Piast zdobył piłkarską twierdzę Gdynia

1 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Zobacz i posłuchaj, jak kibice Arki Gdynia pożegnali piłkarzy po porażce z Piastem Gliwice.

Piłkarze Arki przegrali z Piastem Gliwice 1:2 (0:1). Gospodarze dwukrotnie dali się zaskoczyć przy stałych fragmentach gry, choć było wiadomo, że to najgroźniejsza broń wicemistrzów Polski. Dla gości to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w bieżących rozgrywkach ekstraklasy. Natomiast w Gdyni dobiegła końca passa bez porażki, która zaczęła się przed blisko rokiem, jeszcze w I lidze. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego byli niepokonani przy ul. Olimpijskiej od 14 meczów.

13 Jałocha - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 4 Sołdecki, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 17 Marciniak, 19 Bożok - 10 Szwoch - 22 Zjawiński
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Przybył (Kluczbork) oraz Lisowski, Arys
Widzów: 7658
1 Szmatuła - 93 Girdvainis, 25 Sedlar, 91 Hebert - 5 Pietrowski, 9 Murawski, 88 Korun, 21 Badia, 2 Mraz - 7 Jankowski, 11 Moskwik
  • 46' 22 Zjawiński Zmiany 9 Abbott
  • 68' 17 Marciniak Zmiany 20 Hofbauer
  • 85' 19 Bożok Zmiany 18 Yussuff
  • 46' 9 Murawski Zmiany 26 Szeliga
  • 73' 7 Jankowski Zmiany 99 Gotal
  • 85' 21 Badia Zmiany 15 Masłowski
  • 53' Marcus karny
  • 18' Badia
  • 88' Hebert
  • 59' Marcus
  • 39' Sedlar
  • 76' Pietrowski

Tak kibice wspierali Arkę Gdynia w meczu z Piastem Gliwice

piłkarze i trener Arki przy ocenie możliwości Piasta nie sugerowali się przedostatnim miejscem tej drużyny w tabeli obecnej, a bardziej starali się pamiętać wicemistrzostwo Polski z poprzedniego sezonu

GRZEGORZ NICIŃSKI: DOŁY TABELI SIĘ BUDZĄ. PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ MECZU ARKA - PIAST

obrona Arki uczulona jest szczególnie na rozgrywanie przez Piasta stałych fragmentów gry

ZAGŁOSUJ, KTO JEST NAJLEPSZYM LETNIM NABYTKIEM ARKI GDYNIA. TUTAJ TEŻ DAWID SOŁDECKI O RECEPCIE NA PIASTA
w porównaniu z "11" z ostatniej kolejki i remisowego meczu z Lechem jedna zmiana w Arce. Do składu wraca Zjawiński (ARKA)

PIŁKARZE I TRENERZY PO MECZU W POZNANIU. DAMIAN ZBOZIEŃ OCENIA: PUNKT JAK ZŁOTO
rezerwowi Arki: 1. Steinbors, 2. Socha, 3. Sobieraj, 9. Abbott, 11. Siemaszko, 18. Yussuff, 20 Hofbauer
Piast w porównaniu z ostatnim, zremisowanym meczem u siebie ze Śląskiem 1:1 dokonał dwóch zmian w "11". Do gry wchodzą Korun (PIAST) i Moskwik (PIAST)
rezerwowi Piasta: 31 Rusov, 10 Barisić, 12 Żivec, 15 Masłowski, 22, Mokwa, 26 Szeliga, 99 Gotal
Mokwa to były piłkarz Arki. W Gdyni grał w latach 2009-12, ale nie przebił się do pierwszej drużyny
Grzegorz Niciński tym meczem rozpoczyna trzeci rok pracy jako trener Arki. To najdłuższa kadencja od ćwierćwiecza w gdyńskim klubie

2 LATA GRZEGORZA NICIŃSKIEGO W ARCE. TAK DŁUGO W GDYNI NIE WYTRWAŁ ŻADEN TRENER OD ĆWIERĆWIECZA. SPRAWDŹ, KTO NAJDŁUŻEJ PRACOWAŁ W HISTORII KLUBU
spiker przypomina kibicom, że w poniedziałek rusza sprzedaż biletów na 30 października i derbach Trójmiasta z Lechią Gdańsk

