŁFINAŁU
Mimo wciąż napływających nowych piłkarzy atmosfera w Arce ma być dobra. Świadczy o tym choćby poniższy wywiad

MATEUSZ SZWOCH ZNÓW W ARCE. ADAM DANCH O DRUŻYNIE: JEDEN ZA DRUGIEGO IDZIE W OGIEŃ
przed niespełna miesiącem Arka gościła już Śląsk. Wówczas wygrała na inaugurację ekstraklasy po golach: Kuna i Nalepy

TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO ARKI NAD ŚLĄSKIEM 2:0 NA INAUGURACJĘ EKSTRAKLASY. ZOBACZ VIDEO I FOTO
jednak dziś "11" Arki znacznie przemeblowana. Wolne otrzymali m.in. ci, którzy wcześniej grali we wszystkich meczach: Steinbors, Marcjanik, Kun i Pisio

PAVELS STEINBORS LIGOWCEM LIPCA. ZADAJ PYTANIE BRAMKARZOWI ARKI GDYNIA
dlatego mamy dwa debiuty. Po raz pierwszy w oficjalnym meczu Arki zagrają: bramkarz Pilarz (ARKA Gdynia) i duński środkowy obrońca Helstrup (ARKA Gdynia)
natomiast dla Białorusina Kriwca i Chorwata Jazvicia (ARKA Gdynia) będą to pierwsze mecze w podstawowym składzie Arki. Wcześniej grali tylko na krótkich zmianach
mamy też jeden powrót. Po dwóch miesiącach przerwy i grze przeciwko Arce w Superpucharze Polski, Szwoch (ARKA Gdynia) ponownie w żółto-niebieskich barwach

MATEUSZ SZWOCH DOTRZYMAŁ SŁOWA. JUŻ W LIPCU MÓWIŁ NAM: PO LEGII JESTEM OTWARTY NA ARKĘ
spore przetasowania oczywiście wśród rezerwowych. Miejsca na ławce zajęli: 1 Steinbors, 6 Łukasiewicz, 9 Jurado, 14 Nalepa, 15 Nowicki, 25 Wojowski, 26 Danch
Łukasiewicz, który leczył kontuzję oraz Wojowski i Nowicki jeszcze w tym sezonie nie grali. Gdyby ten ostatni wszedł na boisko, byłby to jego debiut w Arce
znacznie mniejsze zmiany w Śląsku. W porównaniu z "11" z ostatniej ligowej kolejki i remisowego spotkania w Gliwicach (1:1) trener Urban wymienił tylko bramkarza oraz po jednym pomocniku i napastniku
nowi gracze w porównaniu z "11" z 4 sierpnia to Słowik (Śląsk Wrocław), Łyszczarz (Śląsk Wrocław) i Piech (Śląsk Wrocław)
rezerwowi Śląska: 1 Wrąbel, 2 Jović, 9 Robak, 26 Łuczak, 28 Poprawa, 31 Pałaszewski
po ostatnich meczach ligowych, na których frekwencja wynosiła ponad 8 tysięcy kibiców, dziś znacznie mniejsza widownia. O oficjalnej poinformujemy w 2 połowie, gdyż w wówczas w Gdyni otrzymujemy dane w tym względzie
"Na Górce tłum i głośny śpiew..." - mimo nie najwyższej frekwencji kibice ćwiczą nową przyśpiewkę
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte koszulki i getry, niebieskie koszulki. Śląsk zielone stroje
opaska kapitana Arki wraca do Sobieraja (ARKA Gdynia)
obaj bramkarze w identycznych, czerwonych strojach. Tego przepisy nie zabraniają. Mówią jedynie, że kostium bramkarza ma wyróżniać się od reszty piłkarzy
1'
od środka mecz rozpoczął Śląsk
1'
apel spikera do publiczności o kulturalny doping, gdyż poleciało kilka niecenzuralnych skandowań pod adresem gości
2'
Kriwiec (ARKA Gdynia) wstrzelił piłkę w pole karne. Zbyt mocne zagranie, nie mógł dojść do niego Szwoch (ARKA Gdynia), gdyż bliżej do bramki miał Słowik (Śląsk Wrocław)
4'
bramkowa sytuacja dla gości. Pilarz (ARKA Gdynia) dobrze na róg wypchnął piłkę po strzale Madeja (Śląsk Wrocław)
5'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Augusto (Śląsk Wrocław)
6'
Sambea (ARKA Gdynia) wybił piłkę z "16" po indywidualnym rajdzie i wrzutce Madeja (Śląsk Wrocław)
7'
"Arka gol" - skandowanie z trybun
9'
bardzo dobre dośrodkowanie z wolnego z około 40. metra Szwocha (ARKA Gdynia). Jazvić (ARKA Gdynia) doszedł do strzału głową, Słowik (Śląsk Wrocław) przeniósł z trudem piłkę nad poprzeczką. Jednak i tak gola, by nie było, gdyż sędzia odgwizdał spalonego
10'
nieporozumienie w ataku Arki. Zbozień (ARKA Gdynia) i Jazvić (ARKA Gdynia) zderzyli się wychodząc do piłki przed polem karnym rywali
11'
sporo ruchu z przodu Arki. Szwoch (ARKA Gdynia) i Kriwiec (ARKA Gdynia) wymieniają się na pozycjach ofensywnego pomocnika i lewego skrzydłowego
12'
Jazvić (ARKA Gdynia) teraz trafił na Augusto (Śląsk Wrocław) i jego też przewrócił
