Szalone zwycięstwo futsalistów w Głogowie

22 maja 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Dwie bramki Macieja Osłowskiego pomogły AZS UG wygrać z Chrobrym. Gdańszczanie prowadzili już 5:0, ale emocje były aż do końca spotkania. Dwie bramki Macieja Osłowskiego pomogły AZS UG wygrać z Chrobrym. Gdańszczanie prowadzili już 5:0, ale emocje były aż do końca spotkania.

Futsaliści AZS UG pokonali na wyjeździe Euromaster Chrobrego Głogów 7:5 (4:0). Gdańszczanie prowadzili już 5:0, ale o triumf musieli drżeć do samego końca. Dzięki tej wygranej na kolejkę przed końcem rozgrywek wciąż mają szansę na utrzymanie się w Futsal Ekstraklasie bez baraży.

Bramki: Konopacki 25, 29, Nowakowski 28, Nowak 38, 39 - Poźniak 4, Kreft 6, Cyman 7, Osłowski 20, 22, Urtnowski 38, Burglin 40
CHROBRY: Długosz, Tyźlik - Nowakowski, Niedźwiedzki, Konopacki, Pietruszko, Bartnicki, Tomkowiak, Nowak, Szala, Kaczmar, Radliński, Trznadel, Łetkowski

AZS UG: Sasiak, Burglin - Cyman, Musik, Pawicki, Poźniak, Laskowski, Osłowski, Urtnowski, Kreft

To było niesamowite widowisko. Gdańscy futsaliści grali o zachowanie cienia szansy na bezpośrednie utrzymanie w krajowej elicie. Przyszło im tego dokonać na trudnym terenie w Głogowie z wyżej notowanym rywalem, a w dodatku bez Tomasza Kriezela. Reprezentant Polski pauzował bowiem za nadmiar kartek.

Początek spotkania był jednak dla akademików wymarzony. Najpierw dogodną okazję na bramkę zmarnowali gospodarze, a w odpowiedzi goście zapakowali trzy gole w niespełna 4 minuty! Najpierw zespołową akcję wykończył Tomasz Poźniak, następnie po dobitce trafił Mikołaj Kreft, a na 3:0 trafił Mateusz Cyman.

Zdezorientowani gospodarze poprosili o czas i dopiero po wznowieniu gry zdołali przejąć inicjatywę. Wtedy jednak przedłużonego rzutu karnego przedłużonego nie wykorzystał Kamil Kaczmar, a kolejne ataki nie przynosiły skutku, bo w bramce znakomicie spisywał się doświadczony Jacek Burglin. Tuż przed przerwą "demolkę" gospodarzy w pierwszej połowi uświetnił Maciej Osłowski trafiając na 4:0 praktycznie "do szatni".

Miejscowi na drugą połowę wyszli z wycofanym bramkarzem i... po niespełna minucie stracił piątego gola. Dobry odbiór zaliczył Cyman, a do pustej bramki skierował piłkę Osłowski. Jeśli ktoś myślał, że mecz dalej potoczy się według dotychczasowego scenariusza, był w błędzie.

Chrobry przełamał się dzięki trafieniu Kacpra Konopackiego po rzucie rożnym i szybko poszedł za ciosem. Gola zdobył Kamil Nowakowski, a kolejnego dorzucił Konopacki. Przy stanie 5:3 grający trener AZS UG Wojciech Pawicki poprosił o czas. Szkoleniowcowi udało się uspokoić zespół. Na ostatnie 5 minut gospodarze wrócili do ustawienia z wycofanym bramkarzem. Za sprawą Grzegorza Nowaka zdobyli trafienie kontaktowe na 3 minuty przed końcem meczu.

Błyskawicznie dwubramkowe prowadzenie odzyskał jednak Maciej Urtnowski, ale za wygraną nie dał Nowak. Głogowianie dwoili się i troili, aby pójść za ciosem, ale gdańszczanie rzucili wszystkie siły do obrony. Mało tego, równo z końcową syreną do pustej bramki trafił wykopując piłkę golkiper akademików Burglin ustalając wynik na 7:5.

Ten rezultat oznacza, że w ostatniej kolejce akademicy mogą jeszcze wyprzedzić Chrobrego i awansować na 9. miejsce, które ochroni ich przed udziałem w barażach ze zwycięzcą dwumeczu pomiędzy drugimi zespołami z obu grup I ligi (Orzeł Jelcz Laskowice lub Constract Lubawa). Z ekstraklasy na pewno spadnie za to Solne Miasto Wieliczka i Red Devils Chojnice.

Jeśli w sobotę o godz. 18 AZS UG pokona na wyjeździe ten ostatni zespół, a Chrobry przegra w Wieliczce, akademicy utrzymają się w elicie. Każdy inny scenariusz skutkować będzie tym, że gdańszczanie zagrają w barażach o utrzymanie z I-ligowcem.

• AZS UG (1)

Brawo Panowie w końcu zagralisce swoje szczególnie w pierwszej połowie. Jacek Burglin mega forma!