Arka przegrała 2. mecz z rzędu w Gdyni

21 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Rafał Murawski, który jest współudziałowcem Arki Gdynia, wyprowadził jako kapitan Pogoń Szczecin po zwycięstwo przy ul. Olimpijskiej

Piłkarze Arki "zacięli" się na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Na obiekcie, który do niedawna był twierdzą nie do zdobycia, gdynianie przegrali po raz drugi z rzędu. W piątkowy wieczór ich błędy w defensywie bezlitośnie obnażyła Pogoń Szczecin. Żółto-niebiescy przegrali w 13. kolejce ekstraklasy aż 0:3 (0:2), a przy każdej straconej bramce zaliczali... asysty.

13 Jałocha - 33 Zbozień, 4 Sołdecki, 3 Sobieraj, 17 Marciniak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 20 Hofbauer, 19 Bożok - 10 Szwoch - 22 Zjawiński
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Frankowski (Toruń) oraz Winkler, Kupsik
Widzów: 6895
66 Kudła - 77 Nunes, 3 Fojut, 21 Rudol, 2 Rapa - 23 Matras - 11 Delev, 14 Drygas, 6 Murawski, 7 Gyurcso - 9 Frączczak
  • 46' 22 Zjawiński Zmiany 9 Abbott
  • 57' 10 Szwoch Zmiany 11 Siemaszko
  • 64' 6 Łukasiewicz Zmiany 23 Warcholak
  • 78' 7 Gyurcso Zmiany 33 Lewandowski
  • 83' 9 Frączczak Zmiany 93 Zwoliński
  • 90+4 11 Delev Zmiany 29 Listkowski
  • 35' Frączczak
  • 39' Frączczak
  • 90+5 Matras
  • 37' Sołdecki
  • 51' Bożok
  • 65' Siemaszko
  • 90+5 Marcus
  • 43' Nunes

Kibice Arki Gdynia, mimo niekorzystnego wyniku, starali się dobrze bawić na trybunach i wspierać dopingiem piłkarzy

WSPÓŁWŁAŚCICIEL ARKI GDYNIA JEST KAPITANEM POGONI SZCZECIN. PRZEDSTAWIAMY NIEZWYKŁĄ HISTORIĘ RAFAŁA MURAWSKIEGO

Triumfujący Adam Frączczak (z lewej), zdobywca dwóch bramek w piątkowy wieczór oraz Damian Zbozień, który miał najlepszą okazję na honorowego gola dla Arki Gdynia. Triumfujący Adam Frączczak (z lewej), zdobywca dwóch bramek w piątkowy wieczór oraz Damian Zbozień, który miał najlepszą okazję na honorowego gola dla Arki Gdynia.

Arka w pięciu ostatnich meczach ligowych strzeliła tylko 2 gole. Trener Niciński wciąż szuka optymalnego ustawienia w ataku. Na Pogoń na pozycję numer 9 przywraca Zjawińskiego (ARKA)
ponadto wymuszona zmiana w obronie. Na grypę żołądkową rozchorował się Marcjanik. Tym samym na środek defensywy wraca Sołdecki (ARKA), a zostaje w tej formacji Sobieraj (ARKA)

KRZYSZTOF SOBIERAJ PO 9 LATACH ZNÓW W EKSTRAKLASIE: NIE DAŁEM PLAMY
do "18" wraca Błąd. Nie było go w tym towarzystwie przez 4 ostatnie kolejki, ale błysnął w rezerwach. Strzelił 3 gole Kaszubii Kościerzyna

ADRIAN BŁĄD BŁYSNĄŁ SKUTECZNOŚCIĄ W REZERWACH. SPRAWDŹ, SKŁAD ARKI II
Rezerwowi Arki: 1. Steinbors, 2. Socha, 7. Błąd, 9. Abbott, 11. Siemaszko, 23. Warcholak, 32. Stolc
Pogoń wystawia tę samą "11" co w ostatniej kolejce, gdy u siebie wygrała z Legią 3:2
kapitanem gości jest Rafał Murawski (POGOŃ) , który jest współwłaścielem firmy, mającej 1/4 akcji... Arki

