Basket 90 przegrał z CCC jednym punktem

26 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Karolina Puss była liderką ataku Basketu 90 w meczu z CCC. Karolina Puss była liderką ataku Basketu 90 w meczu z CCC.

Pomimo braku liderki ataku Renee Montgomery koszykarki Basketu 90 rozegrały wyrównany mecz z faworyzowanym CCC Polkowice. Przez większość meczu goniły rywala, aby w 39. min. objąć punktowe prowadzenie. Niestety straciły je na nieco ponad 4 sekundy przed końcem. I choć miały akcję na zwycięstwo to jej nie wykorzystały i uległy 70:71 (15:19, 18:24, 19:19, 18:9).

BASKET: Puss 18 (2x3, 6 zb.), Skerović 15 (1x3, 5 zb., 5 as., 7 st., 5 p.), Grigalauskyte 11, Swords 10, Kotnis 6 (10 zb.) oraz Podgórna 8, Miłoszewska 2, Rembiszewska 0

CCC: W. Musina 14 (3x3), Faulkner 11 (8 as.), Rezan 10 (7 zb.), Stankiewicz 4, Leciejewska 4 oraz R. Musina 9 (1x3), Gala 8 (1x3, 8 zb.), Harrison 6, Urbaniak 3 (1x3), Ortiz 2,

Od meczu z CCC gdyńskie koszykarki muszą radzić sobie bez liderki punktowej Renee Montgomery, która we wcześniejszych 11 meczach zdobywała średnio 18 pkt. Amerykanka wyleciała do ojczyzny, aby doprowadzić do perfekcji swoje zdrowie. Z komunikatu klubowego wynika, że w Baskecie 90 liczą na jej powrót w tym sezonie. Kiedy to jednak może nastąpić nie wiadomo.

A to właśnie głównie Montgomery przyczyniła się do niespodzianki, jaką w pierwszej rundzie sprawił Basket 90 rozbijając na wyjeździe CCC 93:76. Amerykanka zdobyła 37 pkt, trafiając m.in. dziewięć razy za trzy punkty.

W rewanżu z CCC rozgrywanym w hali Gdyńskiego Centrum Sportu częściowo zastąpiła ją będąca ostatnio w dobrej formie Karolina Puss. A Basket 90 w pierwszej połowie, do 15 min. grał z teoretycznie mocniejszym rywalem jak równy z równym.

4 pkt z rzędu zdobyła na początku Monika Grygalauskyte, która razem z Carolyn SwordsAnetą Kotnis stanowiła wysokie trio podkoszowych gdyńskiej drużyny. Pod nieobecność Montgomery nieco więcej swobody w ataku poczuła Jelena Skerović. Rozgrywająca świetnie wymuszała faule, dzięki temu w pierwszej kwarcie pięciokrotnie wykonywała rzuty wolne - wszystkie trafiła. Gdynianki przegrywały jednak przed drugą częścią gry 15:19.

Weszły w nią ze świetną skutecznością rzutów z gry, dzięki którym rozbijały obronę strefową rywalek. W 5 min. drugiej kwarty 10 pkt zdobyła Puss, trafiając m.in. dwa razy za trzy punkty. Po ostatniej z prób gdyński zespół prowadził 31:29. Niestety później skuteczność dramatycznie spadła. Spod kosza, z czystych pozycji nie mogły trafił Amalia Rembiszewska i Puss, nie wpadały także oddawane na potęgę rzuty z dystansu. Wstrzeliły się za to rywalki i to one schodziły na długą przerwę prowadząc 43:33. Taką przewagę dała trafieniem zza linii 6,75 m, w ostatniej akcji pierwszej połowy, była koszykarka Basketu 90 Ewelina Gala.

Po zmianie stron kolejne trzy celne rzuty wolne dołożyła Skerović, ale szybko odpowiedziała na nie dwiema trójkami Walerija Musina (36:49). Tak było niemal przez całą trzecią kwartę. Co gdynianki złapały skuteczność w ataku, to CCC odpowiadał ze zdwojoną siłą. Dlatego też w 27. min. przejezdne osiągnęły rekordowe prowadzenie 60:43. Trafienia Dominiki Miłoszewskiej, Puss oraz Skerović zniwelowały je do 10 pkt (50:60). Mogło być jeszcze lepiej, ale gdynianki popsuły dwie kontry pod rząd.

Ostatnią część meczu zespół Marka Lebiedzińskiego zaczynał przegrywając 52:62. Grał jednak znacznie lepiej w obronie niż kwartę wcześniej. W 34. min. o punkty pokusiły się Kamila Podgórna oraz Kotnis i było już tylko 59:64. W 36. min. niecelny rzut Skerović dobiła Swords więc strata wynosiła 3 pkt (61:64). Kolejny krok w stronę rywalek Basket 90 wykonał w 38. min. Najpierw wolnego trafiła Grigalauskyte, a drugiego, niecelnego dobiła Kotnis (68:69). Minutę później Litwinka już nie pomyliła się z linii osobistych i gdynianki ponownie prowadziły 70:69.

Obie drużyny były w kolejnych akcjach nieskuteczne. I tak na zegarze zostało 10,8 sekundy do końca kwarty, a piłkę po czasie dla trenera Marosa Kovacika, z wysokości linii rzutów za trzy punkty na połowie Basketu 90, wyrzucał zespół CCC. Dostała ją Jamierra Faulkner, zrobiła kilka kozłów, oddała rzut o tablicę i trafiła (70:71). Basketowi zostało jeszcze 4,8 sekundy. Lebiedziński wziął czas, rozrysował akcję, piłkę dostała przy linii bocznej Puss, oddała trudny rzut, ten nie doleciał do kosza, ale zebrała Kotnis, rzuciła tyłem lecz także nie trafiła.

Wyniki 20 kolejki

• BASKET 90 GDYNIA - CCC Polkowice 70:71 (15:19, 18:24, 19:19, 18:9)
  • PGE MKK Siedlce - Ostrovia 86:69 (28:20, 22:16, 19:20, 17:13)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Energa Toruń 68:75 (14:17, 14:15, 14:21, 26:22)
  • Wisła Can-Pack Kraków - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 97:66 (24:16, 26:20, 23:20, 24:10)
  • Artego Bydgoszcz - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 85:83 (29:22, 10:14, 22:22, 24:25)
  • Cosinus Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 50:84 (14:23, 15:19, 9:21, 12:21)
  • Zaległy mecz 19. kolejki: Ostrovia - BASKET 90 GDYNIA 74:82 (21:17, 11:17, 19:24, 23:24)

Opinie (12)

• :D

ok!

• 2 4

• Zespół osłabiony chorobą Renee i kontuzją Ani Jakubiuk rozegrał bardzo dobre (4)

spotkanie z drużyną o znacznie większym potencjale (i pensjach). Szkoda, że nie zakończone zwycięstwem. Powodzenia w kolejnych meczach!!

• 8 8

• Gdynianin

Jak zwykle tłumaczenia, a co z medalem który obiecywaliście kibicom w zeszłym roku?