13'
niecelnie główkował Piech (Śląsk Wrocław)
14'
na razie dobry, szybki mecz w Gdyni. Obie drużyny chcą grać w piłkę i atakować. Przydałoby się tylko więcej dokładności
15'
Szwoch (ARKA Gdynia) poślizgnął się w polu karnym i okazja do strzału po podaniu Jazvicia (ARKA Gdynia) przepadła
16'
Śląsk atakuje głównie prawym skrzydłem, czyli tam gdzie broni Socha (ARKA Gdynia). Po raz drugi w tym sezonie wychowanek... Śląska ustawiony nie na swojej nominalnej pozycji, ale na lewej stronie defensywy
17'
"Arka ole" - z trybun
17'
Pawelec (Śląsk Wrocław) wybił piłkę na róg, przecinając podanie Sochy (ARKA Gdynia) w pole karne
17'
po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia) i zgraniu głową Sobieraja (ARKA Gdynia) już za linii końcowej piłkę zagrywał Marciniak (ARKA Gdynia)
18'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandowanie z trybun
19'
"Puchar jest nasz" - przypominają kibice
20'
Trener Urban gestykuluje przy linii bocznej. Trener Ojrzyński - wyjątkowo - na razie głównie siedzi na ławce
23'
Słowik (Śląsk Wrocław) interweniuje poza "16". Nieznacznie uprzedził Jazvicia (ARKA Gdynia)
25'
dwa udane dryblingi Siemaszki (ARKA Gdynia) przed polem karnym, ale niecelne podanie. Piłkę przejął Pawelec (Śląsk Wrocław)
26'
nieudane dośrodkowanie Koseckiego (Śląsk Wrocław)
27'
Siemaszko (ARKA Gdynia) faulowany tuż przed narożnikiem pola karnego. Zbyt wysoko podniesiona noga Augusto (Śląsk Wrocław). Trafił nią nawet lekko w głowę napastnika gospodarzy
28'
techniczny strzał Szwocha (ARKA Gdynia). Piłka przeszła nad murem, a Słowik (Śląsk Wrocław) z trudem ją wybił
28'
jeszcze niecelny strzał sprzed pola karnego Siemaszki (ARKA Gdynia)
30'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA Gdynia), który 25 metrów od własnej bramki sfaulował Piecha
31'
Łyszczarz (Śląsk Wrocław) z wolnego strzelił w mur
33'
Śląsk podchodzi wyżej z pressingiem, bo w ostatnich minutach Arka osiąga przewagę
35'
nieznacznie niecelny strzał sprzed pola karnego Koseckiego (Śląsk Wrocław)
38'
Jazvić (ARKA Gdynia) jak taran "przeszedł po rywalu" i podał do Siemaszki (ARKA Gdynia), ale Rafałowi nie wyszedł drybling na linii pola karnego i stracił piłkę na rzecz Tarasovsa
39'
ładna akcja Jazvicia (ARKA Gdynia). Dobrał w pole karne do Szwocha (ARKA Gdynia), ale strzał Mateusza zablokowany. Będzie róg
39'
Augusto (Śląsk Wrocław) tak dynamicznie poszedł wślizgiem, próbując zatrzymać Jazvicia (ARKA Gdynia), że aż wypadł mu spod getry ochraniacz
40'
po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia) niecelnie główkował Siemaszko (ARKA Gdynia)
40'
znów atak Siemaszki (ARKA Gdynia). Tym razem Rafał wybrał strzał z 25 metra, ale nie trafił w bramkę
41'
Zbozień (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg, dobrze asekurując Sobieraja (ARKA Gdynia), który miał kłopoty z powstrzymaniem Madeja
42'
[0:1] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pawelec. Obrońca gości wepchnął piłkę do siatki, atakując ją wślizgiem po dośrodkowaniu z rogu Augusto
44'
[0:2] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piech. Pilarz dostał piłkę od Sambei. Gdy nabiegał do niego napastnik gości, zaczął się cofać z piłką do własnej bramki, a potem próbował ją kopnąć w aut. Został zablokowany, stracił piłkę, a Arka gola
44'
"Walczyć Arka" - skandowanie z trybun
45'
róg dla Arki
45'
po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia) niecelny strzał głową Sobieraja (ARKA Gdynia)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:2
Gdy wydawało się, że Arka znalazła już na dobre sposób na Śląsk, straciła dwie niespodziewane bramki. Najpierw dała się zaskoczyć przy rzucie wolnym. Natomiast drugiego gola sprezentował gościom Pilarz (ARKA Gdynia). Wyszedł w jego przypadku brak ogrania, gdyż bramkarz debiutuje w gdyńskiej drużynie i jest to jego pierwszy oficjalny mecz od początku czerwca.
