• Kibice
  • Marcin Poręba
  • Kibice
  • Krzysztof Rzepa

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali na własnym boisku z Vinetą Wolin 1:2 (1:1), choć goście od 39. minuty grali w dziesięciu. Biało-niebiescy doznali w III lidze pierwszej porażki od sześciu spotkań, a bramkarz Marcin Matysiak skapitulował po 560 minutach bez straty gola. Zwycięską bramkę dla gości z rzutu karnego zdobył były piłkarz Arki Gdynia Bartosz Ława.

Bramki: Zyska 39 karny - Wittbrodt 21, Ława 62 karny
BAŁTYK: Matysiak - Jadanowski, Karasiński, Wypij, Wesołowski - Garczewski, Zyska, Sosnowski (73 Młynarczyk), Klecha (76 Poręba) - Bejuk, Kuzimski

BAŁTYK Gdynia
Vineta Wolin

90% 349 typowań BAŁTYK Gdynia
7% 26 typowań REMIS
3% 11 typowań Vineta Wolin

Bałtyk to niedzielnego meczu przystępował z passą sześciu ligowych meczów bez porażki i z pozycji lidera tabeli. Natomiast bramkarz Marcin Matysiak śrubował serię spotkań bez straty gola. Ta skończyła się jednak na 560 minutach, gdyż goście z Wolina objęli prowadzenie po bramce Kacpra Wittbrodta zdobytej po uderzeniu głową.

Kibice na Narodowym Stadionie Rugby byli świadkami dobrego widowiska i otwartej, szybkiej gry z obu stron. Bałtyk 10 minut później doczekał się stuprocentowej sytuacji na wyrównującego gola po zgraniu piłki przez Piotra Karasińskiego, ale okazję tę zmarnował Mateusz Kuzimski.

BRAMKARZ BAŁTYKU Z CZYSTYM KONTEM OD PONAD 500 MINUT

Biało-niebieskim nie udawało się trafić z gry, ale jeszcze przed przerwą rzut karny wykorzystał Wojciech Zyska, który podszedł do jedenastki po faulu na Filipie Sosnowskim. Za to przewinienie drugą żółtą kartką ukarany został Adrian Skorb i goście grali już w dziesiątkę.

Po zmianie stron bliski gola dającego prowadzenie był po rzucie rożnym Karasiński, ale nie wykorzystał tej szansy. To zemściło się bardzo szybko, bo chwilę później błąd w obronie popełnił Tomasz Wypij i faulem ratować sytuację w polu karnym musiał Matysiak, który został ukarany żółtą kartką.

Sędzia wskazał na wapno a do rzutu karnego podszedł Bartosz Ława. 37-letni pomocnik, który w latach 2004-2010 i w sezonie 2014/15 występował w Arce Gdynia, okazał się pewnym egzekutorem jedenastki i odzyskał prowadzenie dla Vinety. Bałtyk mógł odpowiedzieć 3 minuty później, ale dobrą sytuację niecelnym strzałem zmarnował Krzysztof Rzepa.

Mimo osłabienia, goście radzili sobie znakomicie i utrzymali prowadzenie do końca meczu przerywając serię gdynian. Dla Bałtyku to pierwsza porażka od 27 sierpnia, gdy w Kleczewie uległ miejscowemu Sokołowi.

Wyniki 12 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Vineta Wolin 1:2 (1:1)
  • KKS 1925 Kalisz - Wda Świecie 1:0 (0:0)
  • Sokół Kleczew - Gwardia Koszalin 0:3 (0:2)
  • Górnik Konin - KS Chwaszczyno 2:1 (0:0)
  • Pogoń Lębork - Lech II Poznań 0:4 (0:1)
  • Chemik Bydgoszcz - Pogoń II Szczecin 0:1 (0:0)
  • Elana Toruń - Polonia Środa Wielkopolska 3:2 (2:0)
  • Świt Skolwin - GKS Przodkowo 1:0 (0:0)
  • Leśnik Manowo - Jarota Jarocin 0:4 (0:2)

Opinie (18) 5 zablokowanych

• Bartek Ława nasz Arkowiec

• 25 28

• jestem w wielkim szoku...!? dlaczego Kadłuby....

to zrobiliście ?! no Bałtyk ! u siebie.... wstyd.

• 31 8

• Ale wstyd

Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy. Szkoda straconych punktów po wyjątkowo słabej grze.

• 26 11

• To był koszmar (2)

Ten mecz od początku nie układał się dobrze, oddaliśmy grę gościom, brak pomysłu na grę, brak zaciętości trudno to wytłumaczyć bo tych spraw nie brakowało w poprzednich spotkaniach. Czym to spowodowane? Nawet kiedy wydawało się może być lepiej czerwona kartka i wykorzystany karny że druga połowa będzie tylko dopełnieniem formalności gry w przewadze i wygraniem meczu to głupi błąd w defensywie. No i ta bezradność i niemoc nie poznawałem tego zespołu. Może to jakiś kryzys, oby tylko w tym meczu..

• 19 9

• Taki mecz musiał przyjsć. Ale według mnie to był najlepszy mecz Bałtyku u siebie. Mimo porażki.

• 2 4

• Po prostu Vineta nie chciała kooperować.

Zdarza się.

• 4 0

• (1)

jastesmy z wami BALTYKU jestesmy z wami ...

• 30 12

• Jestesmy z wami...a ilu was jest 30?

• 11 15

• Balonik pek

Szkoda lekko kicha jak polska z armenia tylko my dalismy du..

• 19 6

• Nic sie nie stalo Baltyku gramy dalej

Naprzód Gdynski Baltyku

• 21 12

• Trener w (budzie) (2)

Trochę irytująca jest bierność trenera Martyniuka po stracie bramki na 1:2,zostaje 30 min do końca.Nie chodzi o zmiany bo takie były. Trener powinien być z zespołem kiedy nie idzie...Wypada podnieść cztery litery z budy.Trochę krzyknąć na zawodników,pokazać,że się jest z nimi.Dodać otuchy,wiary w zwycięstwo.Słowem wziąć trochę z Probierza,Michniewicza którzy są na nogach w sektorach przy boisku i czują z drużyną grę.A nasz trener którego osobiście szanuję siedzi w budzie nie raczy wyjść,nie słychać jego rad,itp.My kibice nie wiemy,nie widzimy czy trener pozytywnie reaguje na przebieg gry.Trenerze Martyniuk więcej odwagi i wychodzimy z budy,reagujemy na wydarzenia na boisku,chcemy to widzieć z trybun!

• 14 12

• (1)

Martyniuk do budy. Teraz zaczna sie porazki. Co to za trener Martyniuk. Zel zaczes wlosow do tylu i nic do powiedzenia.

• 2 6

• Każdy trener przezywa mecz na swoj sposób. Marta niech reaguje tak jak lubi. Zaczyna sie szukanie winnych. Duzo spotkan do końca, wazne aby z tej przegranej wyciagnac wnioski. Głowy do góry

• 8 4

• Viper dzięki za relacje! (1)

• 11 10

• Dziś dziękujcie S. :)

• 8 8

• Ta nieporadność... to wyglądało tak jak byśmy mieli z góry narzucona przegraną...czyzby UM mówił nam jak mamy grac?... Coś mi tu śmierdzi...