WSPÓŁWŁAŚCICIEL ARKI ZAGRA PRZECIWKO NIEJ JAKO KAPITAN POGONI. PRZEDSTAWIAMY HISTORIĘ RAFAŁA MURAWSKIEGO
w rezerwie pozostaje Zwoliński, który wiosną 2013 roku trafił na wypożyczenie do I-ligowej jeszcze Arki, ale nie strzelił tutaj żadnego gola
rezerwa Pogoni: 1. Słowik, 19. Piotrowski, 27. Akahoshi, 29. Listkowski, 32. Obst, 33. Lewandowski, 93. Zwoliński
kibice gości w 2/3 wypełnili przewidziany dla nich sektor, ale jeszcze długo przed meczem zaproponowali wulgarny doping
Arka w czwartek informowała o 8 tys. kibiców uprawnionych do wejścia na trybuny. Oficjalną frekwencję podamy w drugiej połowie, gdyż wówczas w Gdyni są dostarczane oficjalne dane w tym względzie
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Pogoń białe stroje
losowanie stron boiska przez kapitanów Bożoka (ARKA) i Murawskiego (POGOŃ)
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandują kibice miejscowi
"Hej, Pogoń gol" - z sektora gości
1'
od środka rozpoczęła Arka
2'
"MZKS" - z trybun
4'
ostrożny początek z obu stron
5'
ostre dośrodkowanie po ziemi Marcusa (ARKA), ale nikt nie zamykał tej akcji i piłka wyszła poza bramkę
7'
Murawski (POGOŃ) wrócił za akcją i wślizgiem wybił w aut piłkę spod nóg Marcusa (ARKA)
7'
zamieszanie po wrzucie z autu w "16" Pogoni. Uderzenie Marcusa (ARKA) niecelne
8'
strzał z dystansu Hofbauera (ARKA). Piłka trafiła w Szwocha (ARKA)
8'
"Arka gol" - z trybun
11'
Pogoń przesuwa grę na połowę Arki
12'
Jałocha (ARKA) wybił piłkę na róg po indywidualnej akcji i dobrym strzale Gyurcso (POGOŃ)
13'
krótko rozegrany róg przez Murawskiego (POGOŃ). Zorientował się w tym Marcus (ARKA) i wybił piłkę w aut
13'
Fojut (POGOŃ) przerwał kontrę Arki, wybijając piłkę w trybuny. Spadła ona w górnych rzędach sektora trasowego
14'
róg dla Arki
15'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA)
16'
Gyurrcso na spalony na 5. metrze od bramki Arki
18'
"Gdyńska Arka" - skandowanie z trybun
18'
celny strzał z dystansu Bożoka (ARKA), ale piłka zbyt lekko bita, by zaskoczyć Kudłę (POGOŃ)
19'
drugi róg dla Arki
19'
znów defensywa Pogoni radzi sobie z dośrodkowaniem Bożoka (ARKA) z rogu
22'
statystyki Ekstraklasa SA oddają to co dotychczas widzimy na boisku, czyli nieznaczną przewagę Arki. Posiadanie piłki 52:48
23'
wulgarne okrzyki zarówno z sektora Pogoni jak i Arka
25'
Murawski (POGOŃ) zagrał prostopadłą piłkę, Delev (POGOŃ) wyskoczył wyżej niż obrońcy Arki, ale zdołał tylko przedłużyć piłkę głową. Bez problemu przejął ją Jałocha (ARKA)
25'
nieźle wyglądająca akcja Szwocha (ARKA), ale zakończona podaniem do nikogo
26'
"Kocham tylko Areczkę i jej oddam serce swe" - skandowanie z trybun
28'
"Sialala Arka Gdynia" - z trybun
30'
po stracie piłki Arka cofa się na około 30-35 metrów od własnej bramki co umożliwia Pogoni rozgrywanie piłki wzdłuż boiska
31'
"Gdynia czeka na zdobycie pierwszej bramy" - skandowanie z trybun
32'
wulgarne okrzyki z sektora gości tym razem nie odwzajemnione, a zagłuszone gwizdami
35'
[0:1] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frączczak. Piłka po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Murawskiego zapewne wyszłaby poza bramkę Arki, ale zagrał ją głową Marciniak. W dodatku tak niefortunnie, że zaliczył asystę przy golu Frączczaka, który skierował futbolówkę głową do siatki
37'
Żółtą kartką został ukarany Sołdecki (ARKA).
39'
