Druga wygrana Basketu 90 w lidze EEWBL

24 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Jelena Skerović dobrze rozumiała się w sobotę z koleżankami z Basketu 90. Dzięki temu uzbierała aż 11 asyst. Jelena Skerović dobrze rozumiała się w sobotę z koleżankami z Basketu 90. Dzięki temu uzbierała aż 11 asyst.

Basket 90 po dwóch meczach w lidze EEWBL ma na koncie komplet zwycięstw. Tym razem gdynianki pokonały Horizont Mińsk 67:56 (12:16, 13:12, 20:16, 22:12), a wszystko dzięki świetnej grze w ostatniej części meczu. Koleżankami wzorowo dyrygowała w sobotę Jelena Skerović, która miała aż 11 asyst. W niedzielę, na zakończenie pierwszej części zmagań Basket 90 zmierzy się z Istambuł University. Początek o godz. 15:30.

W PIERWSZYM MECZU TURNIEJU BASKET 90 POKONAŁ ZESPÓŁ Z LJEPAJI

BASKET 90: Miłoszewska 18 (6 zb.), Skerović 16 (1x3, 5 zb., 11 as.), Grigalauskyte 13 (9 zb.), Morawiec 12 (1x3), Jakubiuk 6 oraz Podgórna 2, Rembiszewska 0, Puss 0

Horizont: Szilowicz 7 (1x3, 8 zb.), Ritsikawa 16 (1x3, 5 zb., 7 as.), Ziuzkowa 9 (1x3), Nadjeżka 10 (7 zb.), Krecc 8 oraz Brych 2, Tsiruljewa 2, Panasiuk 0

Także przed rokiem, podczas pierwszego turnieju ligi EEWBL Basket 90 spotkał się w Rydze z Horizontem Mińsk. Wówczas starcie było emocjonujące do ostatniej akcji. Gdynianki miały wówczas szczęście, że rywalki nie trafiły w niej za trzy punkty. Tym samym drużyna Katarzyny Dydek odniosła pierwsze zwycięstwo w historii tych rozgrywek 68:67.

Po piątkowych meczach wydawało się, że gdynianki są faworytkami sobotniego starcia z Horizontem, który został wcześniej rozbity przez Dynamo Moskwa 93:56. Problem dla Basketu, przy trzech meczach granych w trzy dni, może stanowić krótka ławka rezerwowych. Marta Marcinkowska oraz Karolina Stawińska mogą pojawiać się na boisku, gdy wynik jest już rozstrzygnięty i wtedy zbierać doświadczenie - tak było w piątek. Do tego do optymalnej formy wciąż daleko Karolinie Puss. Dlatego też w odwodzie pozostają trener Dydek jedynie Kamila Podgórna oraz Amalia Rembiszewska.

W składzie wciąż brakuje Amerykanek, które mają być filarami zespołu: Renee MontgomeryCarolyn Swords - występują w play-off WNBA. Nie ma również kontuzjowanej Anety Kotnis.

AMBITNE CELE KOSZYKAREK NA SEZON 2016/2017

Przez trzy kwarty sobotniego starcia oglądaliśmy wyrównaną grę. Do połowy pierwszej części lekką przewagę miały gdynianki, następnie przejęły ją Białorusinki. Najwyższą przewagę osiągnęły w 26 minucie i wynosiła ona 7 punktów (32:39). Do końca trzeciej kwarty Basket zniwelował już stratę, a następnie po trafieniu Dominiki Miłoszewskiej objął prowadzenie 43:42.

Decydująca o wyniku okazała się ostatnia cześć meczu. Świetnie rozumiały się w niej Jelena Skerović oraz Monika Grigalauskyte. Najpierw rozgrywająca podała do skrzydłowej w kontrze, a ta zdobyła łatwe punkty, w kolejnej akcji zagrały razem pick&rolla, Litwinka otrzymała piłkę pod koszem, trafiła i została sfaulowana przez rywalkę. Gdy dołożyła trafienie z linii rzutów wolnych w 33 min. było już 58:46 dla Basketu 90. Na świetną serię 11:2 złożyły się też punkty Anny Jakubiuk. A Skerović miała w tym momencie już 11 asyst.

BASKET 90 BARDZO GOŚCINNY PODCZAS MEMORIAŁU W GDYNIA ARENIE

Po chwili oddechu i nieco gorszej grze w obronie Basket 90 szybko wrócił do sprawdzonych metod, a rywalki z Mińska zaczęły się gubić w ataku. Ciężar ofensywy gdynianek został przeniesiony w strefę podkoszą, gdzie kilka ciekawych manewrów pokazała Dominika Miłoszewska. Do tego jej koleżanki z łatwością mijały pierwszą linię obrony i spokojnie mogły dostarczać piłkę w pomalowane. W 39. min. trafia stamtąd także Aldona Morawiec i Basket 90 był pewny zwycięstwa (67:54).

piątek
Horizont Mińsk - Dynamo Moskwa 56:93 (10:30, 14:25, 14:18, 18:20)
Istambuł University - Astana Tigers 75:60 (30:18, 11:18, 26:11, 8:13)
sobota
Astana Tigers - VEGA1/Liepaja 74:72 (17:14, 15:21, 20:17, 22:20)
Dynamo Moskwa - Istambuł University 77:67 (17:18, 19:7, 14:21, 27:21)

piątek
Kibirkstis Wilno - AZS UMCS Lublin 66:73 (18:21, 17:15, 12:25, 19:12)
Avangard Kijów - Good Angels Koszyce 40:79 (17:17, 8:22, 9:24, 6:16)
Tsmoki-Mińsk - TTT Ryga 48:85 (8:20, 14:22, 17:24, 9:19)
sobota
Kibirkstis Wilno - Avangard Kijów 54:51 (15:13, 15:13, 19:8, 5:17)
Good Angels Koszyce - Tsmoki-Mińsk 72:40 (15:10, 17:11, 21:7, 19:12)
TTT Ryga - AZS UMCS Lublin 68:64 (15:19, 23:13, 13:14, 17:18)

• Brawo (1)

Jest już 2:0.Jak będzie 3:0 to będzie mega super na złość gościowi!(Prorokował 0:3!)

• 6 0

• Będzie 3 bo jakby inaczej :)

• 4 0

• Mistrz, mistrz Basket mistrz

• 6 4

• Wygrana cieszy, ale z tym 3:0 to spokojnie (3)

Turczynki to jeden z faworytów do zwycięstwa w grupie. Brawa dla Jeleny i całej pierwszej piątki. Ławka do poprawy.

• 5 2

• Horyzont Mińsk to mistrz Białorusi z sezonu 2015/16 (1)

Wygrana z mistrzem zawsze dobrze smakuje i jest dobrym prognostykiem przed ligowym sezonem

• 1 1

• Ale mistrz

Szkoda tylko że w Krakowie i w Gdyni te prognozy zawiodły

• 0 0

• Poziom dramatyczny

Te Turczynki,jak i te wszystkie zespoły grające w eewbl to jakaś porażka,myślę że u nas to taka pierwsza liga