Wcześniej akcjom Arki brakowało co prawda dokładności, ale było wiele prób zagrożenia bramce gości. Na największą próbę Słowika (Śląsk Wrocław) po wolnym wystawił Szwoch (ARKA Gdynia).
Natomiast goście próbowali kontratakować. Lampka ostrzegawcza w miejscowych szeregach już powinna zapalić się po strzale Madeja (Śląsk Wrocław), czy później nieznacznie niecelnym uderzeniu Koseckiego (Śląsk Wrocław).
46'
Śląsk Wrocław przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Mak, w jego miejsce wchodzi Łuczak.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Gospodarze bez zmian
46'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandują kibice
47'
"Arka gol" - z trybun
48'
niecelny strzał głową Marciniaka (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z 40. metra Szwocha (ARKA Gdynia)
51'
od początku tej połowy Arka przy piłce, Śląsk wycofany na własną połowę
51'
51'
zbyt krótkie dośrodkowanie Szwocha (ARKA Gdynia) z rogu
52'
Sobieraj (ARKA Gdynia) próbował wyręczyć napastników, ale przegrał pojedynek w polu karnym z Pawelcem. Obaj piłkarze padli na murawę
52'
Słowik (Śląsk Wrocław) odbija piłkę po strzale Szwocha (ARKA Gdynia)
52'
jeszcze jedne uderzenie Szwoch (ARKA Gdynia). Tym razem na drodze piłki stanął Siemaszko (ARKA Gdynia)
52'
Żółtą kartką został ukarany Piech (Śląsk Wrocław).
54'
Śląsk wyrwał się z oblężenia Arki i przebił do rogu
54'
i jest kolejny róg po krótkim rozegraniu poprzedniego kornera przez Augusto (Śląsk Wrocław)
55'
tym razem dośrodkowanie Augusto (Śląsk Wrocław) z rogu, które przejął Pilarz (ARKA Gdynia)
56'
kiks Sochy (ARKA Gdynia) w polu karnym Śląska
58'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Nowicki.
58'
dla 18-letniego Nowickiego (ARKA Gdynia) to debiut w pierwszej drużynie Arki
59'
Żółtą kartką został ukarany Łyszczarz (Śląsk Wrocław) i może mówić o szczęściu, gdyż wykonał w nogi Sobieraja tzw. "sanki", za które wielu sędziów pokazuje czerwone kartki.
62'
w zamieszaniu podbramkowym Siemaszko (ARKA Gdynia) zdołał się złożyć do strzału nożycami, ale nie trafił w bramkę piłką
63'
Socha (ARKA Gdynia) wywalczył róg
63'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zbozień. Precyzyjne dośrodkowanie z rogu Szwocha i celny strzał obrońcy głową
63'
dla Zbozienia (ARKA Gdynia) to pierwszy gol w barwach Arki. Dziś rozgrywa 30. oficjalny mecz w żółto-niebieskich barwach
66'
[2:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Akcja Jazvicia lewym skrzydłem., Chorwat dograł w "16" do Rafała, który przełożył sobie piłkę na prawą nogę i precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce
67'
wielka radość na trybunach
67'
Skandowanie "Jeszcze jeden", a potem "Arkowcy gol"
69'
Arka próbuje iść za ciosem. Ma kolejny róg
69'
zamieszanie w "16" Śląska po rogu Śląska. Siemaszko (ARKA Gdynia) próbował strzelać przewrotką, potem przy piłce był Sobieraj (ARKA Gdynia), ale został zablokowany
70'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łyszczarz, w jego miejsce wchodzi Robak.