DERBY ARKA - LECHIA DLA 14 825 KIBICÓW. TUTAJ CENY I ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW, KTÓRA STARTUJE JUŻ W PONIEDZIAŁEK
na 10 minut przed pierwszym gwizdkiem jeszcze niewielu kibiców na stadionie, ale ciągle napływają na trybuny. Tradycyjnie o frekwencji poinformujemy w drugiej połowie, gdyż wówczas w Gdyni otrzymujemy oficjalne dane w tym względzie
z ramienia Piasta miejsce na trybunie honorowej zajął Zdzisław Kręcina. Wieloletni sekretarz generalny PZPN właśnie w gliwickim klubie znalazł zatrudnienie po odejściu z piłkarskiej centrali
kilkudziesięciu kibiców Piasta w sektorze dla gości
Mateusz Szwoch (ARKA) otrzymał koszulkę z numerem 100, gdyż tyle meczów rozegrał już w pierwszej drużynie Arki

MATEUSZ SZWOCH PO SETNYM MECZU W ARCE: ZASZCZYT I FRAJDA. TUTAJ CAŁY WYWIAD
już przed prezentacją piłkarzy trochę wulgaryzmów na trybunach, bo kibice tych drużyn nie darzą się sympatią
piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiękach "Roty" Arki. Gospodarze żółte koszulki, niebieskie spodenki, żółte getry. Goście na czerwono
1'
od środka rozpoczął Piast
1'
kibice Arki wprowadzili minutę ciszy na cześć jednego ze swoich sympatyków
2'
na początku stara się atakować Piast
2'
po zderzeniu dwóch piłkarzy interweniują masażyści obu drużyn
3'
przerwę wykorzystuje trener Niciński, który udziela wskazówek kapitanowi drużyny - Bożokowi (ARKA)
5'
nieudane dośrodkowanie Marcusa (ARKA). Piłka wyszła bezpośrednio poza bramkę rywali
6'
"Arkowcy gol" - z trybun
7'
Piast ustawiony trójką w obronie, którą asekuruje Korun (PIAST)
7'
Arka przejmuje inicjatywę
8'
"Niepokona..." - skandują kibice
9'
Szwoch (ARKA) wywalczył róg
9'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
11'
obawiano się stałych fragmentów dla Piasta, a tu na początku Szwoch (ARKA) może poćwiczyć ten element. Teraz wrzucał po wolnym, ale znów czujnie defensywa rywali
12'
Szmatuła (PIAST) przejął piłkę po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA)
13'
"Sialala Arka Gdynia" - z trybun
14'
"My jesteśmy tu, by dziś wygrać mecz" - nie słabnie doping dla gospodarzy
14'
kolejny róg dla Arki
14'
zamieszanie w "16" po dośrodkowaniu z kornera Bożoka (ARKA), ale ostatecznie w tej sytuacji poradził sobie Piast
15'
ciekawostka przy rogach. Zwykle z prawej strony dośrodkowuje piłkarz prawonożny, a z lewej lewonożny. Arka na razie odmiennie od tej reguły. Oznacza to, że zarówno Bożok (ARKA) jak i Szwoch (ARKA) grają z narożnika boiska piłki odchodzące od bramki
17'
od kilku minut gra na dobre przeniosła się na połowę Piasta
17'
Marciniak (ARKA) protestuje, ale sędzia odgwizdał jego faul na Murawskim (PIAST) około 30 metrów od bramki gospodarzy
18'
[0:1] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Badia. Pomocnik Piasta uderzył z wolnego z około 28 metrów. Mur niespodziewanie szybko się "rozpadł" i tam poszła piłka. Odbiła się jeszcze od Sołdeckiego, czym kompletnie zaskoczyła Jałochę. Bramkarz Arki poszedł w lewy róg, a piłka poleciała w prawy
18'
"Jesteśmy z wami" - skandują piłkarzy Arki jej kibice
20'
dośrodkowanie Bożoka (ARKA) wprost w ręce Szmatuły (PIAST)
21'
"Hej, Arka gol" - z trybun
23'
Marcjanik (ARKA) wybił piłkę na róg
23'
po dośrodkowaniu z rogu Badii (PIAST) zablokowany strzał w polu karny, Sedlara (PIAST)
25'
na spalonym Jankowski (PIAST)
25'
Piast po zdobyciu prowadzenia naciera. Po stronie Arki spore zdenerwowanie i niedokładność
29'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun, ale miejscowi piłkarze nadal nie mogą odnaleźć właściwego rytmu