[0:2] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frączczak. Po dośrodkowaniu Rapy znów z lewego skrzydła nastąpiło zgranie piłki głową przez Matrasa. Wydawało się, że futbolówka padnie łupem Jałochy, ale bramkarz Arki jej nie złapał, a nadbiegający napastnik Pogoni wepchnął ją do siatki
42'
cały czas naciera Pogoń
43'
Żółtą kartką został ukarany Nunes (POGOŃ).
43'
"Arkowcy gol" - kibic wierzą, że można odwrócić ten niekorzystny wynik
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:2
Długo był to typowy mecz na 0:0, w którym obu drużynom brakowało zdecydowania pod bramką rywali. Zmienił to jeden człowiek. Frączczak (POGOŃ) w poprzedniej kolejce strzelił dwa gole Legii, a teraz ten wyczyn skopiował w Gdyni. W dodatku na listę strzelców dwukrotnie wpisał się w ciągu 4 minut. Obie bramki obciążają defensywę miejscowych, a także można wskazać indywidualnych winowajców. Przy pierwszej niefortunna interwencja przytrafiła się Marciniakowi (ARKA), a przy drugiej większe zdecydowanie przy wyjściu do piłki powinien zaprezentować Jałocha (ARKA).
w przerwie konkurs dla kibiców. Strzelają do 6 kwadracików w materiale rozpostartym w bramce
w przerwie rozgrzewa się energicznie Abbott
46'
ARKA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Abbott.
46'
drugą połowę rozpoczęła Pogoń
46'
atak Szwocha (ARKA), ale szkoda, że gdy wbiegł w pole karne nie zdecydował się na strzał
48'
Jałocha (ARKA) odbija piłkę po strzale Frączczaka (POGOŃ), ale okazało się, że nie musiał się fatygować, gdyż napastnik Pogoni był na spalonym
49'
spiker wita byłych piłkarzy Arki i Pogoni, którzy są na trybunach: Boguszewicza, Ławę i Moskalewicza
50'
znów interweniuje Jałocha (ARKA). Łapie piłkę po strzale Frączczaka (POGOŃ), ale napastnik gości znów na spalonym
51'
Żółtą kartką został ukarany Bożok (ARKA) po faulu na Rapie
51'
to 4. żółta kartka Bożoka (ARKA) w tym sezonie. Oznacza to, że nie zagra w derbach z Lechią w następnej kolejce
52'
kibice Arki cały czas wpierają drużynę głośnym dopingiem
52'
celny strzał Abbotta (ARKA), ale za słaby, by zdobyć gola
54'
Arka zmuszona do ataku pozycyjnego i znów są kłopoty ze składnymi akcjami
55'
strzał z dystansu Sołdeckiego (ARKA). Kudła (POGOŃ) nie miał problemów ze złapaniem piłki
56'
dośrodkowanie z wolnego Hofbauera (ARKA) prosto w ręce Kudły (POGOŃ)
57'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
59'
Abbott (ARKA) zagrywa w kierunku Marcusa (ARKA), ale Brazylijczyk nie miał prawa uprzedzić bramkarza, który pewnie złapał piłkę
59'
60'
pomocy medycznej wymaga Łukasiewicz (ARKA)
62'
"Ambicji dzisiaj wam każde grać na całego i walczyć do upadłego" - skandowanie z trybun
63'
64'
ARKA przeprowadza wymuszoną zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Łukasiewicz, w jego miejsce wchodzi Warcholak.
64'
zmiana ustawienia. Marciniak (ARKA) przechodzi na pozycję defensywnego pomocnika, Warcholak (ARKA) zagra na lewej obronie
65'
bez zagrożenia dla Pogoni po dośrodkowaniu z rogu Bożoka
65'
Żółtą kartką został ukarany Siemaszko (ARKA), który wdał się w dyskusję z sędzią
67'
ostre dośrodkowanie Marcusa (ARKA), dobre wyjście do piłki Kudły (POGOŃ)
68'
wulgarnie z trybun pod adresem Pogoni
69'
rajd Rapy (POGOŃ) aż do pola karnego Arki. Obrońca nie opanował piłki i opuściła ona boisko
70'
spiker przypomina, że jeszcze można kupować bilety na derby. Są dostępne wyłącznie na sektor GOSiR
71'
po wrzucie z autu po strzał z woleja złożył się Siemaszko (ARKA). Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wyszła na róg
71'
bez zagrożenia dla Pogoni po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA)
