Basket 90 pokonał u siebie Ostrovię

12 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Carolyjn Swords zagrała swój najlepszy mecz w BLK. Trafiła 10 z 13 rzutów za dwa punkty a do tego miała 10 zbiórek w obronie i 5 w ataku. Carolyjn Swords zagrała swój najlepszy mecz w BLK. Trafiła 10 z 13 rzutów za dwa punkty a do tego miała 10 zbiórek w obronie i 5 w ataku.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosły koszykarki Basketu 90. Tym razem pokonały w hali Gdyńskiego Centrum Sportu Ostrovię Ostrów Wielkopolski 82:68 (27:7, 24:29, 14:19, 17:13). Ponad połowę punktów dla wygranych zdobył amerykański duet Carolyn Swords i Renee Montgomery. Pierwsza z nich dołożyła do tego 15 zbiórek, a druga 11 asyst i aż 7 przechwytów.

BASKET 90: Swords 22 (15 zb.), Montgomery 20 (2x3, 11 as., 7 p.), Jakubiuk 12, Skerović 10 (2x3, 6 zb., 6 as.), Miłoszewska 8 (5 zb.) oraz Grigalauskyte 6, Podgórna 4, Stefańska 0, Stawińska 0, Rembiszewska 0, Puss 0, Marcinkowska 0

Ostrovia: Motyl 22 (6x3), Bishop 15 (11 zb.), Sosnowska 9 (2x3), Ostrowska 3 (1x3), Jones 2 (6 as.) oraz Cebulska 7 (1x3, 7 as.), Nowicka 5 (1x3), Jackowska 5

Kolejny rywal z dołu tabeli miał pozwolić koszykarkom Basketu 90 nabrać umiejętności wygrywania mecz za meczem. W poprzedniej kolejce gdynianki zwyciężyły po raz pierwszy w sezonie, pokonując u siebie PGE MKK Siedlce. Tym razem w hali Gdyńskiego Centrum Sportu pojawiła się Ostrovia, która wcześniej także wygrała tylko jedno spotkanie.

Koszykarki Marka Lebiedzińskiego były jednak faworytkami starcia. I już w pierwszej kwarcie udowodniły wyższość. Choć po 2 minutach gry było tylko 4:3, a wszystkie punkty dla Basketu 90 zdobyła Dominika Miłoszewska, to od tego momentu, do końca kwarty gdynianki wygrały 23:4. Przyjezdne zupełnie nie radziły sobie na boisku. A najmocniej punktowały je Anna Jakubiuk - 9 oraz Renee Montgomery - 8.

Niestety Basket 90 przyzwyczaił w sezonie, że po dobrej kwarcie potrafi zagrać zupełnie odwrotnie i przywrócić rywalkom nadzieję na zwycięstwo. Tak też było w sobotę. Drugą cześć spotkania zaczęły od wyniku 0:9, a najwięcej krzywdy robiła im ich była koszykarka Ewelina Jackowska. Po dwóch minutach gdynianki odblokowała Montgomery, która trafiła trzy rzuty wolne (30:16). Z gry w tej części trafiła dla jej drużyny dopiero w 13 min. Jelena Skerović. Także zdobyła trzy punkty (33:19). To ponownie rozruszało gdyńską ofensywę, a połowę, trójką, zakończyła Montgomery. Amerykanka miała wówczas na koncie 16 pkt, co oznaczało, że o dwa punkty pobiła rekord z pierwszego spotkania.

Na minus były dorobek Ostrovii, która zdobyła w drugiej kwarcie aż 29 pkt, co nie wystawiało dobrego świadectwa defensywie Basketu 90. Ta poprawiła się w kolejnej części meczu. Niestety stało się to kosztem ataku. Wszystko wyglądało dobrze do 25. min. Wtedy trafienie zaliczyła Carolyn Swords i było 59:40 dla zespołu Lebiedzińskiego. Ospałość w ataku i zamieszanie w defensywie sprawiły, że drugą połowę trzeciej kwarty przegrał on 6:15. Dlatego też przed ostatnimi 10 minutami gdynianki prowadziły tylko 65:55.

Na szczęście szkoleniowcowi Basketu 90 udało się przypomnieć zawodniczkom jak wygląda prawidłowa obrona. Przyjezdne trafiły do kosza po razie w 34 i 37 min. W tym czasie gdynianki zdobyły 11 pkt. Świetnie rozumiał się duet Swords - Montgomery. Pierwsza z nich doszła w tym czasie do granicy 20 pkt, druga do 10 asyst. A gdy nieco ponad 60 sekund przed końcem trafiła Monika Grigalauskyte na tablicy wyników pojawiło się 82:61. Ostrovii udało się wygrać ostatni fragment 7:0, ale zwycięzcy nie mogło to zmienić.

BLK będzie miała teraz przerwę ze względu na rozgrywki kadr. Na zgrupowanie Polski w Wałbrzychu wybrały się: Miłoszewska, Kamila Podgórna oraz Amalia Rembiszewska, powołanie z Czarnogóry dostała Skerović, a z Litwy Grigalauskyte. Biało-czerwone zagrają w środę mecz towarzyski z Niemcami (godz. 18), natomiast 23 listopada zmierzą się z Belgią w ramach eliminacji do Eurobasketu 2017. Starcie także odbędzie się w Wałbrzychu, o godz. 20:15.

Wyniki 8 kolejki

• BASKET 90 GDYNIA - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 82:68 (27:7, 24:29, 14:19, 17:13)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - Cosinus Widzew Łódź 69:49 (23:18, 14:11, 19:7, 13:13)
  • Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń 96:50 (28:8, 24:12, 24:15, 20:15)
  • Artego Bydgoszcz - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 90:72 (24:17, 20:26, 22:11, 24:18)
  • Ślęza Wrocław - CCC Polkowice 83:58 (29:20, 16:5, 18:18, 20:15)
  • PGE MKK Siedlce - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 53:86 (15:16, 20:27, 12:22, 6:21)

Opinie (9)

• Brawo!!!

• 14 2

• Brawa za szybki, efektowny mecz mecz!!! (1)

Nie obyło się bez strat, ale przy takim tempie rozgrywania akcji i próbach grania szerokim składem jest jednak nieuniknione. Teraz czas na mecze kadry a 27.11 super ważny mecz w Polkowicach. Jak na razie tamtejsze gwiazdy przegrywają i w eurolidze i w kraju.

• 11 4

• Fajny ten pomysł z graniem Hymnu do Bałtyku Nowowiejskiego przed meczem

Ja wiem, że to z okazji 11 listopada, ale może przyjąć go jako hymn drużyny.

• 4 2

• Idziemy na mistrza (1)

• 6 7

• Grzesiu

ty najpierw wytrzeźwiej, prawdziwy alkofanie ;)

• 9 4

• Jacy jesteśmy ? (2)

Wygrana cieszy.Mi szkoda Trener Dydek która z powodu układu gier /mocni na początek/ przedwcześnie odeszła od drużyny.