70'
Śląsk zwiększa siłę ataku. Za pomocnika wszedł do gry napastnik. Goście przejdą do ustawienia 1-4-4-2
70'
w Arce rozgrzewa się Nalepa
71'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
72'
Nowicki (ARKA Gdynia) sfaulowany przy linii bocznej pola karnego gości
72'
Żółtą kartką został ukarany Augusto (Śląsk Wrocław) za faul na gdyńskim 18-latku
73'
defensorzy Śląska radzą sobie z dośrodkowaniem z wolnego Nalepy (ARKA Gdynia)
74'
kolejny róg dla Arki
74'
niewiele zabrakło, by Siemaszko (ARKA Gdynia) doszedł do "główki" po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia)
75'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Augusto, w jego miejsce wchodzi Jović.
77'
Siemaszko (ARKA Gdynia) wykłada piłkę Jazviciowi (ARKA Gdynia), a Chorwat strzela obok słupka.
78'
Kriwiec (ARKA Gdynia) wywalczył róg
79'
po rogu Nalepy (ARKA Gdynia) i strzale Helstrupa (ARKA Gdynia) Srnić wybija piłkę z bramki
80'
3. gol wisi w powietrzu. Arka cały czas naciera. Próbuje rozstrzygnąć ten mecz bez dogrywki. Przypomnijmy, że piłkarzy będzie czekać dodatkowe 30 minut, jeśli utrzyma się remis
82'
"Arka gol" - głośne śpiewy z trybun
83'
Jazvić (ARKA Gdynia) w pojedynku z Celebanem (Śląsk Wrocław) w polu karnym zdołał jeszcze dograć do Sambei (ARKA Gdynia), który wywalczył róg
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jazvić, w jego miejsce wchodzi Danch.
84'
nieco dziwą te zmiany, bo Szwoch (ARKA Gdynia) i Jazvić (ARKA Gdynia) należeli do najlepszych w Arce. Można je ewentualnie tłumaczyć tym, że ci piłkarze ostatnio nie grali
85'
znów "kocioł" pod bramką Śląsk i ponownie róg
86'
niecelny strzał Kriwca
86'
Żółtą kartką został ukarany Robak (Śląsk Wrocław) po faulu na Nalepie
87'
znów róg dla gospodarzy
88'
Śląsk nie dał się zaskoczyć po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia)
89'
"Rafał Siemaszko (ARKA Gdynia) " - skandują kibice
90'
3 minuty doliczone
90+3
ostatni atak należał do Śląska. Słaby strzał Robaka (Śląsk Wrocław) głową. Piłka w rękach Pilarza (ARKA Gdynia)
90+3
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. NIE MAMY ZWYCIĘZCY, A ZATEM PRZED NAMI DOGRYWKA DWA RAZY 15 MINUT
W drugiej połowie Arka pokazała charakter, który pozwolił jej odnosić sukcesy w Pucharze Polski oraz Superpucharze Polski, a także dzielnie walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy. W ciągu 4 minut strzeliła 2 gole i wyrównała z wyniku 0:2. Potem nadal atakowała i jeśli któraś drużyna miała rozstrzygnąć ten bój w 90 minut to była nią Arka. Szkoda zwłaszcza niecelnego strzału Jazvicia (ARKA Gdynia), ale i tak Chorwat pierwszy mecz w wyjściowym składzie żółto-niebieskich może uznać za udany. Jeśli taką dyspozycję potwierdzi w lidze, to może być groźnym skrzydłowym dla każdej drużyny.
Śląsk w drugiej połowie sprawiał wrażenie jakby miał tylko jeden scenariusz - grać na utrzymanie korzystnego wyniku. Gdy Arka wyrównała, goście stracili zupełnie koncept gry i tylko się bronili.