73'
nieznacznie niecelny strzał Warcholaka (ARKA)
74'
Hofbauer (ARKA) z wolnego znów wrzucił piłkę w ręce Kudły (POGOŃ)
74'
Jałocha (ARKA) przejął piłkę po dośrodkowaniu Rapy (POGOŃ)
75'
kolejne dośrodkowanie. Tym razem Kudła (POGOŃ) łapie piłkę po zagraniu Warcholaka (ARKA)
76'
Gyurcso (POGOŃ) wyszedł jeden na jeden z Sobierajem (ARKA), za którym już był tylko bramkarz. Krzysztof efektownym wślizgiem powstrzymał atak skrzydłowego gości
76'
Oficjalna frekwencja 6513 kibiców
77'
przerwa, by udzielić pomocy medycznej Gyurcso (POGOŃ)
78'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca Gyurcso, w jego miejsce wchodzi Lewandowski.
79'
nieco poda 25 metrów od bramki Pogoni faulowany Siemaszko (ARKA)
80'
strzał Marcusa (ARKA) z wolnego w mur. Reklamował piłkarz Arki jeszcze zagranie ręką, ale sędzia nakazał grać dalej.
82'
Arka cały czas w ataku, ale coraz większe odległości między formacjami, co pozwala Pogoni myśleć o kontrach
83'
spiker poinformował kibiców gości, że muszą pozostać w swoim sektorze przez około godziny, licząc od zakończenia meczu
83'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Frączczak, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
83'
z sektora gości skandowanie imienia i nazwiska strzelca dwóch bramek
85'
część kibiców już opuszcza stadion
87'
Arka stara się nadal atakować, ale czyni to bardzo nieskładnie
88'
bardzo niecelny strzał Bożoka (ARKA)
89'
zamieszanie w polu bramkowym Pogoni po dośrodkowaniu z wolnego Hofabeuera. Piłkę złapał jednak Kudła (POGOŃ) po strzale głową Zbozienia z 5. metra
90'
5 minut doliczone
90+1
Abbott (ARKA) przewrócił się w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej
90+3
Pogoń przygotowuje zmianę na zyskanie czasu, bo Arka atakuje
90+4
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Delev, w jego miejsce wchodzi Listkowski.
90+5
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA), który faulował tuż przed własnym polu karnym
90+5
[0:3] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Matras. Znów były kłopoty z wybiciem piłki z własnego pola karnego. Po dośrodkowaniu z wolnego Nunesa, Matras dopadł do piłki odbitej od Warcholaka i ustalił końcowy rezultat
90+5
Sędzia po golu nie wznawia gry
90+5
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA Z POGONIĄ aż 0:3
Arka nie miała amunicji w ofensywie. Najlepszą okazję na gola stworzyła dopiero w 89. minucie, gdy głową strzelał Zbozień (ARKA). Pogoń zagrała konsekwentnie w defensywie, a przede wszystkim obnażyła niemal wszystkie obronne błędy gospodarzy. Przy każdym z trzech goli dla gości udział mieli miejscowi.
na pomeczowej konferencji prasowej Tomasz Rybiński, rzecznik Arki skorygował oficjalną frekwencję. Ostatecznie na stadionie było 6895 kibiców

Wyniki 13 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Piast Gliwice 3:2 (1:1)
  • ARKA GDYNIA - Pogoń Szczecin 0:3 (0:2)
  • Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)
  • Wisła Płock - Górnik Łęczna 1:2 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Cracovia 2:2 (1:0)
  • Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1:2 (1:0)
  • Ruch Chorzów - Korona Kielce 4:0 (1:0)

Opinie (294) ponad 50 zablokowanych

• Wstyd, hańba, żenada tak można skitować mecz arki oraz ich kibiców którzy opuszczają stadion (10)

Za tydzień powtórka z rozrywki z Lechią i spadek murowany.

Arka przynosi wstyd dla Trójmiasta szczególnie ich kibice sukcesu którzy opuszczają stadion przed końcem meczu.