29'
tym razem z wolnego Łukasiewicz (ARKA) w kierunku Sołdeckiego (ARKA), ale piłka nie doszła do wbiegające w pole karne rywali piłkarza Arki
30'
Pietrowski (PIAST) ambitnie gonił za piłką, ale zagrał ją już gdy była za końcową linią. Od bramki zacznie Jałocha (ARKA)
32'
Arka ustawia pressing na połowie Piasta, by jak najszybciej przejąć piłkę
32'
udał się przechwyt Marcusowi (ARKA) i była szansa na kontrę 4 na 3, ale Brazylijczyk źle podał i piłkę przejął Hebert (PIAST)
33'
Szmatuła (PIAST) wybiegł przed pole karne, by wybić piłkę w aut
34'
Girdvainis (PIAST) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA)
34'
bez zagrożenia dla Piasta po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA)
35'
mocny strzał Marcusa (ARKA), ale nad bramką
35'
sporo ruchu w przednich formacjach Arki. Zjawiński (ARKA) zmienia się pozycjami na przykład z Bożokiem (ARKA) lub też obaj starają się wyciągnąć obrońców w boczne sektory boiska by zrobić miejsce środkowych pomocnikom
37'
Łukasiewicz (ARKA) wybił piłkę po kontrze Piasta i dośrodkowaniu Pietrowskiego (PIAST)
38'
Zjawiński (ARKA), a po chwili Zbozień (ARKA) przegrali pojedynki jeden na jeden. Gdyby sobie poradzili w tych dryblingach mieli szanse na wyjście do sytuacji sam na sam z bramkarzem
39'
zamieszanie w polu karnym Piasta. Sędzia uznał, że Sołdecki (ARKA) faulował piąstkującego piłkę Szmatułę (PIAST)
39'
Żółtą kartką został ukarany Sedlar (PIAST) po faulu na Szwochu
40'
Marciniak (ARKA) nie zdołał złożyć się do strzału po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) z wolnego
40'
jeszcze zablokowane uderzenie Sołdeckiego (ARKA)
41'
"Powiedziałaś mi na pewno, że 3 punkty dzisiaj będą..." - skandowanie z trybun
42'
rozgrzewają się Abbott, Hofbauer i Yussuff
43'
kontra Piasta 3 na 4 przerwała przez dobrze ustawionego Marcjanika (ARKA)
43'
w posiadaniu piłki Arka ma przewagę. Według statystyk Ekstraklasa SA to obecnie 54:46
44'
bilard w polu karnym Piasta. Piłka odbijała się od nóg kilku piłkarzy. W końcu w kierunku bramki skierował ją Zjawiński, ale na róg wybił ją Szmatuła (PIAST)
44'
bez zagrożenia dla Piasta po wrzutce z rogu Szwocha (ARKA)
45'
kontra Badii (PIAST), który odważnie dryblował naprzeciw dwóch defensorów Arki. Jego strzał zdołał zablokować Zbozień (ARKA)
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
"Hej, Arka gol" - z trybun i gospodarze nacierają
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
Po raz drugi w tym sezonie Arka na przerwie schodzi z niekorzystnym wynikiem. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w spotkaniu z Zagłębiem, ale udało się zremisować 1:1.
Przed przerwą gdynianie częściej byli przy piłce, ale atakowali zbyt chaotycznie. Pod bramką przeciwnika brakowało spokoju, a to sprawiało, że nie było też czystych sytuacji strzeleckich. W kilku zamieszaniach, do których doszło na przedpolu bramki Piasta, szczęście zawsze było po stronie gospodarzy.
Goście pokazali, że mają dobrze zorganizowany kontratak. Potwierdzili również, że są groźni przy stałych fragmentach gry. Prowadzenie zdobyli po wolnym, ale tym razem nie było dośrodkowania Mraza (PIAST), a bezpośredni strzał na bramkę Badii (PIAST).
Seria bez straty gola Jałochy (ARKA) zatrzymała się na 249 minutach.
przypomnijmy, że po raz ostatni u siebie Arka w lidze przegrała 23 października ubiegłego roku ze Stomilem Olsztyn 0:1. Było to oczywiście jeszcze na zapleczu ekstraklasy