"Areczko, jesteśmy z wami" - skandują kibice
91'
pierwszą połowę dogrywki rozpoczął Śląsk
91'
Żółtą kartką został ukarany Jović (Śląsk Wrocław) po faulu na Sambei
92'
wrzutka Nowickiego (ARKA Gdynia) prosto w ręce Słowika (Śląsk Wrocław)
92'
Oficjalna frekwencja 6548 kibiców. Ci co nie przyszli, mają czego żałować. Wielkie emocje w Gdyni
95'
kilka spokojnych minut, gra głównie w środku boiska
96'
indywidualna akcja Koseckiego (Śląsk Wrocław) zakończona dobry strzałem. Pilarz (ARKA Gdynia) odbił piłkę
97'
i jesteśmy już z drugiej strony boiska. Róg dla Arki
97'
niecelna główka Siemaszki (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia)
98'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (ARKA Gdynia).
kontuzja
98'
skurcze mięśni łapią Piecha (Śląsk Wrocław), ale musi grac, bo limit zmian wykorzystany
99'
"Arkowcy gol" - z trybun
101'
piłka po dośrodkowaniu Sochy (ARKA Gdynia) nie dochodzi do ustawionego w "16" rywali Siemaszki (ARKA Gdynia)
102'
[3:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sambea. Kapitalne uderzenie Yannicka tuż sprzed pola karnego. Piłka tuż przy słupku w siatce gości
104'
Śląsk ruszył do odrabiania strat. Dwa rogi z rzędu, ale drugie dośrodkowanie padło już łupem Pilarza (ARKA Gdynia)
105'
celny strzał z dystansu Kriwca. Słowik (Śląsk Wrocław) nie popełnił błędu i złapał piłkę
105'
KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI DOGRYWKI. ARKA PROWADZI 3:2
105'
dzięki kapitalnemu strzałowi Sambei (ARKA Gdynia) Arka jest o 15 minut od 1/8 finału. I to jest najważniejsza wiadomość dogrywki. Przez ostatni kwadrans Arka nie atakowała tak żywiołowo jak w końcówce drugiej połowy, ale co najważniejsze - była skuteczna. Teraz Śląsk musi zaatakować, a gospodarze mogą poczekać na kontry. Duże znaczenie będzie miało także to, jak drużyny rozłożyły siły, kto je lepiej rozłożył na 2 godziny gry
106'
drugą połowę dogrywki rozpoczęła Arka
107'
"Areczko, gramy do końca" - z trybun
108'
zablokowany strzał Nowickiego (ARKA Gdynia), a piłkę po dobitce Siemaszko (ARKA Gdynia) nogą odbił Słowik (Śląsk Wrocław)
108'
"Puchar jest nasz" - przypominają śpiewem kibice
109'
wielkie emocje udzielają się również trenerom. Sędzia techniczny napomina teraz Ojrzyńskiego, który wybiegł ze swojej strefy aż za linię środkową
110'
niecelnie główkuje Robak (Śląsk Wrocław)
110'
[4:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Rafał zaatakował w drugie tempo, poczekał aż piłka odbiła się od murawy, a następnie poszedł na nią głową i "szczupakiem" wpakował do siatki
111'
112'
Pilarz (ARKA Gdynia) z kłopotami, ale utrzymał piłkę w boisku
116'
potężna bomba Sambei (ARKA Gdynia). Słowik (Śląsk Wrocław) najpierw z trudem podbił piłkę do góry, a dopiero potem ją złapał
116'
Żółtą kartką został ukarany Madej (Śląsk Wrocław) za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego
118'
dobry atak Nowickiego (ARKA Gdynia). Bez kompleksu gra ten 18-latek
119'
"A po meczu znowu będzie bal" - śpiewają kibice
119'
niecelny strzał Sochy (ARKA Gdynia)
120'
KONIEC DOGRYWKI. ARKA WYGRAŁA 4:2 I JEST W 1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI
Kolejny rywalem Arki Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jako że rywal jest I-ligowcem to on będzie gospodarzem meczu, który wstępnie zaplanowany jest na 20 września
W pełni zasłużony awans Arki. Od drugiej połowy zupełnie zdominowała Śląsk. Siemaszko (ARKA Gdynia) znów pokazał, że ma instynkt do zdobywania cennych bramek, ale na pochwałę zasłużyli wszyscy piłkarze, a także trener Ojrzyński. Odważnie zestawił on skład, a potem jeszcze rzucił do boju 18-letniego Nowickiego (ARKA Gdynia), który stanął na wysokości zadania.
pracę szkoleniowca doceniają kibice. Skandowanie z trybun: "Leszek Ojrzyński"
jest też skandowanie "Rafał Siemaszko (ARKA Gdynia) "