TUTAJ RELACJA Z TEGO MECZU

w przerwie tradycyjny konkurs dla kibiców. Mają trudniejsze zadanie niż piłkarze, gdyż nie wystarczy im trafić do bramki, ale muszą posłać piłkę do jednego z sześciu kwadratów umieszczonych w bramce
Abbott w przerwie intensywnie się rozgrzewa, zapewne wejdzie na drugą połowę
46'
ARKA przeprowadza zapowiadaną zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Abbott.
46'
PIAST także przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Murawski, w jego miejsce wchodzi Szeliga.
47'
dobra akcja Moskwika (PIAST) z Badią (PIAST), ale już w polu karnym Arki ten pierwszy nie zdołał odegrać piłki do kolegi
48'
wolny dla Piasta. 5 metrów od narożnika pola karnego Arki
48'
strzał z wolnego Badii (PIAST) nad poprzeczką
50'
zagranie prostopadłe Szwocha (ARKA) nieco zaskoczyło obrońców i napastników, bo nikt nie wystartował do piłki, ale Szmatuła (PIAST) był na posterunku
50'
Doping dla Arki nadal tak dobry jak przed przerwą
51'
niecelny strzał Szeligi (PIAST)
52'
zablokowany strzał Abbotta (ARKA). Piłka trafiła w rękę Heberta (PIAST). Sędzia po chwili zawahania wskazał na wapno!
53'
Marcus (ARKA) będzie strzelał karnego
53'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus z karnego. Mocne uderzenie po ziemi Brazylijczyka w lewy róg bramki. Szmatuła tam się rzucił, ale nie sięgnął piłki
53'
piąty gol Marcusa (ARKA) w ekstraklasie, a szósty w tym sezonie, gdyż raz trafił również w Pucharze Polski
54'
Arka znów atakuje
55'
dobry zwód Abbotta (ARKA) i strzał po "długim rogu", ale Szmatuła (PIAST) świetną interwencją również się po pisał. Wybił piłkę na róg
55'
bez zagrożenia dla Piasta po rogu Szwocha (ARKA)
57'
dośrodkowanie Szeligi (PIAST) wprost w ręce Jałochy (ARKA)
58'
po przerwie Piast zmienił ustawienie. Gra czwórką obrońców, a Pietrowski (PIAST) z prawej pomocy przeszedł do roli defensywnego pomocnika
59'
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA) po faulu na Mrazie
60'
nieznacznie niecelny strzał Abbotta (ARKA), który po przerwie wniósł dużo ożywienia do gry Arki
61'
"Ten mecz musimy wygrać" - przypominają Arce skandowaniem z trybun kibice
62'
niecelny strzał sprzed "16" z woleja Warcholaka (ARKA)
62'
niepotrzebne wulgaryzmy z obu stron, spiker apeluje o kulturalny doping
65'
jedna z nielicznych w tej połowie kontr Piasta zakończona niecelnym dośrodkowaniem Badii (PIAST)
65'
niecelny strzał z dystansu Abbotta (ARKA)
66'
rozgrzewają się Hofbauer, Siemaszko i Yussuff. Jeden z nich nie wejdzie na boisko
67'
w statystykach Ekstraklasa SA posiadanie piłki bez zmian. Nadal 54:46 dla Arki. Wzrosła liczba strzałów gospodarzy. Niecelne 9, celne 3
68'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Hofbauer.
68'
widać, że trener Niciński chce jeszcze dodać walorów ofensywnych drugiej linii, gdyż Austriak jest teoretycznie bardziej ofensywnie grających pomocnikiem niż Marciniak (ARKA)
69'
kolejny róg dla Arki, ale znów dośrodkowanie Szwocha (ARKA) nie robi krzywdy defensywie gości
70'
niecelny strzał Szwocha (ARKA). Szkoda, że nie dogrywał w "16" do wbiegających kolegów
71'
Marcus (ARKA) domagał się wolnego, ale sędzia uznał, że to on faulował Mraza (PIAST) tuż przy linii bocznej pola karnego Piasta
72'
kapitalne podanie Hofbauera (ARKA). Abbott (ARKA) miał przed sobą tylko bramkarza, uderzył z pierwszej piłki, ale nie trafił w bramkę
73'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Gotal.
73'
Szmatuła (PIAST) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA)
74'
po strzale Bożoka (ARKA) piłka przeszła po nogach Badii (PIAST). Będzie róg dla gospodarzy
74'
zamieszanie w "16 Piasta po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA), ale nie ma strzału ze strony Arki
75'
Oficjalna frekwencja na meczu 7658 kibiców
76'
Żółtą kartką został ukarany Pietrowski (PIAST) po faulu na Łukasiewiczu
77'
"Gdyńska Arka" - z trybun
78'
Szwoch (ARKA) w polu karnym mógł strzelać, ale wdał się w drybling z trzema rywalami i szansa na uderzenie przepadła
78'
Zbozień (ARKA) wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego Piasta
79'
Szmatuła (PIAST) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Bożoka (ARKA)
79'
Arka cały czas naciera. Druga połowa pod jej dominacją
80'
atak Piasta. Jałocha (ARKA) odbił piłkę po strzale Gotala (PIAST). Będzie róg dla gości
81'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Badii (PIAST)
81'
"Areczko, gramy do końca" - z trybun
81'
niecelny strzał głową Abbotta (ARKA) po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA)
82'
obaj trenerzy przygotowują zmiany
82'
róg dla Piasta
83'
masażyści Piasta na boisku. Pomocy medycznej potrzebuje Pietrowski
84'
Jałocha (ARKA) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Badii (PIAST)
84'
Yussuff gotowy do wejścia
85'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Yussuff.
85'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Badia, w jego miejsce wchodzi Masłowski.
85'
Arka zmieniła lewoskrzydłowego, Piast wprowadził ofensywnego pomocnika, który zastąpił Badię (PIAST), który po przerwie najczęściej grał jako napastnik
86'
kapitanem Arki jest teraz Marcus (ARKA), gdyż to jemu opaskę przekazał Bożok
87'
także Piast w ostatnich minutach zaczął szukać szans na wywalczenie kompletu punktu
87'
kolejny róg dla gości wywalczył Masłowski
88'
[1:2] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hebert, który uciekł pilnującemu go Sołdeckiemu. Obrońca gości uderzył piłkę głową, uderzając z 8. metra po dośrodkowaniu z rogu Masłowskiego
89'
niecelny strzał z dystansu Zbozienia (ARKA)
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
w doliczonym czasie gra na połowie Piasta
90+2
90+3
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 1:2
absolutna cisza na trybunach po ostatnim gwizdku. Kibice wychodzą z trybun, a słychać jedynie głos spikera
to trzeci meczu 11. kolejki i trzeci wynik 1:2! Piastowi 3 punkty dają awans od razu z 15. na 10. miejsce.
Arka po przerwie szybko wyrównała, a potem miała więcej szans na przechylenie szali zwycięstwa na własną korzyść. Niestety, Abbott (ARKA), który wywalczył karnego, w dwóch innych dobrych okazjach nie potrafił strzelić gola. Natomiast do Piasta znów szczęście uśmiechnęło się po stałym fragmencie gry. Przed przerwą goście zdobyli gola po wolnym, a 3 punkty zapewnili sobie po rozegraniu rogu i główce Heberta (PIAST).
Dla gliwiczan to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Arka skończą z passą 14 meczów bez porażki przed własną publicznością. Ostatni raz przegrała 23 października ubiegłego roku.
piłkarze Piasta cieszyli się z wygranej na środku boiska, a następnie - mimo że wołali ich kibice gości do siebie - skierowali się do szatni
inna atmosfera, mimo porażki po drugiej stronie boiska. Piłkarze Arki idą do kibiców, a z sektora "Górki" słyszą wspierające także ich skandowanie

• ARKA GDYNIA - Piast Gliwice 1:2 (0:1)
  • Legia Warszawa - LECHIA GDAŃSK 3:0 (0:0)
  • Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 1:2 (1:1)
  • Górnik Łęczna - Lech Poznań 1:2 (0:1)
  • Wisła Płock - Wisła Kraków 2:3 (0:2)
  • Cracovia - Korona Kielce 6:0 (3:0)
  • Śląsk Wrocław - Termalica Nieciecza 1:2 (1:1)
  • Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 0:0

Opinie (157) ponad 20 zablokowanych

• Twierdza zdobyta i to przez kogo przez Piastunki :)))))) (14)

Sędzia bardzo pomagał arce, teraz zjazd w dół tabeli a w przyszłym sezonie znowu 1 liga.
    Brawo Piast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brawo Abott tak trzymaj :))))))

• 104 89

• ....rozpoczęła się wędrówka w dół tabeli :-0 (3)

...to było do przewidzenia,pierwsze śliwy robaczywy

• 34 21

• Lechia też im pokaże miejsce w szeregu

• 32 19

• Dla takich chwil warto ŻYĆ! !!!!.TO WSZYSTKO W TEMACIE.

• 23 23

• Skończył się miesiąc miodowy na boisku i trybunach

Żony, córki wolą zostać w domu:)

• 8 3

• czemu jag. wyjątkowo nie podpisał się pod artykułem :)?? (1)

• 6 2

• Jaka twierdza,

• 7 6

• Spokojnie

to tylko awaria. Moim zdaniem, czas na reprezentację trzeba wykorzystać na odbudowanie formy u piłkarzy Arki. Wskazane małe ruchy kadrowe w pierwszej "11". Zaskoczony jestem na plus umiejętnościami Hofbauera. Ten piłkarz daje Nitkowi duże pole manewru w ustawieniu drużyny.
      Gdy wrócą jeszcze Nalepa i Sambea, to można będzie liczyć na bardziej ofensywne granie.
      PS.
      Yussuff. Piłkarza z taką mentalnością nie widzę w "18" meczowej.
      Szkoda,że zamiast Niego, Nitek nie skorzystał z Siemaszki.